Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 20:12   #161
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Ameri su u golemoj prednosti pošto njihov proračun iznosi nekih 550 milijardi$ a ruski 32%
Ameri obnavljaju svolje zračne snage kane zamiljeniti svolje F-15, F-18,F-16 sa F-22 raptorima i F-35.Samo za primljer Amerika kani naručiti 1763 F-35 kolji su avioni 5. generacilje i još imalju 15 nosača aviona sa tim se rusija ne može mljeriti.Što se tiče nove rakete kolje su testirali koliko ja znam to su rakete srednjeg dometa 5000km a ne interbalističke, znači moralju se lansirati sa podmornice.
polovično si informiran. to su ICBM rakete dometa 10500-11000 kilometara,a te o kojima ti pricas su Bulava rakete,verzija istih raketa za podmornice....
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Old 03.03.2008., 20:18   #162
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
uostalom,vec smo odavno utvrdili da bi vecina ICBM na liniji Rusija-SAD isla preko S.Pola ne preko EU-a.
Baci malo pogled na globus
marlboro men is offline  
Old 03.03.2008., 20:20   #163
Quote:
marlboro men kaže: Pogledaj post
Baci malo pogled na globus
i ti
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Old 03.03.2008., 20:28   #164
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
polovično si informiran. to su ICBM rakete dometa 10500-11000 kilometara,a te o kojima ti pricas su Bulava rakete,verzija istih raketa za podmornice....
Pardon molja pogreška ali zašto samo pričamo o raketama kad su Rusi u pitanju meni se čini da je to zato što trenutačno jedino tu mogu parirati americi.Ako se i dogodi nuklearni rat sumnjam da će itko od njih imati koristi pa i čisto sumnjam da će rusi pokušati išta učiniti ako dođe do sukoba između NATO-a i Srbije.
niko2006 is offline  
Old 03.03.2008., 20:36   #165
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Pardon molja pogreška ali zašto samo pričamo o raketama kad su Rusi u pitanju meni se čini da je to zato što trenutačno jedino tu mogu parirati americi.Ako se i dogodi nuklearni rat sumnjam da će itko od njih imati koristi pa i čisto sumnjam da će rusi pokušati išta učiniti ako dođe do sukoba između NATO-a i Srbije.
pa pricamo o raketama jer se to sporilo i o tome se rasplela prica,ako procitas malo gore,vidjet ces da sam rekao da je sveukupno SAD u prednosti. Nuklearni rat nema smisla ni spominjat jer sa 30-ak tisuća nuklearnih bojnih glava koje su trenutno u posjedu 9 zemalja na svijetu, postoji samo jedan epilog ,a u njemu svi gube.....
a sa tvojom zadnjom konstatacijom se uglavnom slažem,apsolutno sumnjam da bi pribjegli sili radi tog konflikta. jeee....složili smo se
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Old 03.03.2008., 20:47   #166
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
pa pricamo o raketama jer se to sporilo i o tome se rasplela prica,ako procitas malo gore,vidjet ces da sam rekao da je sveukupno SAD u prednosti. Nuklearni rat nema smisla ni spominjat jer sa 30-ak tisuća nuklearnih bojnih glava koje su trenutno u posjedu 9 zemalja na svijetu, postoji samo jedan epilog ,a u njemu svi gube.....
a sa tvojom zadnjom konstatacijom se uglavnom slažem,apsolutno sumnjam da bi pribjegli sili radi tog konflikta. jeee....složili smo se
Ok samo da pitam imaju li rusi proturaketni štiti jer ako ga nemalju sve im je đabe.
niko2006 is offline  
Old 03.03.2008., 20:56   #167
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Ok samo da pitam imaju li rusi proturaketni štiti jer ako ga nemalju sve im je đabe.
SAD,Rusija,Izrael i Indija su zemlje sa aktivnim ABM sustavom. U biti Indija ih je tek uspjesno testirala,2010 godine bi trebao bit potpuno aktivan sustav.
http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-ba...missile#Russia
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Old 03.03.2008., 21:45   #168
Busheve izjave

15 najglupljih Bushevih izjava"Obećavam vam da ću slušati to što je rečeno ovdje, iako nisam bio ovdje", na Ekonomskom forumu u Waco, Teksas, 23. kolovoza 2002
http://www.nacional.hr/articles/view/39788/
"Mnogo smo vremena proveli pričajući o Africi, kao što bi i trebali. Afrika je nacija koja pati od nevjerojatne bolesti", Gothenburg, Švedska, 14. lilpnja 2001.

"Ako naučite dijete da čita, on ili ona moći će proći test pismenosti", Townsend, Tennesse, 21. veljaèe 2001.

"Ne mogu zamisliti da netko poput Osame bin Ladena može razumjeti smisao Hanuke", Bijela kuća, Washington, 10. prosinca 2001.

"Znate, jedan od najtežih poslova je povezati Irak i borbu protiv terorizma", intervju za CBS, 6. rujna 2006.

"Imate li i vi crnce?", brazilskom predsjedniku Fernandu Cardosu, Washington, 8. studeni 2001.

