Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 08:40   #1681
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Ok, recimo lik je mlađi od tebe 3 god. i završio je faks u roku i odmah je našao posao i radi, ti još studiraš. Upoznate se i nećeš s njim imat ništa zato jer on radi, a ti studiraš? : D

Ili što se tiče iskustva, curama je lakše skupit iskustvo nego frajerima, pa može cura bit puno mlađa i puno iskusnija od frajera.

Ili što se tiče životne faze ako si mislila na ono što očekuješ od odnosa, pa tu nema baš nekog čvrstog pravila, al ajmo reć da je neko opće pravilo da većina žena bilo kojih godina ipak cilja na ozbiljnu vezu (ove mlađe još i više), a kod frajera je nešto kompliciranija situacija, ali definitivno nas ima masa koji brak i sl. odgađamo za što kasnije jer si to hoćemo i možemo priuštit.
primjer koji si dao je razlika od samo 3 godine i to sam rekla da mi je OK

pa teško da može cura od 21, koja je praktički tek izašla iz srednje škole može imat iskustva kao ti s 34; nije ga imala kad skupit,
ona tek počinje svoj odrasli život

a u kasnijim će se godinama možda razlika još i više osjetiti
ima ljudi kojima je to OK, ali ja ne bih preko 10 godina razlike

Zadnje uređivanje mantisa : 22.09.2017. at 09:39.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 08:46   #1682
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Mogu, zašto ne bih mogao.
Pa ok. Ja ne bi nikada ,a ni onda. Ne znam stvarno kaj bi ja radio sa djetetom od 21 godinu. Nekako cure tih godina doživljavam ko dečicom. NO dobro ak ti možeš ok. No ne kužim kaj se čudiš kad te takvo dete odjebe jer se prepalo tvojih godina? Taj dio mi nije jasan?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 09:20   #1683
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Znači ti si čula nekog tipa kako sa svojom curom razgovara i iz tog izvlačiš zaključke o ljudima općenito? Pa tak mogu i ja svojoj vršnjakinji spuštat. Ne znam tko je gluplji u toj priči, taj lik ili ta njegova cura.

Nadalje, to što ti misliš da bih ja trebao ovo ili ono s 34 god. je bez uvrede teška zadrtost, pretpostavljam da imaš više od 18, prema tome ja smatram da ti je kao takvoj vrijeme da se udaš i kreneš rađat djecu. Ne slažeš se? E pa onda si licemjerna.

Valjda se mene pita što ja tražim i hoću. Ljudi koji smatraju da bih se trebao ženit i spremat na pravljenje djece samim tim što imam 34 god. su glupi ko kurac. To što ti prva nešto bi ili ne bi mi ne znači baš ništa i ne vidim kakvu to ima težinu u raspravi.

Prošao sam nešto u životu i gledam zrelo i ozbiljno na svijet, baš zato i imam ovakva razmišljanja kakva imam, jer se ne povodim za tim što će glupi ljudi reći.

Pa ako ću u 60-oj bit privlačan i zanimljiv nekoj 20-godišnjakinji, što da ne. Naravno da ću teško nać neku takvu jer će joj biti znatno teže nosit se s tim što će selo reć. Ili kad bi mene palile 60-godišnjakinje, opet što da ne.
Pa nije bitno sto ce ljudi reci, ali vidis da u vecini slucajeva ne ide. Jesi sa 20 i koju god gledao curice od 10? Jer ipak one uskoro ulaze u pubertet i nisu vise mala djeca.. Vjerojatno nisi, zato sto su prema tebi to djeca.. Tako isto i ovo.. Sto bi ti radio s curom od 20 god.. Pa to je jos dijete prema tebi.
Vjerojatno je tebe strah vezivanja, braka itd.. Znas da cure od 20 sigurno nece trcat da se udaju i rađaju djecu. Da ces s njima se moc malo zajebavat, otkantat pa idemo dalje na sljedecu. Dok zene s 30 su ozbiljnije i vec to imaju na pameti, nije im bas do zajebancije i znas da ako uđes u dobar odnos s nekom svojih godina, brzo ce doc i do braka, djece..
Palasmarsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 09:33   #1684
Koliko generalizacija

