Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2011., 17:21   #1041
nemam novca , jedino ono sta ce mi ostavit za spizu , a to je 30 kn dva kruha i dva mlika , sve ostalo on sam kupuje zato mi i ne ostavlja novce , ja do petka moram van ili ovako ili onako
__________________
*New Age*
naivna budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 17:26   #1042
Ma bitno da on ne vidi, hebe ti se za druge.

Nego, možeš li molit susjedu da ti posudi nešto novca?
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 17:32   #1043
Quote:
naivna budala kaže: Pogledaj post
nemam novca , jedino ono sta ce mi ostavit za spizu , a to je 30 kn dva kruha i dva mlika , sve ostalo on sam kupuje zato mi i ne ostavlja novce , ja do petka moram van ili ovako ili onako
A draga moja gdje ćeš s dvoje djece i 30 kn na ulicu. Po ovoj hladnoći nećete ni pola dana izdržat. Vjeruj mi najviše bih voljela da pobjegneš od tu, ali jednostavno nisi osnovne uvjete osigurala. Vidim da ima nečega u tebi što te spriječava da potražiš pravu pomoć, ali morat ćeš tu barijeru slomit. Morat ćeš potražit pomoć od institucija ma koliko da su ti odbojne.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 17:34   #1044
nemam kog pitat jedino da mu slazem sad kad dodje s posla da treba nesto djeci u skolu , sad moram ic off jer ce doc sa posla u 6 , doc cu kasnije kad ode na trening
__________________
*New Age*
naivna budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 18:38   #1045
Ajoj, Naivna, ne bih ti bila u koži. Ti si zatočena u svom vlastitom stanu.

Pokušaj se prvo smiriti i razmišljati racionalno.

Da i imaš par sto kuna u džepu što s tim i dvoje djece možeš? Svakako ti treba pomoć sa strane i unaprijed pripremljen teren, treba ti nekakav plan. Ne možeš uzeti djecu za ruke i stihijski izjuriti iz kuće. Mislim možeš i to, kad zagusti, i trebala si svaki put kad je digao ruku na tebe, čak prije tog momenta, izjuriti van i lupati susjedima na vrata, moliti da zovu policiju, stvarati buku.

Sad što je, tu je, morat ćeš otići, ne samo zbog sebe već prvenstveno zbog djece, da ne odrastaju u strahu i ne usvajaju vašu obiteljsku situaciju kao normalnu, a nasilje kao sredstvo postizanja cilja.

Kao prvo, već ti je to ovdje napisano, ne govori mu o svojim planovima i namjerama, ne pokušavaj ga zastrašiti prijetnjama što ćeš učiniti ili onim što si učinila. On se tebe ne boji i ne boji se da ćeš ti stvarno nešto poduzeti jer sve ove godine nisi poduzela ništa, osim što si zapala u depresiju (opisala si to stanje na onoj svoj temi i strašno je da to nitko nije uočio i da ti nije pružena adekvatna pomoć već samo socijalni nadzor zbog nedolaženja na informacije). No za svaki slučaj je poduzeo određene mjere predostrožnosti, a poduzet će ih još, ne zato da te spriječi da nešto učiniš, ne vjeruje da si to u stanju, nego da te još dodatno prestraši i pridonese svom osjećaju moći i kontrole nad tobom.

Zato pamet u glavu, ne govori ništa, pretvaraj se da si se pomirila sa sudbinom, ne izazivaj ga, idi mu uz dlaku ako treba, imajući na umu da time utireš sebi i djeci izlaz iz ove nezavidne situacije. Pusti ga da se uljujka u sigurnost, da mu popusti oprez.

Ovdje si pisala da namjeravaš otići u petak, da već pomalo pakiraš stvari, ali još ne znaš kamo ideš i nisam registrirala na si nazvala ili kontaktirala nekoga tko ti stvarno može pomoći i uputiti te što i kako.