"Na svaku pucnjavu sa smrtnim posljedicama, dolazi otprilike tri bez smrtnih posljedica. A, ljudi, to je nedopustivo u Americi. Jednostavno nedopustivo. Moramo nešto poduzeti u vezi toga", Philadelphia, Pennsylvannia, 14. svibnja 2001.

"Znam da ljudi i ribe mogu imati miran suživot", Safinaw, Michigan, 29. rujan 2000.

"Znam u što vjerujem i nastavit ću objašnjavati to u što vjerujem, a vjerujem da je to u što vjerujem ispravno", Rim, 22. srpnja 2001.

"Najvažnije nam je pronaći Osamu bin Ladena. To je naš prioritet i nećemo odustati dok ga ne pronađemo", Washington, 13. rujna 2001.

"Ne znam gdje je bin Laden. Nemam pojma i stvarno me ne zanima. Nije toliko bitno. Nije naš prioritet", Washington, 13. ožujka 2002.

"Želim da znate da kad govorimo o ratu, zapravo govorimo o miru", Washington, 18. srpnja 2002.

"Vjerujem da Bog govori kroz mene. Bez toga, ne bih mogao obavljati svoj posao", grupi Amiša, 9. srpnja 2004.

"Da je ovo diktatura, bilo bi puno lakše, dok god sam ja diktator", Washington, 19. prosinca 2000.

"Naši neprijatelji su inovativni i snalažljivi, kao i mi. Nikada ne prestaju razmišljati o novim načinima na koji bi povrijedili našu zemlju i naše ljude, kao ni mi", Washington, 5. kolovoza 2004.:
gru_sekcija is offline  
Old 04.03.2008., 18:49   #169
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Ako se tako dobro razumilju kako to da ti nisu objasnili razliku između 4 i 5 generacije aviona?
rekli su mi da pogledam su-47 i mig-1.42 i uzivam u remek dela
ljativ is offline  
Old 04.03.2008., 19:28   #170
SAD obećaju suradnju s novim ruskim predsjednikom Medvjedevim
http://www.voanews.com/croatian/2008-03-03-voa7.cfm Amer i rus su kao jedan šteker koji ima minus i plus

Možete slobodno ovu temu zaključati ameri i rusi su bili i ostali saveznici protiv Europe u prvom,drugom bit će i u trećem svjetskom ratu.Europa im je trn u oku od 1914 pa do danas tako da jedino sa kim mogu voditi treći svjetski rat je europa koja je izazavala prva dva a pokušava i trećega.
simon_atack is offline  
Old 04.03.2008., 19:30   #171
Amerika prepušta Europu Rusiji
http://www.nacional.hr/articles/view/10995/3/
Kao posljedica Busheve politike jača europsko nezadovoljstvo prekoatlantskim odnosima: istodobno, sve više glasova u Washingtonu traži da Amerika prepusti sigurnost EU-a samoj Europi i Rusiji, kako bi se mogla koncentrirati na samovoljne intervencije u svjetskim kriznim žarištima
simon_atack is offline  
Old 04.03.2008., 23:43   #172
vise od pola rusije gladuje a kako je rusija jaka vojno vidilo se u ratu u ceceniji gdje ih je puno slabiji protivnik razbio
sandstormao is offline  
Old 05.03.2008., 00:04   #173
Quote:
sandstormao kaže: Pogledaj post
vise od pola rusije gladuje a kako je rusija jaka vojno vidilo se u ratu u ceceniji gdje ih je puno slabiji protivnik razbio
da daa daaaa
ljativ is offline  
Old 05.03.2008., 13:07   #174
Quote:
sandstormao kaže: Pogledaj post
vise od pola rusije gladuje a kako je rusija jaka vojno vidilo se u ratu u ceceniji gdje ih je puno slabiji protivnik razbio
Baš ih je razbio. Zato cijela Čečenija ima reljef Mjeseca.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Old 05.03.2008., 14:29   #175
Čečenija je izgubila rat protiv Rusije

Quote:
sandstormao kaže: Pogledaj post
vise od pola rusije gladuje a kako je rusija jaka vojno vidilo se u ratu u ceceniji gdje ih je puno slabiji protivnik razbio
Džohar Dudajev, čečenski političar i bivši sovjetski general izabran je za predsjednika Čečenije te u studenom 1991. proglašava neovisnost. Dana 11.12.1994. predsjednik Jeljcin šalje trupe u Grozni. Poginulo je 70-80.000 čečena, uglavnom čečenskih terorista. Uz male gubitke Rusi okupiraju Grozni i dvije trećine Čečenije. U lipnju 1995. Čečeni zarobljavaju stotine talaca u bolnici u Budenovsku, u južnoj Rusiji. Ruski komandosi rješavaju krizu u akciji u kojoj su poginuli svi teroristi i samo nekoliko talaca. U travnju 1996. Dudajev je ubijen krstarećim projektilom dok je telefonirao satelitskim telefonom. Jeljcin je nakon neuspjelih pokušaja potpisivanja primirja poslao generala Aleksandra Ljebeda da s Mashadovim dogovori povlačenje ruskih postrojbi te se Rusija 1996. povlači i predaje ovlasti ruskoj policiji. U prvoj vojnoj kampanji poginulo je 3826 ruskih vojnika i između 160.000 i 500.000Čečena.A Čečeni 1996. uspijevaju ponovo uspostaviti nadzor nad Groznim, mirovni ugovor s Rusijom službeno je potpisan u svibnju 1997, kojim je predviđeno da Čečenija i Rusija u razdoblju od pet godina postignu politički dogovor o konačnom statusu Čečenije.

