Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2005., 09:00   #81
Re: Heeeeeeeeeeerpes

Quote:
nostalgicar kaže:
daj imali koja krema da ga odma u starrtu spizdin, evo nagovjecuje se ovde na usnici? aj pliz, pliiiiiiiiz
kaj će ti krema, u startu namaži sa sodom bikarbonom i nekak odmah stane. Isprobano!
Mr. I am M is offline  
Old 19.01.2005., 12:19   #82
bas sam neki dan procitala tu na forumu da se stavi na zarece mijesto kockica leda.
i ko za vraga, taj dan osjetim da ce izac, stavim led i drzim dok se kockica nije otopila.
nakon toga...ni H od herpesa!
Bocca della Verita is offline  
Old 19.01.2005., 16:07   #83
osim kreme Virolex, postoje i tablete Virolex - uzimaju se: svaka
4 sata 1 tableta, idu na recept

sodu bikarbonu nisam probala; led sam isprobala-o tome sam
pisala na forumu

btw, upravo mi je u gostima na gornjoj usnici
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Old 19.01.2005., 21:41   #84
Quote:
zvjezdicaiz mora kaže:
osim kreme Virolex, postoje i tablete Virolex - uzimaju se: svaka
4 sata 1 tableta, idu na recept
Evo, friško sa predavanja; profa (specijalist) tvrdi da te tablete bolje ne uzimat jer da je to, kao, za komplicirane slučajeve. Virolex mast je naš spas... Kaže da je herpes simplex tip 1 (taj na usni) bed samo zbog estetike. Cccc...lako njoj to reć kad joj ne iskače svaki put kad dobije mens!
club delicious is offline  
Old 19.01.2005., 21:41   #85
mene kreten prevario!
osjetila sam da će izać na doljnjoj usnici, pa sam ga preventivno riješila. a dan poslije evo ga na gornjoj!!!!
mrzim ga!
(očito ga sad puno ima u gostima)
danni is offline  
Old 19.01.2005., 23:43   #86
Mene je neko vrijeme ful opsjedao, ali sad mi napokon malo da disati. Kao mala sam ga stalno imala, ne samo na usnici, nego i po bradi, u nosu, jednom i u uhu.... Neugodno i bolno. Mrzim ga. Srecom, sad mi je bolje. Dodje mi tamo svakih par mjeseci. Ja ga ne pokusam zaustaviti, jer ocito je nesto u meni sto hoce van. Ako ne na taj nacin, na neki drugi. Najbolje, ali i najmanje estetsko je kaladont. Dobro osusi, a i pecka, pa ubije onaj odvratan osjecaj kad izbija.
Inace, jako ti je korisno (i prirodno), kad osjetis da izbija, namazati sa etericnim uljem cajevca ili lavande. Isto izbije, ali je puno manji i brze ga se rijesis. Samo pazi da je ulje 100 %. I da, smrdi. Ali djeluje.

