Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2005., 02:08   #1
menopauza - klimakterij

prezivjele? kako?
neko vama blizak?
iskustva?
problemi?
depresije, krvarenja po par puta u istom mjesecu i slicno - opasno?
cisto, neka raspravica...
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 02:22   #2
Imala moja majka. U mojoj blizini. Ja sam još živa što znaci da i to i nije tako strašno. Valunzi. Ko jedan PMS koji traje i traje. Ko okus onih nekih žvaka. Cula sam prekasno da postoje neke tablete kojima se to regulira.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 10:44   #3
Preživjela u 32. (genetski predodređeno) , pitaj konkretno što te zanima. Koje si dobi?
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 10:49   #4
Quote:
aktovka kaže:
Ko jedan PMS koji traje i traje.
A u pizdu To nas sve čeka
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 11:11   #5
Quote:
vinova lozinka kaže:
Preživjela u 32. (genetski predodređeno) , pitaj konkretno što te zanima. Koje si dobi?

ona ima nekih 20 i dosadno joj je
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 11:25   #6
(hvala, Magic.)

Onda ništa.
Kad stigneš tamo-vidjet ćeš i sama.
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 13:36   #7
Quote:
magic kaže:
ona ima nekih 20 i dosadno joj je
ovo je bilo bezobrazno i nisam ocekivala od tebe
da ja imam 20 ali jedna meni draga osoba prolazi kroz tako neke probleme pa sam samo htjela bit malo upucenija
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 13:41   #8
vrlo svjezh topik .
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 13:42   #9
Quote:
magic kaže:
vrlo svjezh topik .
hvala, procitat cu
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 14:25   #10
Quote:
magic kaže:
ona ima nekih 20 i dosadno joj je


Moja mama je u punom tijeku menopauze. I svi smo živi
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 16:47   #11
Sad bum ja nešto izvukla iz ispitne literature

Psihološki problemi i stavovi žena Kako se kod žena češće utvrđuje depresija, za slične probleme se nekad okrivljavao klimakterij. Međutim, istraživanja sada pokazuju da se psihološki problemi žena u srednjoj dobi ne mogu pripisati fiziološkim uzrocima. Menopauza je normalan događaj,a eventualni problemi povezani su sa stavovima žena. Starija istraživanja (Neugarten 1968) Pokazala su da žene koje su prošle menopauzu imaju o njoj puno pozitivnije stavove nego prije, dok su iščekivale menopauzu. One su je doživljavale kao olakšanje. Žene koje imaju negativnije stavove prema starenju izjavljuju da imaju više problema u menopauzi. Dan i Bernhard (1989) navode da se i društva razlikuju prema tome kakve poglede na starenje imaju. U kulturama koje imaju pozitivan odnos prema starenju i starijim ljudima, žene umaju manje problema u menopauzi.

U nekim istraživanjima se pokazalo da je više žena ili čak većina žena izjavilo da im menopauza ne pada teško..

Znači kao i sve ostalo, najbitnije je kako ćete vi tu fazu osobno percipirat..
__________________
Utaži žeđ željom za bolje nas....
bLOODSTONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2005., 22:30   #12
Prezivjela moja stara, ali pitaj kako su i dali oni oko nje prezivjeli
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:33   #13
Shvatila sam da o tome ne znam ništa. Manje nego curica od 7 godina o pubertetu. Kako se manifestiraju valunzi? Kako riješiti nesanicu ako se pojavi? Neki osobit PMS nisam imala, no kažete da je u klimakteriju kao stalno prisutan? Kako se to vidi? Treba li i može li se nešto poduzeti da se smanje nelagode? Treba li uzimati neke prehrambene dodatke? Koje? Za kosti? Krvne žile? Nešto drugo? Treba li raditi neke redovite preglede (osim onih uobičajeno ženskih)?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 22:19   #14
Ooo,rasorava o vekslu
Mama ga proživljava a zbog nekih drugih bolesti ne smije piti nikakvu hormonsku terapiju da joj ublaži simptome.
Ima grozne valunge. I to traje već jedno 6 godina. Smiruje se u zadnje vrijeme.
Osim toga nit je živčana nit plačljiva nit čudljiva nit agresivna. :klap:

No imamo u obitelji ženu koja je s dolaskom menopauze (plus još neki drugi problemi) završla na psihijatriji
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 16:13   #15
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Ooo,rasorava o vekslu
Mama ga proživljava a zbog nekih drugih bolesti ne smije piti nikakvu hormonsku terapiju da joj ublaži simptome.
Ima grozne valunge. I to traje već jedno 6 godina. Smiruje se u zadnje vrijeme.
Osim toga nit je živčana nit plačljiva nit čudljiva nit agresivna. :klap:

No imamo u obitelji ženu koja je s dolaskom menopauze (plus još neki drugi problemi) završla na psihijatriji
Toliko žena na forumu, a nitko da da podršku ili barem opis onoga što se događa... i kako se s tim nositi.
Ugodno mi je čuti da tvoja majka nema psihičke probleme, no osjećam se jadno razmišljajući da ću uskoro možda imati 6 godina valunga ili završiti na psihijatriji.
Imam 48 godina bez traga promjena, no nedavno me ginekolog na pregledu pitao imam li valove vrućine ili neki drugi simptom klimakterija kao što je nesanica. Tada sam o tome počela razmišljati. Unazad 8 godina ne mogu spavati više od 3 sata u komadu. Budim se više puta tijekom noći (a prije sam spavala ko top od lijeganja do budilice, nekih 7 sati). Sve sam pripisivala teškoj trudnoći u 41. godini i dugom dojenju djeteta nakon čega sam izgubila dug i kvalitetan san, jednostavno sam ispala iz urednoga ritma spavanja.
Htjela bih znati što me čeka jer se samo tako mogu boriti protiv toga (olakšati si eventualne tegobe). Moguće je da to stvarno loše spavanje ima veze s klimakterijem. Možda to mogu i prihvatiti kao trajno stanje, ali prije bih se htjela uvjeriti da ipak mogu odspavati nekih 4-5 sati u komadu ako nešto kvalitetno poduzmem.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 16:20   #16
Nadam se da će legalizirat marihuanu do onda. Šteta se trovat ičim drugim i neprirodnijim u takvom periodu života.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 16:36   #17
https://www.forum.hr/showthread.php?t=674932
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 00:57   #18
baš čitam ovo,

perimenopause-ovary’s-frustrating-grand-finale


post više manje
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 08:44   #19
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Nadam se da će legalizirat marihuanu do onda. Šteta se trovat ičim drugim i neprirodnijim u takvom periodu života.
Ja i muž se tome izuzetno nadamo i veselimo pa ako i ne legaliziraju...šta
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 13:24   #20
I mi se tome veselimo, jasno. ;snoop:

Pa zgodnije je da je legalno, dosadi čovjeku ić stalno u Amsterdame i čitat užase po indeksima u kojima ok ljudi završavaju u ćuzi zbog malo marice, i čovjek završi na sudu je ima fotku popaja koji puši djoju na fejsu.

Pored svih tih užasa tipa heroin i metamfetamini i odurne vožnje užasno agresivno pijanih ljudi.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.