Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2007., 08:01   #1
Trnu mi ruke

Sad sam 17+3, već nekih 2 tjedna mi poprilično trnu ruke, desna jače nego lijeva. Mislim da to baš nije neki normalni znak u trudnoći, ili se (daj Bože) varam?
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 08:18   #2
Malo sam proguglala, piše da to može biti od naticanja ruku, al meni ruke još za sad ne otiču . I tokom noći se znam probuditi sa utrnutom rukom, skužila sam da čim je neki malo savijeni položaj, ruka mi odmah utrne.

K vragu.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 09:46   #3
to ti je normalno. meni je prvo trnula desna, a u kasnijoj trudnoći lijeva ruka. kad sam se probudila morala sam prvo 10 minuta sjediti na krevetu da mi se ruke "odtrnu"
nakon poroda ti to prođe, ni ne sjetiš se
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 10:25   #4
Točno, dešava se, opusti se. Mene utrnulnost desne ruke zeza od negdje 20.og il 21.og tjedna; pa malo popusti, pa se opet vrati. Pomaže ako digneš ruku na poseban jastučić dok spavaš, najbolje (meni) iznad glave.
Navodno bi trebale izbjegavati tipkanje (moš mislit ) i ostale radnje koje puno rabe zbglob i prste, sviranje klavira, gitare...
Knjiga kaže da prođe nakon poroda za tjedan-dva.
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 10:41   #5
Quote:
NikaZg kaže: Pogledaj post
Knjiga kaže da prođe nakon poroda za tjedan-dva.
i iskustvo kaže
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 12:13   #6
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Sad sam 17+3, već nekih 2 tjedna mi poprilično trnu ruke, desna jače nego lijeva. Mislim da to baš nije neki normalni znak u trudnoći, ili se (daj Bože) varam?
ne brini to je normalno, to se desava zbog cirkulacije jer se povecao volumen krvi
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 13:23   #7
Quote:
NikaZg kaže: Pogledaj post
Točno, dešava se, opusti se. Mene utrnulnost desne ruke zeza od negdje 20.og il 21.og tjedna; pa malo popusti, pa se opet vrati. Pomaže ako digneš ruku na poseban jastučić dok spavaš, najbolje (meni) iznad glave.
Navodno bi trebale izbjegavati tipkanje (moš mislit ) i ostale radnje koje puno rabe zbglob i prste, sviranje klavira, gitare...
Knjiga kaže da prođe nakon poroda za tjedan-dva.
Al ovo je istina, zato sam i smanjila tipkanje , jer mi smeta.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 13:37   #8
I kod mene se zna često javiti, sad u zadnjem mjesecu pogotovo.Toliko me bole prsti da ih ne mogu ni saviti,nisu mi nešto previše natečene ruke ali svejedno bole i trnu.
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 13:37   #9
Može ti biti od nedostatka kalija,odnosno disbalansa kalija i magnezija.Meni su od toga trnule noge.
I mojoj sisterici ako me sjećanje ne vara...
Nekaj jesam pila...al se ne sjećam kaj pa po tome zaključujem da nije tak frkovito jer bi se paničarka ko ja inače ziher sjećala...
Proguglaj malo.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 14:27   #10
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Malo sam proguglala, piše da to može biti od naticanja ruku, al meni ruke još za sad ne otiču . I tokom noći se znam probuditi sa utrnutom rukom, skužila sam da čim je neki malo savijeni položaj, ruka mi odmah utrne.