Prije nego igdje kreneš, zovi caritas. Nema veze jesi li vjernica ili nisi, niti kako se zoveš. Na Oblaku ti je postala važne brojeve i adrese, a ja ću to učiniti ponovno:


CARITAS NADBISKUPIJE SPLIT
21000 Split
Zrinsko-frankopanska 43
tel. 021/ 318-740
fax: 021/ 318-744
e-mail: [email protected]
e-mail: [email protected]
web: http://www.nadbiskupija-split.com

Socijalna služba, Gundulićeva 7, tel. 021/ 480-735
Obiteljsko savjetovalište, Gundulićeva 5
Anita Strujić-Vladanović, tel./ faks 021/ 480-735
Ravnatelj Slavko Jerončić

Boldala sam ti dva broja za koja mislim da bi ih trebala što prije nazvati. Caritas da vidiš mogu li ti naći smještaj, a obiteljsko savjetovalište da te oni upute što dalje i da ih upoznaš sa svojom situacijom. Vjerojatno će vas oboje uputiti psihologu. On može farbati susjede i prijatelje kako je divan i brižan, što najvjerojatnije za sebe i misli, ali psiholog će već otkriti kamo naginje, osim ako je jako dobar glumac i iznimno inteligentan, ali ni inteligentni se znaju odati.

Sutra ujutro neka ti prva stvar bude nazvati caritas, a zatim obiteljsko savjetovalište. Nadam se da i imaš telefon, da ti nije i to uskratio. Ako nemaš ili ako se užasno bojiš da će provjeravati ispis telefonskih poziva, pregrizi ponos, idi kod susjeda, od vrata do vrata ako treba i moli da ti dopuste da zoveš s njihovog telefona. Da meni susjeda dođe s takvom molbom, ne samo da bih joj dala da se posluži telefonom nego bih je i odvezla kamo treba, pomogla da se spakira. Doduše, ne bih ni čekala da pokuca, zvala bih policiju čim bih je čula kako vrišti i kako po stanu do leti namještaj, riskirajući da se ona poslije na mene duri što joj se miješam u brak i natovarujem policiju na vrat.

Ima još nešto vrlo važno, i tebi i tvojoj djeci je potrebna psihološka pomoć. Ovo kroz što prolazite je trauma, a posljedice će se još dugo osjećate i nakon što se maknete od njega.

Idi u školu, razgovaraj sa školskim psihologom, neka te uputi kamo da ideš dalje s djecom. U Zagrebu postoji nešto, ne znam kako se točno zove, za pomoć djeci žrtvama nasilja. Nešto takvo bi moralo postojati i u Splitu. Tvoja djeca jesu žrtve nasilja, svakodnevno gledaju psihičko, a i fizičko nasilje nad svojom majkom. Mali ti ima suicidalne misli, netko ti je već napisao da je to vrišteći apel. Uza sve to, počeo se osjećati odgovornim za tebe i tvoju sigurnost, to je prevelik teret za dijete, slomit će se. Ti si ta koja mora štiti sebe i njih. Kad dopuštaš nasilje nad sobom, dopuštaš ga nad njima. Predugo si čekala, ali još nije kasno da se popravi napravljena šteta.

