Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2003., 21:41   #1
Smile templari i tradicij

nisam još uspjela pregledati sve topice na religiji, pa se ispričavam ako dođe do crosspostinga s ovom temom, no voljela bih pitati svekoliko pučanstvo na ovom forumu da li mi može reći više o templarima, a posebno o "tradiciji" koja je postojeća i danas, navodno.

na svakoj knjizi koju mi preporučite bit ću vrlo zahvalna, samo ako se NE radi o Sveta krv, sveti gral, Hiramov ključ, Drugi mesija, Hiramova knjiga, the Templar Revelation, Hodočašće od Coelha, The Sign and the Lodge...jer sam te već pročitala...

također, ako netko može nešto više reći o današnjim nasljednicima templara, bilo toj famoznoj "tradiciji", bilo rozenkrojcerima, ili nekim drugim društvom, bilo bi super...pogotovo ako se radi o društvu koje prakticira "equal opportunities"...

ne zanima me samo publicirano, dobro će doći i priče koje ste čuli, sve me zanima!!
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 00:18   #2
Nasljednici? Možda...

Možda ti mogu pomoći s ovim linkom jedne organizacije u HR:

lectoriumrosicrucianum.org

Tu ćeš pronaći sve detaljne informacije a i termine službi za javnost.

Quote:
U Duhovnoj školi hramske službe predstavljaju središnje duhovno djelovanje. Službe se održavaju u posvećenomu prostoru, hramu, koji je isključivo tomu namijenjen.
Službe za javnost može posjetiti svatko koga to uistinu zanima uz prethodnu najavu
na tel: (01)-3459-998 ili (01)-3842-995.

U Centru Zagreb (Andrije Novosela 6, Gornji Desinec, 10420 Jastrebarsko) službe za javnost u II. polugodištu 2003. održavat će se:


Datum Vrijeme
srijeda, 23. srpanj u 19.30 sati
srijeda, 27. kolovoz u 19.30 sati
srijeda, 24. rujan u 19.00 sati
srijeda, 29. listopad u 19.00 sati
srijeda, 26. studeni u 19.00 sati
srijeda, 17. prosinac u 19.00 sati
A ako budeš zaista zainteresirana, možda ti se javi i netko sa ovoga foruma, a iz navedene duhovne organizacije.



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 21:25   #3
puno hvala na linku, pretpostavljam da je to nešto drugo od one organizacije AMORC ili slično.

da li ti je poznata "Tradicija" o kojoj se povremeno nešto govori, ali nikad previše detaljno... o kojoj piše i Coelho u Hodočašću?

pretpostavljam da je teško doći do informacija, no vjerujem da i na našem području ima ljudi koji su u tome...
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 21:33   #4
Quote:
march equinox kaže:
da li ti je poznata "Tradicija" o kojoj se povremeno nešto govori, ali nikad previše detaljno... o kojoj piše i Coelho u Hodočašću?
Mozda sam u krivu al Coelha ne bih uzimao bas previse ozbiljno.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 22:24   #5
Nasljednicima templara se voli nazivati i OTO.

ovi:
http://www.lectoriumrosicrucianum.org/croatia/
imaju veze sa ruzinim krizem kao....moja baka s internetom
Inace djeluju vec par godina u Zagrebu i drze seminare u prostorijama PBF-a.

Kopirano s njihove stranice:
Gnoza
U širemu se smislu pojam gnoza odnosi na univerzalni dodir Krista i njegova bratstva te na njegov bezvremenski posao spasenja koji se odvijao tijekom povijesti (uključujući i pretkršćansku eru).

