Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2007., 22:05   #41
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
nemoj se ni trudit.. nema smisla. sto god ti njima objasnjavao, nece biti dobro.
Decko (Igod) do sad nista nije ni objasnio, osim sto je sve pobijao bez objasnjenja i izvrgavao ruglu tuđe stavove kojekakvim cerecima i smajlijima.

Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
cudno.. evolucionistima nabijaju na nos kako zive u uvjerenju da je sve nastalo iz "nicega", ali istovremeno odbijaju mogucnost da je taj njihov "tvorac" kao prvo ucinio istu stvar (znaci, "puf" i eto ga! ), a kao drugo ne mogu objasnit samo "njegovo" stvaranje. ipak je "on" tu oduvijek i izvan naseg shvacanja
Ja uopće nisam dovodio u pitanje evoluciju (ne mogu biti 100% siguran, a isto tako niti apriori odacivati bilo šta) niti ijedno teorijsko dostignuće u nauci, pa ni Big Bang, ali mislim da sve to ne isključuje višu inteligenciju koja je morala kreirati sve i to sa svrhom (tu inteligenciju ja zovem Bog) i uopće ne mislim da ono što je on stvorio ne treba proučavati i tražiti odgovore jer to Njemu ne može naškoditi, čak šta više mislim da je to jedna od svrha našeg postojanja.

Neke stvari će uvijek ostati izvan našeg poimanja, to je logično, jer ukoliko bismo mogli (mi, ljudska bića) pojmiti sveukupnost univerzuma i stanja prije njega i njegovog stvaranja (iliti nastajanja) onda po logici stvari sam univerzum gubi smisao jer će biće koje ga je spoznalo moći vlada njim (što znači da bi ga moglo i uništiti) a da ga samo to biće nije stvorilo.

E vidiš tu je smisao pitanja da li čovjek ikada može uništiti ijedan atom (a isto tako i stvoriti ijedan atom).
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:23   #42
Uz nabrojanih 6 razloga, ja bih jos dodao nekoliko razloga zasto je zemlja mladja:
7. Maksimalna tezina devinih grba
8. Svjetska populacija zaba
9. Elipsasost Zemlje (naime bila bi kocka da je tako rano nastala)
10. upisi svoj sljedeci najdrazi razlog
__________________
ko šta zna, niko ništa ne zna, krhko je znanje
McTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:26   #43
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Decko (Igod) do sad nista nije ni objasnio, osim sto je sve pobijao bez objasnjenja i izvrgavao ruglu tuđe stavove kojekakvim cerecima i smajlijima.
Kad vidiš idiota, pa mu se rugaš, samo si nepristojan i đubre.

Kad mu kreneš objašnjavati i dokazivati, onda si već jadan.

Inače, ljudi su uspjeli stvoriti atome: samo pogledaj kemijske elemente s visokim brojevima.
A bogme i jedan s nižim brojem - ako me pamćenje dobro služi, 43 - Tc (tehnecij).

Nema takvih u prirodi.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:35   #44
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Kad vidiš idiota, pa mu se rugaš, samo si nepristojan i đubre.

Kad mu kreneš objašnjavati i dokazivati, onda si već jadan.

Inače, ljudi su uspjeli stvoriti atome: samo pogledaj kemijske elemente s visokim brojevima.
A bogme i jedan s nižim brojem - ako me pamćenje dobro služi, 43 - Tc (tehnecij).

Nema takvih u prirodi.
Imaš viška riječi - misliš da si nešto bolji ?

Ma nemoj prvi put čujem, pa gdje si ti bio do sad da me podučiš ?

Izvini kad si tako obrazovan, a od čega su ih napravili, da nisu možda koristili pitu od jabuka ?

Primijeti razliku između riječi stvoriti i napraviti, pliiiz.
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:42   #45
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Imaš viška riječi - misliš da si nešto bolji ?

Ma nemoj prvi put čujem, pa gdje si ti bio do sad da me podučiš ?

Izvini kad si tako obrazovan, a od čega su ih napravili, da nisu možda koristili pitu od jabuka ?
Od drugih atoma i subatomskih čestica.

Ali uspjeli su ih napraviti.

To si pitao.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:47   #46
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Od drugih atoma i subatomskih čestica.

Ali uspjeli su ih napraviti.

To si pitao.

