Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2013., 17:10   #61
Sandiran, gušter na fotki koju si postavio je Rhacodactylus ciliatus a taj gekon nema nikakve veze s RH, već dolazi iz Nove Kaledonije.
Kod nas se može sresti u terarijima, kao kućni ljubimac.

U RH žive dvije vrste macaklina/gekona: Kućni macaklin - Hemidactylus turcicus i Zidni macaklin - Tarentola mauritanica i oba dva su na popisu zaštićenih životinja.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 16:10   #62
morat priznat da mi se te životinje gade, kao i svi drugi gmazovi i vodozemci (iznimka kornjače) i najnormalnija stvar je da ljudi ne žele u kući/stanu imat životinjsko carstvo pogotovo ne nepoželjno
a4b7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 22:51   #63
Quote:
a4b7 kaže: Pogledaj post
... i najnormalnija stvar je da ljudi ne žele u kući/stanu imat životinjsko carstvo pogotovo ne nepoželjno
Slažem se s tobom. Ako ti se ne sviđa ovo ili ono - izbaci to van iz kuće.
Ipak, žao mi je što velik broj ljudi pod pojmom "Izbaciti iz kuće" smatraju "Prvo obvezno umlatit pa onda izbacit".
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 01:16   #64
Meni ih je puna kuća na moru jer moji ukućani stalno ostavljaju vrata otvorena. Napadnite me sad - meni su strašno gadljiviiii i bojim ih se da će plaziti po meni, užas! Ali isto tjeram svoje mace od njih da ih ne popapaju, koliko su mi gadni, toliko mi ih žao... Al da bi ih nekako bezbolno izbacila iz kuće, to bih, pa ako itko ima kakvu ideju nek piše. U kutiju ih ne mogu ulovit jer im se ne želim toliko približit, ako postoji koji drugi način bez da ih ozljedim bila bih jako zahvalna
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 01:33   #65
Quote:
V e n t u s kaže: Pogledaj post
Meni ih je puna kuća na moru jer moji ukućani stalno ostavljaju vrata otvorena. Napadnite me sad - meni su strašno gadljiviiii i bojim ih se da će plaziti po meni, užas! Ali isto tjeram svoje mace od njih da ih ne popapaju, koliko su mi gadni, toliko mi ih žao... Al da bi ih nekako bezbolno izbacila iz kuće, to bih, pa ako itko ima kakvu ideju nek piše. U kutiju ih ne mogu ulovit jer im se ne želim toliko približit, ako postoji koji drugi način bez da ih ozljedim bila bih jako zahvalna
Bez da ih diras, bez da im naudis i bez da pustis mackama da ih pojedu?
Mozda da nadjes nekog da ih uhvati i izbaci ili da ih smao lijepo zamolis
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 02:08   #66
Da li ti je draže naći pauka ili macaklina?
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 12:02   #67
vi sta ih se bojite, uhvatite jednog, i pustite da malo plazi po vami, po rukama i tako to, brzo cete se naviknit, i nece vam smetat posli.

meni je npr puno gadljivija obicna gusterica, ima ostre kandje a i voli ugrist. odvratno.
macaklin je skroz cakan onako zbunjen i plasljiv pogotovo na svitlu, i meni su se nekad gadili, sada ih obozavam.
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 12:23   #68
Quote:
Vesper Arlene kaže: Pogledaj post
Da li ti je draže naći pauka ili macaklina?
Jasam svojim klincima rekao da ne smiju dirati ni jedne ni druge već da moraju paziti na njih.

Dilema: je li bolje vidjeti komarce u paukovoj mreži ili na vlastitoj guzici?

A macaklini ilitiga tarantele su dražesne životinjice. Kad sam na odmoru guštam gledati malo macaklinsko kazalište gdje isti revno plaze po zidovima i tamane bube (a njih se klinke boje više od macaklina).
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 06:43   #69
Možda su moji paukovi vegetarijanci jer u njihovoj mreži ne vidim komarce, no na sebi ih nađem. Paukovi imaju brzinsko preseljenje kod mene jer ih ne ubijam. Macaklini su jednostavno slatki i popapaju one paukove i beštije koje ne vidim i ne želim vidjeti. Za mene je to miran suživot.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 00:12   #70
Quote:
Vesper Arlene kaže: Pogledaj post
Da li ti je draže naći pauka ili macaklina?

Ni jedno ni drugo mi nije drago. Štoviše, jako mi je gadno oboje.


