Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 21:45   #1
Kako se riješiti macaklina?

Sve znam, ugrožena vrsta, korisna beštijica... Ali meni se gadi, bojim se tih stvorenja. Imam fobiju. Jednostavno ih se moram otarasit. Prije par dana sam na balkonu dotaka neki stol a po zidu protrči kapitalac. Svaka dlaka na mojoj ruci je stala pod 90°. Izgleda sam ko kokoš, cili se kako se kaže "naježija". Bija bi najsritniji da me te životinjice ne posjećuju, nebi ih htija ubijat, ali kako da ih se otarasim. Ima ih u svakom kantunu. Ima li kakvo sredstvo, nešto šta će ih otjerati, kao npr. one spirale za komarce.
Znam da sve zvuči glupo, ne mogu si pomoć.
http://http://www.mediteran-losinj.e...acaklin%20.jpg
__________________
Bolje šutiti da svi misle da si glup nego progovoriti i odagnati svaku sumnju!
indio34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 13:22   #2
Ja mislio da neka cura piše ..meni jedna od dražih živina. Baš su šesni..ne radi ti link sa slikom pa evo novi.

http://www.mediteran-losinj.eu/image...acaklin%20.jpg

Ne znam kako ih se riješiti, al drago mi je da ih ima

Quote:
Na Siciliji se kaže da je boravljenje macaklina u nekoj kući ili na nečijoj zemlji znak da je vlasnik dobar čovjek. Naime, postoji vjerovanje da gekoni dolaze samo tamo gdje je dobra, vedra i ugodna atmosfera.
Mora bit da si neki dobar čovik
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 13:46   #3
Meni su to brutalno slatke



životinjice

Čega te točno strah?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 14:26   #4
macaklini, mali slatki!

znam ja čega ga je strah, da su otrovni, jel da? toga se znaju bojat ljudi u našem primorju, uz još kakve priče iz davnina za njih vezane.

al nije ti otrovan uopće. još je i koristan. a od ljudi bježi (ukipi se dok ga gledaš, a kad skreneš pogled, crta! ) i obitava tamo gdje nikom ne smeta.

evo jedan kratak tekst, neće li šta pomoć: http://www.angelfire.com/oz/cvilidreta/macaklini.htm
__________________
*
anotherone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 14:40   #5
Vi Dalmoši mi idete na živce, imate svašta okokuće

Nego, zapita li se ikad itko, vrzmaju li mu se po kući takvi predatori zato što imaju hrane? Ne želim implicirati da živiš u svinjcu, no njih ne bi bilo tako često kod tebe da nemaju što jesti. Trbuhom za kruhom, indio, reklo bi se.

Slično je i sa žoharima. Sredi kuću i bit će ih odmah manje.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:01   #6
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Vi Dalmoši mi idete na živce, imate svašta okokuće

Nego, zapita li se ikad itko, vrzmaju li mu se po kući takvi predatori zato što imaju hrane? Ne želim implicirati da živiš u svinjcu, no njih ne bi bilo tako često kod tebe da nemaju što jesti. Trbuhom za kruhom, indio, reklo bi se.

Slično je i sa žoharima. Sredi kuću i bit će ih odmah manje.
Oni se tove insektima, ala mušice i to. Ako sredi uzrok mušica, možda opadne i broj macaklina.



Za autora threada: da ti bude lakše, otvorider ovaj link. Ostale slike ćeš naći promjenom zadnjeg broja URL-a, povećanjem za jedan.
Taj je bio kapitalac i nije mi se dalo dirati ga jer sam kukavan.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:32   #7
Preslatke životinjice, imaju takvu neku umilnu facicu, ko bi se njih bojao (i zašto)? Oćel ugrist?

Endimion, fotka br.3 mi je zakon.
hard-candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:47   #8
Meni su fascinantne one njihove nožice, odnosno stopala...


..a kad narastem kupit ću kakvog Wiesmanna

Teško se je riješiti mušica pa tako i samih macaklina. Prije su ih ljudi ubijali, a jadni oni nit su brzi ko gušterice nit mogu rep odbaciti. Uvik bi glavu izgubili.

