Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2012., 22:07   #361
Quote:
Forumuh kaže: Pogledaj post
Žao mi je ako ovo bude dugo ali moram vam što detaljnije opisati moj problem.

Prije jedno mjesec dana mi se ovo pojavilo i jos nije stalo

Čudan osjećaj koji se javlja svakih par minuta - Kako stvarno nemam ideje šta je ovo pokušat ću da opišem njega a i dadnem nekoliko informacija o sebi.


Kao prvo - ne mogu ga definisati kao bol jer me to ne boli bas vec je vise iritantno i vodi me na to se bojim i pomisljam neke ruzne stvari o svom zdravlju.. a tako nastaje stres i sve to opet na kraju ima negativan utjecaj na moje zdravlje – A ionako moglo bi se rec da sam paničar


Otprilike svaku minutu do dvije a ponekad i kod dužih rastojanja – javi se jednom neki osjećaj u sredini grudnog koša – znaci ispod grudne kosi na njenom kraju a ponekad mi se čini da malo goni na lijevu stranu


Osjecaj je kao da nesto izbija ili neka explozija da se desi, kao da izbija val, udar .. Mogao bih reci i da je topao


O meni;

Imam 22 godine, mršaviji muškarac, dosta vremena provodim sjedeći, jedino kretanje je dućan, do fakulteta i nazad i po gradu ako obaveze sa fakulteta zahjevaju da odem obavit nesto van zgrade fakulteta – ali znači vecinom velik dio dana sjedim – bilo to dok radim nesto ili sam za kompjuterom.

Visok oko 175 do 180, imam oko 56 kg

Cigarete, alkohol i drogu nikad nisam probao, znači čisti straight edge pune 22 godine.

Nedavno sam otisao u hitnu da pitam doktora oko ovog problema sto imam i izmjerio mi je tlak malo pregledao itd. 110/80

On kaže da; nije do srca, nije bolest srca, sa srcem je sve uredu. Te da se ovo javlja kod osoba u mojim godinam , koji sjede dosta i ne krecu se

Meni to nije logicno otkud bas sad da mi se to pojavi ? Zašto nije prije ?

A najvaznije ja ne kužim uopće šta je uzrok tome (doktor mi očigledno nije pojasnio to najbitnije) – to me najviše zanima (i brine) – UZROK – šta se tu zapravo dešava i da li se može, ako se može riješiti šta – da to prestane. Jer ako ja ne znam sta je to u meni što se dešava onda me je strah, stvara se stres i to ne može biti nikako dobro


Čitao sam na internetu nešto u vezi nekakvog nepravilnog položaja kralježnice i tako nešto, što utječe na neke bolove u grudnom košu. Ne znam sad je li to to ali mogu rec i da sam dosta vremena ružno sjedim mada pokušavam pravilno sjediti. Nemam neke česte bolove leđa (barem ne jos)


Da li je moguće da je ovo nešto do želudca? Jednjaka? Da li ima veze sa hranom?

Zamolio bih vas da napišete šta znate o tome, savjete, da li ste imali slična iskustva itd..

EDIT; Eh da, zaboravio sam napomenit da ne pijem kafu. Ali da sam u vrijeme kada se ovo počelo događati popio par puta kafu mozda 3 4 puta ali sam prestao onda. Da li kafa ima veze ikakve?

I još nešto - možda mi se čini ali moguće je da se češće osjećaj javlja dok sam u ležećem položaju
Pozdrav, na osnovu napisanog uvjeren sam da se radi o palpitacijama. Palpitacije su neugodan osjećaj, subjektivan osjećaj rada vlastitog srca. To znači da čujete jače nego inače kako vam srce radi. Palpitacije su kod mladih ljudi naaaajčešće potpuno dobroćudne naravi, znači nisu povezane sa nekom organskom bolesti srca. Mladi ljudi često znaju imati i ekstrasistole. Ekstrasistole su dodatni srčani otkucaji koji se mogu povremeno javljati. Benigne najčešće i mogu se prezentirat osjećajem palpitacija. Kava definitivno može potaknuti ekstrasistoliju. Vjerojatno imate malo i panične komponente i kad vam se to desi, uhvati vas strah što onda opet dodatno potiče i naglašava simptome. Moguće je da se palpitacije javljaju pri promjeni položaja grudnog koša. EKG koji ste snimili moguće da je i pokazao koju ekstrasistolu ali vam dr. nije ni spominjao jer smatra da je nevažno. Isto tako moguće je da na EKG-u i nema ekstrasistola ako se javljaju povremeno. U tom slučaju, ako liječnik ne može uhvatiti aritmiju i sl. baš taj treb kad snima može dati HOLTER EKG-a koji se nosi 24h i snima EKG....Uglavnom, najvjerojatnije se radi o navedenom. Ako imate EKG možete ga skenirati i staviti pa ćemo ja ili netko od kolega pogledat. Ako vas brine uvik možete ponovno do svog liječnika.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 05:55   #362
Bol u prsima(vecinom na lijevoj strani)

Molim mišljenje vrst boli koja ja skoro konstatna a ponekd jača, ponekad manja itd, uz tu bol osjecam nervozu i ponekad neki sudan osjecj nad tijelom koji nemogu opisati. Ti bolovi su nastali nakon čto sam prije 3 tjeda popio (nisam uces prekreliku dozu 8 mcg) Clenbuterol koji je beta-2 agonisti koristi se sa smanjnaje postotka masti kod bodybuildera. Tu večer kada sam to popio imao sam osječaj kao da cu umjret tlako mi je je bio jako visoko i srce jako kucalo. Bolovi su počeli 2 dana nakon što sam tablete popoiu i nikad i vise nisam uzimao. od tada se pojavljuju skoro svaki dan. napravio sam pretrage EKG, rendgen, vadjenje krvi i sve je bilo u redu. još idem na RKG Holter, ultrazvuk i ergometriju.Molim Vas Vaša mišljenja o tome i postoje li ozbiljni znaci za zabrinutost: Hvala
cowboy900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 22:11   #363
Mišljenje

Molim vas za necije misljenje...
Bol u prsima, čudna, pri nekom naporu-kada vučem, dižem nešto teško, kada kišem, kašljem, kada se "isprsim", ispravljam taj dio itd itd.
Radila sam pretrage-slikala pluća, ekg, uzv, holter ekg srca...Sve uredu HVALA BOGU, (prolaps mitralnog zaliska). Ova bol traje već 2-3 mjeseca i vjerujte više ne znam kome da idem, osim toga često imam osjećaj preskakanja srca, nedostatka zraka i slično... Znači bol : nisu kosti , a bol je nekako tu blizu... baš ovaj srednji dio, ova izbočena kost, a bol se širi ...nekad i kad se prevrćem dok spavam a najčešće kad ispravim leđa /prsa. Nije nimalo ugodno, nije nimalo mala bol, al nije probadajuća..čudno..čudno
sarajka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 13:32   #364
Quote:
sarajka01 kaže: Pogledaj post
Molim vas za necije misljenje...
Bol u prsima, čudna, pri nekom naporu-kada vučem, dižem nešto teško, kada kišem, kašljem, kada se "isprsim", ispravljam taj dio itd itd.
Radila sam pretrage-slikala pluća, ekg, uzv, holter ekg srca...Sve uredu HVALA BOGU, (prolaps mitralnog zaliska). Ova bol traje već 2-3 mjeseca i vjerujte više ne znam kome da idem, osim toga često imam osjećaj preskakanja srca, nedostatka zraka i slično... Znači bol : nisu kosti , a bol je nekako tu blizu... baš ovaj srednji dio, ova izbočena kost, a bol se širi ...nekad i kad se prevrćem dok spavam a najčešće kad ispravim leđa /prsa. Nije nimalo ugodno, nije nimalo mala bol, al nije probadajuća..čudno..čudno
Bolovi koje opisujete su sigurno koštano-mišićnog podrijetla. Bolovi koji dolaze od srca nikada nisu vezani uz promjene položaja tijela. Dakle, vrlo vjerojatno imate problema sa kralježnicom, skoliozu, kifozu ili nešto sl. To su tipični bolovi muskulo-skeletnog podrijetla. Odite fizijatru malo.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 22:30   #365
Pročitala sam od prve do ove stranice sve, no nisam našla nešto slično. U zadnjih nekoliko mjeseci povremeno, možda jedanput do dvaput tjedno, osjetim bol ili snažnu neugodu u predjelu prsne kosti, oko 5-10 cm od grla. Traje od jedne do pet sekundi. Obično se pojavi nakon nekog napora (odmah nakon napora ili čak minutu-dvije nakon napora). Inače nemam nikakve slabosti, lupanja srca ni aritmije i sl. I inače nemam nikakve bolove.
Kad se to dogodi, čim normaliziram disanje, sve prestane.
Dovodim to u vezu sa zadihavanjem zbog napora.
Bol se ne širi nikamo. Jednostavno, lokalizirana je na gornjem području prsne kosti i ne pojavljuje se bez prethodnoga napora.
U međuvremenu radila sam i teže poslove, no bol se ne pojavi uvijek.
Čini mi se da se pojavljuje kad naglo stanem nakon napora.
Kašljem već duže vrijeme zbog cigareta i iskašljavam gadni, tamni nikotin, no prestala sam pušiti i ne znam koliko traje to čišćenje.
Usto, počela su me boljeti ramena, prvo jedno prije šest-sedam mjeseci, a odnedavna i drugo i osjećam bol u gornjoj kralježnici, što ne mora imati veze sa svime.
Dajte me malo utješite. Idem sljedeći tjedan na pretrage, a smrtno se bojim.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 23:04   #366
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Pročitala sam od prve do ove stranice sve, no nisam našla nešto slično. U zadnjih nekoliko mjeseci povremeno, možda jedanput do dvaput tjedno, osjetim bol ili snažnu neugodu u predjelu prsne kosti, oko 5-10 cm od grla. Traje od jedne do pet sekundi. Obično se pojavi nakon nekog napora (odmah nakon napora ili čak minutu-dvije nakon napora). Inače nemam nikakve slabosti, lupanja srca ni aritmije i sl. I inače nemam nikakve bolove.
Kad se to dogodi, čim normaliziram disanje, sve prestane.
Dovodim to u vezu sa zadihavanjem zbog napora.
Bol se ne širi nikamo. Jednostavno, lokalizirana je na gornjem području prsne kosti i ne pojavljuje se bez prethodnoga napora.
U međuvremenu radila sam i teže poslove, no bol se ne pojavi uvijek.
Čini mi se da se pojavljuje kad naglo stanem nakon napora.
Kašljem već duže vrijeme zbog cigareta i iskašljavam gadni, tamni nikotin, no prestala sam pušiti i ne znam koliko traje to čišćenje.
Usto, počela su me boljeti ramena, prvo jedno prije šest-sedam mjeseci, a odnedavna i drugo i osjećam bol u gornjoj kralježnici, što ne mora imati veze sa svime.
Dajte me malo utješite. Idem sljedeći tjedan na pretrage, a smrtno se bojim.
Koliko imate godina?? Koliko dugo pušite? Bolovi iza prsne kosti mogu biti u sklopu GERBA. GERB je poremećaj u kom se kiselina iz želuca vraća u jednjak što ponekad može izazivati nelagodu, bolove, nekad bolove nalik infarktu i sl. Jel vam se noću kad spavate vraća kiselina? To s ramenima (kad su oba u pitanju) moglo bi biti vezano za artritis nekakav, degenerativni. Međutim, kako ne znamo koliko imate godina onda je teže govoriti,

Zadnje uređivanje BlueWhale : 16.12.2012. at 23:12.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 23:35   #367
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Bolovi koje opisujete su sigurno koštano-mišićnog podrijetla. Bolovi koji dolaze od srca nikada nisu vezani uz promjene položaja tijela. Dakle, vrlo vjerojatno imate problema sa kralježnicom, skoliozu, kifozu ili nešto sl. To su tipični bolovi muskulo-skeletnog podrijetla. Odite fizijatru malo.
Hvala na odgovoru ! Ja se strašno brinem.. Radi ovih bolova sam slikala i pluća. Nekad me žiga u području srca pa sam zato i radile sve ove pretrage vezano za srce. A što se leđa tiče, i njih sam slikala prije otprilike 1 i pol god., doduše donji dio leđa, jer sam imala bolove, i nalaz je pokazao blagu skoliozu. Doktor je rekao: mlada si, lijepa, ne žali se, nije tebi ništa, samo si naglo izrasla Tada sam odradila fizikalne koje su pomogle, međutim nakon 1 god. opet me počelo boliti. Imam 20 godina btw. Radi visine teško mi je održavati pravilno držanje. Ako ovi bolovi jesu mišićno-koštanog porijekla, kojem doktoru da odem? Fizijatar? Kod nas se prvo treba otići nekom "iznad fizijatra" pa onda fizijatru xD A ta bol nekad se širi i na lijevu stranu.. Samo kad je se sjetim nasekiram se
sarajka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 15:29   #368
Quote:
sarajka01 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru ! Ja se strašno brinem.. Radi ovih bolova sam slikala i pluća. Nekad me žiga u području srca pa sam zato i radile sve ove pretrage vezano za srce. A što se leđa tiče, i njih sam slikala prije otprilike 1 i pol god., doduše donji dio leđa, jer sam imala bolove, i nalaz je pokazao blagu skoliozu. Doktor je rekao: mlada si, lijepa, ne žali se, nije tebi ništa, samo si naglo izrasla Tada sam odradila fizikalne koje su pomogle, međutim nakon 1 god. opet me počelo boliti. Imam 20 godina btw. Radi visine teško mi je održavati pravilno držanje. Ako ovi bolovi jesu mišićno-koštanog porijekla, kojem doktoru da odem? Fizijatar? Kod nas se prvo treba otići nekom "iznad fizijatra" pa onda fizijatru xD A ta bol nekad se širi i na lijevu stranu.. Samo kad je se sjetim nasekiram se
Nema druge nego fizijatru u ovom slucaju. Osim fizijatra mogao bi i ortoped biti od koristi ali oni vam se bave tezim slucajima kad treba nesto operirat. U principu vi morate kod fizijatra a po njegovoj indikaciji kod ortopeda. I sami kazete da su vjzb pomogle, trebalo bi ponoviti mozda. Mislim da ste vi strahu da bolovi mozda nisu od srca, to sirenje u lijevu stranu, malo hipohondrije mozda, itd...Zaboravite srce, to je cista misicno-skeletna bol. Bolovi od srca su nesto sasvim drugo. Moze vam vas dr dati ibuprofen koji se uzima 3x na dan, po potrebi u kombinaciji s normabelom za opustanje misica neko vrijeme. To je sugestija a vas dr ima zavrsnu rijec
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 22:23   #369
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Koliko imate godina?? Koliko dugo pušite? Bolovi iza prsne kosti mogu biti u sklopu GERBA. GERB je poremećaj u kom se kiselina iz želuca vraća u jednjak što ponekad može izazivati nelagodu, bolove, nekad bolove nalik infarktu i sl. Jel vam se noću kad spavate vraća kiselina? To s ramenima (kad su oba u pitanju) moglo bi biti vezano za artritis nekakav, degenerativni. Međutim, kako ne znamo koliko imate godina onda je teže govoriti,
Pušim nešto manje od 30 godina (sram me reći), a prestajem više od nekoliko godina, malo prestajem potpuno, malo pušim koju dnevno, pa opet prestanem... Imam 45 godina. Sa želucem nikad nisam imala problema, čak ni žgaravicu, mučninu, a kamoli bolove ili kakve druge simptome.
To s ramenima može imati veze s degnerarativnim promjenama, s vratnom kralježnicom, torakalnom kralježnicom. Ozljeda mi se činila mogućom dok me boljelo samo desno rame, sad kad mu se pridružilo i lijevo, malo sam sumnjičava.
Danas sam dobila nalaze pluća. U redu su. EKG je u redu. Krvna slika također potpuno uredna. Tlak 80/110. (Je li to srčani malo visok?)
Doktorica opće prakse čuje nekakav šum iznad aorte i poslala me da u veljači odem kardiologu.
Hvala unaprijed na svakom mišljenju...
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 00:06   #370
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Pušim nešto manje od 30 godina (sram me reći), a prestajem više od nekoliko godina, malo prestajem potpuno, malo pušim koju dnevno, pa opet prestanem... Imam 45 godina. Sa želucem nikad nisam imala problema, čak ni žgaravicu, mučninu, a kamoli bolove ili kakve druge simptome.
To s ramenima može imati veze s degnerarativnim promjenama, s vratnom kralježnicom, torakalnom kralježnicom. Ozljeda mi se činila mogućom dok me boljelo samo desno rame, sad kad mu se pridružilo i lijevo, malo sam sumnjičava.
Danas sam dobila nalaze pluća. U redu su. EKG je u redu. Krvna slika također potpuno uredna. Tlak 80/110. (Je li to srčani malo visok?)
Doktorica opće prakse čuje nekakav šum iznad aorte i poslala me da u veljači odem kardiologu.
Hvala unaprijed na svakom mišljenju...
Ajde, najbitnije da je RTG pluća dobar u ovom slučaju. Vjerojatno degenerativna podloga boli je u pitanju kod ramena. Fizijatru odite ako vas smeta puno. Malo jest visok srčani tlak. Mjerite opet povremeno, možda neka pogreška tlakomjera?. Može biti povezano sa uzrokom šuma iznad aorte, stenoza?. Kardiolog će vam najbolje reći kad napravi potrebne pretrage.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 01:24   #371
Pozdrav
Primjetila sam vec nekoliko dana da kad lezim,kod izdisaja posebice, osjecam bol u lijevoj strani prsnog kosa, tocnije nekako u sredini lijeve dojke.
bol nije strasna a je dosta neugodna.
dali netko ima slicnih iskustava?
xoyo54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 18:06   #372
Dr. Hrvoje, molim Vas da mi pomognete svojim savjetom. Pisala sam Vam prije par mjeseci na nekoj drugoj temi u vezi ekg holtera i ergometrije, Vi ste mi rekli da to ne trebam raditi (dijagnoza UZV srca je prolaps mitralnog zaliska), a ja, pod utjecajem tegoba koje sam imala, nisam se smirila dok nisam uradila bar nešto od to dvoje, tačnije holter, koji je hvala Bogu bio uredu. Imam 20 godina, ne pušim, ne pijem, ne pijem kafu. Otprilike već godinu dana imam te razne tegobe u prsima koje me ubijaju sve više i više, radi kojih sam i radila sve te pretrage za srce... Prije otprilike pola godine počeo je tupi bol u prsima, radi kojeg sam slikala pluća, i taj nalaz je hvala Bogu također uredu. Ja zaista više ne znam kako da trpim ovu bol u prsima Sinoć mi se desio blaži panični napad jer sam čitav dan imala ta žiganja (želudac pretpostavljam, prsa, lijeva ruka, prsti lijeve ruke, leđa, sa strane lijeve..) itd., i briznula sam u plač jako, poslije čega nisam mogla zaspati 2 sata, sve dok se u maminom zagrljaju nisam smirila. Da Vam još samo napišem tegobe koje me muče. Bol u prsima koji traje otprilike pola godine se naješće dešava pri nekim naglim pokretima, kada se ispravim, istegnem, nešto teško dignem/povučem, kada napravim neki bezazleni pokret gornjim dijelom tijela itd, bol je locirana tačno na sredini prsa, negdje ispod kosti, tupa bol, i blago se širi. Dalje, želudac me užasno muči (duže nego bol u prsima). Kiselina, podrigivanja, pojedem jako malo a već se osjećam "punom", štucanje, a od prije par dana i žiganja, ne tako česta ali oštra. Često me žiga i lijeva ruka i prsti lijeve ruke. Oko srca. Eto to bi bili simptomi koji me muče i koje zaista jedva podnosim (sputavaju me u svakodnevnim aktivnostima, kao što je učenje), ne znam kome/gdje da idem Hvala unaprijed
sarajka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 22:17   #373
iko?
sarajka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 00:39   #374
Quote:
sarajka01 kaže: Pogledaj post
Dr. Hrvoje, molim Vas da mi pomognete svojim savjetom. Pisala sam Vam prije par mjeseci na nekoj drugoj temi u vezi ekg holtera i ergometrije, Vi ste mi rekli da to ne trebam raditi (dijagnoza UZV srca je prolaps mitralnog zaliska), a ja, pod utjecajem tegoba koje sam imala, nisam se smirila dok nisam uradila bar nešto od to dvoje, tačnije holter, koji je hvala Bogu bio uredu. Imam 20 godina, ne pušim, ne pijem, ne pijem kafu. Otprilike već godinu dana imam te razne tegobe u prsima koje me ubijaju sve više i više, radi kojih sam i radila sve te pretrage za srce... Prije otprilike pola godine počeo je tupi bol u prsima, radi kojeg sam slikala pluća, i taj nalaz je hvala Bogu također uredu. Ja zaista više ne znam kako da trpim ovu bol u prsima Sinoć mi se desio blaži panični napad jer sam čitav dan imala ta žiganja (želudac pretpostavljam, prsa, lijeva ruka, prsti lijeve ruke, leđa, sa strane lijeve..) itd., i briznula sam u plač jako, poslije čega nisam mogla zaspati 2 sata, sve dok se u maminom zagrljaju nisam smirila. Da Vam još samo napišem tegobe koje me muče. Bol u prsima koji traje otprilike pola godine se naješće dešava pri nekim naglim pokretima, kada se ispravim, istegnem, nešto teško dignem/povučem, kada napravim neki bezazleni pokret gornjim dijelom tijela itd, bol je locirana tačno na sredini prsa, negdje ispod kosti, tupa bol, i blago se širi. Dalje, želudac me užasno muči (duže nego bol u prsima). Kiselina, podrigivanja, pojedem jako malo a već se osjećam "punom", štucanje, a od prije par dana i žiganja, ne tako česta ali oštra. Često me žiga i lijeva ruka i prsti lijeve ruke. Oko srca. Eto to bi bili simptomi koji me muče i koje zaista jedva podnosim (sputavaju me u svakodnevnim aktivnostima, kao što je učenje), ne znam kome/gdje da idem Hvala unaprijed

Jesu li Vam te tegobe izraženije danju ili navečer? Kažete da imate problema sa želucom, vjerojatno je to povezano kao i meni jer imam slične simptome kao i Vi.
Možda su palpitacije.
Al u svakom slučaju bih Vam preporučio da se opet konzultirate s liječnikom.
ribar45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 13:23   #375
Ne postoji tačno određen dio dana kada imam te simptome. Doduše dok spavam/ležim nemam skoro nikako ovu bol u prsima, jer valjda tada najmanje imam naglih pokreta gornjim dijelom tijela, mada se i to zna desiti. Imam uputnicu za ultrazvuk abdomena, ne znam da li će to išta pomoći, ako ne pomogne tj. ne pokaže ništa, ne znam onda kome dalje..Pomišljala sam na leđa, pošto sam visoka i stalno u krivom položaju, ali valjda bi doktorica pulmolog primijetila nešto na rtg pluća i uputila me dalje... Nisam primijetila neka posebna brza lupanja srca, to se dešava kad se penjem uz stepenice ili me obuzme strah, ali mislim da je do kondicije, naglo sam prekinula fizičku aktivnost (dugo sam trenirala košarku i evo me 4 godine ništa). Da, svaki dan mi "igra" neki mišić na tijelu, al SVAKI dan..na različitim mjestima..Mislim da je to radi ukočenosti i stresa :/
sarajka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 16:27   #376
Da, ja sam negdje čitao da veliki utjecaj ima nepravilna kralježnica na bolove u prsima. A stres pogotovo. Nakupljeni stres tokom dana je izrazito opasan.
ribar45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 11:10   #377
Quote:
sarajka01 kaže: Pogledaj post
Dr. Hrvoje, molim Vas da mi pomognete svojim savjetom. Pisala sam Vam prije par mjeseci na nekoj drugoj temi u vezi ekg holtera i ergometrije, Vi ste mi rekli da to ne trebam raditi (dijagnoza UZV srca je prolaps mitralnog zaliska), a ja, pod utjecajem tegoba koje sam imala, nisam se smirila dok nisam uradila bar nešto od to dvoje, tačnije holter, koji je hvala Bogu bio uredu. Imam 20 godina, ne pušim, ne pijem, ne pijem kafu. Otprilike već godinu dana imam te razne tegobe u prsima koje me ubijaju sve više i više, radi kojih sam i radila sve te pretrage za srce... Prije otprilike pola godine počeo je tupi bol u prsima, radi kojeg sam slikala pluća, i taj nalaz je hvala Bogu također uredu. Ja zaista više ne znam kako da trpim ovu bol u prsima Sinoć mi se desio blaži panični napad jer sam čitav dan imala ta žiganja (želudac pretpostavljam, prsa, lijeva ruka, prsti lijeve ruke, leđa, sa strane lijeve..) itd., i briznula sam u plač jako, poslije čega nisam mogla zaspati 2 sata, sve dok se u maminom zagrljaju nisam smirila. Da Vam još samo napišem tegobe koje me muče. Bol u prsima koji traje otprilike pola godine se naješće dešava pri nekim naglim pokretima, kada se ispravim, istegnem, nešto teško dignem/povučem, kada napravim neki bezazleni pokret gornjim dijelom tijela itd, bol je locirana tačno na sredini prsa, negdje ispod kosti, tupa bol, i blago se širi. Dalje, želudac me užasno muči (duže nego bol u prsima). Kiselina, podrigivanja, pojedem jako malo a već se osjećam "punom", štucanje, a od prije par dana i žiganja, ne tako česta ali oštra. Često me žiga i lijeva ruka i prsti lijeve ruke. Oko srca. Eto to bi bili simptomi koji me muče i koje zaista jedva podnosim (sputavaju me u svakodnevnim aktivnostima, kao što je učenje), ne znam kome/gdje da idem Hvala unaprijed
Može se probati učiniti tzv. IPP test i/ili antacid pp.
Kod pektoralnih bolova paracetamol ili NSAR pp.
Nema razloga panici.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 13:43   #378
Rokoko

Osecam bol u grudima duze vreme, uglavnom ujutro kad se probudim prilikom odredjenih pokreta a ponekad i prilikom dubokog disanja.. Bol je otprilike u sredini grudnog kosa i pri nekim pokretima u lezecem polozaju zaboli me bas puno.. Hvala unapred i da se izvinem na recniku usr'o sam se i ne smem ici kod lekara..
Rokoko90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 23:24   #379
Hvala dr. Hrvoje. Mislim da je jedino što mi još preostaje-uzv abdomena (imam uputnicu za to)-valjda se tako otkriva bilo šta u vezi želuca..
sarajka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 12:41   #380
Quote:
sarajka01 kaže: Pogledaj post
Hvala dr. Hrvoje. Mislim da je jedino što mi još preostaje-uzv abdomena (imam uputnicu za to)-valjda se tako otkriva bilo šta u vezi želuca..
UZ nema veze sa želucem.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.