Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2003., 11:30   #1
U što investirati - Opća tema

Skoro sam ulozio neke pare u fondove i dionice u BiH.
Ostavljam ih na miru neko vrijeme i mislim da su prilicno sigurne tamo ,za sada. Da vec sada ih mogu podici s nekom dobiti.
Moje pitanje je sljedece zelio bih da pokrenem neki privatni biznis al' ne tipa ugostiteljska radnja ili kafic restoran i sl.
Stanje je ovako, u uzem centru grada mogu da iznajmim za male pare oko 200 Eura poslovni prostor ili mogu da zavrsim svoj vlastiti poslovni prostor koji je isto u centru grada, otprilike nekih 15. 000 Eura. Pri tom bih imao oko 54 metra kvadratna poslovnog prostora u dvije etaze. U blizini imam i osobni stan.
Imam i obiteljsku kucu koja je otprilike 20 Km i manje udaljena od grada al' se nalazi direktno uz magistralni put ,vrlo je prometno.
U okviru obiteljske kuce imam vec dva poslovna prostora oko 100 metara kvadratnih, mozda treci sprat bih mogao da pretvorim kao office sto znaci jos 100 met. kvad. poslovnog prostora te okucnicu oko 2000 m2 na kojoj se nalazi jos i jedan prateci objekat sa garazama.
Sve je zavrseno i dovedeno u red prije mjesec dana!
Pored toga imam i oko 50 000 m2 parcela (ne u jednom komadu)pogodnih za vocarstvo ili da ih posumim recimo borovinom hrastom itd.
Sto se tice ustedjevine koju bih investirao iznosi od 25 000 - 30 000 Eura u nekakav mali privatni biznis te trazim ideju sta da radim.
Ne ulaze mi se u banku jer je kamata od 6-7 % na godisnjem nivou.
Ja dugorocni kredit sad mogu dignuti od banke sa kamatom oko 8% na godisnjem nivou al' sta s njim.
Nedostaje mi ideja kako najbolje ovu situaciju okrenuti i u kojem pravcu dalje ici.
Student sam elektrotehnike i uz to radim te nemam bas puno vremena za bavljenje icim sa strane, al' bih htio da makar zapocnem neki perspektivan biznis.
Ovdje je situacija ovakva, narod nema bas puno para i industrija je u kolapsu osim cimentara, elektrodistribucije, PTT, gradjevinarstvo, trgovina(ovisno) itd.
Izuzetno jeftina radna snaga oko 125 Eura mjesecno im plata.
Pri tome ima i ljudi koji su radini i pametni i za malo vise para bi sigurno dobro i domacinski radili!
Roditelji mi trenutno nerade nista u penziji su, al' jos uvijek mogu i hoce da rade i znaju.
Samo ja kazem bolje dzaba sjediti nego dzaba raditi!
Dal' itko ima kakvu kvalitetnu ideju kako i sta dalje jer ja imam volju i hocu vise dalje i bolje!
Hvala unaprijed na svim savjetima!
__________________
Cunaj se prijatelju moj!!!
Big Lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2003., 01:12   #2
otkud ti to sve što si zbrojio??? kada si do toga došao bez posla onda ti ga stvarnoni ne treba, još i uštedio 30000 eura
 
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 02:35   #3
Ideja je ono sto vecini fali. Dali zelis otvoriti nesto u tvojoj struci ili nesto drugo? Koliko je hrvatsko trziste zasiceno elektrotehnikom, mozes prosuditi bolje sam nego vecina na forumu. A recimo nesto u stilu biroa za posao. To je ono sto danas vecini fali. Samo sve ostalo zavisi od tebe. Nebi mozda bilo niti lose "Biro za posao preko granice" u stilu "Studentski servis". Koliko mi je poznato, u Austriji se moze ici raditi do tri mjeseca iz Hrvatske(Za Austriju sam siguran). Ovdje u Svicarskoj se nesto govorkalo u vezi toga, trebalo je biti navodno od pocetka ove godine, ali nisam siguran. Kada naidje sezona skijanja,,,, onda je najlakse "uskociti" u taj posao. Ili recimo Export-Import. Tu ima dosta ideja, samo ne poznajem trzista da bih ti mogao nesto predloziti. Sto se tice tvoje struke, mogu napomenuti da radim u Siemensu(CH) i da smo prije tri mjeseca imali nalog od 10`000 ISDN-a za Hrvatsku(Mislim da se ISDN u Hrvatskoj najvise upotrebljava za brzu vezu interneta. Vjerovatno ce kad-tad doci u Hrvatsku doba DSL tehnologije) Usput, koliko kosta jedan ISDN u HR kada ga kupis/iznajmis.

