Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2009., 04:28   #241
jel učite za maturu? ili cekate definitivni odgovor-da ce za nas biti sve po starom....meni u srednjoj rekli da se mi stari mozemo prijavljivati od 1. prosinca ... moram priznati da sam ostala zaprepastena....a iz ministarstva da se fakulteti moraju do 15.11. odluciti sto ce s nama jer ( bar kako je meni odgovoreno)-oni mogu odluciti i drugacije sto se nas tice, na njima je odluka...ma ljudi.. joj sve je to zbrčkano. Ajde ucite kako god...nije nama lako- ima vas koji radite, studirate nesto drugo...mnogi od nas nemaju vremena da se maturi kvalitetno posvete i nadoknade zaostatke, nismo u toku bas za razliku od sadasnjih maturanata...ali....mozemo mi to
alinaa is offline  
Old 10.11.2009., 05:20   #242
to mora biti nasa bivsa srednja skola ili moze biti bilo koja ima ljudi koji su se preselili, zaposlili

sta je sa starijima od 24 , ja slala mail faxu nema odgovora

i da li se vise vrednuje visa razina ukoliko ju fax ne trazi ili je dovoljno poloziti samo nizu
orka12 is offline  
Old 10.11.2009., 14:54   #243
ja sam upisala pravo prije dvije godine, sada bih se prebacila dalje, medutim, drzavna matura ugl. izabrat cu povijest vjerojatno za izborni predmet, hrvi i eng visu, a mat osnovnu razinu, iako nisam mat radila vec dosta dugo..... jeste se poceli pripremat, nasli skripte, takto?
__________________
I watched Titanic when I got back home from the hospital, and cried. I knew that my IQ had been damaged.
Anana* is offline  
Old 10.11.2009., 18:05   #244
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Popise studija i predmete koji se traze su makli s neta, sto u vecini nas budi sumnju da bi mogli opet mijenjat nesto pa to objaviti u nadolazecoj brosuri

Nasao sam popis na jos par mjesta. Npr:

http://media.vecernji-list.hr/Veleucilista/Zagreb.pdf
Zek0slav is offline  
Old 10.11.2009., 22:03   #245
Ovo je, lako moguće, retardirano pitanje.. al moram se malo i sramotiti.. samo da dobijem odgovor

Na studijski se program mogu prijaviti i ukoliko ne polože ispite, no u tome slučaju ne dobivaju bodove koji se odnose na taj dio vrjednovanja.

Ispada da se možemo prijaviti i ne položit, ne?
Svjesna sam i sama da tako ne može ići da ga ubiješ, ali zar nisu tako formulirali za nas?

I ako apsurd stvarno funkcionira na taj način, onda ću ić kafkijanskim korakom naprijed i pitati dal je onda moguće da riješimo sve osim.. npr. matematike
i svejedno dobijemo nekakve bodove?

Ovaj mejl mi ima neku subliminalnu poruku.. ko vas j*** ..
Die Young is offline  
Old 10.11.2009., 22:17   #246
Quote:
Postovani,

Stariji maturanti ne moraju pristupiti ispitima drzavne mature,
no onda ne sudjeluju u tom dijelu bodovanja.
Ukoliko pristupaju ispitima drzavne mature, moraju poloziti sve obavezne predmete kako bi polozili drzavnu maturu.
evo, takav odgovor sam ja dobila.
fea is offline  
Old 10.11.2009., 22:20   #247
To je sve jako dobro osmišljena predstava.. kao eto, što se imate žaliti nemorate polagati maturu ali ostajete bez bodova hihi
Echoplex is offline  
Old 11.11.2009., 01:25   #248
od kad do kad su prijave za dm i kad se ona uopće polaže?
dal netko zna dal se mora polagat za splitsko veleučilište u zagrebu?
Ketty87 is offline  
Old 11.11.2009., 13:57   #249
ima li netko od vas problema sa stranim jezicima? tj. nema netko veliko znanje na tom području?
treshnjica is offline  
Old 11.11.2009., 13:57   #250
Quote:
Echoplex kaže: Pogledaj post
To je sve jako dobro osmišljena predstava.. kao eto, što se imate žaliti nemorate polagati maturu ali ostajete bez bodova hihi
a šta ako ne ideš na državnu? što ti onda boduju?
treshnjica is offline  
Old 11.11.2009., 14:08   #251
Quote:
treshnjica kaže: Pogledaj post
a šta ako ne ideš na državnu? što ti onda boduju?
Ocjene iz škole. I ništa drugo
Opća opasnost is offline  
Old 11.11.2009., 14:18   #252
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Ocjene iz škole. I ništa drugo
puno znači kad izgubiš 2 boda na ispitu, a tek 200-300 bodova sramota...
Echoplex is offline  
Old 11.11.2009., 18:14   #253
Quote:
treshnjica kaže: Pogledaj post
ima li netko od vas problema sa stranim jezicima? tj. nema netko veliko znanje na tom području?
Ja sam u srednjoj pohadao njemacki, ali jedva znam beknuti dvije rijeci.
Nekako se nadam da ce se zbog ove katastrofalne organizacije mature ukazati prilika da polazem engleski
Jos jedan veliki zivotni paradoks. Da znam njemacki, onda bih engleski morao polagati. Bem mu misha!