Endimion, di si naša tog velikog? Nikad tolikog vidio nisam...
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:50   #9
Macaklin... zaljubio sam se u njih kad sam ih prvi put vidio na nekom otočiću kraj Zadra..
Pa nemoj ih se rješavati, ja bih sve dao da ih imam u kući na moru..
Šta je sad sljedeće:
-kako se riješiti velebitske degenije iz moga vrta?
-lastin rep stalno prelijeće moje dvorište-kako ih zaustaviti...

Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 21:12   #10
Pojedi im sve komarce i mušice pa će sami otići.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 22:09   #11
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Endimion, di si naša tog velikog? Nikad tolikog vidio nisam...
Ušao mi je u kuću.

Quote:
Hallucigenia kaže: Pogledaj post
Macaklin... zaljubio sam se u njih kad sam ih prvi put vidio na nekom otočiću kraj Zadra..
Pa nemoj ih se rješavati, ja bih sve dao da ih imam u kući na moru..
Šta je sad sljedeće:
-kako se riješiti velebitske degenije iz moga vrta?
-lastin rep stalno prelijeće moje dvorište-kako ih zaustaviti...

Kako letvom odbiti napad krvoloka - sredozemne medvjedice?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 23:15   #12
Quote:
Hallucigenia kaže: Pogledaj post
Šta je sad sljedeće:
-kako se riješiti velebitske degenije iz moga vrta?
-lastin rep stalno prelijeće moje dvorište-kako ih zaustaviti...

Evo ih opet................

Gospode,pomozi mi......................

Nisam ja mislija na taj način. Ne smetaju oni meni, znam da nisu otrovni, da nisu štetočine... To je posebna životinja, sve je meni jasno. Ali kad ti nešto ne odgovara, odnosno predstavlja problem u svakodnevnom životu onda nije lako reć: "neka ih neka žive". Neka one žive negdi drugo. Zmije su isto posebne, poskok je fascinantan,ali nebi volija da mi po dvorištu šeta. Protivnik sam bilo kakvog zlostavljanja životinja, pa tako i tarantela (macaklin) kako ih mi ovde zovemo.
Nemojmo gledat jednostrano. Drago mi je da ljudi imaju razmišljanje da je šteta bilo šta poduzimati. To znači da nismo otišli u k... Zašto netko nije dao riješenje poput riješavanja fobije. Nikad nisam volija bliske susrete sa gmazovima.
Koliko znam ta "zvjerka" ima posebne sposobnosti kretanja po zidovima, nešto kao magnetna polja... Zna li netko nešto o tome. Također sam čuja da je otrovna jedino ako upadne u mlijeko.
Nema mi druge, selim u hladnije krajeve.

via lika

stoj, vraćaj se nazad
__________________
Bolje šutiti da svi misle da si glup nego progovoriti i odagnati svaku sumnju!
indio34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 00:29   #13
Koristi van der Waalsove sile, jedina životinja koja ih koristi (na mehaničkom nivou), može hodati po svim običnim materijalima osim teflona. Dakle, jedno od rješenja je da obložiš kuću tavicama.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 00:40   #14
Meni su macaklini zakon životinje, baš sam ih nedavno proučavao. Šta bih dao da ih imam po stanu ili da sam negdje u kršu, pa da mi trče po kući.

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Koristi van der Waalsove sile, jedina životinja koja ih koristi (na mehaničkom nivou), može hodati po svim običnim materijalima osim teflona. Dakle, jedno od rješenja je da obložiš kuću tavicama.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 01:30   #15
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Meni su to brutalno slatke



životinjice

Čega te točno strah?
Naglog kretanja! Iznenadnih uočavanja (Da se bar najave.)! Prozirne boje(Ako taj termin postoji.)!
Strah me ove slike! Ali se pokušavam ohrabrit....
__________________
Bolje šutiti da svi misle da si glup nego progovoriti i odagnati svaku sumnju!
indio34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 09:34   #16
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Oni se tove insektima, ala mušice i to. Ako sredi uzrok mušica, možda opadne i broj macaklina.
Točno to i pričam.

