Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2005., 13:32   #381
Pa, bio je oko 40 prije mjesec dana.
banderas is offline  
Old 17.01.2005., 13:36   #382
što veli ljubo "ko je jamio, jamio"

40%, odlično....

a jel znaš gdje mogu vidjet recimo Viadkut danas i za 3 mjeseca?

nešto sam prčkao po ZSE ali ne nalazim...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 17.01.2005., 13:59   #383
Probaj na www.rast.hr , ali tamo je unutar zadnjih 6 mjeseci.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 18.01.2005., 13:11   #384
tek sam sad uspio pročitat taj rast....daklem VIADUKT 17.01.2005. 230,00kn
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 21.01.2005., 18:15   #385
Ej, jel se može dionice kupljene na ZSE prodat na VSE i obrnuto
Pare is offline  
Old 21.01.2005., 21:10   #386
da
__________________
forumaš s iskustvom
soultaker is offline  
Old 23.01.2005., 20:09   #387
Quote:
soultaker kaže:
da
Ne bih se složio.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 23.01.2005., 22:12   #388
Quote:
walter kaže:
Ne bih se složio.
Ako dionica kotira na obje burze onda da (npr. ERNT).

Ako kotira na obje burze ali je na jednoj nelikvidna onda teoretski da (npr. CHAG).

Ako kotira samo na jednoj burzi onda ne, (npr. PODR samo na zse, a recimo VART samo na vse).

U principu to ionako odredjuje tvoj broker, tj. ako bas ne inzistiras nalog ce ti staviti tamo di se cesce trguje, pa je samim tim i veca sansa da nalog prodje.
Billy is offline  
Old 23.01.2005., 22:35   #389
Meni se čini da baš i ne ide prebacivanje s burze na burzu, tj. da ukoliko je ERNT kupljen na VSE, da tamo mora biti i prodan.

Povjerovat ću da nije tako samo ukoliko mi netko napiše: Dobar dan, ja sam kupio primjerice DOM na VSE i prodao ga na ZSE.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 23.01.2005., 22:42   #390
Kotira li dionica na obje burze, može se kupiti na jednoj i prodati na drugoj. Toliko puta napravljeno...
presvetli is offline  
Old 23.01.2005., 22:52   #391
Quote:
walter kaže:
Meni se čini da baš i ne ide prebacivanje s burze na burzu, tj. da ukoliko je ERNT kupljen na VSE, da tamo mora biti i prodan.

Povjerovat ću da nije tako samo ukoliko mi netko napiše: Dobar dan, ja sam kupio primjerice DOM na VSE i prodao ga na ZSE.
samo dionice / obveznice prve kotacije i one koju su uvrštene samo na jednoj burzi trže se na toj burzi. sve koje su listirane na obje burze trže se gdje je povoljnija cijena. možeš dionice kupiti i van burze pa ih prodati na burzi i obratno.
__________________
forumaš s iskustvom
soultaker is offline  
Old 23.01.2005., 23:48   #392
Quote:
walter kaže:
Meni se čini da baš i ne ide prebacivanje s burze na burzu, tj. da ukoliko je ERNT kupljen na VSE, da tamo mora biti i prodan.

Povjerovat ću da nije tako samo ukoliko mi netko napiše: Dobar dan, ja sam kupio primjerice DOM na VSE i prodao ga na ZSE.
Dobar dan, ja sam kupio PTKM, ERNT, HRBC, ... na vse i prodao na zse ili obrnuto.
Billy is offline  
Old 24.01.2005., 10:45   #393
Quote:
presvetli kaže:
Kotira li dionica na obje burze, može se kupiti na jednoj i prodati na drugoj. Toliko puta napravljeno...
E, tebi vjerujem.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 25.01.2005., 20:36   #394
ZABA-P-B

ZABA-P-B
Gledajuci malo grafove za proslu tekucu godinu i par godina unatrag vidljivo je da je pocetak uzlaznog trenda poceo u periodu 08 mjeseca.'04.

