Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2009., 22:11   #1
fisherman 5 m

gledo sam gs nautica 510 i BELLINGARDO OPEN 500 Fisherman jeli ko zna nesto vise o njima i imali koji jos dobar fisherman u ovoj klasi
goga100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 11:52   #2
Quote:
goga100 kaže: Pogledaj post
gledo sam gs nautica 510 i BELLINGARDO OPEN 500 Fisherman jeli ko zna nesto vise o njima i imali koji jos dobar fisherman u ovoj klasi
Bog,
ja imam GS Nautica Open 510 Classic (Honda 75KS), vozim ga zadnje 2 sezone (kupljen novi). Uglavnom sam s njim zadovoljan, za vise detalja mozes pogledati neke moje prosle postove ili se javi opet sa nekim konkretnijim pitanjima pa cu ti odgovorit.

Za bolji savjet preporucujem da malo vise napises sto te zanima, tj. kakav brod zelis i sto ti je bitno, koja je namjena broda, za koliko osoba, motor...

Preduhitrit cu neke (Sidro) pa ti preporucit da pogledas Belmarin Quintus-a, ZG proizvodnja, cini mi se da su ljudi prilicno zadovoljni s tim brodom.

POzdrav
open510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 17:27   #3
Dodao bih: Tušekov Gringo 500. http://www.plovila-tusek.com/plovila.htm
Matošićev Bakan 5. http://www.matosic.com/cro/cabin.html
Posebno bi izdvoio cabin verzije,po meni puno bolje od opena.
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 18:01   #4
Quote:
open510 kaže: Pogledaj post
Bog,
ja imam GS Nautica Open 510 Classic (Honda 75KS), vozim ga zadnje 2 sezone (kupljen novi). Uglavnom sam s njim zadovoljan, za vise detalja mozes pogledati neke moje prosle postove ili se javi opet sa nekim konkretnijim pitanjima pa cu ti odgovorit.

Za bolji savjet preporucujem da malo vise napises sto te zanima, tj. kakav brod zelis i sto ti je bitno, koja je namjena broda, za koliko osoba, motor...

Preduhitrit cu neke (Sidro) pa ti preporucit da pogledas Belmarin Quintus-a, ZG proizvodnja, cini mi se da su ljudi prilicno zadovoljni s tim brodom.

POzdrav
koja je razlika izmedu classic i elite,jeli se kod classica moze sjedeci vozit
goga100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 17:53   #5
Quote:
goga100 kaže: Pogledaj post
koja je razlika izmedu classic i elite,jeli se kod classica moze sjedeci vozit
Elite je nijansu bolje opremljena verzija (npr. rucke od inoxa na krmi za pridrzavanje kod izlaska iz mora), ali glavna razlika je cijena (cca. 1000eura) i dodatno sjedalo za skipera kojeg Classic nema. Sjedalo je dovoljno samo za jednu osobu i zbog njega je konzola pomaknuta naprijed za cca. 30cm sto smanjuje poprilicno prostor straga i pogotovo ispred konzole, a i kretanje je nesto otezano. Naravno, teziste broda je pomaknuto prema naprijed sto bi trebalo nesto popraviti vozne osobine kad je skiper sam u brodu (u tom slucaju je prova relativno lagana).
Meni je osobno najbitnija prostranost u brodu pa sam zato uzeo Classic verziju i sto se tice prostranosti u kokpitu zaista sam vise nego zadovoljan.

Sto se tice sjedenja, u classic verziji se moze sasvim normalno vozit sjedeci na straznjoj klupi i gledati kroz vjetrobran, ako je netko nizeg rasta moze sjedit na dodatnom jastuku da ima bolju preglednost tokom voznje.
open510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 18:04   #6
open 510, dal si se susretao sa GS Nautica 550 open. Imaš li kakva iskustva sa predmetnim (ti ili netko od poznanika), na netu i nema baš nekakvih recenzija i sl.

pozdrav!
zzeljkoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 18:11   #7
Quote:
Farymann kaže: Pogledaj post
Dodao bih: Tušekov Gringo 500. http://www.plovila-tusek.com/plovila.htm
Matošićev Bakan 5. http://www.matosic.com/cro/cabin.html
Posebno bi izdvoio cabin verzije,po meni puno bolje od opena.
Da ne zaboravim Tusekovu Cobru 499 koja bi po meni bila najbolji gliser u klasi 5m da nije nekoliko mana:
1) cijena broda (cca. 10000kn veca od mog Open-a)
2) najveca mana je svakako tezina (u prospektu stoji 500kg, ali mislim da je puno blize 600kg) sto trazi jaci motor (min. 90ks po mogucnosti 2T radi veceg okretnog momenta za izglisiravanje npr. E-Tec), uzrokuje vecu potrosnju i buku te zahtijeva jaču prikolicu za vuču
3) nakon nekoliko razgovora s gospodinom Mariom Tusekom siguran sam da u njega ne bih narucio/kupio ni brokvu, a kamoli brod
open510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 19:21   #8
Quote:
open510 kaže: Pogledaj post
Elite je nijansu bolje opremljena verzija (npr. rucke od inoxa na krmi za pridrzavanje kod izlaska iz mora), ali glavna razlika je cijena (cca. 1000eura) i dodatno sjedalo za skipera kojeg Classic nema. Sjedalo je dovoljno samo za jednu osobu i zbog njega je konzola pomaknuta naprijed za cca. 30cm sto smanjuje poprilicno prostor straga i pogotovo ispred konzole, a i kretanje je nesto otezano. Naravno, teziste broda je pomaknuto prema naprijed sto bi trebalo nesto popraviti vozne osobine kad je skiper sam u brodu (u tom slucaju je prova relativno lagana).
Meni je osobno najbitnija prostranost u brodu pa sam zato uzeo Classic verziju i sto se tice prostranosti u kokpitu zaista sam vise nego zadovoljan.

