Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 10:38   #5341
Quote:
oriv88 kaže: Pogledaj post
Sta to znaci..da ne smijes iz sobe hotela u to vrijeme ? Ili da ne smijes hodati po ulicama gradova,znam sto je policiski sat ali me zanimalo cisto za tunis kako je ?
Ma da ne bi smio hodati po ulicama gradova u to vrijeme.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 10:52   #5342
Quote:
Rachellina kaže: Pogledaj post
Ma da ne bi smio hodati po ulicama gradova u to vrijeme.
Tnx..daj jos par informacija kako je bilo vama ? Cura i ja mislimo u hotel Selima u Port el Kantaoui kakva je plaza u tom naselju ?
oriv88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 12:38   #5343
Izuzev nevjerojatnog ponašanja agencije kod transfera, nama je bilo lijepo.

Mi smo bili u hotelu EM Port El Kantaoui. Plaže su ti skroz pješčane. Samo mjesto nije nešto posebno i nema se baš previše što tamo raditi. Ima doduše zabavni park. Od našeg hotela je bilo udaljeno oko 20 min hoda. Nema šetnice kao kod nas na moru, pa ideš uz cestu, ali možeš i taksijem ili kočijom.

Ako te konkretno još šta zanima, pitaj.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 13:53   #5344
Quote:
Rachellina kaže: Pogledaj post
Izuzev nevjerojatnog ponašanja agencije kod transfera, nama je bilo lijepo.

Mi smo bili u hotelu EM Port El Kantaoui. Plaže su ti skroz pješčane. Samo mjesto nije nešto posebno i nema se baš previše što tamo raditi. Ima doduše zabavni park. Od našeg hotela je bilo udaljeno oko 20 min hoda. Nema šetnice kao kod nas na moru, pa ideš uz cestu, ali možeš i taksijem ili kočijom.

Ako te konkretno još šta zanima, pitaj.
jeste li bili na kojem izletu i u gradu Sousse to je navodno blizu toga hotela.
oriv88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 22:57   #5345
POTVRDA..

...potvrđujem gore sve navedeno..i sam sam jučer bio u toj grupi koja je izigrana i prevarena od strane Sunčanog odmora...Sramota i više nikad preko njih nigdije..
Ivica DL is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 23:23   #5346
SUNČANI ODMOR SRAMOTA

Prošlo je nekoliko dana od povratka iz Tunisa, ali i dalje sam šokiran bezobraznošću Sunčanog odmora i njihovih predstavnika o čemu se već pisalo u prethodnim postovima.

Najveću pogrešku smo učinili kada smo se striktno odlučili da putujemo u Tunis, a pri tome zanemarujući natpise na ovom forumu, te savjete naših prijatelja i poznanika koji su nam prenijeli svoja ranija negativna iskustva s dotičnom agencijom, te da ne putujemo s njima. Naime Sunčani odmor je trenutno jedini organizator putovanja u Tunis i neovisno u kojoj agenciji uplatite putujete s njima.

Moj savjet vam je dajte si truda, pročitajte barem zadnjih 50tak stranica foruma poslušajte što ljudi pišu, jer prečesto se javljaju problemi sa Sunčanim odmorom da bi to bilo slučajno.

Naime kako je raanije opisano digli smo se iz hotela u 2 sata ujutro kako bi stigli na navodni let u 5 i 20 koji nije postojao (potvrđeno na aerodromu), nego je letio u 12 i 10.

