Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2012., 22:40   #41
Naravno! Stalno ih hranim, a pogotovo sada kada je veliki minus, i lošije vrijeme. Još nisam napravio nekakvu kućicu, nego im stavljam pod tuje. Najčešće mi dolaze kosevi, vrapci, i sjenice. Primjetio sam još da su sve gladnije, jer kako je počeo snijeg dolaze po mrvice odmah čim istresem, ni ne čekaju da se maknem.

http://i678.photobucket.com/albums/v...r/DSC04021.jpg

ne mogu naći druge fotke, a bolje su od ove


Fotka ti prelazi dozvoljene gabarite
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"

Zadnje uređivanje pobosutljanin : 07.02.2012. at 10:24. Reason: Prevelika fotka
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 14:47   #42
Svakako da hranim malene ptičice , tako su drage. Gledam svako jutro kako doleti izvidnik i gleda da li ima što .
Onda nahrupi družina.
I objesila sam im slaninu na drvo , to najviše kljucaju zebice.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 22:57   #43
Svaki dan otkad je pao snijeg. Kruhom i miješanim sjemenom za ptice. Redovno dolaze uvijek iste gugutke i vrapcovi.
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 23:05   #44
Sorry moderator(ica) na biciklizmu su tog formata, a tamo najčešće stavljam, nisam znao da dimenzije variraju ovisno o podforumu.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 23:24   #45
Zašto pticama šteti kruh? Za slani špek znam da im smeta sol, ali kruh?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 23:31   #46
slaba sam na vrapčiće..hranim ih..iako sam ljuta na njih!! i to jako!! pokakaju mi cijelu terasu..u proljeću i ljetu se "kupaju" u zemlji i unište mi cvijeće..i koliko god ih grdim, oni opet nazad..pripitomili su se pa mi nerijetko i u stan znaju ući..ili dok sam na terasi za stolom, slete na stol pa se gledamo i malo si "popričamo"..ja njima- ne smijete toliko kakati, ljuta sam na vas, a oni me gledaju i samo mi govore- živ, živ, živ..
golubovi mi primjerice uopće ne dolaze..ni jesti, ni sletjeti..vrapčići su jedini..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 00:02   #47
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Zašto pticama šteti kruh? Za slani špek znam da im smeta sol, ali kruh?
Šteti i ne šteti...stvar je u dozi

Onaj tko drži pticu u kavezu i hrani je kruhom ubit će je prilično brzo. S druge strane, pticama koje su na slobodi, pogotovo vrapcima, golubovima itd. može se slobodno dati mrvice kruha jer im to nije jedina hrana - a kruh ih ovih dana može spasiti jer daje relativno mnogo energije, a druge hrane nema mnogo.
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 21:48   #48
http://www.eduvizija.hr/portal/sadrz...ilicu-za-ptice

Jako simpa ideja za hranilicu! Češeri spremni,još samo da se dočepam nekog loja i krećem...
Gaida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 22:11   #49
Quote:
Gaida kaže: Pogledaj post
http://www.eduvizija.hr/portal/sadrz...ilicu-za-ptice

Jako simpa ideja za hranilicu! Češeri spremni,još samo da se dočepam nekog loja i krećem...
Ajmeee zakon. baš dobra hranilica
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 08:14   #50
mi hranimo fazane, ali uz njih se skupi i dosta malih pticica... volim ptice
marincella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 09:44   #51
Mi već godinama imamo legiju sjenica ispred kuće. Na kućicu za ptičice im zabijamo kožu od špeka i za time su lude, u kućicu stavljamo proso i zdrobljene orahe, a ponekad i lješnjake. Osim toga, ako je jaka zima, onda još na prozorskoj klupčici spavaće sobe pospem proso i orahe. Ako slučajno "zakasnim" koji dan, onda mi kljunom male beštije kuckaju po staklu
Ove godine se ergeli sjenica priključilo i nekoliko crvendaća.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 09:57   #52
Hranim svake zime pa tako i ove. Nije mi problem ostaviti im mrvice kruha. Sad kad je malo zatoplilo više ne dolaze po mrvice ,ali kad je bio veliki minus rado su dolazile i sve do jedne mrvice počistile.
__________________
“Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!”
Bob Rock
omahen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 10:46   #53
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Moj tata ih hrani, već godinama.

Dâ im sve, komadić kobasice ili slanine im objesi na balkonu, a na prozore mrvica, sjemenki... I uvijek ih ima, dolaze non-stop.
Moj tata isto (mislila sam da on jedini to radi)
Sad po zimi osobito. Daje im jabuke, sjemenke i nekakve kuglice koje kupi u pet shopu. I led im je probijao da mogu piti. Cijela ptičja ekipa nepogrešivo zna u čiji vrt doći.
Trekkie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 12:12   #54
Hranim.. Uglavnom mačke i golubove.. Eto kad smo već kod teme hranjenja beštija spomenuti ću jutrašnji događaj.. kad sam već skoro došla na posao ugledala sam jednog sivo-bijelog mačka koji je bio malo očepušan iza uha.. malo mu je krvi bilo iza uha i dio dlaka mu je bio onako kao otkrinu s mesom, jadničak.. i kada sam mu se približila jedva je podignuo glavu da me pogleda, malo prestrašeno.. izgleda da je pokraj očepušanog uha i oko izgubio.. pa sam otišla u dućan i kupila 2 vrećice hrane.. vratila se i dala mu papat.. pa me onda i neki drugi mačak gledo ko u Boga pa sam njemu dala drugu vrećicu klope.. Uglavnom zakasnila sam na posao 10-ak minuta.. I zato me zaboli..
sponzorusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 13:22   #55
Ja hranim ptice kruhom koji ne pojedemo, doduše teško da bi se golubovi, vrane i svrake mogli nazvati "ptičicama"...
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.