Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2006., 13:30   #1
Bunika

Može li mi netko reći kako je najbolje konzumirati ovu biljku? Probao sam ju skuhati, popio čaj i pojeo malo lišća i nije mi bilo baš dobro. Da li ima neki poseban način pripreme?
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 14:34   #2
Quote:
Mrack kaže:
Može li mi netko reći kako je najbolje konzumirati ovu biljku? Probao sam ju skuhati, popio čaj i pojeo malo lišća i nije mi bilo baš dobro. Da li ima neki poseban način pripreme?

Kaj se hoćeš s time rokat???
Pazi da ne zekneš krivu količinu onda buš se stvarno roknul zanavek.

Pređi na daturu a može i šafran...il najbolje zemi eksi...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 16:13   #3
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
a može i šafran
što baš šafran? možda i kari

ne, se igrati sa tim, djeco
__________________
What I like to drink most is wine that belongs to others
Diogen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 07:24   #4
Quote:
Diogen kaže:
što baš šafran? možda i kari
Zbog svojstva neznalico...kaže se lud ko šafran
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 12:02   #5
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Zbog svojstva neznalico...kaže se lud ko šafran
Ae, i ti vadiš te izreke iz naftalina. Kao da je ´48 Daj, uhvati korak s´ vremenom
__________________
What I like to drink most is wine that belongs to others
Diogen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 12:30   #6
Quote:
Diogen kaže:
Ae, i ti vadiš te izreke iz naftalina. Kao da je ´48 Daj, uhvati korak s´ vremenom

Da vadim ih iz naftalina još iz srednjeg vijeka, za neznalice kao što si ti....nekad se je šafran jeo a već količine djeluju na svijest zato se kaže lud ko šafran...usto boja šafrana žuta je boja dvorskih luda pa sad spoji djelovanje lude sa djelovanjem šafrana....

Inače se šafran koristi u u kuhinji za davanje boje nekim jelima kao što je juha...u malim količinama je bezopasan.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 14:56   #7
Jedan frend je pojeo par bobica i završio par mjeseci u ludari, tako da znam da bobe izbjegavam.
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 15:10   #8
Quote:
Mrack kaže:
Jedan frend je pojeo par bobica i završio par mjeseci u ludari, tako da znam da bobe izbjegavam.

kaj nije bolje da te netko izmlati pa da ne ideš u vojsku il da imaš opravdanje za faks ili školu....kemijski sastav cjelokupne bunike od stapke, lišća, korijenja i bobica je otrov...sušenjem-kuhanjem-sirovo-pasirano-pečeno...otrovno stvar je u količini...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 14:52   #9
Quote:
Mrack kaže: Pogledaj post
Jedan frend je pojeo par bobica i završio par mjeseci u ludari, tako da znam da bobe izbjegavam.
A niš, podijeli broj pojedenih bobica sa provedenim mjesecima u ludari i to nek ti bude orjentir za dozu!
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 15:10   #10
lol nemojte se tim igrati, pa stvarno je otrovna.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 15:23   #11
Otrov je i ovaj zg zrak koji udišem..... Nego reci kak se to priprema ak znaš, a očito ne znaš....
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 15:47   #12
Quote:
Mrack kaže:
Otrov je i ovaj zg zrak koji udišem..... Nego reci kak se to priprema ak znaš, a očito ne znaš....
Ma kaj god još da te imam na duši...ah, ta botanika, botanika
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 16:11   #13
Quote:
Mrack kaže:
Otrov je i ovaj zg zrak koji udišem..... Nego reci kak se to priprema ak znaš, a očito ne znaš....
Nemoj se igrat s bunikom, radije nađi mak,osuši, napravi čaj i leti, popiji malo i spavaš kao beba...u kombinaciji s nekim drugim travama izaziva, kako da kažem, osjećaj za stvari koje ne postoje, ali to je sve od mene...kako reče

Nemruth Dagi, ne želim te na duši...

Pozdrav!