Patronizirajući ili posesivan odnos nema veza sa razlikom u godinama. Niti imovinskim statusom oba aktera te sapunice.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:17   #1685
Meni je to zazvučao kao da si se djetinjasto ponašao pa ti je rekla da očekuje nekoga zrelijeg za svoju dob.
Ne znam da li se samo zezaš, ali valjda ti je očito zašto ti to ljudi govore tu na temi? Ljudi će uvijek dignuti obrvu na takvu pojavu. Ja sam već moglo bi se reći u kasnim dvadesetima pa se teško zamišljam sa nekom ženom od 21. Čak i kad sam par godina mlađi bio.

Doduše kada te čitam mislim da nemaš više od 19 pa imaš to u svoju korist.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:33   #1686
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post


Doduše kada te čitam mislim da nemaš više od 19 pa imaš to u svoju korist.
Također

14 godina je stariji od tih djevojaka i cudi se ko pura dreku kaj ga ne žele
betty boop 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:51   #1687
Quote:
betty boop 1 kaže: Pogledaj post
Također

14 godina je stariji od tih djevojaka i cudi se ko pura dreku kaj ga ne žele
A do koliko godina bi bilo ok da je stariji?
BrianS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:36   #1688
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Evo meni se jedna javila na oglas, kao da bi se našli, iskomplimentirali se, pitala me "usput" za godine, ja joj i rekao, 34, ona u "ranim dvadesetim", i da skratim priču napisala mi da ima 21 i odjeb jer da ona misli da bih ja već trebao u ovim godinama tražit nešto ozbiljnije.
Pa to je logično. Ne poznaje te zar ne? 15 godina razlike kao brojka na njezinih 21 je užasno puno. Više od pola njezinog života. Zato ako se već upoznaješ preko nekog dating sajta napiši otvoreno, imam 34, tražim oko 20. Nema puno ali ima ih koje se pale na starije. I tu je vrlo bitno da se ponašaš u skladu sa svojim godinama. Jer ako se pali na starije ne smiješ se pretvarat da si mlađi.

Puno ti je bolje otić u klub. Gledaj oko sebe i vidjet ćeš koje gledaju kroz tebe a kojima si privlačan.
kaplan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:12   #1689
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
primjer koji si dao je razlika od samo 3 godine i to sam rekla da mi je OK

pa teško da može cura od 21, koja je praktički tek izašla iz srednje škole može imat iskustva kao ti s 34; nije ga imala kad skupit,
ona tek počinje svoj odrasli život

a u kasnijim će se godinama možda razlika još i više osjetiti
ima ljudi kojima je to OK, ali ja ne bih preko 10 godina razlike
Ne, moj pr. od 3 god. se odnosio na tvoj argument o razlici u studentskom statusu kao razlogu zbog kojeg ne bi bila s nekim jer kao velika razlika u godinama uvjetuje to da će npr. onaj tko je stariji radit, a onaj tko je puno mlađi još studirat, pa bi to kao trebala biti prepreka za bit s nekim, a ja se pitam kakve veze studentski status ima, ljudi različitih studentskih statusa tj. godina radnog staža su u vezama jedni s drugima pod normalno, ali to bi kao trebao biti problem samo u slučajevima kad je i velika razlika u godinama.

Mogla je skupit iskustvo jer je ženama lakše doći do seksa i veze nego muškarcima, ne samo do seksa i veze nego i općenito u smislu odnosa s drugim spolom, jer su stalno izložene muškim pokušajima i stalno međusobno komentiraju te stvari, dok su frajeri većinom prilično tupasti i nije uopće čudno kad recimo neka klinka "smota" nekog starog jarca koji nit ne shvati što ga je snašlo.
I kakve veze ima iskustvo, može biti baš lijepo što je jedna osoba u vezi iskusna, a druga nije, pa se tako nadopunjujavaju, jedna drugu nauči dosta toga što je stekla iskustvom, što bi to bio problem ne razumijem?

