Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2010., 15:15   #1241
nestao papirić na koji sam zapisala.misliš poslat mejl?jer nisam više u školi.
btw vidim da o nekim knjigama pričate, mislite da vrijede išta?
monni is offline  
Old 06.01.2010., 15:17   #1242
opet pitanje oko ocjena, grcki jezik mi je jedini predmet na svjedodžbi koji mi je napisan a da ga nisam imala ni jednu godinu, dal da ga upisem i ostavim crtice sve cetiri godine, ili da ga jednostavno preskocim? vjerojatno to nije toliko bitno al ne bih voljela da mi takva sitnica poslije pravi probleme..
~romina~ is offline  
Old 06.01.2010., 15:18   #1243
Quote:
monni kaže: Pogledaj post
nestao papirić na koji sam zapisala.misliš poslat mejl?jer nisam više u školi.
btw vidim da o nekim knjigama pričate, mislite da vrijede išta?
moj savjet kad to sredis je da uzmes onaj samolijepivi papiric i zalijepis ga na racunalo ili laptop, ako imas svoje vlastito, naravno.
~romina~ is offline  
Old 06.01.2010., 15:24   #1244
@ romina: post-it, definitivno što se ocjena tiče mislim da samo preskačeš, tak sam ja napravila. doduše, ja sam uspjela i izgubiti pin pa me ne moraš nužno i poslušati
monni is offline  
Old 06.01.2010., 15:34   #1245
Quote:
~romina~ kaže: Pogledaj post
bla ....bla....truc...bla................
kad pogledam probnu maturu od vise i osnovne razine, to je nebo i zemlja, onu osnovnu razinu bi rjesila u potpunosti, bez problema sada, dok ona visa... tog testa znam pola rjesit, mozda ni ona druga polovica ne bi bila u problem uz vjezbu, al nisam sigurna u to, zato se raspitujem o tim knjigama-brinem se da li obuhvacaju sve sto je potrbno za tu visu razinu... :/
............. bla bla
Pa uzmes onda visu razinu i malo jace zapnes uciti. Pa onda opet imas vise sanse osvojiti dodatne bodove. Ako ne, opet imas isti broj bodova koje bi imala i sa osnovnom.


Ja sam 89', maturirao 2008.
Zek0slav is offline  
Old 06.01.2010., 15:37   #1246
Quote:
~romina~ kaže: Pogledaj post
znam, uspjela sam past na tom predprijemnom...
A gle. Njemački je smiješno lagan, to je čak položio jedan bivši kolega koji u životu nije učio jezik do prije 3 mjeseca polaganja ispita.
Dok je engleski zajeban.
A čula sam i da je španjolski dosta težak.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 06.01.2010., 15:41   #1247
sa lozinkom sam imala ja problem par stranica ranije isto zaboravila
posalji im mejl, dobit ces novu... istina,izivcirat ces se cekajuci 10 dana da ju dobijes i uvjeravajuci ih da si ju stvarno izgubila al dobro...

a da vas pitam, zasto nebi isli u antikvarijat i nabavili knjige za gimnaziju? mislim, matematiku ucit iz tog sazetka, neznam bas... pogotovo visa razina
preporucam elezovic i...dakic? hm. matematicki smjer, svaka godina=3 knjige...
istina, ima toga punooo ali je sve jako lijepo objasnjeno, ima zadataka, primjera, rjesenja...pa ako vam nije prevelik trosak i imate dovoljno vremena, preporucam...i nemojte se bojat sto su tri knjige, dosta stvari se ponavlja, ima jako puno gradiva (dosta toga u onim primjerima drzavnih ni nema pa eto..)

inace, ja sam generacija maturirala prosle godine
Beck is offline  
Old 06.01.2010., 15:44   #1248
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Pa uzmes onda visu razinu i malo jace zapnes uciti. Pa onda opet imas vise sanse osvojiti dodatne bodove. Ako ne, opet imas isti broj bodova koje bi imala i sa osnovnom.