Jednom, kad sve ovo prođe, morati ćeš raditi na sebi i jako paziti da ponovno ne upadneš u ovakav žrvanj, ali prerano je sad već govoriti o tome. Sad je najvažnije da sebe i djecu makneš od muža.
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 19:20   #1046
nadam se da sad razumite zasto sam navalila da on ide van iz stana , ima hrpu prijatelja i moze sebi nac di ce otic , moze ic spavat uklub , ja idem praznih ruku jer nemam nista osim stana ako ga mogu nazvat svojim jer se jako dugo ne osjecam da mi je to dom , jedino na papiru , nazvat cu caritas itrazit pomoc ,jer vidim da sama ne mogu , telefon nemamo jer koristimo samo internet , imam jedino njegov mobitel od kluba na kojem nema kn jer on mene zove , uzet cu sutra bon ,
__________________
*New Age*
naivna budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 19:39   #1047
i ovdje cu napisat tako da ne pisem svakom piosebno u pp, zahvaljujem na pomoci da mi se da novac ali ne hvala , ne mogu ih uzet jer ih ne mogu vratit a i nisam ja tu dosla molit novce nego pomoc , zato jos jednom hvala ali novce ne mogu uzet
__________________
*New Age*
naivna budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 19:55   #1048
na oblaku , da sprijecava me i koci to sta sam bila pod nadzorom , pred psihologom ,socijalnom radnicom te odvjetnicom sam plakala i ispricala mali dio price a onda me dragi muz skupa snjima usutka i ja sam ispala luda i losa majka , ne virujem da nisu skuzile moj vapaj upomoc ,moj muz zna zavarat ljude izgleda da je i njih
__________________
*New Age*
naivna budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 20:14   #1049
Pričala sam sa prijateljicom koja radi sa problemima vezanim za djecu i to upravo u Splitu.
Savjetuje dvije stvari: Caritas (to ti je već gore dva puta savjetovano i dani su ti brojevi telefona): Tvoja nacionalnost i vjeroispovjest su totalno nebitni, pomažu svima.
Drugo: u školu razgovarati sa školskim psihologom i ravnateljem, oni su po službenoj dužnosti u položaju da moraju prijaviti zlostavljanje ako dijete to prijavi
Dakle: ako zbilja želiš riješiti, onda poduzmi ta dva koraka.
Odlazak na zimu sa 30 kuna i dvoje djece neće riješiti ništa.
Vratit ćeš se doma nakon 2 dana, a onda će ubit boga u tebi.
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 20:25   #1050
Katastrofa,ovakvih primjera je puuuno,samo što rijetke progovore..,imaš i hrabri telefon u Zagrebu,oni su koordinirani za cijelu Hrvatsku...
sanja.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 20:32   #1051
moram ic off , sutra cu se cut sa caritasom pa cu javit sta je bilo , zahvaljujem na pomoci iskreno od srca , sad bjezim off dok on nije dosa
__________________
*New Age*
naivna budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 20:34   #1052
Quote:
naivna budala kaže: Pogledaj post
moram ic off , sutra cu se cut sa caritasom pa cu javit sta je bilo , zahvaljujem na pomoci iskreno od srca , sad bjezim off dok on nije dosa
Ajde i dobro upamti ovo što ti je Haralampije napisala: idi mu niz dlaku dok ne smislimo kako ćeš pobjeći
Ajde, čuvaj se, mislimo na tebe
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 20:59   #1053
A draga moja,držimo ti palčeve.
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 00:24   #1054
Quote:
naivna budala kaže: Pogledaj post
na oblaku , da sprijecava me i koci to sta sam bila pod nadzorom , pred psihologom ,socijalnom radnicom te odvjetnicom sam plakala i ispricala mali dio price a onda me dragi muz skupa snjima usutka i ja sam ispala luda i losa majka , ne virujem da nisu skuzile moj vapaj upomoc ,moj muz zna zavarat ljude izgleda da je i njih
Tipovi poput tvog muža znaju biti šarmantni i prikazati stvar "eto što ja trpim", zašarmirati i psihologicu, i socijalnu radnicu, i sutkinju. Bilo slučajeva. Nemoj da te to obeshrabri i smete, nastoj biti staložena i ne histerizirati, plakati, da ne ispadneš luda baba, a on žrtva tvojih ispada. On će u nekoj fazi sigurno plakati i svaljivati svu krivnju na tebe, prikazivati te ovakvom i onakvom. Na to moraš biti spremna i ne smiješ se dati isprovocirati.

Jedna stvar mi nije jasna vezano uz nadzor, jesi li samo ti bila pod nadzorom ili oboje?

Koliko sam shvatila, socijalnu službu su zvali iz škole jer nisi dolazila na informacije. Oboje ste roditelji i oboje ste dužni brinuti za djecu, nije samo jedan zadužen za informacije u školi?