Sretno

bubica
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Old 20.01.2005., 00:43   #87
Istina je da herpes uzrokuje virus, no taj virus uspije prouzrociti one bolne pristice tek kod smanjenog imuniteta - podignite imunitet i drasticno bi se trebala smanjiti i pojava herpesa. Sad, valjda znate kako to uciniti: pravilna prehrana, dovoljno kretanja, pristojna higijena, smanjivanje stresa, izbjegavanje toksina (amalgamske/crne plombe ) itd.
MaxB is offline  
Old 20.01.2005., 10:52   #88
Quote:
MaxB kaže:
Istina je da herpes uzrokuje virus, no taj virus uspije prouzrociti one bolne pristice tek kod smanjenog imuniteta - podignite imunitet i drasticno bi se trebala smanjiti i pojava herpesa. Sad, valjda znate kako to uciniti: pravilna prehrana, dovoljno kretanja, pristojna higijena, smanjivanje stresa, izbjegavanje toksina (amalgamske/crne plombe ) itd.
pridržavajući se ovoga, nećeš imati niti jednu bolest. Tipičan doktorski odgovor kad ne znaju točno kaj bi rekli
+ smanjit težinu, bacit cigare (ak je pacijent pušač) i to je to
Mr. I am M is offline  
Old 20.01.2005., 18:47   #89
Quote:
Mr. I am M kaže:
pridržavajući se ovoga, nećeš imati niti jednu bolest. Tipičan doktorski odgovor kad ne znaju točno kaj bi rekli
+ smanjit težinu, bacit cigare (ak je pacijent pušač) i to je to
Ne znam kakva ti iskustva imas s herpesom, ali kad mi se pojavio, to je obavezno bilo kad sam bio pod velikim stresom ili nesto slicno - dakle, nikad iz cista mira, vec u stanjima smanjenog imuniteta, zbog ovog ili onog razloga. Sad kad vise nemam amalgamske plombe ne pojavljuje ni kad sam pod stresom - eventualno me malo zapecka i vec se uplasim da ce se pojaviti, ali to se ne dogadja.
MaxB is offline  
Old 21.01.2005., 00:02   #90
spojila sam ova dva ista topica
Studentica is offline  
Old 24.01.2005., 01:34   #91
I ja se otkad znam za sebe borim sa herpesom na usnici, a zadnjih 8 godina mi se zna pojaviti i na lijevom oku (preciznije na lijevom kapku) . U početku kada mi se pojavio na oku sam ga mazao sa Virolex masti, ali sam skužio da se tada vraćao svakih mjesec dana. Umjesto Virolex masti, sada kada mi se pojavi na oku samo pijem B-complex i pustim da se bolest odvija svojim prirodnim tokom i pojavljuje mi se najviše jednom godišnje.
Za herpes na usnici imam sličan način obrane , kada me počne peckati, kao prva pomoć je dovoljno da to mjesto istrljam (kao kada se pokušate ugristi za usnicu) i u slijedećih par dana ispijem kutiju B-complexa.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 25.01.2005., 01:57   #92
kad imate herpes na usnici, kad ga mazete, odma odite prat ruke, jer se to prenosi, frendica se prije par dana cohala po ledjimai sad ga tam ima a jednom joj je tak bilo i s okom
Hana_ is offline  
Old 25.01.2005., 02:03   #93
Quote:
Hana_ kaže:
kad imate herpes na usnici, kad ga mazete, odma odite prat ruke, jer se to prenosi, frendica se prije par dana cohala po ledjimai sad ga tam ima a jednom joj je tak bilo i s okom
to na ledjima je vrlo vjerojatno herpes zoster i nema veze s herpesom na ustima.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 25.01.2005., 02:11   #94
neznam, njoj je rekla dr da si ga je prenijela

jel moze bit da i na ustima ima taj zoster?
Hana_ is offline  
Old 25.01.2005., 02:16   #95
zoster ti je na tijelu i uvijek samo na jednoj strani. bar je meni tako dok rekao. ne pojavljuje se na licu.
na licu je herpes simplex. koji može prenijet i na oko. na to su me davno upozorili jer može biti gadno.
www.plivazdravlje.hr
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 28.01.2005., 12:03   #96
još mi herpes na gornjoj usnici tj. krastica nije nestala,
danas ujutro se probudim s herpesom u desnom kutu usana

ovo mi je treći u zadnja dva mjeseca

jučer sam bila premalo odjevena - imala sam suknju, bluzu
i ok- kaput iznad, ali mi je cijeli dan bilo hladno, a zbog posl.
obaveza došla doma u 23.00.h
možda sam se 'pothladila' pa mi je tijekom noći izbio, peder
mali, ja sam spavala, nisam se ni mogla borit Virolexom ....

jedem sve umjereno - malo voća, povrća, mesa, ugljikohidrata

kupila sam si danas Supradyn 30 kom.

__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Old 31.01.2005., 10:27   #97
ja sam se prije sa Herpesom cesto druzio, zajedno izlazio, pokazivao ga svima..

imao sam cijelu svoju kolekciju krema za takve stvari pa evo moje iskustvo:

- aciklovir (virolex, sve isto), jes, dobro u startu, ali mi nije nest extra
- ima jedna krema, prozirna kao voda. Košta oko 70 kn i s njom se namaze kad osjetis da ce izbiti, pa ga ona sreže... ali, catch je da ga sreze za par sati kada ponovno pokusa izmigoljiti.
- kreme na bazi interferona (70-90 kn), nisu najbolje a spisak mogucih nuspojava me nije odusevio (nepoznate bolesti, nagla temperatura)

- nakon izbijanja koristi ona jeftina Plidenta pasta za zube, brzo ga osusi
- krema "Priroda daje" je okej, ali je pasta za zube bolja

but... u zadnjih 2 god nisam imao niti jedan herpi (kuc, kuc drvo) a za to je zasluzna pravilna ishrana, fitness, pentranje po sljemenu, sada uzimam b-komplex, pa mislim da je bolje bilo koju od tih prevencija uzeti
Taroth is online now  
Old 09.08.2005., 23:22   #98
Quote:
margarita kaže:
genitalni herpes i onaj na usni/nosu je izazvan istim virusom Herpes Simplex

a dal se moze prenijeti ili ne - ne bih experimentirala

samo znam da ih isti lijek lijechi
da Herpes Simplex ali posto Tip 1 i Tip 2 sta znaci da su to dva razlicita virusa
hana is offline  
Old 09.08.2005., 23:31   #99
HERPES - sve na jednom mjestu

