Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2016., 11:46   #1881
San je sanjan 23.10.2016. pred jutro.
Ne sjecam se detalja i cijelog sna niti na koji nacin sam povezana sa obitelji u snu.
Nalazim se u malom gradicu ispred kojeg se nalazi visoki i ovalni zvonik sa druge strane nalazi se drugi grad sa tornjem ili cetvrtastim zvonikom kao ulazom u taj grad, znaci svaki ot tih malih gradova ima toranj ili zvonik koji predstavlja kao neki ulaz u grad. Po odjeci ljudi, arhitekturi, nalzimo se u srednjem vijeku. Izmedu ta dva grada nalazi se ravna postopoljina sa zelenom travom. U snu imam obitelj ali nisam sigurna koju ulogu imam i sto predstavljam. Uglavnom glavni problem u malom gradu je zvonik koji ima pukotine i prijeti da ce se dio odlomiti. Svatko od stanovnika sa strahom gleda prema visokom zvonkniku. Nakon nekog vremena mali komad se odlomio a nakon njega jos i drugi komad koji je ovog puta nekoga ubio. Stvorila se panika medu stanovnicima u isto vrijeme i drugi zvonik koji pripda drugom gradu ima odrone tako da je strah i nemir veliki. Ljudi trebaju biti cijelo vrijeme na oprezu kako u nekoj igrici. Uz sve to pocinje potres koji dolazi u intervalima i svaki put padaju sve veci komadi zvonika i tornja, opasnost postaje ozbiljna za sve stanovnike. Znam da smo izgubili jednog clana nase obitelji i da smo se odlucili na drastican i opasan potez da unatoc odronima koji padaju predemo u susjedni grad jer u tom gradu odroni padaju izvan grada a ne po gradu kao u nasem gradicu. Muski clanovi obitelji, stari otac i muskarac srednjih godina ce doci poslje nas, ne sjecam se zasto, a nas tri žene cemo pokusati proci kroz kisu kamjenja koje se urusava sa zvonika. Moj strah je veliki jer imam veliku odgovornost prema maloj djevojici i staroj majki. Uzimam djevojciu u narucje a kako kamenje pada a ona je u placu i nemiru jako mi se tesko kretati. Nevoljko i sa strahom je pustam iz narucja i dajem joj ruku da budemo brze ali u trenutku panike ona mi se izdvaja iz ruke i orgroma kamen pada umalo ubivsi mene i nju. Sva sreca promasio nas je za milimetar. U posljedni trenutak stizemo u drugi grad na sigurno i nas tri zene smo spasene. Nakon nekoga vremena stizu dva muskarca i posljedne sto vidimo je padanje zvonika...

Karta

http://i48.tinypic.com/2ns9q8m.jpg
mali fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 10:19   #1882
Pozdrav

San je bio jucer oko 18 sati
Sanjam kako se vozim u neki mali grad,stari grad u kojem sam bila puno puta ali u snu potpuno drukcije izgleda. Dok vozim znatizeljno posmatram okolinu,staru cestu,neke stepenice,crkvu i stabla okolo. Na cesti su stajali veliki buketi cvijeca,zbog mog razgledavanja nisam ih vidjela odmah nego tek nako sto sam ih pregazila. Mislim si jaoooo pa kako nisam vidjela to prekrasno cvijece,pa dognem glavu a ispred mene prekrasna stabla na kojima je rascvjetana ljubicica i neki bijeli cvijetovi. Zastajem i uzimam mob te slikam cvijece nekoliko puta,divim se toj ljepoti. U tom trenu sa slike me odvratise dodiri po lijevom stopalu,toplina djecijih ruku koja me prvo masira pa onda skaklja po stopalu,onako u snu izmicem nogu da me prestane sklakljati,vec sam polubudna i cujem kako to dijete se nasmija i pobjeze smijuci se. I ja se budim tada potpuno s blagim osmjehom.
Nikoga nije bilo oko mene,al taj dodir i toplina djecije ruke su toliko stvarni,neopisivo.

Karta
http://tinypic.com/r/35kv90w/9
Isida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 10:14   #1883
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Tranzitna karta

...i stoga mislim da je ovaj san jednim dijelom i podsjetnik na dvojnost ljudske naravi. Ta dualistička priroda strijelca jednim dijelom upozorava sanjača da pravi preveliku razliku među ljudima na osnovi subjektivnog fokusa i sitničarenja (Sunce u djevici) što se u snu vidi kroz ovu suprotnost – ne uspijeva spasiti sićušne životinje dok se ne dogodi transformacija u veličanstvenu veliku. Dijeleći ih na bogove i ljude sanjač u potpunosti ne vidi stvarne potencijale ljudskih odnosa...neke ljudske osobine previše uzdiže dok druge umanjuje istovremeno ne uviđajući realno kvalitete koje posjeduju oni s kojima stvara odnos, te koliko su takve podjele besmislene kada se pogleda šira slika.
Da, to mi je jedan od najvećih problema u životu. Vrlo mi je teško cijeniti ljude ili čak biti u istom društvu s ljudima koji imaju osobine koje ja ne volim, ili koji nemaju osobine koje ja cijenim. Nije da mrzim te ljude ili da mi smetaju, ali jednostavno se ne osjećam ok pored njih i samo gledam kako da se maknem i nikad se ne vratim u njihovo prisustvo. Što je najgore uviđam koliko imaju drugih pozitivnih kvaliteta i vidim da bi mi to na pozitivan način obogatilo život, ali uvijek se odlučim da bih se radije odvojio nego "istrpio" zbog potencijalne koristi.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Gledajući astrološku sliku vidi se da istovremeno s Jupiterovim tranzitom preko Sunca, Sunce je i kvadrirano od Saturna i opozicionirano od Neptuna što je konfiguracija koja želi podsjetiti sanjača da mu nedostaje sposobnost prihvaćanja vlastitih i "posve ljudskih" nedostataka, te sposobnost opraštanja sebi na vlastitoj nesavršenosti.
Nisam nikada u životu još imao trenutak kada sam pomislio "ok oprostit ću si ovo, bilo je davno ili nije toliko strašno", sve loše što sam napravio pamtim i 20, skoro 30 godina kasnije. Nema opraštanja samom sebi, to je znak slabosti. Vidim da mi je ta karakteristika bila naglašena u to doba sna. Drugima mogu oprostiti svašta, sebi nikad ništa. Znam da je to vrlo nezdrav san, ali ja osjećam da tako gradim sebe u bolju osobu, a to je ono što je bitno.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dvojnost postoji u svima nama, ... Čitajući mitologiju saznajemo da su kentauri upravljani životinjskom polovicom često pokazivali neumjerenost što se ispoljavalo kada bi popili čak i malu količinu vina (bili su osjetljivi na "vino"). Time kentaur poručuje da ako čovjek ne nadzire svoje energije, ako ih ne kanalizira i usmjerava "prema gore", pretvara se u mahnitog pastuha ...tj. tone u instinktivnu mahnitost, u neumjerenost, razvratnost i fizičku propast...ili pak uranja u pretjeranu mentalnu aktivnost koja ga vodi "suhoparnoj učenosti" i nadmjenosti.