Sto se tice sjedenja, u classic verziji se moze sasvim normalno vozit sjedeci na straznjoj klupi i gledati kroz vjetrobran, ako je netko nizeg rasta moze sjedit na dodatnom jastuku da ima bolju preglednost tokom voznje.
kolika bi bila vrijednost opena 510 clasic sa bimini tus itd bez motora 2005 godiste
goga100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 21:16   #9
Quote:
open510 kaže: Pogledaj post
Da ne zaboravim Tusekovu Cobru 499 koja bi po meni bila najbolji gliser u klasi 5m da nije nekoliko mana:
1) cijena broda (cca. 10000kn veca od mog Open-a)
2) najveca mana je svakako tezina (u prospektu stoji 500kg, ali mislim da je puno blize 600kg) sto trazi jaci motor (min. 90ks po mogucnosti 2T radi veceg okretnog momenta za izglisiravanje npr. E-Tec), uzrokuje vecu potrosnju i buku te zahtijeva jaču prikolicu za vuču
3) nakon nekoliko razgovora s gospodinom Mariom Tusekom siguran sam da u njega ne bih narucio/kupio ni brokvu, a kamoli brod
Tocka 1 i 2 su tocne. Cobra je teška i treba jak motor,zato je tusek istiskuje iz proizvodnje i više je ne izlaže po sajmovima.
Napravio je novi model Gringo 500 open i cabin, brod je po meni fenomenalam,a s evinrude 40 potegne 28 milja.
Znaci od Tušeka samo gringo dolazi u obzir.
Možda je koju kunu skuplji,ali brodu nisam našao mane.
Točka 3, ne znam kakve razgovore ste vodili ali znam da je Tušek ljudina.
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 17:05   #10
Quote:
zzeljkoo kaže: Pogledaj post
open 510, dal si se susretao sa GS Nautica 550 open. Imaš li kakva iskustva sa predmetnim (ti ili netko od poznanika), na netu i nema baš nekakvih recenzija i sl.

pozdrav!
Nemam bas neka iskustva sa 550-ticom, samo sam ga gledao kad sam kupovao svoga. Ako se ne varam, oblik trupa i sirina broda je ista kao i za 510-tku i raspored u kokpitu kao 510 Elite. Mislim da je to u biti samo malo produljena 510-tka Elite, dakle klupa za skipera i nesto vise mjesta ispred konzole (kao i moj Classic) od 510 Elite. Pretpostavljam da bi 75-90ks bilo dovoljno za taj brod.
Inace, ako razmatras te brodove pogledaj obavezno 580-tku, imas i test u Burzi Nautike (mozda postoji i za 550-ticu u nekom starijem broju), ako se dobro sjecam neki broj iz 2009.g. Cini mi se da je nesto bolji od linije 510-550, drukciji je trup i ide do 33 cvora sa hondom 90ks.
open510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 17:13   #11
Quote:
goga100 kaže: Pogledaj post
kolika bi bila vrijednost opena 510 clasic sa bimini tus itd bez motora 2005 godiste
koliko se dogovoris sa prodavacem

Salu na stranu, cijena ovisi o stanju broda i dodatnoj opremi (npr. samo bimini kosta do 1000eura). Ako je dobro opremljen i uredan (papiri+odrzavanje), placena trosarina i sl. , recimo do 35000kn
open510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 17:22   #12
Quote:
Farymann kaže: Pogledaj post
Tocka 1 i 2 su tocne. Cobra je teška i treba jak motor,zato je tusek istiskuje iz proizvodnje i više je ne izlaže po sajmovima.
Napravio je novi model Gringo 500 open i cabin, brod je po meni fenomenalam,a s evinrude 40 potegne 28 milja.
Znaci od Tušeka samo gringo dolazi u obzir.
Možda je koju kunu skuplji,ali brodu nisam našao mane.
Točka 3, ne znam kakve razgovore ste vodili ali znam da je Tušek ljudina.
Tocka 3. to bi mozda vridilo za tatu Tuseka, za Marija se ne bih slozio.
Doduse, moguce je da grijesim i da sam u manjini obzirom da ja uvijek trazim (i dajem) ciste racune (citaj: sa PDV-om i bez naknadnog mijenjanja dogovorene cijene) kad nesto kupujem sto ne bih mogao reci za Marija Tuseka i vjerojatno vecinu ljudi koji uglavnom traze nacine za izbjegavanje placanja poreza i nije ih puno briga za rad "na bijelo" (pa makar i imali registrirani obrt/firmu kao Tusekovi)
open510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:42   #13
Da li je tko imao iskustva sa Poseidonom 540 blu water??
http://www.pronavis.hr/bluewater_open_540.htm
U naprijed hvala
miKro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 09:57   #14
Koliko znan ovi grci šta proizvode Poseidone rade i za ranieri a ova 540 mi se čini slična soveratu - isti trup druga paluba. U italiji je taj soverato jedan od najprodavanijih modela naročito u varijanti sa 40/60 konja koje stavljaju zbog poreza, negdi san naša podatak da ide oko 30 milja. Tako da bi i ovi brod u toj varijanti iša okej. Svojevremeno san ih zva i barka je bila oko 80.000 kn a sad je mislin spuštena na 60000 kn, motor Yamaha 4'0/60 je oko 55 k, tako da to ispada okej cjena
Meštar Duje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.