Ubrzo nakon dolaska na aerodrom smo shvatili da letimo tek u 12 i 10, te su se predstavnici Davor i Goga povukli u stranu i obavili tel. razgovore, a nakon kraćeg vremena nam se obratila naša predstavnica Goga (a toj joj je bilo jedino obraćanje grupi u 9 sati koje smo proveli na aerodromu) te nam obećala da će za 15-20 min da će po nas stići 2 autobusa te da ćemo svi biti smješteni u istom hotelu gdje ćemo moći doručkovati i provesti vrijeme do ponovnog odlaska na aerodrom.
Mi smo zahtijevali da nas se vrati u naše hoteel gdje smo imali plaćene sobe i all inclusivu uslugu do 12h, ali je rekla da to ne mogu izvesti !????.
Nakon sat, da sat i pol čekanja uspjeli smo uhvatiti predstavnika druge grupe Davora (jer se Goga izgubila na dulje vrijeme) pitajući gdje su obećani busevi. Tada je on rekao da se ne zna vrijeme kad će doći, koliko će buseva doći i otkud nam te informacija da su trebali stići za 20 minuta!????? Tada je rulja već polako shvaćala da je izigrana i tražila od njega da se izjasni stižu li busevi ili je to sve samo LAŽ. Davor je rekao da ne zna, da su njemu tako rekli da nama kažu. Zahtijevali smo da nazove onda nekog tko zna ili da nam da broj pa ćemo sami zvati, na što nije pristao.

Tada se odnekud pojavila Goga, te ju je jedan mladić upitao hoće li busevi stići, a ona je pokazala koliko je NEODGOJENA i BEZOBRAZNA te je samo prošla samo pored njega okrećući glavu na drugu stranu. Mladić je tad pošao za njom te postavio nekoliko puta isto pitanje, ali ga je ona samo ignorirala.

Inače o Gogi, ako već ne znate se dosta pisalo na ovom forumu, npr. pročitajte samo ovaj post:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=4964

Naravno busevi nisu došli, niti je bilo planirano da dođu jer zamislite da se 100 ljudi vratilo u hotel s aerodroma, te da su to vidjeli drugi gosti kakav bi to negativni publicitet bio.

Mi smo nastavili čekati izmučeni, neispavani, žedni i gladni na aerodromu. Mnogi od nas više nisu imali dinara, a uhvatit čovjeka na mjenjačnici je bila prava lutrija. U grupi je bilo puno male djece i njima je ova situacija puno teže padala.

Check in smo si sami organizirali, predstavnici se nisu ni pozdravili s nama, a kamoli ispričali, kao ni agencija i rezime svega da su nam svima upropastili odmor, te mislim da većina od nas nikad više neće putovati s njima.

Vama još jednom savjetujem izbjegavajte Tunis kao destinaciju barem još neko vrijeme, opet će druge agencije kao i prije organizirati putovanja u Tunis, a vi sad putujte na druge destinacije s drugim agencijama koje će vas cijeniti kao goste.

Zadnje uređivanje lester : 23.06.2012. at 00:02.
lester is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 01:18   #5347
Mislim, moram se oglasiti na ovo.

Mi smo 23.5. išli u Tunis, hotel EM Club el Kantaoui i mogu reć da nam je bilo predobro, stvarno fenomenalno. I nemam apsolutno nikakvih zamjerki ni na Sunčani odmor, ni na Gogu (ok žena može pričat kolko oćeš, al nije sad da je loša), ni na Davora.

Kad smo došli na aerodrom tamo su nas čekali predstavnici i podijelili nam vaučere, rekli koji smo bus (iako je pisalo na koverti), uputili nas prema busevima i u svakom je busu bio po jedan predstavnik koji je upućivao ljude gdje je koji hotel, ispričao nešto o info sastanku i sl. Također, kad smo se vraćali i Goga i Davor i slovenka ona su bili na aerodromu i ispratili nas (išli smo iz hotela u 5.20 i oko 8 smo imali let za Ljubljanu gdje su nas čekale predstavnice koje su nas uputile u bus i išle s nama do ZG), pozdravili i sve. Nismo imali apsolutno nikakvih problema i što god nas je zanimalo pitali smo Gogu il Davora i sve su nam objasnili, a zanimalo nas je svašta budući da smo bili grupica studenata s ludim idejama :P