I tako...kentaur živeći tako "podijeljen" silno želi ujediniti glavu i tijelo, ljudsko i životinjsko, no kada pišemo o njemu onda moramo napisati da nas Jupiter podsjeća i na još jednog kentaura koji je svojom prirodom puno bliži prirodi znaka djevice u svom mentalitetu i ponašanju – kentaura Chirona. U vrijeme sna natalni Chiron egzaktno je kvadriran istim ovim Jupiterovim tranzitom iz znaka djevice, odatle toliko "ekološke svijesti" i iscjeliteljske teme u snu.
Zato nisam nikada u životu konzumirao nikakvu drogu, niti probao, imao sam hrpu prilika ali nikada nisam. Alkohol također izbjegavam maksimalno, popijem možda 10 piva na godinu. Nikada nisam volio izgubiti kontrolu nad samim sobom, ponajviše jer me strah da sav bijes i nezadovoljstvo svime što vidim svaki dan ne izađe iz mene u tom trenutku bez kontrole, a s obzirom da sam fizički dosta krupan i jak, mogao bih napraviti pravu štetu nekome ili nečemu, a to mi je neprihvatljivo.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Chiron je preko dugih godina patnje i usamljenog života brusio svoju mudrost i znanje, a duboku samorefleksiju iskoristio težeći nečem većem. Umjesto predavanja nižim instinktima, požudi "mesa" (kentauri su se hranili mesom) on je slušao vlastiti prirodni nagon za učenjem. Na taj način stekao je znanje o mineralnom, biljnom i životinjskom ustroju svijeta oko sebe. Naučivši stvoriti lijekove on postaje "iscjelitelj"...a zadržavši aspekt ratnika on ga u skladu s višom prirodom znaka strijelca preobražava u "umjetnika borilačkih vještina". Ove snažne vrline uzdignule su ga iznad ljudskog područja...s ciljem usmjerenim prema zvijezdama on je zadržao svoju pravu božansku prirodu, jer on je i bio besmrtan Bog - a gle čuda...baš tako završava i ovaj sanak...
Heh, kad sam bio dijete odrastao sam okružen velikim brojem rodbine i starijih i mojih godina, a i sada u odraslom životu sam okružen ljudima, ali oduvijek sam birao biti sam sa svojim mislima. Znao sam satima sjediti u kutu i razmišljati dok su se svi moji rođaci igrali zajedno. To je došlo do te mjere da uopće ne osjećam potrebu za društvom drugih ljudi, štoviše kad se moram javiti svojim roditeljima na primjer jer ih nisam vidio duže vrijeme ili se čuo s njima meni je to kao da moram ići na posao vikendom. Jedina iznimka je moja žena, s njom volim jako razgovarati i družiti se, ali to je zato što ima jako slične stavove mojima a uz to je Riba pa je moja suprotnost i sve moje misli mi može analizirati kroz sasvim suprotan spektar filtera koji su meni u potpunosti nedokučivi što mi je nepresušan izvor zadovoljstva i intrige. Stvarno mogu reći sa sigurnosti da je ona jedina osoba s kojom bih radije provodio vrijeme nego bio sam. Opet, shvaćam koliko je to nezdrav stav prema drugim ljudima, ali stvarno sam od pelena bio takav, još uvijek me baka zna zafrkavati zbog toga.
Također, od vrlo malih nogu maštao sam često o tome da postanem druid koji zna spravljati lijekove i razne čarobne i ljekovite napitke od trava i biljaka, pa nekakve napitke koji pojačavaju ljudske sposobnosti od kristala i biljaka... Recimo samo da mi je u Asteriksu i Obeliksu najdraži lik uvijek bio druid njihov.
Što se tiče "požude za mesom" ove godine, par mjeseci prije tog sna baš sam odlučio kako je idući stupanj evolucije za ljudsku rasu, ponajviše za mene, kako fizičke tako još više psihičke i moralne da prestanemo jesti meso. Tako sam se odlučio postati vegeterijanac i eto pola godine kasnije nisam zažalio i po prvi put sam ponosan na sebe zbog neke odluke.
Borilačke vještine sam želio valjda od pelena trenirati i isprobao sam ih hrpu i odlučio se za jednu koju treniram sad već blizu 10 godina i kroz nekih 2 godine ću steći stupanj majstora što mi je jedan od glavnih životnih ciljeva od kada sam bio nekih 6-7 godina.

I za kraj, jedna od meni najdražih mojih fantazija je ta da ljudska rasa stekne takav stupanj svijesti, da se razvije u bića svjetlosti i energije, da se razvijemo svi do stupnja boga i odbacimo tijela i postanemo energija/svijest.
Zvuči vrlo hippie i freaky, ali s obzirom da sam ateist i ne vjerujem da postoji nekakvo božanstvo (i astrologiju sam si objasnio pomoću zakona fizike da bih ju mogao prihvatiti) moje jedno uvjerenje ili nada ako se može tako nazvati je to da ljudi imaju sposobnost samorazvitkom dosegnuti stupanj svijesti boga i razviti se u nešto nalik božanstvu.

Hvala na analizi Fish, sorry što je trebalo toliko da odgovorim, želio sam prvo sve sebi razjasniti u glavi prije nego odgovorim jer sam imao nekih psiholoških problema sa analizom, nisam ju želio prihvatiti. Šta ćeš, Djevica sve analizira. Zanimljivo mi je kako pod utjecajem Jupitera dugogodišnje fantazije i promišljanja dolaze u prvi plan. To je valjda ono što mi je najbitnije u životu pa Jupiter tako veličanstven kakav je dovodi samo ono bitno u krupni plan, on se ne bavi sitničarenjem, to ostavlja ostalim planetima, on rješava ono glavno.

Hvala na analizi, lijep pozdrav.
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 16:46   #1884
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
moji snovi nemaju fabulu, sve je s brda s dola pa ih najčešće ne mogu prepričati. imam osjećaj da sanjam čim stisnem oči ali mi se prvi put dogodilo da imam san u snu. Taj dio me zanima - da li postoji neko univerzalno značenje sna u snu???
Ne postoji univerzalno tumačenje sna, svaki san je priča za sebe i kao takav se mora sagledati u cjelini. Ne postoje dva ista sna, niti dva ista sanjača.

Isto tako snovi su individualni u smislu da različiti ljudi sanjaju različiti tip snova. Neki ljudi primjerice sanjaju puno snova, neki malo, neki sanjaju vrlo određene snove i sjećaju se svako detaljčića iz sna, dok drugi sanjaju neodređene i konfuzne snove, snove bez glave i repa, itd...ali sve to ima svoju psihološku pozadinu i u direktnoj je sprezi s karakterom/osobnošću sanjača i onim kroz što on u svom životu trenutačno prolazi.

U tom smislu snovi bez fabule u kojima je sve nejasno mogu generalno označavati konfuzne osobe koje nisu svoj život i životne ciljeve jasno definirale, "neposložene osobnosti" i osobnosti koje ne uočavaju poveznice između vlastitog ponašanja i situacije u kojima se nalaze ili pak izbjegavaju suočavanje s pravim problemom....uglavnom mnogo je različitih uzroka takvim snovima koji nemaju jasne fabule.

Quote:
ide ovako:

u nekoj prostoriji (kao trošni fitnes centar) gdje se izvodi grupno vježbanje, među nepoznatim ljudima sam ja i moja prijateljica iz školskih dana (i danas mi je na vrhu najkvalitetnijih osoba u životu). Ja izvodim deadlift i skužim kako nemam tj. odjednom mi nestaje lak sa noktiju - ali to doživljavam užasnuto - kao kad u horor filmovima nekog napadnu demoni pa se javljaju svakakve fizičke manifestacije. u strahu, panici, očaju gledam prijateljicu, skupili se ti ljudi jer ja sam u totalnom napadu panike ali još uvijek oni na nekoj distanci i cool i sa znatiželjom promatraju što će se dalje događati; imala sam stisnute šake, otvorim dlanove a ono izbijaju neki znakovi-tetovaže, kao simboli nekakvih sotonskih organizacija. strah na granicama izdržljivosti tj. pred onesvještenjem.

kao probudim se. i, vjerojatno zbog ove teme, pod dojmom se potrudim zapamtiti vrijeme sna. čini mi se da sam se orjentirala po zvonu na crkvi kad je jutarnja misa - 6:30h. uglavnom, nastavlja se ambijent mjesta i susjedstva zajedno sa tom crkvom gdje sam odrasla. i kao da se krećem oko kuća i ljudi koje sam valjda u djetinjstvu sretala (i kao da je doba iz kraja 80ih).
i onda za stvarno zazvoni alarm i ja se probudim - za stvarno, u ovom životu - u 7:30h 20.10.2016.

http://i64.tinypic.com/9uq2au.gif

Tumačenje sna:

Snovi često kao polazišnu točku uzmu neku situaciju ili neki detalj iz svakodnevnog života i onda oko njega "razgrade" i oslikaju određenu priču koja ispravnim tumačenjem može ukazati na neki problem ili nešto drugo što je simptomatično za osobu i njen život. Pa tako isto je i ovdje. San započinje sličicom iz fitnes centra zato jer osoba očito ima fokus na toj sferi, mentalno je i fizički jako dugo zaokupljena željom da svoj izgled dovede u red. Nadalje, tu vidimo sanjača među nepoznatim ljudima gdje je jedina poznata osoba u njegovom vidokrugu - frendica iz školskih dana.

Osobe u snu uvijek su u njemu s nekom posve određenom svrhom, tj. kao nosioci nekih osobina koje san želi naglasiti, oni tu nisu slučajno već s namjerom da nešto naglase i podcrtaju. Pa tako ova frendica koja je sanjaču u vrhu najkvalitetnijih osoba u životu predstavlja taj neki "visoki cilj" koji si je sanjač zadao (glede svog izgleda i uopće oblikovanja tijela).

Nadalje dolazimo do centralnog dijela sna u kojem vidimo da pod supervizijom frendice osoba uočava svoj deformitet i "nenormalnost"...naočigled svih prisutnih njeno tijelo se deformira i pretvara u nešto ružno, nakazno i čudovišno.





Astrološka simbolika sna:

Ljudi koji imaju naglašeno 6. polje u natalnoj karti moraju u svom životu imati dosta fokusa na brizi za tijelo, bilo prehranom, bilo vježbanjem, bilo bolešću ili nekim drugim zdravstvenim stanjem koje traži svakodnevnu pažnju. To su osobe koje stalno moraju na raditi na svom tijelu i zdravlju.

Ovdje je takav slučaj, 6. polje je naglašeno, a u njemu se nalaze čak tri planete (Mars, Saturn i Jupiter). A kada se u 6. polju nalaze Saturn i Jupiter onda osoba stalno treba nalaziti neku normalnu sredinu između svog megalomanstva i potrebe za pretjeranim (Jupiter) i svoje potrebe da se reducira i da održi stvari pod kontrolom (Saturn).