Jel tko drugi primijetio da se za medicinu i veterinu od sva tri predmeta traze B (osnovne) razine?
Zek0slav is offline  
Old 11.11.2009., 18:25   #254
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post

Jel tko drugi primijetio da se za medicinu i veterinu od sva tri predmeta traze B (osnovne) razine?
Da, ali je na probnoj maturi maksimalni broj bodova ipak bio odredjen visom, a ne osnovnom razinom. Jos uvijek se ne zna hoce li tako biti i na pravoj maturi ili ce se razine bodovati jednako. Uostalom, medicina boduje tri razlicita izborna predmeta, tako da opterecenja za kandidate ne manjka.
Opća opasnost is offline  
Old 11.11.2009., 18:38   #255
Netko je pitao za studente koji su zavrsili u inozemstvu. Ja sam u Kanadi zavrsila srednju 2008 godine i ovo su mi odgovorili:

Postovani, Ukoliko ste srednju skolu zavrsili u sustavu vanjskog vrednovanja, priznat ce Vam se ta matura pri prijavama na fakultete. U suprotnome, morate polagati ispite drzavne mature na hrvatskom jeziku, ukljucujuci Hrvatski jezik. Prijave ispita drzavne mature za pristupnike koji su svoje obrazovanje zavrsili izvan RH, traju od pocetka prosinca 2009. godine do 1. veljace 2010. O detaljima prijava bit cete pravovremeno obavijesteni putem mrezne stranice www.postani-student.hr. Sve informacije o proceduri prijava za tu kategoriju kandidata biti ce takodjer objavljene i u novoj brosuri koja bi trebala izaci do pocetka studenog 2009. godine. Za sva dodatna pitanja i dalje Vam stojimo na raspolaganju.

Nije fer....i kako ces se prijaviti+pripremiti+pisati drzavnu maturu ako se u Americi/Kanadi srednja zavrsava u 6 mjesecu..znaci gubis godinu jer moras cekati do iduce godine da pises drzavnu maturu. WTFFF
dogdoggie009 is offline  
Old 12.11.2009., 14:03   #256
Pozdrav svima na ovoj temi. Vidim da nas nema malo koji imaju ovaj problem. Student sam prava, ali namjeravam se nagodinu prebacit na Filozofski. meni osobno matematika zaista ne ide u zivotu , a ja cu je izgleda morati polagati. Svjetska glupost. Hocu na filozofski, a moram polozit matematiku.

trea pokrenut nekakvu peticiju da mi stariji maturanti nemoramo ponovo u srednje skole.
Phlegma is offline  
Old 12.11.2009., 14:11   #257
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na ovoj temi. Vidim da nas nema malo koji imaju ovaj problem. Student sam prava, ali namjeravam se nagodinu prebacit na Filozofski. meni osobno matematika zaista ne ide u zivotu , a ja cu je izgleda morati polagati. Svjetska glupost. Hocu na filozofski, a moram polozit matematiku.

trea pokrenut nekakvu peticiju da mi stariji maturanti nemoramo ponovo u srednje skole.
ista stvar prijatelju.. samo imam sreću što želim upisati nešto za što ne postoji interes.. pa mi donekle paše ova opcija "samo ocjene"
Die Young is offline  
Old 12.11.2009., 22:39   #258
jos nesudenih pravnika
__________________
I watched Titanic when I got back home from the hospital, and cried. I knew that my IQ had been damaged.
Anana* is offline  
Old 12.11.2009., 22:59   #259
Evo nakon obraćanja ministarstvu, bivšoj srednjoj školi, fakultetu koji namjeravam upisati te NCVVO-u nema nikakvog odgovora. NCVVO ne odgovara na mail ofkors.

Pisao sam Jutarnjem nek ih stave u novine, ovo je sramota da ne možeš ni jednu informaciju dobit. Mi smo zemlja znanja...Prije smo zemlja sra**a!!! Imam alergiju na naše političare i tzv. stručnjake, ne smijem ni upalit tv ni otvorit novine jer mi odmah dođe slabo i počnem se tresti.

Nek propadne ova država skupa sa svim parazitima koji je izjedaju a ne žele nikakav napredak!
ausencia is offline  
Old 13.11.2009., 03:45   #260
Quote:
ausencia kaže: Pogledaj post
Evo nakon obraćanja ministarstvu, bivšoj srednjoj školi, fakultetu koji namjeravam upisati te NCVVO-u nema nikakvog odgovora. NCVVO ne odgovara na mail ofkors.

Pisao sam Jutarnjem nek ih stave u novine, ovo je sramota da ne možeš ni jednu informaciju dobit. Mi smo zemlja znanja...Prije smo zemlja sra**a!!! Imam alergiju na naše političare i tzv. stručnjake, ne smijem ni upalit tv ni otvorit novine jer mi odmah dođe slabo i počnem se tresti.

Nek propadne ova država skupa sa svim parazitima koji je izjedaju a ne žele nikakav napredak!

Echoplex is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.