Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2013., 14:51   #10901
Quote:
Cakson kaže: Pogledaj post
A jel ti ne vidiš da se broj nezaposlenih odnosi na period nakon 31.03.2013.? Kako znaš koliko će biti zaposlenih u sledećem polugodišnjem izveštaju?
Ja sam samo rekao, da u odnosu na to koliko je opao broj nezaposlenih, broj zaposlenih je mizerno porastao. To znači da broj nezaposlenih opada iz drugih razloga. Ne iz rasta zaposlenosti.
ArthurPendragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 17:54   #10902
Nov sam ovde...Ali da pitam.
Da li neko moze da mi kaze/pratim vas ovde dugo..recimo da li NS ima veci broj rodjenih od Sarajeva? Da li bi neko mogao da uporedi porodilista iz dva grada/ili koliko je velika opstina/naselje NS ili Sarajevo..znam da je to dosta komplikovano, posebno kod Sarajeva jer se ne zna sta je grad ili naselje i metro podrucje..ali mi je zanimljivo zbog eto mogucnosti da NS ima veci broj rodjenih ili cak veci broj stanovnika u samom naselju?
Vidim da pise 6003 rodjenih u NS porodilistu...to je maltene trecina rodjenih od Beograda..ali pitanje je ko se sve radja u tom porodilistu, i da li se recimo neki Srbi poradjaju u Vukovaru da bi imali neke pogodnosti..a zive u Srb(posebno Novom Sadu)..Ako neko moe da mi da odgovore na neka pitanja..fala unapred !
dovlangrecimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 18:34   #10903
Quote:
dovlangrecimo kaže: Pogledaj post
Nov sam ovde...Ali da pitam.
Da li neko moze da mi kaze/pratim vas ovde dugo..recimo da li NS ima veci broj rodjenih od Sarajeva? Da li bi neko mogao da uporedi porodilista iz dva grada/ili koliko je velika opstina/naselje NS ili Sarajevo..znam da je to dosta komplikovano, posebno kod Sarajeva jer se ne zna sta je grad ili naselje i metro podrucje..ali mi je zanimljivo zbog eto mogucnosti da NS ima veci broj rodjenih ili cak veci broj stanovnika u samom naselju?
Vidim da pise 6003 rodjenih u NS porodilistu...to je maltene trecina rodjenih od Beograda..ali pitanje je ko se sve radja u tom porodilistu, i da li se recimo neki Srbi poradjaju u Vukovaru da bi imali neke pogodnosti..a zive u Srb(posebno Novom Sadu)..Ako neko moe da mi da odgovore na neka pitanja..fala unapred !
Oko 2/3 rođenih u NS porodilištu su sa teritorije Grada Novog Sada, plus imaš oko 200-300 Novosađana koji se rode u drugim porodilištima. Konkretno 2012. je bilo 4.225 živorođene dece iz Grada Novog Sada.

Neko donekle pošteno poređenje bi bilo opština Novi Sad (bez Petrovaradina) naspram 4 gradske opštine Sarajeva + opština Ilidža. Novi Sad je prošle godine tu imao 3.907 živorođenih, Sarajevo 3.805.

Što se tiče samih naselja, Sarajevo ima više stanovnika od Novog Sada (videćemo uskoro i koliko, moja procena je oko 70.000) i nešto veću površinu (141,5 km2/129,4 km2) a verovatno i neznatno više rođenih.
Cakson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 19:23   #10904
Hvala ti za ovo.
Tako nesto sam i mislio..e sad za Sarajevo me naravno zanima samo Federacija..ne da mu se dodaju Istocno Sarajevo, i vidim da si mi takve podatke pokazao..bez toga
E sad ako imas vise a 70k stanovnika..to bi znacilo da ima nekih 310k stanovika Sarajevo?
Ali verujem da je samo naselje vece. I recimo ako kazemo da NS ima 286k stanovika samo naselje(+Petrovaradin/Veternik/Futog i sta vec) koliko bi onda tako nesto bilo za Sarajevo?
400k? A inace za broj rodjenih da je slican sto kazes..to bi znacilo da NS raste mnogo brze od Sarajeva i da se razlika u stanovnistvu smanjila veoma.
A inace mi je neverovatno da centar Bosnjaka ima isti broj rodjenih kao Novi Sad drugi po velicini grad u demografski slaboj Srbiji..
Za Split imas podatke?
Moglo bi se zakljuciti da je NS onda veoma veoma perspektivan grad sa velikim porastom stanovnistav i u istom rangu kao Sarajevo, ondosno da je uporediv itekako a u mnogim stvarima i bolji verovatno.
dovlangrecimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 19:45   #10905
Quote:
dovlangrecimo kaže: Pogledaj post
I recimo ako kazemo da NS ima 286k stanovika samo naselje(+Petrovaradin/Veternik/Futog i sta vec) koliko bi onda tako nesto bilo za Sarajevo?
400k?
Oko 370.000 +-5.000

Quote:
dovlangrecimo kaže: Pogledaj post
Za Split imas podatke?
Split je komplikovan, doticali smo se više puta te teme. Ono što je uporedivo sa teritorijom Grada Novog Sada je Split + Kaštela + Solin + Podstrana + Klis, a odnos živorođeni/umrli 2012. je bio 2.668/2.300. Ovo područje je imalo 254.625 stanovnika na poslednjem popisu.
Cakson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:12   #10906
Fala opet sto se trudis da mi pokazes podatke brate.
Znaci tako bi bilo razlika od nekih 70k u samim naseljima, ali uzimaju u obzir brzi rast i razvoj Novog Sada, verovatno ce se razlika smanjivati.
A inace cekamo i popis da vidimo..sve sto bude drasticno preko ovog..znaci da su Bosnjaci lazirali i ubacivali dijasporce.
Evo na drugom forumu gledam recimo broj registrovanih vozila 2011. NS(grad Novi Sad) 88k putnickih automobila..SA 2013.(ali kanton Sarajevo) 109k putnickih automobila
dovlangrecimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:33   #10907
Quote:
dovlangrecimo kaže: Pogledaj post
Evo na drugom forumu gledam recimo broj registrovanih vozila 2011. NS(grad Novi Sad) 88k putnickih automobila..SA 2013.(ali kanton Sarajevo) 109k putnickih automobila
Pa Kanton Sarajevo taman ima za tih 25% više stanovnika od Grada Novog Sada, koliko je i više registrovanih vozila. Znači 430-440.000 otprilike.
Cakson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 20:44   #10908
Quote:
dovlangrecimo kaže: Pogledaj post
Fala opet sto se trudis da mi pokazes podatke brate.
Znaci tako bi bilo razlika od nekih 70k u samim naseljima, ali uzimaju u obzir brzi rast i razvoj Novog Sada, verovatno ce se razlika smanjivati.
A inace cekamo i popis da vidimo..sve sto bude drasticno preko ovog..znaci da su Bosnjaci lazirali i ubacivali dijasporce.
Evo na drugom forumu gledam recimo broj registrovanih vozila 2011. NS(grad Novi Sad) 88k putnickih automobila..SA 2013.(ali kanton Sarajevo) 109k putnickih automobila
Jel to gledaš na skyscrapercity-ju ?
Prdoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 23:31   #10909
Upravo tako hahah Na SSC-u
Kako se tamo predstavljas?
dovlangrecimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 09:07   #10910
Teme je pređla 10000 postova i prema Pravilima se zaključava a tokom dana će se otvorit nova.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.