6. polje također nosi neku vrstu prirodne odbojnosti (gnušanja) prema svemu što je neprirodno i nezdravo za naše fizičko tijelo, osoba je dosta u tome rigorozna i isključiva (posebno kada je ovdje Saturn) pa ovaj san je dijelom proizvod svega toga. Npr. danas se u cilju poboljšanja izgleda koriste svakakvi preparati koji se dilaju po fitnes centrima koji su jako često zapravo otrovni...moguće da je san posljedica takvog razmišljanja ili čak samo neke primisli vezane uz to. Npr. dovoljno je pogledati na neku deklaraciju i pomisliti o tome koliko je tu nezdravih stvari da psiha osobe s naglašenim 6. poljem oslika primjerice ovakav san.

Dakle, ovo je san u kojem je osoba izrazila svoje strahove, gnušanje i odbojnost prema sebi i svom tijelu (Saturn u 6. polju)...em strah od nekontrole vlastitog tijela i "upravljanja" njime, em odbojnost prema onome što vidi duboko "u sebi". Tj. to nešto demonsko u što se osoba u snu pretvara samo je ogledalo njenih dubokih nutrašnjih strahova. To "demonsko" je onaj dio osobnosti za koji osoba osjeća da nema vlast nad njim i da joj "čini zlo".

Ne znam da li se sjećaš jednog od svojih prethodnih snova koje si ovdje pisala s istom tematikom. Tamo si imala zmiju oko ruke, a ovdje to nešto demonsko što isto počinje od ruku. Uglavnom...tamo sam u tumačenju sna ispričala jednu svoju anegdotu s frendicom koja ima dugogodišnji problem s pretilošću a koja je u periodu kada je bila na dijeti sanjala one zmije koje joj se poslužuju kao hrana. Te zmije su u njoj u snu izazvale jaku emocionalnu reakciju i ogromno gnušanje...a zapravo se radilo o tomu da su zmije bile simbol svega onog što je njoj bilo "strašno" u toj svojoj vječnoj borbi s hranom. Zmija je bila simbol iskušenja prema hrani što je za nju jako veliki problem. Ovaj san si očito djelomično povezala i s tim snom (pogledaj sliku tamo).



Zaključak:

Probaj malo povezati ove slike iz sna s sobom i vidjeti ćeš da san ima jako puno veze s tvojim razmišljanjima i psihofizičkim stanjem u vrijeme sanjanja. Također ovaj osvrt na 80-te zapravo je osvrt na doba kada je sanjač rođen tj. na mladost i na neka sjećanja iz doba kada je osoba imala 9-10 godina (kraj 80-tih) pa bi bilo dobro da se prisjeti što se tada događalo i kakve to veze ima s njenim današnjim problemima glede tijela. Tamo je očito korijen problema.




Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 18:22   #1885
auuu fish....
znaš da sam sanjala jednom i tebe tj. kako u snu sebi govorim kako je @fish nešto objasnila na taj i taj način,... (ne mogu se sad sjetiti ali mislim da je čak bio u pitanju san ove tvoje frendice)
druga stvar: opet, nakon godinu dana (dakle, prije 10ak dana) sanjala sam žutu zmiju (ne vjerujem da je zbog spota Nives Celzijus . ) samo što je ova bila sićušna i postavljena na ulazna vrata (kuće gdje sam odrasla) u razini očiju - ono, kao neka figurica magnet na frižideru . Ali vidjevši ju obuzeo me strah na najjače - ono, ekstremnih razmjera.
Što se tiče 6.polja otkad znam za sebe - od tinejdžerskih dana definitivno - -sebi argumentiram da je zbog izgleda, ne želim biti debela pa dokoličarim proučavajući metode kako to postići uz drugu i treću moju stranu: gurmanluk + gastromegalomaniju. saturn ograničava 2/3 vremena a ovu 1/3 je bez kontrole. no, ja bih bila sretnija da sam izbalansirana, al ne znam kako doći do toga.
što se zdravlja tiče, do 35.g. ta sfera života me nije zanimala. slučajno otkrih da mi je kolesterol u krvi ozbiljno visok. i koji je savjet liječnika: "aj sredi malo prehranu". Đe me nađe . malo za promjenu, kao ne bavim se time 24/7 pa trebala bih početi . To je nešto što je sad postalo kronično i trebala bih držati pod kontrolom isprobavajući kakvim hranjenjem će stanje biti najbolje. toliko o 6.polju.

p.s. takvo ludo sanjanje sam nasljedila od mame koja također kao i ja puno sanja i sva je zgažena i istraumatizirana nakon buđenja. Tata nas u čudu gleda i kaže kako nikad ili vrlo rijetko sanja. proučit ću malo temu o neptunu i tu naći poveznice.
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 11:47   #1886
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
auuu fish....
znaš da sam sanjala jednom i tebe tj. kako u snu sebi govorim kako je @fish nešto objasnila na taj i taj način,... (ne mogu se sad sjetiti ali mislim da je čak bio u pitanju san ove tvoje frendice)

Quote:
druga stvar: opet, nakon godinu dana (dakle, prije 10ak dana) sanjala sam žutu zmiju (ne vjerujem da je zbog spota Nives Celzijus . ) samo što je ova bila sićušna i postavljena na ulazna vrata (kuće gdje sam odrasla) u razini očiju - ono, kao neka figurica magnet na frižideru . Ali vidjevši ju obuzeo me strah na najjače - ono, ekstremnih razmjera.
Očito da nešto glede vlastitih problema "vučeš" iz kuće, a frižider je mjesto gdje posežemo za hranom (zato je tvoja zmijica asocijativno to).

Quote:
Što se tiče 6.polja otkad znam za sebe - od tinejdžerskih dana definitivno - -sebi argumentiram da je zbog izgleda, ne želim biti debela pa dokoličarim proučavajući metode kako to postići uz drugu i treću moju stranu: gurmanluk + gastromegalomaniju. saturn ograničava 2/3 vremena a ovu 1/3 je bez kontrole. no, ja bih bila sretnija da sam izbalansirana, al ne znam kako doći do toga.
što se zdravlja tiče, do 35.g. ta sfera života me nije zanimala. slučajno otkrih da mi je kolesterol u krvi ozbiljno visok. i koji je savjet liječnika: "aj sredi malo prehranu". Đe me nađe . malo za promjenu, kao ne bavim se time 24/7 pa trebala bih početi . To je nešto što je sad postalo kronično i trebala bih držati pod kontrolom isprobavajući kakvim hranjenjem će stanje biti najbolje. toliko o 6.polju.
Zmija je i simbol liječništva, posebno ta zmijica koja se "obavija".


P.S. Zanimljivo je da ti se često javljaju ruke koje su pored ostaloga i simbol rada. Tj. ruke predstavljaju želju da nešto "sami" napravimo (u tvojoj karti Merkur/ruke je osim što je dispozitor Venere, dispozitor je i Jupitera i Saturna, a nalazi se u ovnu na samom ASC-u). Tj. ruke su ovdje izraz želje i odlučnosti da se ovlada sobom, da se stvari drže pod kontrolom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 11:50   #1887
Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
Hvala na analizi Fish, sorry što je trebalo toliko da odgovorim, želio sam prvo sve sebi razjasniti u glavi prije nego odgovorim jer sam imao nekih psiholoških problema sa analizom, nisam ju želio prihvatiti. Šta ćeš, Djevica sve analizira. Zanimljivo mi je kako pod utjecajem Jupitera dugogodišnje fantazije i promišljanja dolaze u prvi plan. To je valjda ono što mi je najbitnije u životu pa Jupiter tako veličanstven kakav je dovodi samo ono bitno u krupni plan, on se ne bavi sitničarenjem, to ostavlja ostalim planetima, on rješava ono glavno.

Hvala na analizi, lijep pozdrav.
Nema na čemu i nije problem što je dugo trebalo da napišeš odgovor, bitno da si napisao i to još iz srca.

Divno je kako se ovaj Jupiter u tvom snu i životu odrazio, toliko arhetipski da bi se sve moglo slobodno staviti u enciklopediju pod nazivom - Jupiter. Često se sjetim ovog tvog sna.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 12:22   #1888
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


Očito da nešto glede vlastitih problema "vučeš" iz kuće, a frižider je mjesto gdje posežemo za hranom (zato je tvoja zmijica asocijativno to).


Zmija je i simbol liječništva, posebno ta zmijica koja se "obavija".


P.S. Zanimljivo je da ti se često javljaju ruke koje su pored ostaloga i simbol rada. Tj. ruke predstavljaju želju da nešto "sami" napravimo (u tvojoj karti Merkur/ruke je osim što je dispozitor Venere, dispozitor je i Jupitera i Saturna, a nalazi se u ovnu na samom ASC-u). Tj. ruke su ovdje izraz želje i odlučnosti da se ovlada sobom, da se stvari drže pod kontrolom.
hvala još jednom
žao mi je ako offtopičarim ali bih htjela sebi pomoći
da li je moguće i objašnjenje da problem ne vučem iz kuće nego da bježim od trenutnih problema vraćajući se u jasle - bježim u bezbrižno djetinjstvo? naime, i naizgled u familiji je sve ok - nikakve disfunkcionalnosti koje imaju ime; naravno da bi svatko želio da je po njegovom scenariju nešto ali to su finese. Na racionalnoj razini sam sklona misliti da da je ovaj (odrasli) život koji živim goli k. i nezadovoljna sam i razočarana i uvijek pomoć i podršku nalazim kod svojih doma; i materijalno i duhovno . Ili se u snovima (a bogami i na javi) javlja strah - šta kad jednog dana svega toga ne bude
(zadnji san prije par dana je bio gdje vidim poredana tri lijesa ispred otvorene rake; ja sam izvan, to vidim ali kao da je moj treći: dakle, mama, tata, ja.
Svakodnevno me deprimira što nikad nisam bila 100% financijski neovisna i vjerojatno od toga "ruke" u snovima i težnja da se nešto stvori - sam!