Tako 1997. Čečenija stječe de facto političku autonomiju pošto je Rusija priznala Mashadovljevu vladu. Na tome bi ostalo, ali početkom 1999. Mashadov je prisiljen uvesti šerijatski zakon. Naime učestali su zločini i otmice, jača islam i snage Šamila Basajeva upadaju u Dagestan(Rusija). Mashadov ne podržava napad. Ipak Rusija prekida pregovore s Čečenijom i odlučuje upravljati njome iz Moskve. Predsjednik Jeljcin naglo daje ostavku, a vlast preuzima radikalniji Putin koji se surovo obračunava s čečenskim vođama, ne štedeći pritom ni civile. Dana 13.2.2004. u Dohi u Kataru ubijen je tada bivši čečenski predsjednik Zelimhan Jandarbijev, a na drugom frontu ubijen je Ahmad Kadirov u ekspoziji na stadionu 9.5.2004. Putin organzira Mashadovljevo ubojstvo. Ubijen je 8.3.2005. Njegovo tijelo nije predano obitelji, nego je pokopan na tajnom mjestu. Šamilu Basajevu ne uspijeva, međutim nitko doskočiti sve dok 10.7.2006. nije poginuo u eksploziji vagona ispunjenog eksplozivom. Nedugo zatim čečenski su pobunjenici obznanili da odustaju od daljnje borbe.I pogledajte zajednički foto album Busha i Putina
http://en.rian.ru/photolents/20070703/68274059_6.html
gru_sekcija is offline  
Old 05.03.2008., 14:35   #176
Quote:
gru_sekcija kaže: Pogledaj post
15 najglupljih Bushevih izjava"Obećavam vam da ću slušati to što je rečeno ovdje, iako nisam bio ovdje", na Ekonomskom forumu u Waco, Teksas, 23. kolovoza 2002
http://www.nacional.hr/articles/view/39788/
"Mnogo smo vremena proveli pričajući o Africi, kao što bi i trebali. Afrika je nacija koja pati od nevjerojatne bolesti", Gothenburg, Švedska, 14. lilpnja 2001.

"Ako naučite dijete da čita, on ili ona moći će proći test pismenosti", Townsend, Tennesse, 21. veljaèe 2001.

"Ne mogu zamisliti da netko poput Osame bin Ladena može razumjeti smisao Hanuke", Bijela kuća, Washington, 10. prosinca 2001.

"Znate, jedan od najtežih poslova je povezati Irak i borbu protiv terorizma", intervju za CBS, 6. rujna 2006.

"Imate li i vi crnce?", brazilskom predsjedniku Fernandu Cardosu, Washington, 8. studeni 2001.

"Na svaku pucnjavu sa smrtnim posljedicama, dolazi otprilike tri bez smrtnih posljedica. A, ljudi, to je nedopustivo u Americi. Jednostavno nedopustivo. Moramo nešto poduzeti u vezi toga", Philadelphia, Pennsylvannia, 14. svibnja 2001.

"Znam da ljudi i ribe mogu imati miran suživot", Safinaw, Michigan, 29. rujan 2000.

"Znam u što vjerujem i nastavit ću objašnjavati to u što vjerujem, a vjerujem da je to u što vjerujem ispravno", Rim, 22. srpnja 2001.

"Najvažnije nam je pronaći Osamu bin Ladena. To je naš prioritet i nećemo odustati dok ga ne pronađemo", Washington, 13. rujna 2001.

"Ne znam gdje je bin Laden. Nemam pojma i stvarno me ne zanima. Nije toliko bitno. Nije naš prioritet", Washington, 13. ožujka 2002.

"Želim da znate da kad govorimo o ratu, zapravo govorimo o miru", Washington, 18. srpnja 2002.

"Vjerujem da Bog govori kroz mene. Bez toga, ne bih mogao obavljati svoj posao", grupi Amiša, 9. srpnja 2004.

"Da je ovo diktatura, bilo bi puno lakše, dok god sam ja diktator", Washington, 19. prosinca 2000.

"Naši neprijatelji su inovativni i snalažljivi, kao i mi. Nikada ne prestaju razmišljati o novim načinima na koji bi povrijedili našu zemlju i naše ljude, kao ni mi", Washington, 5. kolovoza 2004.:
Čovjek ne daje pametan nego je veći čovjek od Einsteina ....
A koje bi tek izjave procurile da još medijske kuće ne cenzuriraju sve i svašta...
Kaže Kirohito da mu zavidi na inteligenciji
Busola29 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.