Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2015., 15:28   #21
Naravno, još jedna tema uspješno skrenuta ka zajebanciji s natruhama sprdačine
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:31   #22
A šta bi trebali s temom o kojoj se već ozbiljno raspravljalo i raspravlja nadugo i naširoko diljem foruma?

Cmizdrit zbog onog što nas čeka glavom zabijenom u kantu estrogena i lubrikanata?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:34   #23
Što je zapravo bilo s Popajem?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 16:04   #24
Ja se nadam da će do moje starosti legalizirat sve zanimljivije droge.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 16:28   #25
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da će do moje starosti legalizirat sve zanimljivije droge.
Tebe bi klimakterij mogao baš zajebano pogodit.












Naravno, jasno mi je da sam se ostavljanjem posta na ovoj temi zapravo predivno naguzila, ali baš me briga.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 16:32   #26
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Toliko žena na forumu, a nitko da da podršku ili barem opis onoga što se događa... i kako se s tim nositi.
Ugodno mi je čuti da tvoja majka nema psihičke probleme, no osjećam se jadno razmišljajući da ću uskoro možda imati 6 godina valunga ili završiti na psihijatriji.
Imam 48 godina bez traga promjena, no nedavno me ginekolog na pregledu pitao imam li valove vrućine ili neki drugi simptom klimakterija kao što je nesanica. Tada sam o tome počela razmišljati. Unazad 8 godina ne mogu spavati više od 3 sata u komadu. Budim se više puta tijekom noći (a prije sam spavala ko top od lijeganja do budilice, nekih 7 sati). Sve sam pripisivala teškoj trudnoći u 41. godini i dugom dojenju djeteta nakon čega sam izgubila dug i kvalitetan san, jednostavno sam ispala iz urednoga ritma spavanja.
Htjela bih znati što me čeka jer se samo tako mogu boriti protiv toga (olakšati si eventualne tegobe). Moguće je da to stvarno loše spavanje ima veze s klimakterijem. Možda to mogu i prihvatiti kao trajno stanje, ali prije bih se htjela uvjeriti da ipak mogu odspavati nekih 4-5 sati u komadu ako nešto kvalitetno poduzmem.
Stvar je u tome sto su na forumu pretezno mladje koke a one starije ne zele priznati da stare i da imaju "probleme".

Sve ti je individualno. Kaze se da trebas pitati majku, da je tok obicno identican kao kod majke. Kod mene ne. Moja mama, za razliku od sestre i mene, nije imala nikad niti jednog pristica niti je ikad imala bolnu menstruaciju, isto tako joj je menopauza prosla a da je nitko od nas, pa ni ona, nije niti osjetio neke velike promjene.

U menopauzi sam vec oko tri godine i prvo sta sam skuzila je bila uzasna nesanica popracena, naravno, zivcanoscu. Nocno znojenje je bilo ekstremno u odredjenom periodu u mjesecu. Koliko sam upratila, u one dane kad bih trebala krvariti. Promjene raspolozenja i percepcije, depresija u onim danima znojenja, jel. Lagani pad libida osim u "spomenutim" danima.

Bila sam osoba koja je bila ovisna o potkosulji, nisam je nosila samo u vrlo toplim danima. Vec tri godine ne nosim potkosulju. Ne samo to, nosim najtanje gornje dijelove koji postoje, usred najhladnije zime. Ionako si jedva nadjem ono sto mi se svidja od garderobe, a sad je katafakingstrofa!! Sve mora biti tanko, prozracno i pamucno (jeftinu sintetiku nikad nisam nosila ali neki postotak se mogao tolerirati). Proslo ljeto mi je bilo horor!!
Sto god sam obukla, bilo je uzasno iritirajuce za kozu. Najfiniji materijali su me bukvalno grebali! Zimi je jos najteze. Moras staviti sal, kapu...a najradje bi ih bacila u rijeku. Ako ih ne stavis, hladno ti je, u protivnom se skuhas i osjecas ko buhtla.

Apetit mi se uzasno povecao! Tu se treba pazit! Kako sam se uzasno znojila, nije mi se dalo previse kretati, osim nuznog. Rezultat je, zna se, debljanje!
Sad se sve nekako smirilo osim povremenih nocnih znojenja. Smrsavila sam na staru kilazu i uzivam opet u zivotu.