Zadnje uređivanje leonidas27 : 10.12.2016. at 12:35.
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 15:09   #1889
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
da li je moguće i objašnjenje da problem ne vučem iz kuće nego da bježim od trenutnih problema vraćajući se u jasle - bježim u bezbrižno djetinjstvo? naime, i naizgled u familiji je sve ok - nikakve disfunkcionalnosti koje imaju ime; naravno da bi svatko želio da je po njegovom scenariju nešto ali to su finese. Na racionalnoj razini sam sklona misliti da da je ovaj (odrasli) život koji živim goli k. i nezadovoljna sam i razočarana i uvijek pomoć i podršku nalazim kod svojih doma; i materijalno i duhovno . Ili se u snovima (a bogami i na javi) javlja strah - šta kad jednog dana svega toga ne bude
(zadnji san prije par dana je bio gdje vidim poredana tri lijesa ispred otvorene rake; ja sam izvan, to vidim ali kao da je moj treći: dakle, mama, tata, ja.
Svakodnevno me deprimira što nikad nisam bila 100% financijski neovisna i vjerojatno od toga "ruke" u snovima i težnja da se nešto stvori - sam!
Ta pomalo infantilna vezanost za roditelje i kuću proizlazi iz Mjeseca u raku koji je egzaktno na IC-u (IC simbolizira i naš grob/lijes tj. i onu "kuću" gdje naš život završi).

No tijekom života ljudski život i osobnost svakog čovjeka se mora razvijati u pravcu individualnosti, svaki čovjek posjeduje jedinstvene potencijale koji se trebaju razviti prema određenom stupnju autonomije...roditelji su tu samo u početku našeg života da nas podrže i usmjere dok smo još nejaki i nesposobni za samostalan život. Stoga je za Mjesec u raku koji je vođen tim genetičkim nagonom svaka faza odrastanja na određeni način "neprihvatljiva" jer se on ne teži odvojiti (emocionalno). Postizanje njegove sposobnosti za samostalni život je uvjetovano roditeljskim, on uvijek samostalnost stavlja u korelaciju s napuštanjem roditelja.

S druge strane tu je taj ASC ovna koji se treba iskazati samostalno, odatle i te ruke (Merkur u ovnu na ASC-u 90º Mjesec u raku na IC-u). Zmija kao simbol počela koje boravi u dubokim slojevima ne-svijesti kada izaziva strah simbolizira "nijekanje iskonskog života" posebno ovakva zmija "boje sunca" (žuta).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 15:44   #1890
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Tumačenje sna:

Pa se tako vrlo jasno vidi da san u svojoj osnovi progovara o golemom pritisku koji sanjač osjeća. To je u snu prikazano ovim zakazanim vremenskim rokom i ispitnom komisijom, a unatoč tomu što se radi o ispitu koji je daleko "ispod" sanjačevih sposobnosti očito je da je u pitanju nešto drugo tj. osobno propitivanje spremnosti za fazu u životu koja mu slijedi. Sanjač za nju nije spreman što je u snu obilježeno na mnogo načina, od toga da ga sve moguće okolnosti sprječavaju da napreduje do toga da se intelektualno ispod-kapacitira i "vraća unazad". Pa tako on unatoč svom trudu i znanju koje je neupitno ne uspijeva doći na ispit, te uopće tih okolnosti u snu koje su debelo ispod njegovih kapaciteta...od toga da se radi o maturi koja se inače polaže s 18 godina (a sanjač je u 32 godini), pa kao da to nije dovoljno ide se joooš niže pa se ispit događa u osnovnoj školi (škola koju je sanjač još davnije intelektualno prerastao) pa do toga da su pitanja ispita poznata...sve je pro forma. Čak je i komisija smiješna.

Također i svi drugi likovi koji se u snu javljaju tu su s nekim razlogom, bilo "ometanja" bilo stvaranja dodatnog pritiska. Npr. tu je prijateljica koje je već rodila dvije djevojčice i ona je onaj mali glasić koji iz pozadine uma ženi u tridesetima govori kako joj biološki sat otkucava i da bi trebala već biti majka. Pa su tu bivše frendice koje se na rolama nehajno voze odavajući dojam ležernosti i slobodnog duha. One isto ometaju, jednoj je čak morala reći da se makne...a one svojim prolaskom uz sanjača uprizoravaju i različite odabire odnosno životne smjerove. Jedna je simbol samačkog života i slobode koju on nosi tj. Uran (putovanja, sex&city lifestyle...) druga je ambiciozna i uspješna tj. Saturn...ne znam može li sve biti još slikovitije još uz to njihovo ruganje.

Na kraju kada sanjač napokon sebi prizna da ne stiže (neuspješnost), oslobađa se sav onaj potisnuti jad i tuga usljed osjaćaja nemoći i...sve brane padaju, ostaje samo nemoć, nemoć, nemoć...


Astrološka simbolika sna:

San je sanjan u vrijeme egzaktna Saturnova (rokovi, "životni ispiti") tranzita Uranom. Tranzit Saturna preko natalnog Urana se događa samo jednom u trideset godina, a taj period može biti vrlo traumatičan za osobe koje imaju u svom karakteru izražen Saturn (kao što je ovdje slučaj - Saturn je vladar ASC-a i Neptuna/vladara Sunca) jer Saturn uvijek ima ambiciju da "postigne nešto".

Uran je slobodan duh, naša potreba da se slobodno izrazimo u životu i da se izrazimo kao individue i kao takvi odupremo očekivanjima okoline i društva. Za razliku od Uranova tranzita Saturnom koji nosi sklonost nepredvidivom ponašanju...u slučaju kada je Uran tranzitiran Saturnom stvari su drugačije. Umjesto da nas oslobodi Saturnovih inhibicija, ovaj tranzit može na neki način i određeno vrijeme vezati našu slobodu. To može uključivati opterećenje nekom dodatnom odgovornošću, može čak biti u vezi s nekim starijim ljudima i okolnostima koje nas sputavaju u životu, ali isto tako može biti i unutrašnji pritisak koji si postavljamo...u svakom slučaju osoba snažno osjeća da joj je ograničena (Saturn) sloboda (Uran). Ovo je i period života kada se osjeća odbojnost prema ukupnom okviru u koji nas stavljaju društvena pravila i na neki način se osjećamo izrazito neugodno u svojoj koži...možda bi najbolji opis učinka ovog tranzita bio želja da se pobjegne iz vlastite kože.

No...mi znamo da iz vlastite kože ne možemo pobjeći. Zato osoba u vrijeme ovog tranzita mora naći načina da prihvati sebe i svoj život na način da shvati da se sve oko nas i u nama samima odvija u ciklusima. Ti ciklusi mogu trajati unutar nekoliko sati ili godina, desetljeća...postoje veliki ciklusi te manji ciklusi unutar velikih ciklusa...o tomu nas uostalom astrologija najbolje uči.

Pa tako svi znamo i da se naš život sastoji od ciklusa uspjeha, perioda kada nam stvari same dolaze, kada nam je energija visoko, kada smo u aktivnoj i stvaralačkoj fazi i od ciklusa neuspjeha, kada stvari moramo pustiti, kada nam je energija nisko i čini nam se čini da ništa ne postižemo. Hoću reći ciklus uvijek ima svoje faze, a bilo koji rast koji bi trajao u beskonačnost u konačnici bi bio razoran, pa se tako u svakom uspjehu krije neuspjeh, isto kao što se u svakom neuspjehu uspjeh...to je filozofija Jin i Janga.

Držimo li se jako stvari i oblika, opiremo li se promjeni i onom što nam život nosi vraćajući se prošlosti to znači da odbijamo teći tokom svog života i zato patimo. Ovdje je problem u tomu što se sanjač poistovjetio s svojom ne-ambicijom i sada ga Saturn na to podsjeća.



Zaključak:

Nema te komisije koja određuje kako ćemo voditi svoj život. A posebno ne vrijeme kada ćemo nešto raditi. Mislim postoje stvari koje ljudi normalno rade u neko vrijeme, npr. studiraju u dvadesetim, zapošljavaju i dobivaju djecu kako se bliže tridesetim....ali opet je to sve individualno. Pritisak koji si stvaramo da nešto moramo, stvaramo si sami.