Razumijem da ste vi ljuti zbog tog leta i da vam nije bilo lijepo čekat i sve, al vjerujem da nije sve baš njihova krivica, posebno ne Goge i Davora...Nisu to neki redovni letovi, to su sve charter letovi i došlo je do nekog nesporazuma il greške za koji vrlo vjerojatno oni nisu ni krivi. Pa ne morate zato odmah toliko pljuvat i po agenciji i predstavnicima i ne znam čemu sve ne. Svugdje se dese nekad neki propusti ili jednostavno neočekivane situacije na koje netko ne može ili nije mogao utjecati... Kaj misliš da bi vas vozili u 3 ujutro na aerodrom iz zaebancije? Pa i oni su morali ustat tad i doć tamo. I vjerujem da su se trudili nešto organizirat il nešto, al probajte i njih shvatit pa 3 ujutro je bilo, što su puno mogli učiniti.

Ja bih išla odmah sutra ponovno, a vjerujem da i mojih 16 kolega također jer zbilja nam je bilo predobro i još uvijek smo nostalgični za svime, pjevamo si pjesmice i plešemo koreografije koje smo naučili tamo, i fali nam sve, od palačinka i koktela i hrane i animatora i plesa i zezancije i streličarstva i quadova i lunaparka (bilo je zabavno poslije nekih vožnji, a i tokom :P ) i čistačica i konobara i bazena i mora i plaža i spasioca i ludog recepcionera koji recimo da zna hrvatski i odbojke na pijesku i ne znam kaj sve ne.

Tako da moja preporuka vam je da samo idete i opustite se i uživate ko što smo i mi I želim da vam bude barem upola dobro kak je nam bilo dobro jer to znači da ćete se presuper provesti.
Charmeine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 01:53   #5348
ja sam isto isao dva puta sa suncanim i sve je bilo u najboljem redu,ovo je nazalost jako ruzno ispalo, ali jbg pa desava se, sumnjam da su bas namjerno to napravili
cak sam imao srece da sam se i prvi i zadnji dan kupao jer je povratni let bilo u tipa 8-9 navecer, imali smo cak i veceru zadnji dan
answer1210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 10:44   #5349
Ajde pročitajte bolje što su ljudi napisali. Let NIJE kasnio! Za točno vrijeme leta se ZNALO dan ranije!
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 11:29   #5350
Točno sam znao da će se javit dežurni "dušebrižnici" koji će htjeti na svoj način komentirati događaj od kojeg su bili udaljeni par tisuća km u krevetima, dok smo mi krepavali od žeđi, gladi i spavali po podu nasred aerodroma. Pa jeste li vi normalni!? Nitko nije napisao da je 5 dana ljetovanja u Tunisu bilo loše (dva dana nam je agencija ionako ukrala), i nitko ne kaže da Tunis nije prekrasan i da su Tunižani nisu super ljudi. Dapače. Ali sve ovo nema veze s Tunisom i Tunižanima nego sa sunčanim odmorom!!! Davor i Goga možda nisu kreatori "prljavog posla" ali su debelo u njemu sudjelovali svojom nesuosjećajnošću i lažima. Lažima za koje imamo pismene dokaze, a ne samo insinuacije da su laži. I mislim da je korektno, pošteno i ljudski potencijalne buduće putnike obavijestiti o lošim stvarima i ukazati na što da pripaze ubuduće.
MatadorZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 13:19   #5351
joooj, sad sam se obeshrabrila po pitanju ljetovanja kojem sam se veselila, nadam se da mi nećemo imati takvih komplikacija...


pretpostavila sam da će nam ukrasti prvi i zadnji dan, ali ovo o čem govorite je baš neodgovorno i neprofesionalno od agencije.

za vas koji ste već bili, imam nekoliko pitanja. opet
što se u tunisu smatra pristojnom napojnicom?
ne bih voljela ostavljati uvredljivo malo, ali ne bih baš niti dijelila šakom i kapom, pa ono

i što se tiče check ina za avione... bude li prisutan netko iz agencije da organizira cijelu grupu ili to sami moramo odraditi?
pitanje je možda glupo, ali ja ranije nisam letjela niti ikad bila na aeorodromu pa nemam pojma kako taj dio izgleda.