Je li vam tad tko dolazio doma? Jesu li vas slali kod psihologa? Je li netko, psiholog ili socijalni pedagog, razgovarao sa djecom?

Imaju li klinci problema u školi?
__________________
U životu samo želim u miru sjediti i čitati. Zar je to previše?
Vjera iz "4-te sestre"
haralampije is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 09:14   #1055
Quote:
naivna budala kaže: Pogledaj post
na oblaku , da sprijecava me i koci to sta sam bila pod nadzorom , pred psihologom ,socijalnom radnicom te odvjetnicom sam plakala i ispricala mali dio price a onda me dragi muz skupa snjima usutka i ja sam ispala luda i losa majka , ne virujem da nisu skuzile moj vapaj upomoc ,moj muz zna zavarat ljude izgleda da je i njih
Zato ovaj put nemoj posustajat pred pritiscima i ne daj da te bilo tko ušutka. I ma koliko bilo teško i neugodno ispričaj cjelu svoju priču svakome s kim dođeš u kontakt i inzistiraj da te saslušaju i pomognu ti. Jer bez obzira na pomoć najveći teret će i dalje bit na tebi. Ako treba kaži djeci da ispričaju učiteljici sve što se događa pa da i škola alarmira socijalnu službu. Biljažnica ispisana pozivima za pomoć je vrlo ozbiljna stvar i očito je da ti se kćer nadala da će učiteljica to vidit i pitat je što joj se to događa doma. Dopusti djeci da potraže pomoć.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 09:31   #1056
Ako dijete u školi prijavi zlostavljanje, školski je psiholog dužan po službenoj dužnosti prijaviti slučaj i oni dobro znaju kako ta procedura ide.
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:20   #1057
cula sam se sa curom sta radi u caritasu , pricali vise od po ure , ja rekla kakvo je stanje sad znam sta mi je radit i osjecam se tako ne znam opisat taj osjecaj , nisam ga nikad dozivila , moram podnit prijavu za zlostaavljanje i tek onda djecu i mene mogu odvest u sigurnu kucu , jos cemo se cut popodne a ja cu sutra rano ujutro na socijalno ic prijavit i ako sve bude ok za par sati ic u sigurnu kucu ,
__________________
*New Age*
naivna budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:24   #1058
zahvaljujem forumasici mnemoza jer je zvala caritas u moje ime te im dala moj broj jer ja ne mogu nikog zvat , zahvalna sam ti do groba
__________________
*New Age*
naivna budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:37   #1059
oboje smo bili pod nadzorom , mislim vise ja nego on , on je tamo ispa brizan muz i otac , a ja ludjakinja koja je nesposobna i mutava , djeca su ok u skoli tu nema nikakvih problema
__________________
*New Age*
naivna budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:47   #1060
Quote:
naivna budala kaže: Pogledaj post
cula sam se sa curom sta radi u caritasu , pricali vise od po ure , ja rekla kakvo je stanje sad znam sta mi je radit i osjecam se tako ne znam opisat taj osjecaj , nisam ga nikad dozivila , moram podnit prijavu za zlostaavljanje i tek onda djecu i mene mogu odvest u sigurnu kucu , jos cemo se cut popodne a ja cu sutra rano ujutro na socijalno ic prijavit i ako sve bude ok za par sati ic u sigurnu kucu ,
Super!!
Dakle jel tako da te nisu pitali ni tko si ni što si u smislu nacionalnosti i vjere?
Bravo ženo!!
Znaš, sada imaš jedinstvenu priliku maknuti se od nasilja i zla, maknuti i sebe i svoju djecu.
Miša mu ga, pa imaš tek 30 godina, pred tobom je još masa dobrih stvari.
Najvažnije je da vidim da si ODLUČNA da odeš, da ti je zbilja pukao film.
I molim te, kad odeš - NE VRAĆAJ MU SE NIKADA VIŠE!
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.