K vragu.
i meni isto trnu ruke samo više lijeva...
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 14:28   #11
Quote:
NikaZg kaže: Pogledaj post
Točno, dešava se, opusti se. Mene utrnulnost desne ruke zeza od negdje 20.og il 21.og tjedna; pa malo popusti, pa se opet vrati. Pomaže ako digneš ruku na poseban jastučić dok spavaš, najbolje (meni) iznad glave.
Navodno bi trebale izbjegavati tipkanje (moš mislit ) i ostale radnje koje puno rabe zbglob i prste, sviranje klavira, gitare...
Knjiga kaže da prođe nakon poroda za tjedan-dva.
a ja oplela po klaviru ko prava....ahhhaha... salim se to je nekad bilo...
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 14:30   #12
sve smo to prošle
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 15:48   #13
meni trnu zadnja dva tjedna i to jače ujutro i predvečer, tokom dana i ne baš... još malo.....
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 18:31   #14
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Može ti biti od nedostatka kalija,odnosno disbalansa kalija i magnezija.Meni su od toga trnule noge.
I mojoj sisterici ako me sjećanje ne vara...
Nekaj jesam pila...al se ne sjećam kaj pa po tome zaključujem da nije tak frkovito jer bi se paničarka ko ja inače ziher sjećala...
Proguglaj malo.
meni se isto čini da bi moglo to biti i zbog min.deficita. ne znam točno koj min.... meni se po glavi vrti kalcij ili magnezij, a bilo mi lijeno sad guglat...
i ja sugeriram guglanje po tom pitanju, a inače imala sam sličnih problema (i mama), pa pila Ca i Mg (Ca uz ručak, Mg prije spavanja)- sad više nema problema, samo nisam načisto šta mi je pomoglo od to dvoje
inače, Mg je jaako preporučljiv za trudnice (zbog kontrakcija, a ima i jako povoljno djelovanje na bebu, neurološki.)
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 13:49   #15
moram se još malo požaliti....

...e, sad se uz trnjenje pojavilo još nešt gore , naime, tokom noći imam užasne grčeve, ali ne u nogama, za kaj znam da je uobičajeno, nego u rukama.

Najviše me rasturaju jagodice prstiju pa i cijela šaka, a u žešćim grčevima, bol ide sve do lakta. Grčevi su mi karakteristični da se javljaju po noći.

Danas naprimjer, prvi sam imala oko pola tri i to traje nekih pola sata, najmanje, dok se ne smiri. Baš jako boli...ako probam razgibati, boli još jaće, imam osjećaj i da me svi mali zglobovi na prstima rasturaju...prestrašno .

Onda se to nekak samo smirilo, i onda opet, oko pola pet....i sad ti spavaj.

Jel ima netko te grčeve, ali u rukama, ne u nogama?
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:07   #16
Moj savjet ti je da povećaš unos magnezija i da radiš vježbe za vratnu kralježnicu i ramena jer mi se čini da je kod tebe upravo problem u kralježnici (svima nam se promjeni držanje tijela, a kod tebe je problem pritisak na živce ruku).
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:12   #17
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Moj savjet ti je da povećaš unos magnezija i da radiš vježbe za vratnu kralježnicu i ramena jer mi se čini da je kod tebe upravo problem u kralježnici (svima nam se promjeni držanje tijela, a kod tebe je problem pritisak na živce ruku).
Hvala na savjetu , magnezij već pijem nekih 7 dana, kupila sam onaj u tabletama od Natural Wealtha, izgleda da nije baš od neke koristi, bar ne za mene.

A za ove vježbe vratne kralježnice, proguglala budem, definitivno.
Sve vrijedi probati...
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 20:49   #18
meni stvarno pomažu vježbe za vratnu kralježnicu.... iako me zna izluditi ta utrnulost, kao da me stalno trese struja....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 09:40   #19
u knjizi Što očekivati u trudnoći piše da kod takve utrnulosti ruku pomaže držati ih po noći na posebnom jastučiću (znači, malo povišene), pa kad ruka utrne spustiti je niz stranicu kreveta i dobro protresti.
kod grčeva u nogama kaže da pomaže, osim istezanja zgrčenog mišića, hodanje po hladnim pločicama, tj. hladnom podu, pa možda može i za šaku pomoći hladna voda ili naslanjanje dlana na nešto hladno (meni za noge to jako pomogne, a grč me pusti jedino ako ustanem i počnem hodati, jer me paralelno hvata i u stražnjoj i u prednjoj strani lista)
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 01:10   #20
ja ne kuzim.....sta to znaci da ti ruke trnu same od sebe....to mi se nije desilo nikad u zivotu,,,jasam trudna i ruke mi trnu cesto, al ono uobicajeno, npr.zaspim s rukama iznad glave i od tog polozaja normalno mi je da utrnu i probude me
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.