Ma čovječe koristili su nepto što je več stvoreno. Što je neko stvorio.

Stvoriti nije jednako napraviti. Stvarati ne može čovjek, on moče samo transformisati, analizirati i sintetizirati iz nečega. Ali stvoriti ne može ništa.

Količina materije i energije (u blo kom obliku) u univerzumu je konstantna.
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:48   #47
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ma čovječe koristili su nepto što je več stvoreno. Što je neko stvorio.

Stvoriti nije jednako napraviti. Stvarati ne može čovjek, on moče samo transformisati, analizirati i sintetizirati iz nečega. Ali stvoriti ne može ništa.

Količina materije i energije (u blo kom obliku) u univerzumu je konstantna.


U prijevodu, sereš kvake.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:52   #48
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post


U prijevodu, sereš kvake.
U prijevodu, nemaš odgovor.
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:53   #49
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Količina materije i energije (u blo kom obliku) u univerzumu je konstantna.
Ah mali li je i beznacajni covjek, kad ne moze stvoriti iz nicega energiju i materiju
__________________
ko šta zna, niko ništa ne zna, krhko je znanje
McTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:58   #50
Quote:
McTomo kaže: Pogledaj post
Ah mali li je i beznacajni covjek, kad ne moze stvoriti iz nicega energiju i materiju
Ne može je niti uništiti. Niti jedan jedini džul energije, niti ijedan proton, niti neutron, niti elektron, niti neutrino (izmišljen kao rješenje jer u matematici nešto nije štimalo) niti bilo šta.

Klasika, svo pobijanje postojanja Tvorca, svodi se na to da se ljudi koji vjeruju izvrgnu ruglu i ismijavanju kao ograničeni, nepismeni itd. proguglajte pa pronađite podatak koliko naučnka i modernih teoretičara je bilo vjernika. (mada je irelevntno, ali pošto neki jedino vjeruju naučnicima, možda se malo zaprepaste).
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 23:04   #51
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Klasika, svo pobijanje postojanja Tvorca, svodi se na to da se ljudi koji vjeruju izvrgnu ruglu i ismijavanju kao ograničeni, nepismeni itd.
Ja nisam pobijao postojanje tvorca kako mi pokusavas podmetnuti, nego sam oplakivao zalosnu ljudsku sudbinu koja ne moze protiv zakona termnodinamike. Ti znas ocito neke prisutnosti koje to mogu
__________________
ko šta zna, niko ništa ne zna, krhko je znanje
McTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 23:08   #52
Quote:
forestsilvy kaže:
"Zbog prevelike količine informacija i ogromne razgranatosti znanosti, nemoguće je biti u toku svega što se događa i pregledati sve dokaze – stoga se oslanjamo na znanstvenike koji nam serviraju već gotove ˝činjenice˝, u nadi da nam govore istinu. No, zaslužuju li oni takvo povjerenje? Znanstvenici su stoljećima naučavali da malo kamenje pada brže od većeg, i da se Sunce i planeti vrte oko Zemlje. Bili su u krivu. Prije nego svoje povjerenje stavimo u znanost, važno je da shvatimo koliko je znanost ustvari ograničena.
Uuuuu, kad bi se barem ovako skeptični uvidi okrenuli i prema religijskim dogmama. Ali neeeee, vjera ne podliježe znanstvenim promatranjima.
Quote:
forestsilvy kaže:
Čini se da jedino radiometrijsko datiranje upućuje na veliku starost Zemlje.
Ajde, bar nešto!!!
Quote:
forestsilvy kaže:
Prije nego se odlučite vjerovati u neku teoriju, barem pogledajte sve dokaze. Svako uvjerenje ima svoje posljedice, sve u što vjerujemo oblikuje naše stavove i način našeg reagiranja.
Dobro, budemo. Ali možemo li ocijeniti i vjerodostojnost tih "novih dokaza"?
Quote:
forestsilvy kaže:
Ne zaboravimo, i Hitler je bio pobornik evolucije.
I šećer na kraju! Za dobar argument protiv evolucije, tu je uvijek spreman i čika Adolf sa nakostriješenim brčićima!

Jedino je greška to što Adolf nije bio pobornik evolucije. On je bio pobornik iskrivljene varijante prirodne selekcije, tj. teze da "jači opstaju". A jači u čemu?
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 23:12   #53
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
U prijevodu, nemaš odgovor.
U prijevodu, ti nemaš pitanje.