hvala!
Whoopsy Daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 15:39   #5352
Quote:
Whoopsy Daisy kaže: Pogledaj post
joooj, sad sam se obeshrabrila po pitanju ljetovanja kojem sam se veselila, nadam se da mi nećemo imati takvih komplikacija...


pretpostavila sam da će nam ukrasti prvi i zadnji dan, ali ovo o čem govorite je baš neodgovorno i neprofesionalno od agencije.

za vas koji ste već bili, imam nekoliko pitanja. opet
što se u tunisu smatra pristojnom napojnicom?
ne bih voljela ostavljati uvredljivo malo, ali ne bih baš niti dijelila šakom i kapom, pa ono

i što se tiče check ina za avione... bude li prisutan netko iz agencije da organizira cijelu grupu ili to sami moramo odraditi?
pitanje je možda glupo, ali ja ranije nisam letjela niti ikad bila na aeorodromu pa nemam pojma kako taj dio izgleda.

hvala!
naravno da necete imati nikakvih komplikacija, desilo se i sta se sad moze... ruzno je ispalo da, ali ne moze uvijek sve po špagi.
ja sam jedino sobaricama ostavljao svaki dan po dinar dva.
iz agencije bude netko tamo, da ti sve potrebno, samo sa putovnicom na šalter predat prtljagu i to je to
uzivajte
answer1210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 16:47   #5353
Moj savjet Vam je da ne vjerujete agenciji kada izvjesi termin povratnog leta. Dan ranije sami nazovite aerodrom i informirajte se. Isto tako na www.nouvelair.com imate raspored letova za svaki dan (čak i nekoliko dana unaprijed). No, nama nije padalo to provjeravati jer smo smatrali da na odmoru trebamo samo uživati, a sve ostalo smo prepustili agenciji (pa zato smo i uplatili all inclusive). Da smo provjerili siguran sam da bi priča bila drugačija. Nama povratka nema, a vi budite pametni i nemojte dozvolit da budete prevareni kao mi.
MatadorZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 02:03   #5354
Pozdrav, konkretno situacija je ovakva: 3 prijatelja i ja (20 godišnjaci, bez uvrede ikome, nismo gay) bi išli zadnji tjedan 7. mjeseca u Tunis (Hotel El Mouradi Cap Mahdia, Hotel El Mouradi Club Selima ili Hotel El Mouradi Club Kantaoui) pa me čisto zanima od nekoga tko je več bio isplati li se to nama i ako da koja od ova 3 hotela/mjesta najviše ?
Habi91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 13:05   #5355
Evo i ja sam bila u ovoj nesretnoj grupi koja je čekala puno sati na aerodromu i bilo je grozno ali sad sa nekoliko dana odmaka moram reći da mi to nije pokvarilo cjelokupni dojam ljetovanja u Tunisu, nama je bilo prekrasno pa ću kratko iznijeti svoje dojmove.
Bili smo smješteni u Selimi i obzirom na broj zvjezdica nismo imali prevelika očekivanja a i unaprijed smo znali da ćemo ići na izlet u Saharu na 3 dana pa nas sama kvaliteta smještaja i nije toliko mučila. Sobe su poprilično jadne ali služe svrsi, tamo smo doslovno samo prespavali i tuširali se. Cjelokupni kompleks Selime nam se jako svidio, bazeni su odlični, osoblje ljubazno za koji dinar naravno, klopa odlična, plaža lijepa ali u moru se nismo okupali jer nam se nije svidjelo, puhao je vjetar koji je onda donio one neke crne trave pa nas nije privlačilo baš
Bili smo jedno večer u Sousseu i moram priznati da je meni taj grad grozan, svi kažu da ima je lijep i da ima dušu a ja jedino što sam vidjela je da je užasno prljav i smrdljiv i baš me razočarao. Ali to je samo moje mišljenje. Išli smo taksijem.
Izlet u Saharu je bio super, u odnosu na 2 dana sve je bilo nekako laganini, puno toga smo vidjeli, i definitivno je istina da ako odeš u Tunis a ne odeš na taj izlet Tunis nisi ni vidio. Hoteli u Douzu i Touzeru su odlični, 4 zvjezdice ali u odnosu na Selimu kao da imaju i više. Vrućine su bile velike, bez vode nismo išli nigdje a ne mogu zamisliti kako je onda u 7. i 8.mjesecu.
Što se tiče napojnica, konobarima smo povremeno ostavljali dinar ili 2, sobarici jednom 2 dinara, drugi put dinar.