Pozdrav
BobRock is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 15:57   #4
BobRock,
Ja sam vec razmisljao u tom pravcu.
O tome sam ja mislio al' u smislu posredovanja ovdje u B i H jer jako je tesko sad da ja ganjam vizu za svakog radnika trazim posao.
Mozda i ne kad stvoris veze i vezice ili imadnem prave informacije.
Mozda imas ti bolju sliku toga pa bi mi mogao poblize objasniti oko postotka naplate itd.
Sto se tice elektrotehnike si u pravu, al' ja trazim dio kolaca i za sebe u svemu tome, pa cu vidjeti.
Ne znam za Hrvatsku, posto sam ja iz BiH pa pogledaj ovaj link za vise informacija u vezi konekcije: http://web1.bih.net.ba/main.php?a=4&b=97
Btw: ja vise volim Alan Ford vidi http://www.superbosna.com/index.php?...=page&SubMenu=
Hvala ti puno ako slucajno dodjes na jos kakvu ideju , javi!
__________________
Cunaj se prijatelju moj!!!
Big Lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 14:35   #5
Nemoguce da niko nikakvu ideju nema nadao sam se da ce manager da progovori koju pametnu!
__________________
Cunaj se prijatelju moj!!!
Big Lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 03:47   #6
evo iskreno da ti odgovorim...AKO NEMAŠ NI IDEJU, KAKVA ĆE TI BITI REALIZACIJA BILO ČEGA??? puno i previše ima onih koji imaju i volju i želju i lovu i sve što treba ali ne znaju što će s tim...na kraju od svega bude ništa

odgovor na ovakvo pitanje tražiš na ovom forumu? umjesto što ovdje visiš i čekaš da ti nešto padne s neba malo se pokreni...ja da imam neku super ideju, kao prvo ne bi ti rekao, a ne bi ni ovdje ubijao vrijeme nego bi radio na tome pa kud puklo da puklo...
jebiga, ako nisi u tome 300% od vlastite ideje do vlastite relizacije ništa od toga...

...u krajnjoj liniji, otvori birtiju, to rade ljudi bez ideje, a opet dobro zarade...
deyooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 12:44   #7
Tito zasto ne ako neko ima nesto, a takvih ima sigurno mozda ne ovdje al' sam bar pokusao!
Mozda neko vidi sto mozda ja ne vidim, te mi moze dati smjernicu gdje i kako dalje.
Nije da ja ne trazim i razmisljam. Razmisljam ti ja o svemu tome i vrtim mogucnosti i brojke i ulozeni trud vrijeme novac trziste i ostalo.
Pokusavam naci nesto optimalno.
U pravu si ako nemas ideju i jos k tome jaku zelju da to ostvaris dzaba ti.
Vidis ono sto si reko je velika mudrost to svi ljudi ne znaju i ako shvate u pocetku bolje po njih.
Bitno je imati zelju da uspijes ako je nemas sto ista pokusavati.
Hvala ti na odgovoru!
__________________
Cunaj se prijatelju moj!!!
Big Lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2003., 17:57   #8
Question Ulaganje u samoga sebe...

Nadam se da se necete naljutiti sto ulazim u ovu cijelu raspravu o ulaganju u biznis ali mene zanima jedna druga stvar,
Zanima me vas savjet o idealnom mjestu i firmi zaposlenja
Recimo da ste student koji upravo zavrsava magistarski studij izvan Hrvatske, na jako dobrom i cijenjenom fakultetu i da se vracate u Hrvatsku.
Pod pretpostavkom da vam diploma i neke druge okolnosti (ne veze i protekcija) omogucuju da se zaposlite gdje god (sa diplomom ekonomije, managmenta, financija i slicno) gdje bi ste se zaposlili u Hrvatskoj?

Hvala na odgovorima i jos jednom se ispircavam sto upadam u ovu temu ali nekako je bila najbliza ulaganju u svoju buducnost sto je na kraju i ova tema,

Hvala i pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2003., 18:21   #9
Re: Ulaganje u samoga sebe...

Quote:
buducnost_jede kaže:
Nadam se da se necete naljutiti sto ulazim u ovu cijelu raspravu o ulaganju u biznis ali mene zanima jedna druga stvar,
Zanima me vas savjet o idealnom mjestu i firmi zaposlenja
Recimo da ste student koji upravo zavrsava magistarski studij izvan Hrvatske, na jako dobrom i cijenjenom fakultetu i da se vracate u Hrvatsku.
Pod pretpostavkom da vam diploma i neke druge okolnosti (ne veze i protekcija) omogucuju da se zaposlite gdje god (sa diplomom ekonomije, managmenta, financija i slicno) gdje bi ste se zaposlili u Hrvatskoj?