Probaj malo promotriti ovaj san u tom kontekstu. Ključ cijele priče je da mi u svim svojim fazama života i svim fazama ciklusa i dalje možemo uživati u očitovanju i stvaranju novih oblika i okolnosti, ali na način da se ne poistovjećujemo s njima jer oni nam nisu potrebi da bi utemeljili vlastiti identitet.
Draga Fish!
Možeš li vjerovati da ja tebi na ovaj san već mjesecima pokušavam odgovoriti. Uzmem pisati odgovor i sve nešto ne ide, ne ide pa ne ide. Riječi ne dolaze. Misli su nekoherentne. Emocije kao u nekoj močvari, u teškom, ljepljivom blatu iz kojih se ne daju izvući.
Baš sam jutros na poslu dok sam kuhala kavu uhvatila u sebi tu emociju koja me već duže vrijeme prati kao sjena, tamna i neuhvatljiva, zaroni ispod površine čim je unutarnjim okom pogledam i pokušam dovesti na svoje svjetlo. A ta emocija je napokon bila razjašnjena samo jednom slikom iz ovog sna – onom zadnjom, gdje ja sjedim i plačem iz dubine svoje duše, nalazeći se ni tu ni tamo. Već se duže vrijeme osjećam kao da sam zapela. Ne, kao da sam prikovana za jednu točnu. Želim krenuti naprijed ali noge kao da su mi zacementirane. Stojim na mjestu. Nemam impulsa da krenem naprijed, nemam iskre, niti ideje ni elana i to me lagano nagriza i ubija iznutra. Osjećam se kao da svaki dan kako vrijeme prolazi ja samo sve više tonem u to neko duševno blato. Stagniram, a kad stagniram imam potrebu učiniti nešto drastično. Pokupit se jednog dana i samo nestati. Razbiti ovaj talog oko sebe.
Ne znam kamo dalje. Dan za danom mi prolazi a ja se potajno pitam je li ovo sve? Hoće li mi ovako proteći život? Realno se nemam na puno toga žaliti, završila sam faks, imam svoju kuću, živim s partnerom, redovno primam plaću, radim u javnom sektoru…hrvatski san. Do sada sam uspješno otkačila sve kućice koje se otkačuju: faks, siguran posao, kredit, kuća. I sve ide svojim tokom, dan za danom, dan za danom, dan za danom. To me korodira iznutra.
Karijera i osobni uspjeh kojeg predstavlja Sex and the City prijateljica iz sna? Nikakva. Uredski posao koje me apsolutno ne ispunjava u okolini koja se trudi ubiti svaku iskru motivacije i želje za napretkom i poticanjem poboljšanja. Šuti. Ne talasaj. Osobno mi je postignuće što uspijevam duševno preživjeti i još jedan dan „svrhe i smisla u javnom sektoru“. Nisam nezahvalna jer mi taj novac ipak omogućuje življenje i mogu pomoći roditeljima i drugima financijski, što je velika sreća, a neki nemaju ni to.
Majčinstvo kojeg predstavlja druga kolegica iz razreda? Nisam do toga još došla i vrlo se libim krenuti tim putem. Nisam spremna psihički za to, a možda i uopće nisam za to. Dijete bi svakako donijelo drastičnu promjenu u mom životu i usmjerilo me nekamo ali nije mi baš uredu tako istraživati smjer kojim trebam krenuti. To mi je previše u stilu „kad vam ne ide, napravite dijete“. A i osjećam da mi to ne bi donijelo to neko oslobođenje i impuls za naprijed, nego još više zavezalo u trenutnu rutinu i još jače zacementiralo na ovom poslu a onda bih možda i krivila to dijete…A možda je i u tome bit te prijateljice. Ona je u snu izašla pred komisiju i položila maturu…
Primijetila sam u međuvremenu nekoliko detalja iz sna. Jedino prijevozno sredstvo u tom snu koje je uistinu moje, auto, je ono koje stoji parkirano, za koje mi se nabraja (od strane oca) što još treba popraviti na njemu i ujedno i sredstvo kojim uopće ne pokušavam stići na ispit. Ne idem čak ni pješke niti trčim, što je također moje vlastito sredstvo. Biram i odabirem tuđe prijevozno sredstvo – koje evidentno u snu ne mogu voziti i kojim ne stižem na odredište. Pruga po kojoj pokušavam voziti bicikl. Koji apsurd, odabrano prijevozno sredstvo (tuđe) koje uopće nije predviđeno za prometovanje prugom i na kraju sama pruga – ima li pravca s manje slobode kretanja od pruge? Možeš voziti samo po njoj, isključivo u pravcu u kojem je položena. A to je ova check lista.
Te komisija koja je zapravo vrlo Saturnovska – strogi, hladni, logički Vulkanac i stroga profesorica. Moj unutarnji sudac, moj Saturn. Onaj dio mene koji ima očekivanja i kojem na kraju moram „odgovarati“.
Naravno da na kraju ni ne stižem do prilike da se pokažem, jer smjer kojim sam krenula zapravo ni u stvarnom životu ne vodi do škole (a čini mi se / imam feeling zapravo da je prijateljica koja je položila maturu došla iz pravog smjera koji vodi do škole), već u drugom pravcu (kojim se teoretski može doći do škole ali se mora prvo ići u jednom smjeru dosta pa se zaokrenuti i onda vratiti u smjeru iz kojeg si došao).
Možda to i ukazuje da potajno zapravo želim biti mama (oh, ne :O), osobito ako se uzmu u obzir moji prošli snovi iz tematskog ciklusa „imam dijete s kojim komuniciram maltene telepatski“?
Puno ti hvala na analizi, Fish i oprosti što mi je trebalo toliko dugo da odgovorim. Ali ne želim pisati polovične osvrte koji nisu iz srca i koji su zapravo samo polovično obrađeni u svijesti.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:16   #1891
Draga Fish,,,14.1. u jutarnjim satima sanjala sam da sam u crkvi,,nas nekolicina sjedi u klupama..na oltaru je časna sestra i traži kandidate za nagradni natječaj na koji se među par kandidata prijavim i ja. Zadatak je nacrtati križ a tko bude uspješan dobiva nagradu,cvijet u lončanici,,nešto slično Božićnoj zvijezdi. Crtam križ ali ne sviđa mi se kako sam ga obojala,oko njega sam popunila prazninu plavom bojom i nisam zadovoljna. Kad je došlo vrijeme da predamo svoje uradke,predajem drugi crtež,ni sama ne znam otkud se stvorio u mojim rukama niti dali sam ga ja nacrtala. Nacrtani su dječaci,njih pet,,,svi su obučeni jednako,bijela košulja i tamno plava vesta i zagrljeni stoje,,,kao nekakvi školarci u istim uniformama. Predajem rad iako to nije taj zadatak,sestra ga prihvaća. Vrijeme je za nagrade. Stojim pred oltarom u redu i svi ispred mene dobivaju crvene cvjetove u lončanicama,samo ja dobivam ljubičasti cvijet. Cvijet je također u lončanici i dok ga časna sestra drži,pupoljci su zatvoreni,,no kad ga ja uzimam,pupoljci se otvore,lišće raširi i baš je predivan. Nakon razočarenja zbog toga što nisam dobila isti cvijet crvene boje,sada sam sretna jer moj izgleda ljepše no njihov.

Hvala!
http://tinypic.com/r/wivvio/9
TenaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 21:23   #1892
Quote:
mali fikus kaže: Pogledaj post
San je sanjan 23.10.2016. pred jutro.

Ne sjecam se detalja i cijelog sna niti na koji nacin sam povezana sa obitelji u snu.

Nalazim se u malom gradicu ispred kojeg se nalazi visoki i ovalni zvonik sa druge strane nalazi se drugi grad sa tornjem ili cetvrtastim zvonikom kao ulazom u taj grad, znaci svaki ot tih malih gradova ima toranj ili zvonik koji predstavlja kao neki ulaz u grad. Po odjeci ljudi, arhitekturi, nalzimo se u srednjem vijeku. Izmedu ta dva grada nalazi se ravna postopoljina sa zelenom travom. U snu imam obitelj ali nisam sigurna koju ulogu imam i sto predstavljam. Uglavnom glavni problem u malom gradu je zvonik koji ima pukotine i prijeti da ce se dio odlomiti. Svatko od stanovnika sa strahom gleda prema visokom zvonkniku. Nakon nekog vremena mali komad se odlomio a nakon njega jos i drugi komad koji je ovog puta nekoga ubio. Stvorila se panika medu stanovnicima u isto vrijeme i drugi zvonik koji pripda drugom gradu ima odrone tako da je strah i nemir veliki. Ljudi trebaju biti cijelo vrijeme na oprezu kako u nekoj igrici. Uz sve to pocinje potres koji dolazi u intervalima i svaki put padaju sve veci komadi zvonika i tornja, opasnost postaje ozbiljna za sve stanovnike. Znam da smo izgubili jednog clana nase obitelji i da smo se odlucili na drastican i opasan potez da unatoc odronima koji padaju predemo u susjedni grad jer u tom gradu odroni padaju izvan grada a ne po gradu kao u nasem gradicu. Muski clanovi obitelji, stari otac i muskarac srednjih godina ce doci poslje nas, ne sjecam se zasto, a nas tri žene cemo pokusati proci kroz kisu kamjenja koje se urusava sa zvonika. Moj strah je veliki jer imam veliku odgovornost prema maloj djevojici i staroj majki. Uzimam djevojciu u narucje a kako kamenje pada a ona je u placu i nemiru jako mi se tesko kretati. Nevoljko i sa strahom je pustam iz narucja i dajem joj ruku da budemo brze ali u trenutku panike ona mi se izdvaja iz ruke i orgroma kamen pada umalo ubivsi mene i nju. Sva sreca promasio nas je za milimetar. U posljedni trenutak stizemo u drugi grad na sigurno i nas tri zene smo spasene. Nakon nekoga vremena stizu dva muskarca i posljedne sto vidimo je padanje zvonika...