Što se tiče gospođe Goge netko je spomenuo da se izgubila na aerodromu dok smo mi čekali- to nije istina, stajala je s nama na check in-u i još nam prevodila jer nas je tip pitao da li smo sami pakirali svoje kofere i dali imamo šta tekuće u njima. Nije da ju branim, definitivno je trebala znati za pravo vrijeme leta ali i ja radim na mjestu gdje sam direktno izložena reklamacijama klijenata a gotovo nikad nisam kriva za nastale situacije pa sam ih ipak nekako pokušala razumjeti.

Moj zaključak je da s obzirom na omjer uplaćenog i dobivenog- mi smo prezadovoljni. Jer za te novce ne bi mogli otići na 7 dana na Hvar recimo i imati all inclusive.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 14:36   #5356
Quote:
Habi91 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, konkretno situacija je ovakva: 3 prijatelja i ja (20 godišnjaci, bez uvrede ikome, nismo gay) bi išli zadnji tjedan 7. mjeseca u Tunis (Hotel El Mouradi Cap Mahdia, Hotel El Mouradi Club Selima ili Hotel El Mouradi Club Kantaoui) pa me čisto zanima od nekoga tko je več bio isplati li se to nama i ako da koja od ova 3 hotela/mjesta najviše ?
Ne znam za hotele, ali imajte na umu da 20.7. u Tunisu počinje Ramazan, što znači da lokalno stanovništvo, a to se naravno odnosi i na osoblje hotela, vozače buseva i taksija, prodavače ne smiju jesti, ni piti od izlaska do zalaska sunca. Oni se tamo većinom pridržavaju toga.
Ove godine je to posebno nezgodno zato jer pada usred ljeta kad su dani najtopliji i najduži.
Govorim iz razloga jer su i Tunižani samo ljudi i naravno dam im to teško pada, te u su u to doba rastreseni i mrzovoljni, zamislite da vas u Saharu vozi vozač koji cijeli dan nije popio kap vode. Također dobar dio ugostiteljskih objekata ne radi preko dana.
Tako ako baš morate u Tunis probajte izabrati neki raniji termin.
lester is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 16:29   #5357
Bok ljudi :-)
citam ovu temu evo vec par dana jer planiram ici u tunis 18.7., znaci taman 20.7. pocinje Ramazan. Vi koji ste isli mozete li mi reci jeste li isli na taj safari za to vrijeme i jel to uopce onda pametno? :-/ bilo bi steta da to propustim
hvala :-)
elie-saab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 18:31   #5358
uf, citam zadnje stranice teme i moram priznati da mi je drago da smo se decko i ja odlucili za slovensku agenciju, nadam se da ce nama put biti bez ovakvih organizacijskih propusta.

mi idemo 4.-11.7. preko slovenske agencije palma i evo copy-paste naseg plana:

Po poteh Ali Babe: Safari in počitnice na Djerbi****
DRŽAVA: Tunizija

PRVI DAN: LJUBLJANA - DJERBA
Zbirališče potnikov na letališču v Ljubljani. Po opravljenih mejnih formalnosti sledi let na otok Djerbo. Sledi avtobusni prevoz do hotela El Mouradi 4*, namestitev na bazi all inclusive/vse vključeno. Večerja in nočitev.

DRUGI DAN: DJERBA
Dan, namenjen uživanju, poležavanju na plaži ali individualnim ogledom, izletom...