Neki spominju travu...hmm...
Uvijek mi je bila draga ali u tom periodu, ne. Naprotiv bila je kontraproduktivna tako da...opez!

A sto se tice same teme, mislim da trebas cekati period kad se vecina na ZK bude priblizavala ovim problemima jer sad ces naici samo na nerazumijevanje onih mladjih i ismijavanje od strane onih koji joj se priblizavaju a strah ih je prinati.

I, da, mnoge hvale crvenu djetelinu! Meni se pokazala kontraproduktivna i izazivala mi je uzasan apetit
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 16:48   #27
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Tebe bi klimakterij mogao baš zajebano pogodit.
Ma ne, mi hormonalno ludilo prolazimo u pubertetu, a moj je bio natprosječno zabavan.
Quote:
Naravno, jasno mi je da sam se ostavljanjem posta na ovoj temi zapravo predivno naguzila, ali baš me briga.
Svejedno, lijepo je i nesebično od tebe da curama pokazuješ što ih čeka.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:00   #28
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ma ne, mi hormonalno ludilo prolazimo u pubertetu, a moj je bio natprosječno zabavan.
Da, mi ga odradimo u pubertetu.
Onda ga nastavimo odrađivati jednom mjesečno. I odrađujemo ga čak i ako ne vjerujemo u to.
Onda ga odrađujemo u trudnoći. Što obično bude ekvivalent zbroju pubertetskog i svih peemesičnih i menstrualnih ludila koje smo prošle.
I onda nas još čeka klimakterij.

Ali čak i kad se sve ovo zbroji, nije ni upola grozno i tužno i patetično kao gledati muškarce kako prolaze kroz krizu srednjih godina. Mi ipak zadržimo nešto dostojanstva jer smo ga uvježbale kroz sve ove hormonalne derneke koje smo prolazile.


Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Svejedno, lijepo je i nesebično od tebe da curama pokazuješ što ih čeka.
Imam još desetak godina fore, hvala na pitanju.
Ali nekako mislim da ću u klimaksu biti jako normalna. Brijem da sam u trudnoći potrošila sve hormone koji me bacaju na ludilo.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:02   #29
isuse, pa ja uopće nisam prošla pubertet, sad me strah šta me čeka za kojih dvajs godina kad prestanem biti rosa.

ovo za mamu kod nas ne važi; moja je preko noći završila karijeru, s 40 godina, bez i jednog simptoma, ni prije ni poslije. čudo.

mene za sad ništa ne šiba, nadam se da i neće tako skoro. pijem ašvagandu, macu, ginko, omegu 3... ne zbog hormona, ali osim zenu i energičnosti možda pomaže i tome. koćegaznat.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:11   #30
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ali čak i kad se sve ovo zbroji, nije ni upola grozno i tužno i patetično kao gledati muškarce kako prolaze kroz krizu srednjih godina. Mi ipak zadržimo nešto dostojanstva jer smo ga uvježbale kroz sve ove hormonalne derneke koje smo prolazile.
Sva sreća da sam cijepljen od krize srednjih godina.
Nemam skoro nikakvih životnih ciljeva ni ambicija, pa ne mogu ni biti razočaran jer se nisu ostvarile.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:12   #31


to je i moj recept. šta ću se zajebavat.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:22   #32
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
i
mene za sad ništa ne šiba, nadam se da i neće tako skoro. pijem ašvagandu, macu, ginko, omegu 3... ne zbog hormona, ali osim zenu i energičnosti možda pomaže i tome. koćegaznat.
Upravo tako je kod mene i pocelo. Ashwaovoono....

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Sva sreća da sam cijepljen od krize srednjih godina.
Nemam skoro nikakvih životnih ciljeva ni ambicija, pa ne mogu ni biti razočaran jer se nisu ostvarile.
Ocito je i tebe jamilo
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:37   #33
Živo me zanima dal ću šaptom pasti ili ću kao i Kate uz vatromet

Mama mi je uzimala hormonsku nadomjesnu kad je zakoračila u klimaks. Bila je dost s tim zadovoljna.

Baš si vadim hormone, živo me zanima gdje sam s tim.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 18:32   #34
mogla bi i ja na neki servis, na 100.000
ili bolje ne, da ne čačkam mečku dok ne treba.
pravim se bedasta pa dok traje traje.

*Baby Kate*, znači nije ti ašvanešta pomogla?
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.