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
jer sam kukavan.
Stvarno ?

Znaš da ti nemere niš?

Quote:
indio34 kaže: Pogledaj post
Naglog kretanja! Iznenadnih uočavanja (Da se bar najave.)!
Hm. Da ti počnu siktati tj. skoro kreketati prije nego ga vidiš, tek onda bi pošašavio

Quote:
indio34 kaže: Pogledaj post
Prozirne boje(Ako taj termin postoji.)!
Prozirne kože

Inače, imam dojam da kad bi ih temeljitije proučio, znači na etološkoj/anatomskoj/fiziološkoj/... razini da bi ti se svidjeli. Ja bih ih zavoljela (dapače, evo tugujem što ih nemam u kući ) jer bi mi jeli kukce koji s u prolazu, čak bih im ostavljala, kao ježevima, pliticu sa hranom (iz nekih razloga, uvijek imam nešto kukaca na zalihama).

Lakše ti ga je prihvatiti i učiniti saveznikom. Vodi se logikom da ti ne može ništa i ne mjeri se po Endimionu, on je plašljiva pussy
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 16:07   #17
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Dakle, jedno od rješenja je da obložiš kuću tavicama.
Koji luđak (neću karton, ovo je u pozitivnom smislu )..što me nasmija

Quote:
indio34 kaže: Pogledaj post
Koliko znam ta "zvjerka" ima posebne sposobnosti kretanja po zidovima, nešto kao magnetna polja... Zna li netko nešto o tome. Također sam čuja da je otrovna jedino ako upadne u mlijeko.
Zapravo na stopalima imaju mnoštvo čekinjica čiji se završeci granaju na još sitnije dlačice koje se pri svom kraju šire i ti krajevi dlačica strukturom nalikuju onoj napravi za odštopavanje WC školjke (kako li se to uopće zove po naški ..plunger kažu Englezi), a imaju funkciju prijanjanja..samo neće na teflon

Zapravo, baš fascinantno izgleda iz ove perspektive:

http://geckolab.lclark.edu/private/u...0t/figure1.jpg
http://www.nanowerk.com/spotlight/spotid=1182.php

Virujem da su to s mlikom bapske priče.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 21:19   #18
meni su super na slikama. uživo nisam imao susret. vjerojatno bih zbrisao glavom bez obzira i prodao kuću da ih imam oko nje. jbg, to sam ja. vodozemci i gmazovi su mi super na slikama, ali uživo su jako bljak. u nedjelju mi nećakinja žabu donijela. skoro su i ona i žaba letjele u ribnjak.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 22:02   #19
Ne mogu ništa argumentirati, dočarati taj osjećaj bliskog susreta. Sve u svemu nema pomoći, nitko mi nije dao adekvatno rješenje. Morat ću se odat alkoholu i smoć hrabrosti kako bi prebrodio i ovo ljeto.
Natrackat ću baketine po zidovima, to je jedino rješenje. Je... fasadu, bolje uništit zidove nego umirat od straha.
ŠALA MALA
__________________
Bolje šutiti da svi misle da si glup nego progovoriti i odagnati svaku sumnju!
indio34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 22:59   #20
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
vjerojatno bih zbrisao glavom bez obzira i prodao kuću da ih imam oko nje. jbg, to sam ja. vodozemci i gmazovi su mi super na slikama, ali uživo su jako bljak. u nedjelju mi nećakinja žabu donijela. skoro su i ona i žaba letjele u ribnjak.

pffffffxtajp, pa nisi zar i ti pussy?

Quote:
indio34 kaže: Pogledaj post
Natrackat ću baketine po zidovima, to je jedino rješenje. Je... fasadu, bolje uništit zidove nego umirat od straha.
E sad kontinentalcima lipo objasni šta je baketina ..i nemoj to činit
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.