Karta

http://i48.tinypic.com/2ns9q8m.jpg

tranzitna karta


Tumačenje sna:

Snovi u kojima se sanjač bavi prirodnim katastrofama se javljaju u periodima života kada osoba prolazi kroz neku jaču životnu krizu u kojoj onda ta katastrofa služi kako bi predočila njegov osjećaj užasa, očaja, ugroženosti i nemoći. Dakle, očito je da postoji problem iz budnog života kojim je okupirana sanjačeva psiha, a koju sanjač doživljava kao prijetnju vlastitoj egzistenciji...koju doživljava kao nešto strašno, veliko i nepremostivo, kao nešto veće od njega samoga i van njegove moći utjecaja.

Nadalje, drugi važan simbol u snu je crkva što je simbol koji se već javljao u prethodnim snovima i o njemu smo pisali. Crkva u snovima propituje našu vjeru, povjerenje i sve ono što držimo (ili smo do tada držali) "svetim". Stoga crkva koja se ruši utjelovljuje sanjačev osjećaj iznevjerenosti i snažnu poljuljanost njegova sustava vrijednosti koji je izgradio na osnovi vlastitih moralnih i duhovnih uvjerenja. Ono što je različito u odnosu na prethodni san s crkvom je da ovaj san posebno ističe jedan njen dio – zvonik. Sav strah i očaj sada su pretočeni u jedan jasan pojam, u taj simbol zvonika. Pa ajmo malo pobliže vidjeti - zašto zvonik?

Zvonik je najistaknutiji dio crkve, najčešće su upravo crkveni zvonici ono što prvo ugledamo dolazeći u neko mjesto. Oni su važan element crkvene arhitekture, a često i njezini najstariji dijelovi koji u simboličkom smislu pozivaju i upućuju ljude da se okrenu ka nebu (čitaj duhovnim vrijednostima). Dakle, često je upravo taj zvonik onaj dio crkve koji se vidi iz daljine, gotovo kao putokaz i trag prema duhovnom utočištu, putokaz izgubljenima kako bi mogli naći izlaz iz životne situacije koju drže bezizlaznom.

Zvonici se grade zbog zvona jer njihova visina omogućava zvonima da se čuju što dalje u daljinu, tj. zvonik je dio crkve koji je oduvijek služio oglašavanju. Primjerice postoje nedjeljna zvona, svečana zvona, počasna zvona, satna zvona, zvona za molitvu ili pak mrtvačka zvona. Pa bilo da svojom zvonjavom pozivaju na molitvu ili služe za objavljivanje važnih događaja, zvona nešto oglašavaju tako da u snu mogu simbolizirati duhovni poziv ili čak i posebnu poruku koju bismo mogli primiti.

Tako da kada sagledamo sve te segmente sna...očito je da je sanjač u strahu od objave neke velike i "grozne" vijesti, koja će uzdrmati njegov život, a u duhu ostale rušilačke simbolike iz sna ta "objava" je povezana s rušenjem svih nada i vjere da bi se nakon nje nešto dobro moglo dogoditi u budućnosti. Zato to postepeno rušenje zvonika zapravo simbolizira i svu onu tjeskobu i strah od neminovne "objave" kojom bi se osobi ugrozila sigurnost i srušile sve nade i vjera u budućnosti.





Astrološka simbolika sna:

Godina pred osobom obilježena je s dva važna tranzita koji se i u ovom snu uvelike osjećaju iako ovaj prvi u vrijeme sna izvan orbisa. To je Saturnov tranzit natalnim Neptunom (gubitak vjere) i Uranov kvadrat na natalno Sunce koji je aktualan u vrijeme sna.

Prvu stvar koju moram naglasiti kada su u pitanju Uranovi oštri tranziti jest da oni najteže padaju onim karakterima koji su prirodno "jako uzemljeni" a ovdje je karakter upravo takav...označen dvostruko zemljanom kombinacijom jarac/bik što je kombinacija koja se dosta opire promjenama u životu. Ovaj Uranov kvadrat na natalno Sunce se jako očituje u cijelom snu.

Uran (zvuk) je ovdje vladar MC-a (visoka mjesta). Uran je i dispozitor Merkur (oglašavanje)/Mars (rušenje) konjunkcije u 10. polju - pa nije čudno što je osoba svu svoju poslovnu situaciju predočila u ovaj simbol zvonika. Zanimljivo je da se sanjač ne sjeća na koji način je povezan s obitelji u snu i da to nije njegova "prava obitelj" jer osim što je Sunce vladar 4. polja (obitelj) Uran sada tranzitira 11. polje. 11. polje i Uran označavaju povezanost s onim skupinama ljudi s kojima dijelimo iste intelektualne sklonosti i pripadnost nekoj ideji. Tu su "radnički sindikati".

Uranov kvadrat na Sunce označava vrlo stresan period života u kojem osoba nervno vodi izuzetno uzburkan život jer je prisljena suočiti se s mnogim uvjerenjima s kojima se ona kao ljudsko biće ne slaže, te potencijalno nasilnim oblikom izražavanja. To je i vrijeme kada neočekivani događaji mogu testirati njene sposobnosti da zadrži stabilnost i svoj "kompas" u životu. Možda se biti nemoćna da zadrži svoju poziciju i sigurnost jer će okolnosti u njenom profesionalnom i osobnom životu promijeniti i postati takve da će morati napustiti svoje dosadašnje mjesto prebivanja, isto kao i neke stvari koje su u njenom svijetu predstavljale ono u što je vjerovala i oko čega je izgradila cijeli svoj sustav života.




Zaključak:

Osoba bi trebala znati da je sada vrijeme kada ona doista može promijeniti svoj život, a posebno onaj dio koji se tiče njenog profesionalnog života (Uran je vladar 10. polja). Važno je stoga da ona sada ne izgubi iz vida širu sliku i da ne izgubi sposobnost da cijelu situaciju sagleda iz drugačije perspektive. Tu je važno pitanje vjerovanja u sebe i svoje sposobnosti, te dugoročnije gledano koliko je smjer kojim je ona do sada išla u životu pravi smjer za nju.

Ono što ovaj Uranov tranzit u globalu ističe jest to da ako smo na pravom putu, tada će bilo kakav neočekivani događaj biti samo test naše snage i upornosti. U duhu tog saznanja osoba je sposobna prevladati velike stresove što se na kraju krajeva i vidi ovim snom u kojem na kraju ona ipak biva spašena.




Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 22:19   #1893
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Fish naprije od svega hvala.



HTML Code:
"objava" je povezana s rušenjem svih nada i vjere da bi se nakon nje nešto dobro moglo dogoditi u budućnosti. Zato to postepeno rušenje zvonika zapravo simbolizira i svu onu tjeskobu i strah od neminovne "objave" kojom bi se osobi ugrozila sigurnost i srušile sve nade i vjera u budućnosti
Prvo cu napisati povrtane informacije obzirom da je od sna proslo par mjeseci.
Dakle ona ocekivana vjest se dogodila, imam osjecaj da sam cijelo vrijeme mucila sebe
a znala sam da ce se dogoditi neizbjezno. Dogodilo se bas kada je saturn napravio konjukciju sa neptunom karejm 12 pocetkom prvog mj. Tada je izgubljena svaka nada da ce se nesto promjeniti.



HTML Code:
ovdje vladar MC-a (visoka mjesta). Uran je i dispozitor Merkur (oglašavanje)/Mars (rušenje) konjunkcije u 10. polju - pa nije čudno što je osoba svu svoju poslovnu situaciju predočila u ovaj simbol zvonika. Zanimljivo je da se sanjač ne sjeća na koji način je povezan s obitelji u snu i da to nije njegova "prava obitelj" jer osim što je Sunce vladar 4. polja (obitelj) Uran sada tranzitira 11. polje. 11. polje  i Uran označavaju povezanost s onim skupinama ljudi s kojima dijelimo iste intelektualne sklonosti i pripadnost nekoj ideji. Tu su "radnički sindikati".
Evo zanimljivo da je bas sve krenulo od osoba koje sam dozivljavala kao obitelj a koja je na neki nacin povezana sindikatom ili pravima na koje zaposlenici imaju pravo. Uglavnom nasla sam se u situacija kada mogu birati napustiti takozvanu sigurnost ali ostati vjerna svojim unutranjim i moralnim nacelima ali zbog financijskih razloga napustit dosadasnji nacin zivota i vratiti se obitelji kojo se iskreno ne zelim vratiti jer znam da cu postati zarobljenik njihovih osobnih interesa. Tako da sam na neki nacin zarobljena izmedu ove dva zivotna izbora od kojih ni jedan ne prestavlja zadovoljstvo. Zato sam valjda u panici ponovno postavila pitanje na natalnim kartama jer me to muci danju i nocu i zato se valjda vracam propustenim prilikama.

