Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2011., 15:16   #1
NU2 - opća tema

Očekivao sam da će emocionalni desničar i utjelovljeni starčevićanac g.A.Prkačin potpisati pristupnicu HSP-AS-u,a ne HSP-u g.D.Srbu,no što je tu je..
Ovaj kolažni tip čovjeka,poetičar i general HOS-a BIH,koji je svojevremno sjedio pred istražnim organima RH zobg osnivanja naoružanih formacija pravaške stranke u zoru 1990-ih,sada ponovno ulazi u politiku.
Vrlo vjerno slijedi svoj antieuropejski nazor,i želi mudro zaustaviti domaće lopove da legitimiraju svoj kriminal ulaskom u EU.
U tome ga jedino i podržavam-nezaborav i progon nacionalnih lopova.
Sjedinjenje pravaški stranaka posve je neutemeljeno jer su egoistične razlike naglašene..
Što vi kažete na g.Prkačina?
Agripa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 16:37   #2
Quote:
Agripa kaže: Pogledaj post
Što vi kažete na g.Prkačina?

Puno je nereda bilo u Slav. Brodu zbog njega i generala Kruljca, a vjerujem da će biti još jer nije to završena priča.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 16:46   #3
Tip je dobar materijal za Malnarovu Noćnu moru, mada mi se čini da bi on za desničare više napravio nego svi Đapići, Srbi (Danijel, a na narod) i sl. zajedno. Mora se priznati što se tiče EU zrelo razmišlja.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 20:13   #4
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Tip je dobar materijal za Malnarovu Noćnu moru, mada mi se čini da bi on za desničare više napravio nego svi Đapići, Srbi (Danijel, a na narod) i sl. zajedno. Mora se priznati što se tiče EU zrelo razmišlja.
Zašto za noćnu moru malnara?..zato jer govori iskrenije od ostalih ljigavaca?
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 20:19   #5
Meni je samo drago što se desnica, kao i ostala domoljubna opcija budi iz svoje učmalosti. Izbore koji slijede možda neće dobiti, ali kada bi svi zajedno osvojili 10-15% to bi bilo odlično, a onda bi na slijedećim izborima bilo moguće pomesti izdajnički slugansko-konjušarski SDP-HDZ klan sa svojim satelitima.
Konstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 20:29   #6
Quote:
Konstruktor kaže: Pogledaj post
Meni je samo drago što se desnica, kao i ostala domoljubna opcija budi iz svoje učmalosti. Izbore koji slijede možda neće dobiti, ali kada bi svi zajedno osvojili 10-15% to bi bilo odlično, a onda bi na slijedećim izborima bilo moguće pomesti izdajnički slugansko-konjušarski SDP-HDZ klan sa svojim satelitima.
Ja ne vjerujem u nikakav dolazak dovoljnog broja poštenih hr političara koji će voditi računa o narodu...da ih ima već bi bili glasni toliko da svima probiju uši...
A ako se netko i pojavi narod ga ne jebe pola posto (npr.tadić).

Inačemi je prkačin vrlo dobar i drago mi je da se vratio u politiku.
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 13:49   #7
Quote:
alenn kaže: Pogledaj post
Zašto za noćnu moru malnara?..zato jer govori iskrenije od ostalih ljigavaca?
Meni se on svidja zbog elokvencije, ali ako osoba tvrdi da barata cinjenicama onda si nemoze dopustiti ovakav gaf sa pricom da se iz EU nemoze izaci. Clanak jasno kaze da se dogovara drzava i EU, a ukoliko do dogovora ne dodje, drzava moze izaci automatski dvije godine nakon sto je predala obavijest.


article 50
http://register.consilium.europa.eu/...06655.en08.pdf

1. Any Member State may decide to withdraw from the Union in accordance with its own
constitutional requirements.
2. A Member State which decides to withdraw shall notify the European Council of its intention.
In the light of the guidelines provided by the European Council, the Union shall negotiate and
conclude an agreement with that State, setting out the arrangements for its withdrawal, taking
account of the framework for its future relationship with the Union. That agreement shall be
negotiated in accordance with Article 218(3) of the Treaty on the Functioning of the European
Union. It shall be concluded on behalf of the Union by the Council, acting by a qualified majority,
after obtaining the consent of the European Parliament.
3. The Treaties shall cease to apply to the State in question from the date of entry into force of
the withdrawal agreement or, failing that, two years after the notification referred to in paragraph 2,
unless the European Council, in agreement with the Member State concerned, unanimously decides
to extend this period.
4. For the purposes of paragraphs 2 and 3, the member of the European Council or of the
Council representing the withdrawing Member State shall not participate in the discussions of the
European Council or Council or in decisions concerning it.
A qualified majority shall be defined in accordance with Article 238(3)(b) of the Treaty on the
Functioning of the European Union.
5. If a State which has withdrawn from the Union asks to rejoin, its request shall be subject to
the procedure referred to in Article 49.
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron

Zadnje uređivanje Stribor cumez : 30.05.2011. at 13:54.
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:37   #8
Quote:
alenn kaže: Pogledaj post
Zašto za noćnu moru malnara?..zato jer govori iskrenije od ostalih ljigavaca?
tip ima preveliki ego, valjda ima mali kurac
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:46   #9
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
tip ima preveliki ego, valjda ima mali kurac
vjerojatno zato .ebe ovakve misice
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 17:18   #10
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Puno je nereda bilo u Slav. Brodu zbog njega i generala Kruljca, a vjerujem da će biti još jer nije to završena priča.
O čemu se radi?O preuzimanju krčmi,kaže g.A.Prkačin..što misliš?
Agripa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 18:00   #11
Quote:
Agripa kaže: Pogledaj post
O čemu se radi?O preuzimanju krčmi,kaže g.A.Prkačin..što misliš?
http://www.nacional.hr/clanak/11026/...jca-i-prkacina

a ima toga još...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 16:46   #12
Nisam baš neki njegov fan, ali je dosad na HTV-u najbolje i s jakim argumentima upozorio hrvatski narod što ga čeka ako se ne trgne i otpili EU.
Najdojmljiviji dio izlaganja mi je kad je objasnio postupak za napuštanje EU, ako si već njena članica. Bez Revolucije je gotovo nemoguće napustiti EU... Bilo bi logično za očekivati ako dobrovoljno ulazimo, da možemo dobrovoljno i izać iz te nakaradne tvorevine. Ali ne - postali bi njen vječni talac... Za 150 godina naši potomci bi nas proklinjali!
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 17:52   #13
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Nisam baš neki njegov fan, ali je dosad na HTV-u najbolje i s jakim argumentima upozorio hrvatski narod što ga čeka ako se ne trgne i otpili EU.
Najdojmljiviji dio izlaganja mi je kad je objasnio postupak za napuštanje EU, ako si već njena članica. Bez Revolucije je gotovo nemoguće napustiti EU... Bilo bi logično za očekivati ako dobrovoljno ulazimo, da možemo dobrovoljno i izać iz te nakaradne tvorevine. Ali ne - postali bi njen vječni talac... Za 150 godina naši potomci bi nas proklinjali!
U emisiji je izrekao više gluposti što se tiče Europske unije, pa tako i za izlazak iz EU. Stoga ne bih rekao da je baš vjerodostojan kao što piše u naslovu.
Quote:
- Suglasnost dvije trećine zemalja potrebna je samo u slučaju kada se neka zemlja želi izbaciti iz Europske Unije, a ne u slučaju kada neka zemlja iz EU sama želi izaći. Niti jedna od 27 zemalja u EU dosad to nije poželjela učiniti, iako u svakoj zemlji članici postoje euroskeptične političke stranke, koje, međutim, nigdje nisu uspjele skupiti dovoljan broj glasova birača da bi mogle zatražiti izlazak iz EU - istaknula je predsjednica Odbora za praćenje pregovora, te dodala kako je istina da je Hrvatska danas u ekonomskom smislu na koljenima, ali da bi upravo zato ulazak u Europsku Uniju mogla biti velika prilika za gospodarski oporavak i razvoj zemlje. Napomenula je, također, da ona ne vidi nikakvih naznaka da bi EU mogla tako skoro nestati.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...ic/299908.html
Lutarez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 18:15   #14
Quote:
Lutarez kaže: Pogledaj post
U emisiji je izrekao više gluposti što se tiče Europske unije, pa tako i za izlazak iz EU. Stoga ne bih rekao da je baš vjerodostojan kao što piše u naslovu.