Ovo zadnje ne znam što bih ti odgovorio jer nisi konkretno napisala zbog čega bi to trebao biti problem, a to je ono što me zanima najviše, vjerujem da ti ne bi, ali zašto ne bi.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:17   #1690
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa ok. Ja ne bi nikada ,a ni onda. Ne znam stvarno kaj bi ja radio sa djetetom od 21 godinu. Nekako cure tih godina doživljavam ko dečicom. NO dobro ak ti možeš ok. No ne kužim kaj se čudiš kad te takvo dete odjebe jer se prepalo tvojih godina? Taj dio mi nije jasan?
Zato jer ne vidim problem u razlici u godinama ako smo na istoj valnoj dužini što se tiče spike, zajebancije i sl., češće mi se desi takva uzajamna kemija s mlađim curama, a to je u krajnjoj liniji ono što je bitno.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:20   #1691
Quote:
Palasmarsa kaže: Pogledaj post
Pa nije bitno sto ce ljudi reci, ali vidis da u vecini slucajeva ne ide. Jesi sa 20 i koju god gledao curice od 10? Jer ipak one uskoro ulaze u pubertet i nisu vise mala djeca.. Vjerojatno nisi, zato sto su prema tebi to djeca.. Tako isto i ovo.. Sto bi ti radio s curom od 20 god.. Pa to je jos dijete prema tebi.
Bezveze ti je primjer jer je dijete od 10 god dijete, a cura od 20 godina je punoljetna spolno i mentalno (dobro, to malo manje, haha) zrela osoba. Znam ja jako dobro što bih radio s njom, al nećemo sad tu o tome.

Quote:
Palasmarsa kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je tebe strah vezivanja, braka itd.. Znas da cure od 20 sigurno nece trcat da se udaju i rađaju djecu. Da ces s njima se moc malo zajebavat, otkantat pa idemo dalje na sljedecu. Dok zene s 30 su ozbiljnije i vec to imaju na pameti, nije im bas do zajebancije i znas da ako uđes u dobar odnos s nekom svojih godina, brzo ce doc i do braka, djece..
Nije to, nisam toliko proračunat (kao ogroman broj žena očito), niti se bojim ičega niti bih dopustio nekakvim strahovima da utječu na ono što radim, nego idem za onim što mi je privlačno.

Pa viđam se sad s jednom koja ima 31 god., nisam uopće kalkulirao oko godina kad smo se upoznali, ako ima kemije i interesa ima, ako nema nema, vozi dalje.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:24   #1692
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Mogla je skupit iskustvo jer je ženama lakše doći do seksa i veze nego muškarcima, ne samo do seksa i veze nego i općenito u smislu odnosa s drugim spolom, jer su stalno izložene muškim pokušajima i stalno međusobno komentiraju te stvari, dok su frajeri većinom prilično tupasti i nije uopće čudno kad recimo neka klinka "smota" nekog starog jarca koji nit ne shvati što ga je snašlo.
I kakve veze ima iskustvo, može biti baš lijepo što je jedna osoba u vezi iskusna, a druga nije, pa se tako nadopunjujavaju, jedna drugu nauči dosta toga što je stekla iskustvom, što bi to bio problem ne razumijem?

Ovo zadnje ne znam što bih ti odgovorio jer nisi konkretno napisala zbog čega bi to trebao biti problem, a to je ono što me zanima najviše, vjerujem da ti ne bi, ali zašto ne bi.
zato jer volim bit s osobom s približno istom količinom iskustva
životnog generalno, ne samo u vezi veza
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:28   #1693
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Zato jer ne vidim problem u razlici u godinama ako smo na istoj valnoj dužini što se tiče spike, zajebancije i sl., češće mi se desi takva uzajamna kemija s mlađim curama, a to je u krajnjoj liniji ono što je bitno.
Poanta je da zapravo niste, iznimke postoje, ali su rijetke. Forumske price o nekakvim curickima od 21 godine koje su vrlo zrele za svoje godine su samo price. Mozda ti mislis za sebe da si jako blizu njenim godinama, al ona vidi stariju osobu s kojom nema dodirnih tocaka. Naposlijetku, to ti je i rekla. Stovise, otvoreno ti je rekla da nije za nista ozbiljno, a cak i za neozbiljno bira nekog blize svojim godinama.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:36   #1694
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Meni je to zazvučao kao da si se djetinjasto ponašao pa ti je rekla da očekuje nekoga zrelijeg za svoju dob.
Ne znam da li se samo zezaš, ali valjda ti je očito zašto ti to ljudi govore tu na temi? Ljudi će uvijek dignuti obrvu na takvu pojavu. Ja sam već moglo bi se reći u kasnim dvadesetima pa se teško zamišljam sa nekom ženom od 21. Čak i kad sam par godina mlađi bio.