Quote:
traktor123 kaže: Pogledaj post
vi sta ih se bojite, uhvatite jednog, i pustite da malo plazi po vami, po rukama i tako to, brzo cete se naviknit, i nece vam smetat posli.
Ma da, to je rješenje
Ne bih ga izoliranim štapom takla.
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 16:33   #71
Macaklin je korisna beštija, malo izgleda gadljivo jer je pomalo proziran. Ne grize, ne bode a čovjeka se boji isto kao i zelena gušterica.
Matrak- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 17:41   #72
Quote:
V e n t u s kaže: Pogledaj post

Ma da, to je rješenje
Ne bih ga izoliranim štapom takla.
ajd ajd, probaj jednom pa se naviknes lako, neutemeljene fobije se lako "izlice". kuzim da se ljudi boje pauka, zmije, kukaca, ali macaklin je bas umiljat mali prozirni guster. to mi je u rangu da se bojis domace macke. ili puzeva
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 09:25   #73
Quote:
traktor123 kaže: Pogledaj post
ajd ajd, probaj jednom pa se naviknes lako, neutemeljene fobije se lako "izlice". kuzim da se ljudi boje pauka, zmije, kukaca, ali macaklin je bas umiljat mali prozirni guster. to mi je u rangu da se bojis domace macke. ili puzeva
Fobije i "utemeljenost" ne idu baš ruku pod ruku.

Sjećam se kako je, svojedobno, moja mater ušla u spavaću sobu (stanovali smo u prizemlju) i zatekla macaklina na zidu, iznad kreveta. Toliko je zavrištala (čovjek bi pomislio kako je živu deru) prizivajući muža da je spasi od nemani. I onda je moj ćaća junački umlatio gušterčića šlapom. Međutim, kako nije bio precizan, pored fleke na zidu, na krevetu je ostao komadić repića koji se koprcao još neko vrijeme što je pak urodilo novom količinom vriske i potrebom za kompletnom ABH dekontaminacijom. Treba li naglasiti da moja majka cijelu noć oka nije sklopila (niti gasila svjetlo) zbog straha kako će je preplaviti gomile malih odvratnih zvijeri?

Što reći osim
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 21:20   #74
Quote:
traktor123 kaže: Pogledaj post
ajd ajd, probaj jednom pa se naviknes lako, neutemeljene fobije se lako "izlice". kuzim da se ljudi boje pauka, zmije, kukaca, ali macaklin je bas umiljat mali prozirni guster. to mi je u rangu da se bojis domace macke. ili puzeva
Nije to fobija, ne bojim se da će me pojesti ili nešto slično
Naprosto mi je GADLJIV.
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 00:16   #75
Unhappy

Evo upravo mi je prije par minuta prvi put u zivotu macaklin utrcao u spavacu s terase. Izbezumila sam se od straha, makar je zaista sladak kad ga malo bolje pogledas. Trenutno je iza ormara. Pokusat cu ga sutra njezno izbacit van ako ga nadem, ali zapravo me zanima kolike su sanse da po noci hoda po meni ili skoci na mene sa zida. Vjerujem da bas i nisu neke, pretpostavljam da se on vise boji mene nego ja njega, ali kako mi je ovo prvi susret uzivo, dajte malo vise info vi iskusni pliz!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 09:06   #76
Macaklini su prekrasni, uvijek ih viđam po vikendici (na otoku), nikad ih ne tjeram van/ubijam. Bude ih velikih, malenih, svakakvih, ali nikad, NIKAD mi se nijedan nije približio, hodao po meni noću, niti su imalo strašni. Njih je strah nas.
K tome, radišan je čistač, ako ga zadržiš, neće biti nikakvih kukaca uokolo. U svakom slučaju, fear not dok te mali gmaz čuva.

EDIT: Mislim da su i zaštićeni, pa ga molim te ne lišavaj života
__________________
I had experienced those feelings before, multiplied exponentially on the day my planet was destroyed. Such a feeling is something I choose never to experience again.
Longevity is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 11:42   #77
Quote:
Longevity kaže: Pogledaj post
Macaklini su prekrasni, uvijek ih viđam po vikendici (na otoku), nikad ih ne tjeram van/ubijam. Bude ih velikih, malenih, svakakvih, ali nikad, NIKAD mi se nijedan nije približio, hodao po meni noću, niti su imalo strašni. Njih je strah nas.
K tome, radišan je čistač, ako ga zadržiš, neće biti nikakvih kukaca uokolo. U svakom slučaju, fear not dok te mali gmaz čuva.

EDIT: Mislim da su i zaštićeni, pa ga molim te ne lišavaj života
Ubijanje mi ne pada na pamet, ja paukove spasavam, tako da nemas brige 😉
Trenutno sam vise zabrinuta oko toga sto ce biti s njim kad odemo s mora za tjedan, dva, a on ostane u kuci...😳 Ima tavan pa ce se nekako valjda izvuci van.
U svakom slucaju, hvala na odgovoru, mirnija sam sad, ako nece skakutati po meni nocu, nek uziva i radi sto hoce!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 14:32   #78
Macaklin je domaća živinica. I korisna.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 01:14   #79
Quote:
Longevity kaže: Pogledaj post
...Mislim da su i zaštićeni, pa ga molim te ne lišavaj života
ma da....aj mi sad to reci
neku noć sam isprašio raid na zid misleć da je stonoga. Kad upalim svjetlo, imam šta vidit. Kako ujutro nije bilo ništa mrtvo na bojnom polju, nadam se da mi je oprošteno
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 03:44   #80
Ne dirajte macaklinčiće, nikad nikome nisu napravili neko zlo. Meni je jedan doduše pao na ručnik kojim sam se išla brisati poslije tuširanja, ali ajde, ok.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.