Hvala na odgovorima i jos jednom se ispircavam sto upadam u ovu temu ali nekako je bila najbliza ulaganju u svoju buducnost sto je na kraju i ova tema,

Hvala i pozdrav
Ja ti mogu reci najbolje je raditi za neke strane firme jer nase jos ni blizu nisu tim standardima na zapadu govorim o BiH, mada mislim da i u Hrvatskoj bi bilo otprilike isto!
Ipak ja mislim da je najbolje raditi za sebe, osnovati svoju firmu i pokusati napraviti nesto od toga!
Kad se vec moram truditi i raditi zasto ne onda raditi samo za sebe!
__________________
Cunaj se prijatelju moj!!!
Big Lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 12:33   #10
malo para

Dragi moj Big Lebowski

dali bi ti mogao skupiti 10 - 15 ozbiljnijih poslovnih ljudi u BiH pa da ih upoznamo sa par ozbiljnih poslovnih ljudi iz HR i da zajedno napravimo ogroman posao vezano za trgovinu.
Pare is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 22:28   #11
Re: Zelim uloziti neke pare u privatan biznis...

Quote:
Big Lebowski kaže:

Izuzetno jeftina radna snaga oko 125 Eura mjesecno im plata.
Pri tome ima i ljudi koji su radini i pametni i za malo vise para bi sigurno dobro i domacinski radili!
Jel ovo u BiH ili u HR. nevijerujem da netko radi za 125 EU u HR.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 11:12   #12
Re: Re: Zelim uloziti neke pare u privatan biznis...

Quote:
FANCY kaže:
Jel ovo u BiH ili u HR. nevijerujem da netko radi za 125 EU u HR.
Ovo je u BiH, za Hrvatsku nisam siguran posto su zapadnije!
__________________
Cunaj se prijatelju moj!!!
Big Lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 19:27   #13
ja ti savjetujem da otvoris farmaceutski labaratorij... geneticki modificirane bakterije da proizvode ljudski insulin, i to prodaj bolnicama... za takav labaratorij netreba nista skupo a netreba veliki prostor...
bowets is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 19:29   #14
ako to otvoris onda me moras obavjestiti... ja bi kupio dionice te firme
bowets is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2003., 18:56   #15
med

ako imas sto poljoprivrednog zemljista, i starci su ti voljni pomoci, mozda mose pokrenuti proizvodnju meda, rakija od meda i opcenito proizvode od meda. Mislim da bi 25 do 30 tisuca eura bi bio dovoljan pocetni kapita ako imas zemljiste. Vrlo je bitno da znas kolki su poticaji u BIH. Ja nisam u tom biznisu (ja samo ulazem u dionice), makar razmisljam da zapocnem nesto...dionice mi donose puno vise i puno su isplativije, ali to ti dosadi...jebiga trebas nesto raditi.

Neka se jave oni koji znaju vise o proizvodnji meda. Da li je lako prodati veletrgovcima, izvoz...kolki su poticaji potrebni da biznis bude isplativ....da li potoji kakv ceh ili udruga proizvodjaca meda u RH, BIH...kolka su kapitalna ulaganja potrebna da bi mogao proizvesti proizvode poput medne rakije...u principu recite nam sve sto znate ili zelite podjeliti sa nama.
 
Odgovori s citatom
Old 02.06.2003., 23:45   #16
da nemam to što imam pokrenula bih d.o.o. čija djelatnost bi bila vezana za otpad, reciklažu i slično
nepta N°1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2003., 02:16   #17
Question Kako uložiti malu ušteđevinu?

Prošle sam godine zaradio nekoliko tisuće eura pa ne znam gdje da ih uložim. Za sada su vezani u jednoj domaćoj banci ali mislim da to nije nej bolje rješenje za ulaganje sitnog kapitala.

Molim da mi netko objasni gdje bih mogao oplemeniti svoj novac i kako.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2003., 02:26   #18
uloži u dionice. rasporedi portfolio na više strana. i čekaj. ako te stisne, možeš se povući isplatom i prodajom istih. zako nisi vezan uz nekakva oročavanja i eventualni gubitak kamate.
__________________
there's no devil, it's just god when he's drunk
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2003., 02:37   #19
Gdje i kako dakupim dionice i kako mogu biti siguran u uloženo?
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2003., 03:01   #20
posjeti temu trgovanje dionicama na ovom forumu. kako možeš biti siguran? poanta ulaganja u vrijednosnica je okrenuti više novca od onog kojeg u istom roku dobiješ u banci. sigurnost smanjuje taj odnos. rizik povećava. ulažeš u ono za što misliš da će rasti u nekom roku na koji ulažeš.
kotaktiraš brokera koji će ti sve objasniti. on te savjetuje i prati kretanja cijena.
dionice kupuješ preko brokerske kuće koju odabereš. uplatiš im pare i kažeš što da kupuju.
__________________
there's no devil, it's just god when he's drunk
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.