Ja sam 89', maturirao 2008.
i definitivno se slazem s ovim... ako vec sada znas rjesit pola, nebi trebala zapet s ostatkom...vjerojatno se samo trebas podsjetiti kako se odredeni tip zadataka rjesava, a i ako zapnes, pitas nas tu, sigurno ce ti netko pomoc... eto ja se nudim prva nemoj bezveze placat pripreme nego lijepo sama sjednes i kad zapnes pitas nekog tu na forumu... ima i ona tema za pomoc (neznam tocno kako se zove al pretpostavljam da je negdje na ovom podforumu, ne pratim bas)...
a i koliko sam uspjela vidjet, ova visa razina je nista naspram one mature koju smo polagali ili prijemnih koji su bili proslih godina... mislim da je ovo punooo lakse...
Beck is offline  
Old 06.01.2010., 15:54   #1249
Ljudi,šta se stavi pod rubrikom ocijene pod engleski,njemački,latinski pod uvjetom da sam engleski i njemački učio 4 godine,a latinski dvije?
baraber1984 is offline  
Old 06.01.2010., 16:01   #1250
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
'90. Maturirao 2009.
također
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Old 06.01.2010., 16:09   #1251
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Pa uzmes onda visu razinu i malo jace zapnes uciti. Pa onda opet imas vise sanse osvojiti dodatne bodove. Ako ne, opet imas isti broj bodova koje bi imala i sa osnovnom.
pa nije to bas tako jer ovi zadatci iz osnovne razine se ne ponavljaju u visoj, doduse neki od njih jesu, al u tezoj verziji, tako da...
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
A gle. Njemački je smiješno lagan, to je čak položio jedan bivši kolega koji u životu nije učio jezik do prije 3 mjeseca polaganja ispita.
Dok je engleski zajeban.
A čula sam i da je španjolski dosta težak.
zeno krivo si cula za spanjolski, test je bio za retardino prase, a meni se od svih puta u zivotu moralo prvi fakin put dogodit da se zamrznem bas tada...
Quote:
Beck kaže: Pogledaj post
i definitivno se slazem s ovim... ako vec sada znas rjesit pola, nebi trebala zapet s ostatkom...vjerojatno se samo trebas podsjetiti kako se odredeni tip zadataka rjesava, a i ako zapnes, pitas nas tu, sigurno ce ti netko pomoc... eto ja se nudim prva nemoj bezveze placat pripreme nego lijepo sama sjednes i kad zapnes pitas nekog tu na forumu... ima i ona tema za pomoc (neznam tocno kako se zove al pretpostavljam da je negdje na ovom podforumu, ne pratim bas)...
a i koliko sam uspjela vidjet, ova visa razina je nista naspram one mature koju smo polagali ili prijemnih koji su bili proslih godina... mislim da je ovo punooo lakse...
imam problema s dijelom gradiva koji nisam ucila(bila sam u obliznjem bircu za to vrijeme), 90% sam sigurna da bih ja to mogla, najvise me plasi moja lijenost-kojoj doduse ionako ne bi trebalo pravit mjesta sto se tice ove drzavne mature opcenito.
a ovaj drugi dio tvog posta, nije istina. prijemni za matematiku na pmf-u (smjer matematika) i na fer-u su bili puno humaniji nego ova visa razina matematike
~romina~ is offline  
Old 06.01.2010., 16:11   #1252
Quote:
baraber1984 kaže: Pogledaj post
Ljudi,šta se stavi pod rubrikom ocijene pod engleski,njemački,latinski pod uvjetom da sam engleski i njemački učio 4 godine,a latinski dvije?
engleski- prvi strani jezik(ako ti njemacki nije bio prvi, u tom slucaju samo zamijenis eng i njem)
njemacki- drugi strani jezik
latinski-treci strani jezik
~romina~ is offline  
Old 06.01.2010., 16:15   #1253
ajde bježite učiti!!!

mene ubija ova interpretcija knjiga...koliko ih ima....
obradila sam bibliju, ilijadu, antigonu, božanstvenu komediju, dekameron, te petrarku...i one za esej
još samo 18 komada....jbt
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Old 06.01.2010., 16:18   #1254
Quote:
Nar kaže: Pogledaj post
ajde bježite učiti!!!

mene ubija ova interpretcija knjiga...koliko ih ima....
obradila sam bibliju, ilijadu, antigonu, božanstvenu komediju, dekameron, te petrarku...i one za esej
još samo 18 komada....jbt
Čekaj malo...zar ja moram znati svako pjevanje koje su oni spomenuli???
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Old 06.01.2010., 16:26   #1255
koja pjevanja?
pa ako dobiješ taj dio na obradu, morati ćeš ga znati interpretirati, tj.točno odgovoriti na pitanja....
zato je dobro o svakoj knjizi znati nešto, jer ćeš znati šta je pisac htio reći
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Old 06.01.2010., 16:27   #1256
jesam li ja dobro shvatila, ako smo nezadovoljni ocjenom iz nekog predmeta, možemo ga opet polagati u slijedećem roku? ova dm je bullshit.zamislite da smo na prijamnima imali više pokušaja
monni is offline  
Old 06.01.2010., 16:29   #1257
bilo bi bolje da je ostao prijemni, ovo mi je mučenje....i još su to razbacali u 3 mjeseca...
stres na stres..
onak bar napišeš prijemni i čekaš....
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Old 06.01.2010., 16:31   #1258
bilo bi bolje da je ostao prijemni, ovo mi je mučenje....i još su to razbacali u 3 mjeseca...
stres na stres..
onak bar napišeš prijemni i čekaš....
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Old 06.01.2010., 16:33   #1259
Quote:
~romina~ kaže: Pogledaj post
pa nije to bas tako jer ovi zadatci iz osnovne razine se ne ponavljaju u visoj, doduse neki od njih jesu, al u tezoj verziji, tako da...

zeno krivo si cula za spanjolski, test je bio za retardino prase, a meni se od svih puta u zivotu moralo prvi fakin put dogodit da se zamrznem bas tada...

imam problema s dijelom gradiva koji nisam ucila(bila sam u obliznjem bircu za to vrijeme), 90% sam sigurna da bih ja to mogla, najvise me plasi moja lijenost-kojoj doduse ionako ne bi trebalo pravit mjesta sto se tice ove drzavne mature opcenito.
a ovaj drugi dio tvog posta, nije istina. prijemni za matematiku na pmf-u (smjer matematika) i na fer-u su bili puno humaniji nego ova visa razina matematike

ti to ozbiljno?? bila sam prosle godine na prijemnom na matematici na pmfu i ono nije bilo humano pogotovo ne u usporedbi s ovim
al dobro, mozda mi je ovo sad takav smijeh jer sam prosla tu torturu
Beck is offline  
Old 06.01.2010., 16:38   #1260
Quote:
Beck kaže: Pogledaj post
ti to ozbiljno?? bila sam prosle godine na prijemnom na matematici na pmfu i ono nije bilo humano pogotovo ne u usporedbi s ovim
al dobro, mozda mi je ovo sad takav smijeh jer sam prosla tu torturu
fiziku nit sam znala nit sam ucila, pa je nisam ni rjesavala, informatiku nesto nesto, ionako nije bilo puno toga, al matematika, s obzirom da nisam imala nikakvu namejru ic na matematiku i nisam se pripremala, a uspjela sam upast...mislim da onda nije bio problem, ako sam ja mogla onda svatko moze, al ponavljam ova drzavna je .ebena stvarcica..
~romina~ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.