Zanima me kakve su vase projekcije za ovu dionicu u sljedecem periodu od 6mjeseci pa na dalje, odnosno koliko je realno ocekivat da ce se cijena povlastenih dionica iz grupacije IIC ZABA-P-B (izjednaciti za redovnim dionicama (grupacije O, ZABA-R-A )

Pitanje je bilo postavljeno na mojnovac forumu, medutim nisam dobio odgovor
__________________
--
Capitalism: Those who die with the most toys win!
delamitri is offline  
Old 31.01.2005., 09:22   #395
Quote:
brzi kaže:
tek sam sad uspio pročitat taj rast....daklem VIADUKT 17.01.2005. 230,00kn
jutros gledano, izvor http://www.rast.hr/

26.01. najviša cijena 375,00
28.01. zadnja cijena 320,00


ma jel to moguće? tko je odigrao u pravo vrijeme mogao je za cca 15-ak dana uvećati lovu za 75%...ajmo sad, trejderi, pimpeke na stol. jel tko oplodio lovu ulogom u viadukt?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 03.02.2005., 15:02   #396
Procitao sam Americanove odlicne postove na forumu o on-line trgovanju u inozemstvu, pa me zanima da li je kod nas moguce pored market orders napraviti i limit, tj. stop orders. Svi ovi sajtovi koje ste spomenuli pricaju o cijeni od 30-50kn po "nalogu". Da li nalog znaci prodaju po trzisnoj cijeni ili je mozemo sami odrediti (limit)? Da li mozemo postavljati stop orders?

Zatim, da li se mogu raditi short orders i kako to izgleda u praksi u HR? Koliko treba brokeru prije nego sto pocne kukati da "hoce on svoje dionice nazad"?

Dalje, margin account u SAD znaci da te broker moze "kreditirati" do 50% tvojeg iznosa u razdoblju dok ti se ne realizira prodaja dionica (tri dana). Jel postoji tako nesto kod nas? Koliko moras cekati prije nego sto (opet) raspolazes sa sredstvima nakon prodaje?

Zatim, na inozemnim burzama postoji hrpa vrlo zanimljivih koeficijenata poput P/E, beta itd. koji prilicno pomazu trgovcima u odlucivanju. To bas i nisam primjetio kod nas??

Ovo se sve, naravno, odnosi na on-line trgovanje, i ne zamjerite na toliko pitanja, i ako su glupa, ali ja sam jedan

veeeeliki

hanjo is offline  
Old 03.02.2005., 15:58   #397
Koliko znam, kod nas postoje samo "limit" order, odnosno, zadaješ po kojoj cijeni ćeš nešto kupit ili prodat a što se tiče online trgovanja, znam samo ova 2 brokera kod nas:

www.prva-generacija.hr
www.rast.hr

Pozdrav Hanjo
banderas is offline  
Old 07.02.2005., 10:15   #398
u zadnje vrijeme sve vise gledam i citam vijesti o hr trzistu dionica, a kako i ne bi kad sve izgleda kao obecana zemlja. zaista nevjerojatni skokovi cijena, ne znam je li igdje u susjedstvu zabiljezeno nesto slicno. mozda i je, ali ne u tako kratko vremena. Neke dionice su mozda otisle i predaleko i pitanje je samo kad ce uslijedit pad. Ipak neke mi se dionica jos cine relativno zanimljive pa se i ja spremam u shopping. zato me zanima ako je netko imao iskustva sa online kupovinom dionica kod nas? ide li sve glatko ili ipak ima kakvih iznenadjenja?
pozdrav svim sadasnjim i buducim investitorima
__________________
"The illegal we do immediately. The unconstitutional takes a little longer. "
Henry Kissinger
johan3 is offline  
Old 08.02.2005., 21:25   #399
pogledaj malo ovdje: http://www.mojnovac.net/forumi/forumdisplay.php?f=2
octavia is offline  
Old 09.02.2005., 15:30   #400
uh, brdo informacija, hvala, ovo ce pomoc
__________________
"The illegal we do immediately. The unconstitutional takes a little longer. "
Henry Kissinger
johan3 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.