- Suglasnost dvije trećine zemalja potrebna je samo u slučaju kada se neka zemlja želi izbaciti iz Europske Unije, a ne u slučaju kada neka zemlja iz EU sama želi izaći. Niti jedna od 27 zemalja u EU dosad to nije poželjela učiniti, iako u svakoj zemlji članici postoje euroskeptične političke stranke, koje, međutim, nigdje nisu uspjele skupiti dovoljan broj glasova birača da bi mogle zatražiti izlazak iz EU...
A što nisi napisao koliko ih treba dati suglasnost ako neka članica želi samovoljno napustiti EU

Quote:
Lutarez kaže: Pogledaj post
...,te dodala kako je istina da je Hrvatska danas u ekonomskom smislu na koljenima, ali da bi upravo zato ulazak u Europsku Uniju mogla biti velika prilika za gospodarski oporavak i razvoj zemlje. Napomenula je, također, da ona ne vidi nikakvih naznaka da bi EU mogla tako skoro nestati.
To što je Pusička rekla je vjerodostojnije od Prkačina???
Pa, to je obični propagandni govor...
"...,ona ne vidi naznaka da bi EU mogla tako skoro nestati."
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 19:19   #15
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
A što nisi napisao koliko ih treba dati suglasnost ako neka članica želi samovoljno napustiti EU
Što nisi ti napisao?

Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
To što je Pusička rekla je vjerodostojnije od Prkačina???
Pa, to je obični propagandni govor...
"...,ona ne vidi naznaka da bi EU mogla tako skoro nestati."
Vesna Pusić je predsjednica odbora za praćenje pregovora s EU i po pitanju Europske unije ona je zasigurno informiranija.

Quote:
The Treaty introduces an exit clause for members who wish to withdraw from the Union. Under Article 50, a Member State would notify the European Council of its intention to secede from the Union and a withdrawal agreement would be negotiated between the Union and that State.
http://en.wikipedia.org/wiki/Withdra...European_Union

Poklopi se po ušima.
Lutarez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 19:36   #16
ante nam je opet dosao popovat o postenju, pravdi i domoljublju. hm, zanimljivo. zanimljivije mi je njegovo mirenje sa djapicem. ajd dobro kad ih veseli sve to. taman su s epravasi malo poceli ozbiljnije okupljati, dosla ekipa koja ce ih opet razjebati. dobro je. jako dobro.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 15:32   #17
Quote:
Lutarez kaže: Pogledaj post
Što nisi ti napisao?
Only for you: Ako netko želi napustiti EU sve članice moraju dati suglasnost!

Quote:
Lutarez kaže: Pogledaj post
Vesna Pusić je predsjednica odbora za praćenje pregovora s EU i po pitanju Europske unije ona je zasigurno informiranija.
Vesna Pusić ja na nizu primjera pokazala koliko joj je "draga Hrvatska"....
Ona obnaša ovu funkciju isključivo radi svoje karijere kao i svi političari.

Quote:
Lutarez kaže: Pogledaj post
Kakav je ovo dokument??? Ovo sam i ja mogao zašvrljati kako meni paše...I ja znam uređivati wikipediju
Pogledaj malo istinu na pravim mjestima, jer ću pomisliti da si ograničen....
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 19:59   #18
Quote:
Lutarez kaže: Pogledaj post
Quote:
The Treaty introduces an exit clause for members who wish to withdraw from the Union. Under Article 50, a Member State would notify the European Council of its intention to secede from the Union and a withdrawal agreement would be negotiated between the Union and that State.
Poklopi se po ušima.
would be negotiated, would be negotiated, would be negotiated

O čemu se ima raspravljati? Vjerovatno kao u braku tražili bi pola imovine. Uzeli bi pola voda, šuma, otoka ako već prije ova stoka od kosorica, milanovića, šeksova,... ne rasproda kao što počeše stoka franjo, vidošević, račan,...
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:36   #19
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Nisam baš neki njegov fan, ali je dosad na HTV-u najbolje i s jakim argumentima upozorio hrvatski narod što ga čeka ako se ne trgne i otpili EU.
Najdojmljiviji dio izlaganja mi je kad je objasnio postupak za napuštanje EU, ako si već njena članica. Bez Revolucije je gotovo nemoguće napustiti EU... Bilo bi logično za očekivati ako dobrovoljno ulazimo, da možemo dobrovoljno i izać iz te nakaradne tvorevine. Ali ne - postali bi njen vječni talac... Za 150 godina naši potomci bi nas proklinjali!
Grenland je napustio EU bez ikakve revolucije
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 17:11   #20
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Grenland je napustio EU bez ikakve revolucije
Citiram sebe:
"Bez Revolucije je gotovo nemoguće napustiti EU..."

Kao što vidiš htio sam samo naglasiti koliko je teško izići iz EU, a ne da je revolucija neophodna. Dobro, možda sam malo pretjerao, ali opet nisam napisao da je nemoguće.

A ti našo Grenland...Bitno je i tko izlazi i za čije interese. Ne vjerujem da nas i Grenland možeš strpat u isti koš. Pa vidiš koliko nas sad već ucjenjuju, a još nismo ni ušli.
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.