Dakle, herpes ukucala ja u trazilicu, nasla par topica i evo sta je do sad receno:

MARTIN said:
Herpes se ujutro pojavljuje obično u slučajevima prehlade ili ispucanih usana. Tu naravno nema upozorenja, ali postoji mogućnost preventive, prije spavanja treba namazati usne Labellom (ili grožđanom mašću).

Faze herpesa su: svrab i peckanje, crvenilo na djelu usne, izbijanje plika, rana (krasta). Za efikasno suzbijanje potrebno je djelovati što prije, a u svakom slučaju prije izbijanja plika, jer se u tom slučaju drastično skraćuje vrijeme liječenja.
Upotrebom Virolex kreme (relativno je skupa, ali vrijedi svake lipe) sprječava se nastajanje plika (ukoliko se na vrijeme djeluje), a ako se plik već stvorio, onda ga eliminira u roku od 24 do 48 sati i bez karakteristične rane.


Kao i on puno drugih preporuca
- VIROLEX (aciclovirum) krema -prozivodi Krka medjutim navodno postoje i Virolex tablete koje se onda piju i kao sprecavaju nastanak herpesa plus virolex krema bi se (as someone said) trebala koristit i par dana nakon sta nestane herpes
Dalje preporuca se:
- PROPOLIS KAPI (bez alkohola) (ne kao preventiva nego kad doticni vec bukne)
- MELIHERPAN ("priroda daje")
- HERPLEX (Belupo)
- ZOVIRAX
- HIMA PASTA (Mundipharma) - navodno nema u RH
- CINKOVA MAST
- MIRACLEPOTION
A jos i:
- GROZDJANA MAST
- KRISKA LIMUNA
- CESANJ CESNJAKA PREREZAN
- PASTA ZA ZUBE - ne pretjerano preporucljivo ali ...
- TAPKANJE PO DOTICNOM VRUCOM KAMILICOM / LEDOM / ALKOHOLOM
te uzimanje VITAMINA B


luca said:
kod prvih simptoma (pekcanje, svrbez), treba sto prije ohladiti (kockicom leda npr) mjesto gdje ce izbiti mjehuric (koji ce se poslije pretvoristi u krasticu). svi inhibitori viralne polimeraze (Virolex, Zovirax itd) se moraju intenzivno TAD primjenjivati. jednom kad mjehurih i krasta nastanu, vise nema smisla. tad ima smisla stavljati tvari koje isusuju (npr. zinkovu mast) osteceno tkivo.



Navodo (pisalo u nekom casopisu) herpes cesce izbija po ljeti medjutim nemora bit. Ako uzmemo da je to tocno jel ga vrucina potice mozda?

Ako imate jos kakvu ideju dopisite?
Svaki komentar tipa sta najbolje funkcionira je dobrodosao

I jedno pitanje:
Meni nije jasno ovo stavljanje leda na hepres ili alkohola naime alkohol isusuje a led moci?! Hm hmm... anyone?



Za kraj:
Herpes genitalis je lokalna infekcija kože i sluznice spolovila virusom herpes simplex hominis (HSV) tipa II. Spada u spolno prenosive bolesti s inkubacijom od 4 do 21 dan. Lokalno se vidi crveni upalni areal sa sitnim i bolnim vezikulama. Liječenje oba partnera se provodi virustaticima (kreme, tablete). Prenosi se isključivo spolnim putem tj. nemoguća je zaraza herpesom s usana na genitalno područje. HSV koji se javlja drugdje na tijelu čovjeka (koža, usne, ruke) uzrokovan je virusom tipa I. Prenosi se dodirom sluznice o sluznicu, koža - kožu. Faktori koji pogoduju razvitku HSV na tijelu su UV-radijacija, menstruacija, stres, temperatura, hladnoća, a obično je i znak nekih akutnih upalnih procesa u organizmu.
hana is offline  
Old 09.08.2005., 23:45   #100
jos nes...
ona kremica za oko ociju, mala mala bijela zuto/narancasta tubica - navodno i to pomaze samo ne znam kak se tocno kremica zove
hana is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.