HTML Code:
Uranov kvadrat na Sunce označava vrlo stresan period života u kojem osoba nervno vodi izuzetno uzburkan život jer je prisljena suočiti se s mnogim uvjerenjima s kojima se ona kao ljudsko biće ne slaže, te potencijalno nasilnim oblikom izražavanja. To je i vrijeme kada neočekivani događaji mogu testirati njene sposobnosti da zadrži stabilnost i svoj "kompas" u životu. Možda se biti nemoćna da zadrži svoju poziciju i sigurnost jer će okolnosti u njenom profesionalnom i osobnom životu promijeniti i postati takve da će morati napustiti svoje dosadašnje mjesto prebivanja, isto kao i neke stvari koje su u njenom svijetu predstavljale ono u što je vjerovala i oko čega je izgradila cijeli svoj sustav života.
Ono sto mi najvise nedostaje je vjera u sebe i dobar kompas :-). Ko da tocno znam sto ne zelim ali ne znam sto zelim i kako se usmjeriti na prav put. Znam da mi mjesto vise nije tu i da prolazim stalne stresove u obliku verbalnog nasilja sto nitko ne bi trebao prolaziti. Promjenila sam se kao osoba i iskreno ne zelim biti takva osoba. Ne zelim izigravati ulogu ogorcene zrtve, zelim zivjeti! Ne pripadam vise u ovaj kolektiv jer mozda sa razlogom mozda bez stalno sam pod metom kritike a to je stvarno tesko. U protekloj godini dogodili su se dogadaji preko kojih mi je tesko preci i za koje znam da cu imati samo osjecaj ogorcenosti i da to nije jedini slucajan dogadaj vec pravilo koje cu morati postovati ako zelim ostati tu gdje jesam. Kako i na poslu tako i u privatnom zivotu imam slicnu situaciju, osjecam se zarobljeno i neman plana B.




Zaključak:

HTML Code:
Osoba bi trebala znati da je sada vrijeme kada ona doista može promijeniti svoj život, a posebno onaj dio koji se tiče njenog profesionalnog života (Uran je vladar 10. polja). Važno je stoga da ona sada ne izgubi iz vida širu sliku i da ne izgubi sposobnost da cijelu situaciju sagleda iz drugačije perspektive. Tu je važno pitanje vjerovanja u sebe i svoje sposobnosti, te dugoročnije gledano koliko je smjer kojim je ona do sada išla u životu pravi smjer za nju. 

Ono što ovaj Uranov tranzit u globalu ističe jest to da ako smo na pravom putu, tada će bilo kakav neočekivani događaj biti samo test naše snage i upornosti. U duhu tog saznanja osoba je sposobna prevladati velike stresove što se na kraju krajeva i vidi ovim snom u kojem na kraju ona ipak biva spasena.
Pokusavam situaciju sagledati iz druge perspektive, pokusavam iz ove situacije izaci dostojanstveno i sa sto manje zamjeranja ali imam dana kada sam bolje i losije. Da i mjenjam se i pokusavam sagledati sto bi to meni dugorocno prestavljalo zadovoljstvo u cemu bi se nasla i snasla u cemu bi razvijala sebe kroz rad i sebe kao covjeka i zato sam sve vise zabrinutija jer shvacam da imam skoro pa nikakv izbor. Ko da ne vidim ili ne nalazim put, eto jos malo saturna i neptuna. Imam osjecaj ko da sam svoje prilike propustila ovu jesen i one su neminovno otisle u nepovrat. Oprosti ako zvuci dramticno :-).
mali fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:23   #1894
Izgubila sam se u novom gradu i dok sam tražila poznato mjesto slučajno dolutam do rijeke. Odlučim da ću nastaviti uz rijeku jer u daljini vidim to mjesto. Neka trgovinica, pred njom stoje tri postarija muškarca. Malo sporije hodam jer sam (odjednom) zaogrnuta ogromnom tkaninom. Vidim na obali rijeke (koja je spora, tamna i puna barskoga šaša, a uz obalu vrba) hrpicu kamenčića skroz neobičnog, raznobojnog i čudne teksture, s plavim krugovima i sl. Približim se da ih bolje pogledam kad odjednom iz vode začujem duboki muški glas. Nije ništa konkretno rekao, samo se oglasio: “Ooo”. Ako je i pričao nešto, ja nisam razumjela taj jezik. Nakon toga mu se dio glave izdigne iz vode. Kao žablja glava, ali nije čisto žablja jer ima ljudske odlike. Oči su manje no u žabe i lice je izduženije. Počne se penjati uz obalu kod mene. Ja ga odguram natrag u vodu. On opet krene van. “Ooo”

Ja se dam u trk. Naravno, zbog ogrtača se potipljem, a i inače nisam baš trkač u snovima. Letač da, trkač I vozač bicikla nikako. Samo eto, ovdje se ne sjetih poletjeti. Uspijem mu odmaknuti ali žabac-čovjek (koji na kopnu izgleda samo kao malko čudni žabac veličine manjeg psa ili veće mačke) ne odustaje. Kad virnem preko ramena, vidim ga kako i dalje neumorno skače zamnom tom dugačkom obraslom stazom uz rijeku.

Vidim lijevo novi bijeli most i odlučim pretrčati preko njega. Zadnja dva metra mosta nedostaju, ustanovim nakon što se dovedem u zamku. Ne mogu naprijed, ne mogu iza zbog žapca. Bar tako pomislim. Kad se okrenem vidim da me žabac nije dostigao i da imam vremena vratiti se na stazu. Sada ga vidim. I dalje skakuće, dok ja pokušavam trčati. Napokon stignem do one male trgovinice s tri čovjeka koji se smiju meni i “žapcu”. Dok protrčavam kraj njih vičem: “maknite gaa!” I jedan od njih šutne žapca tolikom silinom da ovaj jadan preleti cijelu rijeku i udari u kuću sa suprotne strane pa oboji svojom krvlju bijeli zid.

Nakon toga vidim novi bijeli most ovaj puta izgrađen do kraja. Prijeđem ga. Hodam stazom sa suprotne strane rijeke (više civilizirane). Vidim svoga žapca. Lice mu je obliveno krvlju, sav se izdužio uz rub kuće. Mrtav. Nema nigdje ni žive duše. Žao mi je zbog njega ali ne možeš tako proganjati ljude. I dok mislim “Možda nisam trebala tako reagirati, jadnik”, stresem se jer je bio jeziv pa mi napola i nije žao. možda da uzmem kamenčiće?

sanjala sam ga danas, 31. siječnja 2017. god prijepodne

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...84.gif&res=100
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:09   #1895
Quote:
Isida kaže: Pogledaj post
Pozdrav

San je bio jucer oko 18 sati
Sanjam kako se vozim u neki mali grad,stari grad u kojem sam bila puno puta ali u snu potpuno drukcije izgleda. Dok vozim znatizeljno posmatram okolinu,staru cestu,neke stepenice,crkvu i stabla okolo. Na cesti su stajali veliki buketi cvijeca,zbog mog razgledavanja nisam ih vidjela odmah nego tek nako sto sam ih pregazila. Mislim si jaoooo pa kako nisam vidjela to prekrasno cvijece,pa dognem glavu a ispred mene prekrasna stabla na kojima je rascvjetana ljubicica i neki bijeli cvijetovi. Zastajem i uzimam mob te slikam cvijece nekoliko puta,divim se toj ljepoti. U tom trenu sa slike me odvratise dodiri po lijevom stopalu,toplina djecijih ruku koja me prvo masira pa onda skaklja po stopalu,onako u snu izmicem nogu da me prestane sklakljati,vec sam polubudna i cujem kako to dijete se nasmija i pobjeze smijuci se. I ja se budim tada potpuno s blagim osmjehom.
Nikoga nije bilo oko mene,al taj dodir i toplina djecije ruke su toliko stvarni,neopisivo.

Karta
http://tinypic.com/r/35kv90w/9
Prije nego napišem tumačenje sna, možeš li molim te samo napisati nešto o svom statusu glede djece (imaš li djecu, spremaš li ih se imati, i sl.).
Quote:
TenaX kaže: Pogledaj post
Draga Fish,,,14.1. u jutarnjim satima sanjala sam da sam u crkvi,,nas nekolicina sjedi u klupama..na oltaru je časna sestra i traži kandidate za nagradni natječaj na koji se među par kandidata prijavim i ja. Zadatak je nacrtati križ a tko bude uspješan dobiva nagradu,cvijet u lončanici,,nešto slično Božićnoj zvijezdi. Crtam križ ali ne sviđa mi se kako sam ga obojala,oko njega sam popunila prazninu plavom bojom i nisam zadovoljna. Kad je došlo vrijeme da predamo svoje uradke,predajem drugi crtež,ni sama ne znam otkud se stvorio u mojim rukama niti dali sam ga ja nacrtala. Nacrtani su dječaci,njih pet,,,svi su obučeni jednako,bijela košulja i tamno plava vesta i zagrljeni stoje,,,kao nekakvi školarci u istim uniformama. Predajem rad iako to nije taj zadatak,sestra ga prihvaća. Vrijeme je za nagrade. Stojim pred oltarom u redu i svi ispred mene dobivaju crvene cvjetove u lončanicama,samo ja dobivam ljubičasti cvijet. Cvijet je također u lončanici i dok ga časna sestra drži,pupoljci su zatvoreni,,no kad ga ja uzimam,pupoljci se otvore,lišće raširi i baš je predivan. Nakon razočarenja zbog toga što nisam dobila isti cvijet crvene boje,sada sam sretna jer moj izgleda ljepše no njihov.