PS: Drž se dobre trave, da se od toga umre treba popušiti 20 kg unutar 3 h, a to baš i nije moguće, jer si već mrtav od trovanja katranom ili gušenja...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 02:50   #14
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Nemoj se igrat s bunikom, radije nađi mak,osuši, napravi čaj i leti, popiji malo i spavaš kao beba...u kombinaciji s nekim drugim travama izaziva, kako da kažem, osjećaj za stvari koje ne postoje, ali to je sve od mene...kako reče

Nemruth Dagi, ne želim te na duši...

Pozdrav!

PS: Drž se dobre trave, da se od toga umre treba popušiti 20 kg unutar 3 h, a to baš i nije moguće, jer si već mrtav od trovanja katranom ili gušenja...
Ni trava ni mak!

Ako mu je do "efekata", neka se vozi na ringišpilu, pa "uživa" u efektima vrtoglavice.
Sokolić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 16:12   #15
Quote:
Mrack kaže:
Može li mi netko reći kako je najbolje konzumirati ovu biljku? Probao sam ju skuhati, popio čaj i pojeo malo lišća i nije mi bilo baš dobro. Da li ima neki poseban način pripreme?
Udeseterostruči dozu.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 02:47   #16
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Udeseterostruči dozu.
Ne igraj se s ovim stvarima. Možeš odgovarati za teške stvari.
Sokolić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 09:22   #17
Quote:
Sokolić kaže: Pogledaj post
Ne igraj se s ovim stvarima. Možeš odgovarati za teške stvari.
Uključi detektor sarkazma. BTW, koja je potreba vaditi temu koja nije aktivna već duže vremena?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 01:05   #18
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Uključi detektor sarkazma. BTW, koja je potreba vaditi temu koja nije aktivna već duže vremena?
Begemotice, tema nije aktivna dugo, ali je nazočna ovdje i sad. Ako naiđe pustolovni naivac koji ovo pročita i odluči iskušati, uopće ne će biti bitno je li poruka stara 20 godina ili 20 minuta.
Godinama nitko nije reagirao na ovo, zbog čega će netko neupućen misliti da je ta biljčica bezopasna. Čudim se kako moderatori nisu izbrisali poruke ili trajno banirali autore.
Za male sitnice mi smo dobijali infrakcije, a ovi moramreći budalaši su pisali naputke kako si do zauvijek uništiti život i nikom ništa.
Promislite roditelja koji dozna da mu je dijete napravilo glupost temeljem "pročitao sam ovo na internetu, ljudi su govorili da to nije ništa, da je to dobro".
Sokolić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:28   #19
Quote:
Sokolić kaže: Pogledaj post
Begemotice, tema nije aktivna dugo, ali je nazočna ovdje i sad. Ako naiđe pustolovni naivac koji ovo pročita i odluči iskušati, uopće ne će biti bitno je li poruka stara 20 godina ili 20 minuta.
Godinama nitko nije reagirao na ovo, zbog čega će netko neupućen misliti da je ta biljčica bezopasna. Čudim se kako moderatori nisu izbrisali poruke ili trajno banirali autore.
Za male sitnice mi smo dobijali infrakcije, a ovi moramreći budalaši su pisali naputke kako si do zauvijek uništiti život i nikom ništa.
Promislite roditelja koji dozna da mu je dijete napravilo glupost temeljem "pročitao sam ovo na internetu, ljudi su govorili da to nije ništa, da je to dobro".
Potpisujem

Mogu razumjeti da se klinci žele puknuti nečim ali bunikom...Previše opasno da bi se eksperimentiralo.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 23:31   #20
Quote:
Mrack kaže:
Može li mi netko reći kako je najbolje konzumirati ovu biljku? Probao sam ju skuhati, popio čaj i pojeo malo lišća i nije mi bilo baš dobro. Da li ima neki poseban način pripreme?
Osuši i puši, znaš onu staru "dim za tatu, dim za mamu....."
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.