Doduše kada te čitam mislim da nemaš više od 19 pa imaš to u svoju korist.
A po čemu ti je to konkretno "zazvučalo" tako? Vjerojatno si to samo tako zamislio zato što si navikao stvari trpat u ladice napamet. Totalno mi je glupo to kategoriziranje u nekakve razrede, ustvari plitko, a da ih ne poznaješ, jer komunikacija može bit svakakva s raznim ljudima bez obzira na godine, to osjetiš kroz komunikaciju jednostavno, zapravo prije očekujem od ljudi koji nemaju baš životnog iskustva da tako rezoniraju kao da je nemoguće povezat se jer valjda to nikad nisu niti doživjeli.

Komunicirao sam dosta na jednom poslu s muškarcima 50-70 god., misliš da su oni nešto drukčiji ispod kože od nas? Mogu bit, ali ne moraju uopće i većinom niti nisu, kako sam komunicirao s njima sam shvatio koliko su te sve barijere zapravo umjetne, vrlo brzo bi se oni prilagodili drukčijoj okolini da ih je opet pomladit nekako i vratit u njihove 20-e... Ta nekakva opterećenost izvanjskim kalupima i očekivanjima društva je slabost, a ne vrlina, jaki karakteri su oni koji se ne daju vezat tim očekivanjima i pizdarijama i koji se mogu bolje povezat s drugom osobom na osobnoj razini bez obzira na to.

Realna razlika je samo što se tiče maloljetnika, iako ni tu ne bih generalizirao, mogu se i oni itekako zrelo ponašat i razmišljat.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:51   #1695
Quote:
kaplan kaže: Pogledaj post
Pa to je logično. Ne poznaje te zar ne? 15 godina razlike kao brojka na njezinih 21 je užasno puno. Više od pola njezinog života. Zato ako se već upoznaješ preko nekog dating sajta napiši otvoreno, imam 34, tražim oko 20. Nema puno ali ima ih koje se pale na starije. I tu je vrlo bitno da se ponašaš u skladu sa svojim godinama. Jer ako se pali na starije ne smiješ se pretvarat da si mlađi.

Puno ti je bolje otić u klub. Gledaj oko sebe i vidjet ćeš koje gledaju kroz tebe a kojima si privlačan.
Pa tko kaže da ne idem i u klubove. Ista stvar mi se zna desit i u klubu, sve super, ali čim čuju brojku, aj bok. Hvala bogu, ne sve, samo one s tim nekim blokadama i predrasudama. A da sam rekao da imam puno manje god., onda bi bilo ok. Meni je to totalno ograničeno (da se netko ne uvrijedi, čisto onako kako ja to vidim).

Ja se ne pretvaram ništa, ako s osobom ima kemije ima, ako nema nema, a bio sam i sa starijima i s mlađima, to je do osobe.
Dakle ili imam podijeljenu ličnost ako mogu i sa starijima i s mlađima, ili se ljudi ne svode samo na neke umjetne kalupe, nego ima nešto i dublje u njihovoj osobnosti s čime se možeš povezat.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:54   #1696
Moj dojam po tome kako pišeš. Samo to. Ne moraš se ljutiti.
Ali komunikacija s tom curom je bila kakva jest. To si sam napisao.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:57   #1697
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
zato jer volim bit s osobom s približno istom količinom iskustva
životnog generalno, ne samo u vezi veza
Ok, zaboravio sam koliko si ono napisala da imaš god., recimo u ranim 20-ima si i upoznaš lika s 35, super vam je zajebancija, sviđa ti se fizički, slično razmišljate, i sad što je to točno u vezi toga što on ima više životnog iskustva što te odbija od njega?
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:04   #1698
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Poanta je da zapravo niste, iznimke postoje, ali su rijetke. Forumske price o nekakvim curickima od 21 godine koje su vrlo zrele za svoje godine su samo price. Mozda ti mislis za sebe da si jako blizu njenim godinama, al ona vidi stariju osobu s kojom nema dodirnih tocaka. Naposlijetku, to ti je i rekla. Stovise, otvoreno ti je rekla da nije za nista ozbiljno, a cak i za neozbiljno bira nekog blize svojim godinama.
Pa ja niti ne tražim ništa "ozbiljno", ako si na to mislio.