Ali McTomo ti je već sve rekao.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 01:13   #54
Quote:
igod kaže: Pogledaj post
Samo što to evolucionisti ne tvrde.
Stvaranje ex-nihilo je religijski koncept.
pa nisam to ni rekao. procitaj bolje, mislim da si krivo shvatio.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 01:20   #55
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Decko (Igod) do sad nista nije ni objasnio, osim sto je sve pobijao bez objasnjenja i izvrgavao ruglu tuđe stavove kojekakvim cerecima i smajlijima.
nije bas sve, samo je "kreacionistima" ironicno pokusao dat do znanja da ih se nemre shvatit ozbiljno.



Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ja uopće nisam dovodio u pitanje evoluciju (ne mogu biti 100% siguran, a isto tako niti apriori odacivati bilo šta) niti ijedno teorijsko dostignuće u nauci, pa ni Big Bang, ali mislim da sve to ne isključuje višu inteligenciju koja je morala kreirati sve i to sa svrhom (tu inteligenciju ja zovem Bog) i uopće ne mislim da ono što je on stvorio ne treba proučavati i tražiti odgovore jer to Njemu ne može naškoditi, čak šta više mislim da je to jedna od svrha našeg postojanja.
ne, ne iskljucuje, ali to nije ono o cemu se prica (barem koliko sam ja shvatio). pokusava se prikazat kreacija kroz prizmu odredjene religije, odnosno dogmatski, ne ostavljajuci prostora za drugacije poimanje. znaci, "puf i eto ga". covjek je po prirodi znatizeljan, ali ici linijom manjeg otpora u ovom slucaju nije konstruktivno.

Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Neke stvari će uvijek ostati izvan našeg poimanja, to je logično, jer ukoliko bismo mogli (mi, ljudska bića) pojmiti sveukupnost univerzuma i stanja prije njega i njegovog stvaranja (iliti nastajanja) onda po logici stvari sam univerzum gubi smisao jer će biće koje ga je spoznalo moći vlada njim (što znači da bi ga moglo i uništiti) a da ga samo to biće nije stvorilo.

E vidiš tu je smisao pitanja da li čovjek ikada može uništiti ijedan atom (a isto tako i stvoriti ijedan atom).
naravno, neke stvari ne mozemo razumjeti. da li cemo to ikada i moci ne znam.

inace, atom se moze unistit, ali i stvorit.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 08:14   #56
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
inace, atom se moze unistit, ali i stvorit.
Da od pite od jabuka.
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 09:34   #57
Quote:
forestsilvy kaže: Pogledaj post
wikipedija-2 zakon termodinamike ide i dalje od topline
Ah ovo sad dokazuje da ti je stvar kristano jasna.

Vec dvije minute nakon sto odlucis provjeriti cinjenice iznad kreacionistickih floskula ("zasto se galaksije ne raspadnu ako svi prirodni sistemi teze stanju nereda") naucit ces daleko vise.
Zapravo jedan odlican primjer zasto je kreacionizam ne samo glup (lako za to) nego i opasan: iskrivljavanjem i presucivanjem cinjenica tendenciozno ostavlja zrtvu uljuljkanu u neznanje i nerazmisljanje.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 09:35   #58
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Ah ovo sad dokazuje da ti je stvar kristano jasna.

Vec dvije minute nakon sto odlucis provjeriti cinjenice iznad kreacionistickih floskula ("zasto se galaksije ne raspadnu ako svi prirodni sistemi teze stanju nereda") naucit ces daleko vise.
Zapravo jedan odlican primjer zasto je kreacionizam ne samo glup (lako za to) nego i opasan: iskrivljavanjem i presucivanjem cinjenica tendenciozno ostavlja zrtvu uljuljkanu u neznanje i nerazmisljanje.

evo kada ti sve savrseno znas prepustam tebi daljnje razmisljanje i utvrdivanje vezano na citat koji si quoteao
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 09:41   #59
Quote:
forestsilvy kaže: Pogledaj post
evo kada ti sve savrseno znas prepustam tebi daljnje razmisljanje i utvrdivanje vezano na citat koji si quoteao
Ne.

Ti objasni što i zašto.

Jedna rečenica nije objašnjenje.
Objasni.
Dokaži.
Argumentiraj, barem.

Da čujemo.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.