Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2007., 21:00   #81
Quote:
A.Bandini kaže: Pogledaj post
to je nuznost za one koji zele pit izvorsku vodu kao i za one koji nemaju kvalitetnu vodu, a clanci gore ti lijepo pokazuju da takvih u hr ima dosta.
Samo miljun, ali to su sigurno sve snobovi...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:03   #82
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A najveći snobovi su Bjelovarsko-bilogorskoj županiji jer više od 60% stanovništva nema pitke vode iz pipe...

Uključujem i nas u ZG-županiji koji uredno imamo tehničku vodu... Mogu kakav pogon otvorit.
al pazi njihovu definiciju: snob si ako kupujes izvorsku vodu (naglasavam izvorsku jer mislim na tu cak ne niti na prociscenu kakve se nude ali ljudi ne citaju sta pise na bocama, "purified" nije isto sto i "spring water") a nisi snob ako se trujes cigaretama, alkoholom, coca-colom, jedes brzu hranu....kako? sto je uopce snobizam po tvojoj definiciji LO1969VE?
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:06   #83
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Samo miljun, ali to su sigurno sve snobovi...
a stotine milijuna ljudi u svijetu koji piju flasiranu vodu, sve snobovi, budale, kreteni...

mozemo separirat one koji puse cigarete, to su pametna i draga bica koja cine dobra djela ugrozavajuci pasivnim pusenjem ljude oko sebe (zato se pusenje i zabranjuje u vecini zemalja EU i sire) ali ovi koji piju izvorsku vodu, to su manijaci koji ne kuze da iz pipa curi voda
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:09   #84
Quote:
A.Bandini kaže: Pogledaj post
kako? sto je uopce snobizam po tvojoj definiciji LO1969VE?
Snobizam je sjediti u gradu koji je problem opskrbe vodom riješio još za francuske okupacije i onda se čuditi kako eto ima ljudi kojima taj vitalni problem još niti jedna vlast nije riješila.

I naravno još dodatno pričati kako je super što neće moći biti privatnih koncesionara za javnu opskrbu, što znači da bih ja mogao izgubiti i ovu tehničku vodu (jer na izvor koncesiju ima privatna firma - Ina), i naravno ne smije biti neki drugi privatnik koji bi nudio proširenje mreže, jer sve valjda mora biti "naše", posebno ako se spada u one koji nemaju nikakvih problema... Vidi topic na "Svijet oko nas": https://www.forum.hr/showthread.php?t=243110
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:20   #85
nevjerovatno je kako neki ljudi nemaju sluha za druge, svako gleda samo sebe, i onda jos meni spocitavaju da sam neobjektivan i da mi je samo do zarade. a da pokrenem temu o cigaretama, alkoholu i benzinu (o da postoje ekoloskija goriva) e onda bi bio budala koja ne gleda svoje interese i ide protiv svih (a tih svih je sve manje, to se ne odnosi toliko na pijance koliko na pušače ali to je i u redu jer pušači ugrožavaju ljude oko sebe dok pijanac pravi štetu samo sebi, ali o tome bi se dalo razgovarat, utjecaj alkohola na agresivnost i sl.) ! nevjerovatno !
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:20   #86
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Snobizam je sjediti u gradu koji je problem opskrbe vodom riješio još za francuske okupacije i onda se čuditi kako eto ima ljudi kojima taj vitalni problem još niti jedna vlast nije riješila.
Sto je jos gore, ta voda se i dalje dobrim dijelom grada distribuira po toj istoj infrastrukturi, iz doba francuske okupacije... Pa ako je ta voda na izvoristu, gdje se redovno kontrolira zdrava za pice, to ne znaci da je ista takva dosla i do krajnjih korisnika.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:27   #87
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
Sto je jos gore, ta voda se i dalje dobrim dijelom grada distribuira po toj istoj infrastrukturi, iz doba francuske okupacije...
Uz gubitak od 40%... A i super je ako par puta nestane tlaka, pa uđe blato koje je oko cijevi, posebano ako grad nema razrađenu kanalizacijsku mrežu... Ma dobro, sigurno su svi napravili vodonepropusne septičke...

Ajme, što je u biti dobro pričat kako imamo pun kufer vode i kako ne treba istu davat strancima i tako parole i danju i noću dok četvrtina države nema vode, a tko zna koji postotak kanalizacije. A neki i jedno i drugo jako blizu s cijevima...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 05:07   #88
znači, po vama je jedino opravdano da ljdui po zabačenim selima i Slavoniji kupuju i piju flaširanu vodu?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 13:12   #89
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
znači, po vama je jedino opravdano da ljdui po zabačenim selima i Slavoniji kupuju i piju flaširanu vodu?
Imaš i dosta mjesta gdje je voda ispravna i pitka, ali je jednostavno - bezukusna. Previše klora, smrdi po plastičnim cijevima (kod mene na otoku) i još 100 razloga.

Ja u Splitu ne bih kupovao vodu, ovdje gdje jesam kupujem. Nije pitka.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 16:43   #90
upravo tako, recimo kao kod mene, a zivim u bliskoj okolici zagreba (nije situacija bila puno bolja ni kad sam zivio u samom zagrebu).

ovdje je voda losa, losija i od one lose u gradu, sto se vidi na filteru koji koristim. da ne spominjem tvrdocu. prociscena voda je daleko bolja za pit a itekako se kuzi razlika i od oka - vidi se da je bas prociscena, bistra. a izvorska je jos bolja, radim na tome da iskoristim izvor u sumi nedaleko :-)

Ri nemoj mi onda rec da izvorska voda (pogotovo) nije bolja od vode koju pijes iz slavine? u cemu je poanta vas nekolicine, sta zelite dokazat ne kuzim? kupujte sta zelite, ja ovdje govorim koja je voda kvalitetnija i koju bi vodu normalan covjek koji se brine za svoje zdravlje trebao pit. samo pijte tu vodu iz slavine, nitko vas ne ugrozava (zanimljivo je kako se neki ljudi osjete ugrozeni na ovakva banalna razmjena misljenja, ocito im proradi savjest) i jos jednom ponavljam za one koji ne znaju dobro engleski - "spring water" je izvorska voda, "purified water" je prociscena voda, obje dolaze u flasama, bocama. necete fulat ni s jednom, ali gledajte sto kupujete.

ali zasto vam ja ovo pricam - pijte vi vodu iz pipe, pijte, pijte, pijte ! super voda super voda super voda!

pusite 2 kutije cigareta na dan, to vam je super, pusite, pusite, pijte, drogirajte se, od necega se mora umrijet !

eto onom (necu rec sta) da vidi sta je zaradjivanje na tudjoj "nesreci" (prava nesreca je za mene sasvim drugi pojam a u ovom kontekstu nesreca moze bi ti samo ljudska glupost i ignoriranje zdravlja)
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.