TRETJI DAN: DJERBA - IZLET PO OTOKU
Po kosilu sledi izlet po otoku bomo pričeli z ogledom rimskega nasipa El Kantara, edine cestne povezave s celino na skrajnem jugu otoka. Prvi postanek bo v lončarski vasici Guellala, kjer boste odkrili skrivnost čudežne kamele, spoznali tradicionalno lončarjenje, se povzpeli na najvišjo točko otoka (52 m) in si ogledali domovinski muzej, ki prikazuje tradicionalno življenje v Tuniziji. Pot nadaljujemo proti edini sinagogi na otoku El Ghriba, mednarodnega romarskega središča Židov. Izlet po otoku bomo zaključili na bazarju in tržnicah otoškega glavnega mesta Houmt Souk, kjer boste preizkusili vaše pogajalske sposobnosti. Vrnitev v hotel , večerja in nočitev.

ČETRTI DAN: DJERBA
Dan, namenjen uživanju, poležavanju na plaži ali individualnim ogledom, izletom...

PETI DAN: DJERBA - GABES - KEBILI - TOZEUR
Po zgodnjem zajtrku se odpravimo na pot proti celinskemu delu Tunizije. S trajektom bomo prečkali morsko ožino med celino in otokom. Naš prvi postanek bo v oazi Gabes, kjer se bomo sprehodili po tržnici kane in začimb. Sledi vožnja do mesta Kebili, kjer se bomo okrepčali s kosilom (pijača se plača). Pot nadaljujemo do največjega slanega jezera v Tuniziji, to je Chott El Jerid. Prihod v mesto Tozeur. Možnost vožnje z jeepi do idiličnih gorskih vasic Tamerza in Chebika (fakultativno,plačilo vodniku na poti). Nastanitev v hotelu 4*, večerja in nočitev.

ŠESTI DAN: TOZEUR - DOUZ - MATMATA - MEDENINE - DJERBA
Po zajtrku vožnja do mesta Douz, imenovanega tudi »Vrata v Saharo«, kjer boste na kameljem hrbtu imeli priložnost odkriti skrivnost brezmejne puščave (fakultativno, za plačilo). Pot bomo nadaljevali do gorovja Matmata, imenovanega »Mesečeva pokrajina«, kjer bomo obiskali trogloditsko hišo, tradicionalno podzemno bivališče Berberov ter podzemni hotel Sidi Driss, kjer so snemali »Vojno zvezd«. Po kosilu (pijača se plača) sledi postanek v mestu Medenine in ogled Ghorfas, tržnice v berberskih žitnicah. Povratek proti otoku Djerba preko rimskega nasipa El Kantara v večernih urah. Nastanitev v hotelu El Mouradi 4*, večerja, nočitev.

SEDMI DAN: DJERBA
Dnevi za uživanje in predajanje toplemu soncu in morju ali po želji individualni izleti in ogledi.

OSMI DAN: DJERBA - LJUBLJANA
Prevoz do letališča Djerba Zarzis in polet proti Sloveniji.

CENA VKLJUČUJE:
letalski prevoz Ljubljana-Djerba(letališče Zarzis)-Ljubljana z vključenimi letališkimi in varnostnimi pristojbinami, avtobusni transfer po programu, 6 x nočitev v otoškem hotelu El Mouradi 4* na bazi vse vključeno, 1x nočitev na obrobju Sahare v hotelu El Mouradi 4* na bazi polnega penziona, osnovno zdravstveno zavarovanje, slovensko govoreči predstavnik/vodnik, organizacija potovanja in vodenje.

DOPLAČILA NA SAFARIJU (po želji):
• ježa kamel (cca 20 TND),
• vožnja z džipi do gorskih oaz Chebika in Tamerza (cca 45 TND),
• off road vožnja z džipi do Ong Jmela (cca 45 TND),
• ogled muzeja v Tozeurju (cca 20 TND),
• folklorna večerja v oazah dateljnovih palm (cca 45 TND).