Gnostička Duhovna Škola
Godine 1945. zajednica je prihvatila naziv Lectorium Rosicrucianum i počela djelovati kao Gnostička duhovna škola.
Djelovanje Škole naglo se proširilo izvan granica Nizozemske. Trenutno Lectorium Rosicrucianum nema samo učenike u brojnim europskim zemljama, nego i u Južnoj Americi, Sjevernoj Americi, Africi, Australiji i Novom Zelandu. Nakon smrti Jana van Rijckenborgha i Catharose de Petri, Lectorium Rosicrucianum vodi međunarodna duhovna uprava, sa zemaljskim upravama i radnim grupama.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 22:30   #6
Quote:
lahor kaže:
Nasljednicima templara se voli nazivati i OTO.
OTO??
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 22:33   #7
Quote:
ravana kaže:
Mozda sam u krivu al Coelha ne bih uzimao bas previse ozbiljno.
ma ne čitam ja coelha inače, ali u ovoj knjizi, koja je navodno prva i jedina po njegovim doživljajima, povremeno "iskače" nešto što bi moglo biti ono što ja tražim....po meni je to inače literatura za domaćice, na koju ne treba trošiti riječi, pa ni slovca tipkati. no kad ga 40 milijuna ljudi čita, ako je samo 1% od toga na bilo koji način profitiralo, neka je i takve literature
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 22:45   #8
Quote:
march equinox kaže:
OTO??
Ordo Templi Orientis
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 08:49   #9
Quote:
march equinox kaže:
OTO??
Još jedan zanimljiv link:

Ordo Templi Orientis (O.T.O.) u Hrvatskoj



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 15:34   #10
Jel istina da je Crowley, medju ostalime, bio i koprofag?

Sto mislite o tekstovima Königa o oto-u?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 15:43   #11
ovo je o templarima u katolickoj enciklopediji:

http://www.newadvent.org/cathen/14493a.htm
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 16:52   #12
Quote:
lahor kaže:
Jel istina da je Crowley, medju ostalime, bio i koprofag?
Zasto me to sad podsjeca na jedan nick...
Nemam pojma, ne sjecam se da sam procitala. No obzirom da je ocito rado eksperimentirao sa svim i svacim, ni to me ne bi osobito zacudilo.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 22:50   #13
Smile

hvala svima na linkovima i info. sad imam kaj za čitati. nisam mislila da ću doći do crowley, kojeg nekako izbjegavam čitati već godinama, ali izgleda, nema druge, morat ću počet
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 22:56   #14
parsifal, imaš tako prekrasan nick...baš sam sinoć čitala o povezanosti templara i raznih varijanti legendi o parsifalu...

ali moram se složiti s ravanom i g. pes oko ovog s pisanjem knjiga i značajnošću...

ipak, indikativno je ako je crowley na 70.mjestu...
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 23:40   #15
Quote:
march equinox kaže:
hvala svima na linkovima i info. sad imam kaj za čitati. nisam mislila da ću doći do crowley, kojeg nekako izbjegavam čitati već godinama, ali izgleda, nema druge, morat ću počet
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 00:53   #16
Izbjegavaj i dalje march equinox.
Sumnjam da buš nekaj pametnog naučila.
braća grimm su ipak poučnija.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 05:58   #17
Quote:
march equinox kaže:
ma ne čitam ja coelha inače, ali u ovoj knjizi, koja je navodno prva i jedina po njegovim doživljajima, povremeno "iskače" nešto što bi moglo biti ono što ja tražim....po meni je to inače literatura za domaćice, na koju ne treba trošiti riječi, pa ni slovca tipkati. no kad ga 40 milijuna ljudi čita, ako je samo 1% od toga na bilo koji način profitiralo, neka je i takve literature
Umjesto Coelha, toplo preporucujem Umberta Ecca i njegovo "Fukovo klatno".
Ecco inace poznati istoricar koji svoju nacitanost ne krije.

Knjiga je sama po sebi dobar triler obiluje podacima o templarima kroz povijest. I iza svakog citata ili tvrdnje postoje refence iz kojih je to izvuceno, kao i povjesne licnosti koje su znacile nesto medju templarima kako onim izvornim tako i o ovim novijim.

