Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2022., 19:05   #1
Transcribe program ?

Treba mi program preko koga ću recimo da pustim neku epizodu i da dobijem srt titlove, ako me razumete.

Da li postoji tako nešto? Da na primer taj program tačno detektuje španski i direktno stvori hrv ili srp titlove ?
BoleroT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2022., 19:15   #2
Quote:
BoleroT kaže: Pogledaj post
Treba mi program preko koga ću recimo da pustim neku epizodu i da dobijem srt titlove, ako me razumete.

Da li postoji tako nešto? Da na primer taj program tačno detektuje španski i direktno stvori hrv ili srp titlove ?
Evo ga baš pišem, strpi se malo, na pola sam španjolsko-hrvatskog rječnika, hrvatsko-španjolski sam već utipkao.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2022., 10:29   #3
to će biti implementirano u AI procesor od TV aparata, analiza i izmjena sadržaja slike prije puštanja na piksele, ja ću odmah sebi jednog takvog kupiti, i zadati mu da preskače reklame u emisijama, a sve crnokose ženske da prikazuje kao plavuše
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2022., 16:02   #4
Vi se rugate, ali tehnologija za to postoji. Transkripcija zvuka u tekst postoji, kako za engleski, tako i za španjolski. To se kasnije onda može strojno prevesti u željeni jezik (naravno, kvaliteta će varirati, pogotovo u dijelu koji se odnosi na prevođenje).
Youtube ima to implementirano. Mogu se automatski generirati titlovi za video na engleskom (za španjolski ne znam) i onda u realnom vremenu prevesti za željeni jezik uz pomoć Google Translate-a.
Evo ovdje ima automatsko generiranje španjolskih titlova, i onda se mogu strojno prevesti na hrvatski ili srpski.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2022., 19:01   #5
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Vi se rugate, ali tehnologija za to postoji. Transkripcija zvuka u tekst postoji, kako za engleski, tako i za španjolski. To se kasnije onda može strojno prevesti u željeni jezik (naravno, kvaliteta će varirati, pogotovo u dijelu koji se odnosi na prevođenje).
Youtube ima to implementirano. Mogu se automatski generirati titlovi za video na engleskom (za španjolski ne znam) i onda u realnom vremenu prevesti za željeni jezik uz pomoć Google Translate-a.
Evo ovdje ima automatsko generiranje španjolskih titlova, i onda se mogu strojno prevesti na hrvatski ili srpski.
Hvala za link. Meni doduše deluje nekako sporo.

Sve si lepo napisao i ne mogu da zamislim da neko nije svestan ovoga, ali naravno uvek će biti onih kojima je lakše da budu sarkastični nego da budu od koristi.
BoleroT is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:59   #6
pozdrav,
postoji li kakav program za transkripciju hrvatskog govora u tekst?
__________________
pain don't hurt much.
una05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.