Poanta je to da ta "zrelost" o kojoj pričate nije uopće bitan faktor ako se slažete, a ti si zaključio da se ne slažemo samo na temelju broja godina, a kao što sam naveo u upisu kojeg si citirao, to uopće nije prepreka za povezat se, drugo je što ona unaprijed stvara mentalnu blokadu u glavi temeljem projekcija koje ima ili možda iskustava koje je imala sa starijima, pa čak i onda kad me vidi kakav sam, a vrlo brzo vidiš kakvu netko ima vibru. Ok ovo je forum, ali potpuno isti obrazac vidim i uživo, nema tu neke bitne razlike.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:07   #1699
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Ok, zaboravio sam koliko si ono napisala da imaš god., recimo u ranim 20-ima si i upoznaš lika s 35, super vam je zajebancija, sviđa ti se fizički, slično razmišljate, i sad što je to točno u vezi toga što on ima više životnog iskustva što te odbija od njega?
jel ti mene pitaš ili me hoćeš uvjeriti da nisam u pravu?
iskreno, sumnjam da bi mi se to desilo kad sam imala 20, teško da sam slično razmišljala kao netko od 35
nisam uopće ni dolazila u kontakt s toliko starijima
a osjećala bih se kao da mi je tata netko tko je puno iskusniji

kako podijeliti nešto što ja radim prvi put, što je za mene novo, što ja otkrivam s nekim kome to više nije zanimljivo

i prijatelji su mi uglavnom mojih godine, tako i muškarci za vezu
plus-minus malo
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:08   #1700
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post

Poanta je to da ta "zrelost" o kojoj pričate nije uopće bitan faktor ako se slažete, a ti si zaključio da se ne slažemo samo na temelju broja godina, a kao što sam naveo u upisu kojeg si citirao, to uopće nije prepreka za povezat se, drugo je što ona unaprijed stvara mentalnu blokadu u glavi temeljem projekcija koje ima ili možda iskustava koje je imala sa starijima, pa čak i onda kad me vidi kakav sam, a vrlo brzo vidiš kakvu netko ima vibru. Ok ovo je forum, ali potpuno isti obrazac vidim i uživo, nema tu neke bitne razlike.
Zapravo smatram da si u krivu. Poanta jest da itekako ima razmisljanja između tebe od 34 godine i nje od 21 godine. Ona je s 21 godinom još dijete, koje je tek zagazilo u nekakav svijet odraslih osoba, nema puno briga, racune ne placa, nema kredit i nacelno je ne zanimaju neke ozbiljnije teme, nit bi trebalo.

Vidim takav obrazac u sestri od supruge koja ima 21 godinu i onak, fora je za popit kavu, al je meni ona dosadna osoba osim za tu i tamo popricat. Takav joj je pogled na svijet, veze i slicno. S druge strane, kad smo mi god popricali o nekim drugacijim temama, njoj je bilo dosadno i nije gubila vrijeme na nas.

Mozda ti nemas problema se mentalno povezat s njom jer si mentalno blize njenim godinama, ali ona ima problem povezat se s tobom jer je tebe 14 godina razlike itekako oblikovalo, a to se osjeti, pogotovo sad kad ona ima - tek 21 godinu. Moj najnajnaj frend ima 38 godina, uredno pikira na cure od kakvih 25, mislis da mu veze prezive duze od par mjeseci? Jok. Razlika je itekako prisutna. Napominjem, ovo jest anegdotalni dokaz, ali ne vidim puno veza oko sebe gdje on ima 34-35, a ona 21 da ferceraju.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger