Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2014., 15:49   #441
Peći za pelet imaš već od 8 000kn. meni je veći problem što one trebaju povremeno servisera, a pitanje je dal ga ima uopće kod nas.
stiropor na tavan možeš stavit i sad, pa kasnije samo dodaš glazuru.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 20:07   #442
Definitivno

To već vidim nakon 2,5mjeseca što sam otkantao pretplate bit će ušteda i preko 4.000kn godišnje po prvoj računici
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 12:26   #443
moj projedlog je da napišete iznose svojih plaće za cijelu godinu...zatim uvrstite sva opterećenja koja imate, mislim kredite, režije, gorivo i sl.,ako se ne uklapate proučite gdje možete uštedjeti. ja sam to napravila, prošlu god sam radila svega 3 mjeseca i izvukli smo se iz cijelog minusa, sad sam napravila "proračun za ovu godinu", do kraja godine uštedjet ćemo 2450eura... mi ne koristimo kartice, nikakve,osim bankomat pri dizanju plaće, inače, kartice nikad ne provlaćimo
lijenčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 00:02   #444
Da nešto kažem o uštedi vode koju troši wc kotlić. Kad sam prije 2 godine renovirala kupatilo uzela sam kotlić od Geberita koji je štedljiv, ima dvije tipke, jednu za 3 l vode i drugu za 6 l vode. Uzela sam i novu slavinu sa perlatorom, pa sam onda i u kuhinji kupila slavinu sa perlatorom, i tako sve u duhu uštede i racionalnog ponašanja sa resursima naše Majčice Zemlje.
ALI, na računima nema nikakvog pomaka, isti su kao prije ako ne i veći pa se sad tješim da bi sigurno bili još veći da nisam ovo ugradila, jer mislim da sam si manjom potrošnjom anulirala povećanje cijene pa sam na istom.
Da, i perilica suđa nova troši 9 l za jedno pranje, stvarno malo..
rosemary505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 00:18   #445
Rosemary, znam ja da nemaju svi vremena i volje za prati suđe, i oprosti ako mi komentar nije na mjestu, ali ja čitavu kamaru suđa na ruke operem u 5 litara uključujući i pranje i ispiranje, i uključujući čašu vode koju ispijem kad sam gotov- u 40 min do 80 min. Kako kad. Detergenta 10 do 30 ml ovisno o masnoći i plastici.
Pozdrav :-)
cindroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 08:19   #446
Quote:
gariful kaže: Pogledaj post
mi smo prije trosili dosta struje jer sam palila masinu po danu, sada koliko je god moguce palim iza 9 sati i dosta smo smanjili racun od struje. za jedno paljenje masine po danu, mogu dvaput upalit po noci. prva tura zavrsi do 11 navecer, i prije nego odem lec izvadim robu, stavim novu i upalim i ujutro me ceka gotova druga tura. masina za sudje isto tako.
ovo radim i ja. obzirom na dvoje male djece i količinu robe perem skoro svaki drugi dan po jednu mašinu. samo po jeftinoj struji. imam i sušilicu koju palim u rijetkim slučajevima, ali isto tako samo po noći.
bluesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 14:13   #447
Quote:
rosemary505 kaže: Pogledaj post
Da nešto kažem o uštedi vode koju troši wc kotlić. Kad sam prije 2 godine renovirala kupatilo uzela sam kotlić od Geberita koji je štedljiv, ima dvije tipke, jednu za 3 l vode i drugu za 6 l vode. Uzela sam i novu slavinu sa perlatorom, pa sam onda i u kuhinji kupila slavinu sa perlatorom, i tako sve u duhu uštede i racionalnog ponašanja sa resursima naše Majčice Zemlje.
ALI, na računima nema nikakvog pomaka, isti su kao prije ako ne i veći pa se sad tješim da bi sigurno bili još veći da nisam ovo ugradila, jer mislim da sam si manjom potrošnjom anulirala povećanje cijene pa sam na istom.
Da, i perilica suđa nova troši 9 l za jedno pranje, stvarno malo..
onda negdje drugdje "curi"

a suđmašina, jel to 9 l za brzi program il onaj od 120 minuta??
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 14:25   #448
Zanima me konkretno, što ste u zadnje vrijeme smanjili, srezali, bez čega sve možete? kako uštedjeti na svakidašnjem životu? savjeti
Počeo sam raditi reorganizaciju kućnih troškova pa me zanima kak drugi to rade
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 16:40   #449
1. Ako imate dva auta, riješiti se jednog bar za razdoblje kad ne morate koristiti dva (npr. neki dio godine) na način da ga posudite nekom tko ga treba upravo u to doba godine (npr. neki rođak koji dolazi iz inozemstva). On vam plati neku cifru koja je njemu manja od rent-a-car cifre, a vama pokrije registraciju i održavanje za čitavu godinu.

2. Dijeliti prijevoz, tj. ukrcavati ljude koji idu u istom pravcu u kojem vi vozite, ili se ukrcavati takvima koji voze. Dijelite trošak goriva.

3. Unajmljivati i iznajmljivati što više stvari! Odijela, skijaška oprema, bicikla...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 16:41   #450
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
1. Ako imate dva auta, riješiti se jednog bar za razdoblje kad ne morate koristiti dva (npr. neki dio godine) na način da ga posudite nekom tko ga treba upravo u to doba godine (npr. neki rođak koji dolazi iz inozemstva). On vam plati neku cifru koja je njemu manja od rent-a-car cifre, a vama pokrije registraciju i održavanje za čitavu godinu.

2. Dijeliti prijevoz, tj. ukrcavati ljude koji idu u istom pravcu u kojem vi vozite, ili se ukrcavati takvima koji voze. Dijelite trošak goriva.

3. Unajmljivati i iznajmljivati što više stvari! Odijela, skijaška oprema, bicikla...
ti to radis inace ili si tek sad to poceo raditi?
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 17:00   #451
Zadnjih desetak godina. Pokazalo se super korisnim.

Evo primjera kako imati auto besplatno i uz to skijati besplatno:

Imam dva auta na sebi. Jedno koristi supruga svaki dan, drugo koristim ja kad mi je sezona skijanja. Na skijanje povezem druge skijaše koji mi plate gorivo, hranu, ski-kartu... Ljeti, auto koristi član obitelji koji s njim mora na posao (sezonski posao). On mi plati registraciju. Auto je stariji (2001.g.), klasa manjih auta. Moj trošak je kupovina guma koje su za manje aute dosta jeftinije nego za veće. Taj trošak je zanemariv. Porez na taj auto se više ne plaća (stariji od 10 godina). Popravke su minimalne.

Moji troškovi su gume i sitni popravci. Mislim da to godišnje košta par stotina kuna. A dobiješ skijanja koliko god želiš...

Malo improvizacije, i uživaj...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 17:08   #452
ja se ne mičem dalje od jeftine struje
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 17:11   #453
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Zadnjih desetak godina. Pokazalo se super korisnim.

Evo primjera kako imati auto besplatno i uz to skijati besplatno:

Imam dva auta na sebi. Jedno koristi supruga svaki dan, drugo koristim ja kad mi je sezona skijanja. Na skijanje povezem druge skijaše koji mi plate gorivo, hranu, ski-kartu... Ljeti, auto koristi član obitelji koji s njim mora na posao (sezonski posao). On mi plati registraciju. Auto je stariji (2001.g.), klasa manjih auta. Moj trošak je kupovina guma koje su za manje aute dosta jeftinije nego za veće. Taj trošak je zanemariv. Porez na taj auto se više ne plaća (stariji od 10 godina). Popravke su minimalne.

Moji troškovi su gume i sitni popravci. Mislim da to godišnje košta par stotina kuna. A dobiješ skijanja koliko god želiš...

Malo improvizacije, i uživaj...
Zvuci zanimljivo i korisno
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 17:14   #454
Moze netko dati savjet kako ustedjeti na struji i vodi, savjeti?
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 17:32   #455
Prvo što treba jest: upoznaj svoj račun.



Čovjek ne bi rekao da je to važno, ali meni je bilo presudno. Za vodu ne, jer nema načina da ju smanjim, ali struju da.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 17:35   #456
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Prvo što treba jest: upoznaj svoj račun.



Čovjek ne bi rekao da je to važno, ali meni je bilo presudno. Za vodu ne, jer nema načina da ju smanjim, ali struju da.
Moze ova prva recenica malo detaljnije? nisam bas shvatio
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 17:58   #457
Mislila sam na to da ga razumiješ. Da znaš što i zašto i kada plaćaš.

Recimo, meni su ti HEPovi računi uvijek bili misterija. Pogotovo kad su bili akontacijski. Te tarifa jedna, te druga, te mrežarina, te opskrbnine, naknade, pičke od rode...ono, nemre to čovjek razumjet dok ne sjedne i ne skuži stavku po stavku što je i zašto je. I kaj god radila uvijek je bilo razlike, pa si mislim koje vražje razlike...uglavnom, ja sam račun nisam razumjela. Dođe, platiš, al ne pratiš, jer ne kužiš šta treba pratiti.

Onda sam, kad mi je 2006 došla neka razlika od tisuću i osamsto kuna rekla "pa oni jebeno varaju, nema šanse da mi je to razlika"!!! I jednu subotu navečer sam sjela, prošla na forumu na Stanovanju sve teme o struji i potrošnji. Naučila kakvo mi je brojilo, kakva mi je tarifa, po kojoj je cijeni jedna, po kojoj druga, šta se na to obračunava...uglavnom, ono kaj bi trebalo bit normalno za znati, a velik broj ljudi ne zna.

Onda sam skužila da ne varaju već da ja ne pratim svoju potrošnju. Pa sam onda isključila fidovku, da provjerim jel mi oke brojilo. Pa izvukla sve papire od uređaja, provjerila koji uređaj koliko troši, koliko me sat vremena rada pojedinog uređaja košta u novcu...drugačije sam počela gledati na to kad je u novcu.

Uglavnom, krenulo me kad sam počela razumijevati račun.

I da, zadnje je što sam prešla na drugog opskrbljivača i što mi je lakše utoliko jer sad platim mjesečni račun po stvarnoj potrošnji, a ne akontacijske uplatnice, pa nema šestomjesečnih obračuna.

Nije mudrost nikakva, samo kaj ja to nisam kužila ranije.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 18:01   #458
Quote:
MihaOfficial kaže: Pogledaj post
Moze netko dati savjet kako ustedjeti na struji i vodi, savjeti?
Stavi ciglu u vodokotlić. Svaki puta kada povučeš vodu uštediš ciglu vode.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 18:22   #459
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post

toplana je doslovno za klasu bolje grijanje od sveg ostalog navedenog...
k
Potpisujem.
Kod svih plinaša se doslovno - smrznem.


Velika ušteda je kuhanje. Ne bacati hranu.
A vodu pola grada ne može štedjeti ni da hoće kad je u stanovima petero, a prijavljeno dvoje.
Kod mene u zgradi samac ima račun za vodu 220 kuna.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 18:24   #460
Ako dojdes u fazu,da moras stedit na struji i vodi..onda si fakat u frci,tj problemu..
A kao i u svemu,da bi ustedio trebas investirat...
a gledano po naski(balkanski) da imas lovu za investirat nebi nikad razmisljao o stednji..

u prijevodu...

Dakle da bi ustedio vodu,moras kupit novi kotlic koji ima da prostis za sranje i pisanje sistem...
moras kupit sudjericu koja trosi malo vode...
kod struje sve aparate koji torse malo struje,led zarulje...
napravit izolaciju(ili kupit novogradnju) pa trosis manje enegrije za grijnje i tako..
al kako to sve kostaaa(extra love upravo radi toga kaj kakti je A++ razred)..nekada u konacnici se vise matematicki isplati "rasipat energiju" nego "sparat"
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.