POMEMBNO: vrstni red ogledov se lahko spremeni, kar pa ne bo vplivalo na vsebino programa. Safari poteka z avtobusom. Na safariju gostje koristijo storitev na bazi polnega penziona (zajtrk, kosilo in večerja; pijače pri obrokih se plačajo), med bivanjem v otoškem hotelu 4* je storitev na bazi vse vključeno. Ob odhodu na safari je potrebno sobo izprazniti.



dakle, mi ćemo biti dio na djerbi, a dio na kontinentalnom dijelu, svidio nam se koncept iako nemamo posjet glavnome gradu.

zanima me par informacija, pa ako je netko voljan napisati:
- kakvu obucu ponijeti tamo? pogotovo kad se ide na izlete, otvorenog ili zatvorenog tipa?
- sto je vrijedno ponijeti doma kao suvenir, sto ste si kupili?
- sto obuci, pitam zbog sunca, visokih temperatura i visokog indeksa uv zracenja, jeste li nosili laganiju ljetnu odjecu dugih rukava ili ste se namazali kremom i bok? mozda ce nekome ovo biti glupo pitanje, ali ja sam sklona alergijama i opeklinama i ne zelim da mi tako nesto upropasti put
- ako je netko bio na djerbi, kakve su tamo cijene, kakvo je stanovnistvo,jel gnjave?


svaka informacija mi je dobrodosla i hvala svima koji odgovore
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 19:18   #5359
Što se mojih iskustava iz tunisa tiče prvo bi se osvrnuo na jahanje deva koje je uz doplatu u tkz tuniškoj turi - jedno od najgorih iskustava samog tunisa, jaše se po sahari tako duboko da cijelo vrijeme vidite objekt iz kojeg ste krenulipo toliko utabanoj stazi da ni ne jašete po pijesku već po gomili devinih govana. Toliko smrdi da vam je želudac konstantno u jednjaku. Ruta traje cca 1 sat, od toga jašete 10 min pa čekate da vas opelješe lokalni lešinari cirka 25 min pa jšete 10 minuta pa opet čekate da se deve ispišaju pa opet 10 minuta jahanja.
Drugo iskustvo na listi negodnih je vožnja kočijama po oazi. Ako ste mislili da deve smrde to je naspram ovoga ništa, još jedna prilika da napravite inventuru svega što ste taj dan konzumirali uz dodatak šašavih kočijaša koji želeći se napraviti pametnima puštaju konja bez nadzora a ovi pregladnjeli tada krenu kasom sve dok se ne zabiju u ogradu.
Nakon trodnevnog izleta u unutrašnjost Tunisa jednodnevni izlet u Kartagu, Tunis i Sidi Bou Said je muka malo žešća, premorene vas ostave pred tuniškom medinom i vele vam da tu šopingirate, u Kartagi i Antonijevim termama razgledavete hrpu kamenja za koju sami vodiči tvrde da nisu sigurni kaj je kaj bilo, već da se sve bazira na pretpostavkama.
Sidi bou said je simpa gradić pun bijelih kuća sa plavim prozorima, sve su copy/paste. Pretpostavljam da vodiči imaju dobre provizije tamo kao i u svim drugim usputnim stanicama tijekom trodnevnog puta.
Adrenalinska vožnja je sasvim ok, kao i smještaj u saharskim hotelima douzu i tuzeru.
Takodjer ja bih izbjegao hotel Club Kantoui u Soussu, Hammameth Menzah je puno bolji.
A što se Sunčanog odmora tiče nikud više s njima, ostali smo bez puna dva dana i 1 noći al ni to nebi zamjerili da nam nisu lagali u facu.
Mignota is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 19:22   #5360
Quote:
Charmeine kaže: Pogledaj post
Mislim, moram se oglasiti na ovo.

Mi smo 23.5. išli u Tunis, hotel EM Club el Kantaoui i mogu reć da nam je bilo predobro, stvarno fenomenalno. I nemam apsolutno nikakvih zamjerki ni na Sunčani odmor, ni na Gogu (ok žena može pričat kolko oćeš, al nije sad da je loša), ni na Davora.