Moze ti biti dobar pocetak odakle da trazis literaturu o templarima.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 08:57   #18
Nemoj padat na knjige.

Vjerojatno bi i knjiga o zadnjem prevarantu izgledala ko ne znam sto.
Ako neko napise inspirativno nesto to moze bit odraz njegovih knjizevnih kvaliteta al nema veze s stvarnim zivotom.
Vjerojatno nikad neces, secuci puticima hodocasnika po evropi, srect kveljovog "mudraca" u pecini. A takvo hodocasce bi vise imalp za pricat o zuljevima, grcevima, komarcima, hladnocama, vrucinama, bolestima i slicno nego o nekim duhovnim patetikama.

Ko u svemu ostalom sve krece od truda i rada. Puno rada da bi se dobili bilo kakvi rezultati.
Sve te fantazije su samo fantazija od kojih te melo mogu puknut emocije i inspiracije u istoj mjeri u kojoj to moze napravit bilo koja knjiga/film/pjesma bilo koje vrste ako te pogodi u zicu.

Nemoj se povodit za osjecajima nego istrazi sve sto imas o doticnoj temi/osobi, sa sto vise izvora i onda mos vec donjet neke zakljucke.

Pogotovo u podrucju duhovnog/religijskog/okultnog ima muljaza. Nekad mi se cini da je vise od 90% laznjaka il bar nedopecenih. To je tako unosan posao. Takodjer i nacin samonapuhavanja. U indiji su gurui ko rok-starovi. I kao rok-starovi ne moraju znat svirat da i bili popularni, glavno da imaju pozu.
Dosta put sam se prevario i kad sam mislio da je neko stvarno ok. Najcesce je to bilo kad se povjerovalo drugima na rijec. A onda u praksi vdis kolko vrijede te njihove price. Vidis na licu mjesta kako napuhavaju sitnice koje normalan coek ne bi ni primjetio u svrhu opravdavanja svojih uvjerenja. Svaka budala se moze proglasit nekom facom, il cak Bogom, i garant ce nac prilicno budala koje ce mu povjerovat.

Sad sam se uzivio

Htedoh da pripomenem . oprezno i bez odusevljavanja
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 09:54   #19
Quote:
hobbit kaže:
Umjesto Coelha, toplo preporucujem Umberta Ecca i njegovo "Fukovo klatno".

Foucaultovo klatno je mrak... ima sjajne dijaloge, za krepat od smijeha Malo je tako dobrih zezancija kao što je ta knjiga, i tako dobro napisanih. Ali Eco se unutra zapravo više sprda s tajnim društvima i magijom, nego što je ozbiljno shvaća... premda opet, treba napisati toliku knjižurinu o nečemu što ne shvaćaš ozbiljno

A Crowley mi je faca, nisam ga se još pošteno dohvatila, ali svakako imam namjeru. Jednom sam imala doma neku njegovu opskurnu knjigu punu crnomagijskih vježbi ali nisam je uspjela pročitati, bila mi je odbojna. No svejedno, budem.

Coelho mi je drag. Ne ne znam što, ali simpa mi je. Lagan je i inspirativan. Isto kao možda ti "duhovni lažnjaci" o kojima govori Ravana. Ja to ne bih nazvala lažnjacima, tj. pozerima... jer svako duhovno iskustvo koje spoznaš na kraju ispadne vrlo banalno.

Zapravo mislim da je ta jednostavnost u duhovnosti nevjerojatna... i da sva ta tajna društva, od templara nadalje, koja bogu pristupaju preko gnoze, imaju problema upravo radi te jednostavnosti, jer njome ugrožavaju establishment, koji se temelji na komplikacijama, hijerarhiji...
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 09:58   #20
Quote:
parsifal kaže:
dakle reci ti meni pa ko je taj crowley i gnostici i o kakovim je misama riječ i sto je to pisano
da, kakve crne mise??
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.