Hvala!
http://tinypic.com/r/wivvio/9
Možeš li molim te samo prije nego napišem tumačenje sjetiti neke situacije iz svog života koja se dogodila nedavno u kojoj si dobila neku vrstu samopouzdanja i napisati nešto o njoj?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:28   #1896
Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
Izgubila sam se u novom gradu i dok sam tražila poznato mjesto slučajno dolutam do rijeke. Odlučim da ću nastaviti uz rijeku jer u daljini vidim to mjesto. Neka trgovinica, pred njom stoje tri postarija muškarca. Malo sporije hodam jer sam (odjednom) zaogrnuta ogromnom tkaninom. Vidim na obali rijeke (koja je spora, tamna i puna barskoga šaša, a uz obalu vrba) hrpicu kamenčića skroz neobičnog, raznobojnog i čudne teksture, s plavim krugovima i sl. Približim se da ih bolje pogledam kad odjednom iz vode začujem duboki muški glas. Nije ništa konkretno rekao, samo se oglasio: “Ooo”. Ako je i pričao nešto, ja nisam razumjela taj jezik. Nakon toga mu se dio glave izdigne iz vode. Kao žablja glava, ali nije čisto žablja jer ima ljudske odlike. Oči su manje no u žabe i lice je izduženije. Počne se penjati uz obalu kod mene. Ja ga odguram natrag u vodu. On opet krene van. “Ooo”

Ja se dam u trk. Naravno, zbog ogrtača se potipljem, a i inače nisam baš trkač u snovima. Letač da, trkač I vozač bicikla nikako. Samo eto, ovdje se ne sjetih poletjeti. Uspijem mu odmaknuti ali žabac-čovjek (koji na kopnu izgleda samo kao malko čudni žabac veličine manjeg psa ili veće mačke) ne odustaje. Kad virnem preko ramena, vidim ga kako i dalje neumorno skače zamnom tom dugačkom obraslom stazom uz rijeku.

Vidim lijevo novi bijeli most i odlučim pretrčati preko njega. Zadnja dva metra mosta nedostaju, ustanovim nakon što se dovedem u zamku. Ne mogu naprijed, ne mogu iza zbog žapca. Bar tako pomislim. Kad se okrenem vidim da me žabac nije dostigao i da imam vremena vratiti se na stazu. Sada ga vidim. I dalje skakuće, dok ja pokušavam trčati. Napokon stignem do one male trgovinice s tri čovjeka koji se smiju meni i “žapcu”. Dok protrčavam kraj njih vičem: “maknite gaa!” I jedan od njih šutne žapca tolikom silinom da ovaj jadan preleti cijelu rijeku i udari u kuću sa suprotne strane pa oboji svojom krvlju bijeli zid.

Nakon toga vidim novi bijeli most ovaj puta izgrađen do kraja. Prijeđem ga. Hodam stazom sa suprotne strane rijeke (više civilizirane). Vidim svoga žapca. Lice mu je obliveno krvlju, sav se izdužio uz rub kuće. Mrtav. Nema nigdje ni žive duše. Žao mi je zbog njega ali ne možeš tako proganjati ljude. I dok mislim “Možda nisam trebala tako reagirati, jadnik”, stresem se jer je bio jeziv pa mi napola i nije žao. možda da uzmem kamenčiće?

sanjala sam ga danas, 31. siječnja 2017. god prijepodne
karta


Tumačenje sna:

Oouckej...opet problemi s frajerima koji te opsjedaju. Ovaj put reklo bi se neki vodeni, mejbi riborak (riba-dolazi iz vode, rak-žabljeg izgleda). Katayama?


Shalim se malo, naravski naj shvatiti zaozbač. No san je u svojoj osnovi zapravo to. Prikazuje očito neku situaciju iz budnog života koju je sanjač preslikao u svoj san. To je situacija u kojoj biva "progonjen" od nekog vodenog bića o kojem usput i nema baš neko lijepo mišljenje (priča o princezi i žapcu). Zanimljiv je i ovaj detalj s ogrtačem koji govori o sanjačevoj svijesti da je nešto o sebi/svojim pravim namjerama prikrio ili zadržao tajanstvenim u vezi cijele te priče. A najzanimljiva je ipak sva ta dramatika oko jednog običnog žapca, posebno ovaj dio kada se viče: "Maknite ga, maknite ga".




Astrološka simbolika sna:

Ovdje je natalni karakter označen kombinacijom djevice i škorpiona pri čemu je ta škorpionska energija dosta dominantno ogledava u cijelom ovom snu em temom stalkera em ima toliko dramatike da ona na trenutke gotovo da dolazi do razine erotičnosti, mislim...gleć samo tu krv na bijelom zidu.

Opet se shalim, ali hoću naglasiti koliko je san iskren u toj svojoj želji da označi koliko je snažan stupanj emocionalnog doživljavanja stvari (Mjesec 0º Mars u ovnu) pa se one proglašavaju "ekstremnom opasnošću", a u svojoj osnovi potpuno su bezopasne i benigne. S druge strane vidi se koliko kroz to ističe škorpionsku opsesiju i paranoju glede vlastite fatalnosti. No škorpionska potreba za dominacijom na žalost sebi privlači i te neke "niže oblike života" što je u ovom snu prikazano kroz ovu ljigavu životinju (Mjesec 0º Mars).

Također moram istaknuti da u ovo vrijeme Neptunove opozicije natalnog Sunca moguće da se "bajke" više provlače snovima.



Zaključak:

Jednom je Liz Greene (djevica) napisala rečenicu: "Za djevicu je uvijek dobar lijek da sebe vidi u punom svijetlu, zajedno sa svim onim čega se plaši." Ovaj san u neku ruku može tomu poslužiti.

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:39   #1897
Nikada u životu nisam bilo koju opsjedao ili stalkao...pogotovo ne nju
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:06   #1898
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Nikada u životu nisam bilo koju opsjedao ili stalkao...pogotovo ne nju


Možda je ona to tako doživjela, vi'š da stvari doživljava jako dramatično. A možda i nisi ti nego neko drugo vodeno bićence, bude djevičica objasnila.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 17:32   #1899
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Prije nego napišem tumačenje sna, možeš li molim te samo napisati nešto o svom statusu glede djece (imaš li djecu, spremaš li ih se imati, i sl.).

Fish1968 imam dvoje djece ne spremam se da imam još iz mnogo razloga, a između ostalih jedan je iz materijalnih razloga.
Hvala
Isida is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 18:03   #1900
Hvala na tumačenju, Fish.
Mhm, zanimljivo…po mojim proračunima žabac bi mogle biti dvije osobe od kojih je jedna živa, a druga mrtva.

1. Živa osoba: rak/rak/škorpion
Stao mi je suncem, mjesecom i saturnom egzaktno na veneru. Počeli smo “nezgodno” blago govoreći, prekinuli komunikaciju ali vremenom se izmirili i sad je sve ok. Imamo dosta zajedničkih interesa prvenstveno vezanih za 8 (moje)/9 (njegovo) polje gdje se odvija konjunkcija spomenuta gore. Ipak, znam da prvi osjećaj plus uvid u natalnu ne vara pa se lijepo držim na odstojanju. Usto, malo me plaši.

2. Mrtva osoba: riba/škorpion/rak
Moj bivši. Sanjam ga često u zadnje vrijeme i skoro u svakom snu ga se pokušavam riješiti ubijajući ga i sl. Prvo što me asocira na njega bi bilo samo mjesto pojavljivanje žabočovjeka. Izlazi iz tamne vode-podzemnog svijeta. Druga asocijacija-nemogućnost komuniciranja s mrtvima/žabočovjek nije mogao reći ništa što bih ja razumjela.
Zadržala sam neke stvari kao što je kosa odrezana u trenutku smrti, najdraži odjevni predmet u kojem je stalno bio itd. jer sam ga planirala kontaktirati za neko vrijeme kad se prašina slegne i kad mogu logično razmišljati neuvjetovana osjećajem gubitka. No, kako je vrijeme prolazilo shvatila sam da mu nemam više što reći i da ga nikada neću kontaktirati jer jednostavno nema potrebe za tim. Tranzitni pluton mi kvadrira natalni mjesec (1°17a) pa je u tijeku nasty emotivna preobrazba. Vjerojatno zato to sve sanjam.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.