Kad smo došli na aerodrom tamo su nas čekali predstavnici i podijelili nam vaučere, rekli koji smo bus (iako je pisalo na koverti), uputili nas prema busevima i u svakom je busu bio po jedan predstavnik koji je upućivao ljude gdje je koji hotel, ispričao nešto o info sastanku i sl. Također, kad smo se vraćali i Goga i Davor i slovenka ona su bili na aerodromu i ispratili nas (išli smo iz hotela u 5.20 i oko 8 smo imali let za Ljubljanu gdje su nas čekale predstavnice koje su nas uputile u bus i išle s nama do ZG), pozdravili i sve. Nismo imali apsolutno nikakvih problema i što god nas je zanimalo pitali smo Gogu il Davora i sve su nam objasnili, a zanimalo nas je svašta budući da smo bili grupica studenata s ludim idejama :P

Razumijem da ste vi ljuti zbog tog leta i da vam nije bilo lijepo čekat i sve, al vjerujem da nije sve baš njihova krivica, posebno ne Goge i Davora...Nisu to neki redovni letovi, to su sve charter letovi i došlo je do nekog nesporazuma il greške za koji vrlo vjerojatno oni nisu ni krivi. Pa ne morate zato odmah toliko pljuvat i po agenciji i predstavnicima i ne znam čemu sve ne. Svugdje se dese nekad neki propusti ili jednostavno neočekivane situacije na koje netko ne može ili nije mogao utjecati... Kaj misliš da bi vas vozili u 3 ujutro na aerodrom iz zaebancije? Pa i oni su morali ustat tad i doć tamo. I vjerujem da su se trudili nešto organizirat il nešto, al probajte i njih shvatit pa 3 ujutro je bilo, što su puno mogli učiniti.

Ja bih išla odmah sutra ponovno, a vjerujem da i mojih 16 kolega također jer zbilja nam je bilo predobro i još uvijek smo nostalgični za svime, pjevamo si pjesmice i plešemo koreografije koje smo naučili tamo, i fali nam sve, od palačinka i koktela i hrane i animatora i plesa i zezancije i streličarstva i quadova i lunaparka (bilo je zabavno poslije nekih vožnji, a i tokom :P ) i čistačica i konobara i bazena i mora i plaža i spasioca i ludog recepcionera koji recimo da zna hrvatski i odbojke na pijesku i ne znam kaj sve ne.

Tako da moja preporuka vam je da samo idete i opustite se i uživate ko što smo i mi I želim da vam bude barem upola dobro kak je nam bilo dobro jer to znači da ćete se presuper provesti.
Draga Charmeine,
Tunis je prekrasan i stvarno se isplati tamo otići. Nitko to ne spori. No zar da se prešuti degradacija ljudi koja se dogodila,nauštrb toga što je Tunis lijep i što je Vama bilo lijepo? Sporno je ponašanje agencije Sunčani odmor odnosno njenih predstavnika. Bilo onih što su bili s nama na aerodromu, bilo onih sa druge strane veze kada je g. Davor razgovarao sa njime. Oni su ljudima lagali.
Iz Vaše perspektive to izgleda kao "neki propust",no vjerujte da ste Vi bili tamo na našem mjestu,drugačije bi razmišljali, ukoliko dovoljno cijenite sebe i ne dozvoljavate manipulacije nad sobom.
Iduća stvar: nitko od agencije nam nije spomenuo da je u vrijeme boravka, odmah čim smo došli pa do odlaska iz Tunisa, bio uveden POLICIJSKI SAT, jer se dogodio napad na policijsku stanicu. Što znači: od 10 navečer do 05 ujutro ne smiješ biti na cesti. Da to slučajno nismo saznali u hotelu od stranih gostiju, mogli smo teoretski završiti u zatvoru da smo se odlučili ići npr. u diskoteku u Sousse.Policija je na cesti bila sa automatskim puškama i pretresala automobile. Pa nije to šala. Mislim da je prešućivanje tih informacija ili bila nemar, ili pak opet laž.
dugivisok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.