Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2010., 23:56   #241
Meni je jeftiniji pelet.
agt is offline  
Old 26.03.2010., 13:23   #242
Quote:
damso cbr kaže: Pogledaj post
Upravuste i usput jedno pitanje stoje jeftinije za lozenje drvo ili pelet,
pozdrav.
Za mene je jeftiniji pelet. Na strani peleta je i komfor koristenja.
Pozz
Rolinger is offline  
Old 26.03.2010., 21:24   #243
Quote:
Rolinger kaže: Pogledaj post
Za mene je jeftiniji pelet. Na strani peleta je i komfor koristenja.
Pozz
zanima me situacija sa peletom iz nemile,cini mi se ima nekih prituzbi po forumima.
duh22 is offline  
Old 27.03.2010., 12:18   #244
Quote:
duh22 kaže: Pogledaj post
zanima me situacija sa peletom iz nemile,cini mi se ima nekih prituzbi po forumima.
Ja sam ga u ovoj sezoni koristio prvi put. Cinjenica je da ovi iz Nemile najveci dio proizvodnje izvoze za Italiju, tako da mislim da imaju kvalitetnu kontrolu. Ja sam uspio kupiti pelet u 8. mjesecu kada je u Italiji poceo ferragosto - kolektivni godisnji odmor. Isto planiram napraviti i ove godine. Prethodnu sezonu sam koristio FIS pelet koji je skuplji cca 50 EUR/t ali ni po cemu nisam primjetio da je boljeg kvaliteta. Mislim da je samo kolicina pepela skoro neznatno veca u odnosu na fis.
Cak sam ove godine pozajmio susjedu pelet iz Nemile koji je imao problema sa skupljim fisovim peletom i nakon sto je probao moj pelet kupio je i on iz Nemile. Nije se nakon toga zalio na kvalitet.
Mislim da kvalitet peleta najvise ovisi o kvalitetu piljevine, mada sam pomalo sumnjicav u recepture po kojima ih svi rade.Tko moze razlikovati sta je unutra na velikoj hrpi? Piljevina je otpad od drveta koji se koristi u pojedinoj pilani. A u kraju gdje ima dosta crnogorice i kvalitetnijih liscara, kao sto je Bistricak i Nemila, za ocekivati je veci kvalitet peleta nego u krajevima gdje rastu pretezno lipa i vrba.
Rolinger is offline  
Old 30.03.2010., 18:02   #245
Što se tiće pelete iz nemile mogu reći jedno,cijena mu je dobra ali je slabiji i od Fisovog i od Šujičkog i pakuju ga u neke vreće tako da nikad ne znaš točno koliko si dobio prisiljen si da prihvatiš da na paleti ima onoliko koliko ti oni kažu ili moraš da voziš kamion na vagu.Ja sam kupio prošle godine u 8 mjesecu 6 "tona" i bio je po prilično dobar onda sam u 11 mjesecu kupio još 5 "tona" koji su bili skuplji a slabiji od prve ture,onda sam uzeo Fisov i vidio da je puno bolji.Sad koristim Šujički po kvalitetu ništa ne zaostaje za Fisovim samo je jeftiniji.
lovric is offline  
Old 31.03.2010., 11:20   #246
Quote:
lovric kaže: Pogledaj post
Što se tiće pelete iz nemile mogu reći jedno,cijena mu je dobra ali je slabiji i od Fisovog i od Šujičkog i pakuju ga u neke vreće tako da nikad ne znaš točno koliko si dobio prisiljen si da prihvatiš da na paleti ima onoliko koliko ti oni kažu ili moraš da voziš kamion na vagu.Ja sam kupio prošle godine u 8 mjesecu 6 "tona" i bio je po prilično dobar onda sam u 11 mjesecu kupio još 5 "tona" koji su bili skuplji a slabiji od prve ture,onda sam uzeo Fisov i vidio da je puno bolji.Sad koristim Šujički po kvalitetu ništa ne zaostaje za Fisovim samo je jeftiniji.
Koja je cijena šujičkog peleta po toni i imaju li osiguranu dostavu?
Rolinger is offline  
Old 31.03.2010., 18:34   #247
koga zanima kopija centrometala ovako izgleda ......

http://www.youtube.com/watch?v=jh09vncy7vU

http://www.youtube.com/watch?v=LZ4I-...eature=related
preso1 is offline  
Old 31.03.2010., 22:00   #248
pozzz!!
mene zanima jeli normalno da kad potrošim cca 100 kg peleta da imam punu posudu pepela i na rešetkici ispred plamenika imam ugrudanog pepela tj zaljepi se za rešetkicu i još nešto kad su ovakvi proljetni dani koja vam je temp. nariktana u kotlu poz
maya3 is offline  
Old 31.03.2010., 22:12   #249
Smile

Quote:
preso1 kaže: Pogledaj post
ista moja
duh22 is offline  
Old 02.04.2010., 15:12   #250
Thumbs up pozdrav!!

Bok mayo3 daj mi reci koliko puta čistiš peć?Normalno je da ostane pepela ispred rešetkice,ali ako je to previše moraš si poštelati parametre izgaranja.Pozdrav
kol is offline  
Old 02.04.2010., 22:58   #251
Quote:
maya3 kaže: Pogledaj post
pozzz!!
mene zanima jeli normalno da kad potrošim cca 100 kg peleta da imam punu posudu pepela i na rešetkici ispred plamenika imam ugrudanog pepela tj zaljepi se za rešetkicu i još nešto kad su ovakvi proljetni dani koja vam je temp. nariktana u kotlu poz
temperatura je uvijek bolja što je manja a da zagriješ prostor.
kod mene je trenutno 55c do 60c zavisi od vanjske temperature.
stmat is offline  
Old 03.04.2010., 09:06   #252
poz
peć čistim jednom tjedno ma nepotroši ona sad tjedno cca 100kg ali je rešetkica skoro puna pepela koji je tvrd i skoro punu lužnicu luga
maya3 is offline  
Old 03.04.2010., 11:01   #253
KVALITET PELETA

Jednostavan test kvalitete:

Stavite manju količinu peleta u čašu vode:

Dobra kvaliteta: pelet tone

Slabija kvaliteta: pelet pliva na površini.
preso1 is offline  
Old 03.04.2010., 12:39   #254
ili ovo

http://www.thermoflux.ba/index.php?o...d=55&Itemid=75
preso1 is offline  
Old 07.04.2010., 01:31   #255

Da li ima netko instaliran ovaj kotao koji bosanci prodaju (Pelling)? Da podjeli iskustva...
__________________
...al inace sam dobro...
vixana is offline  
Old 12.04.2010., 13:59   #256
Quote:
maya3 kaže: Pogledaj post
poz
peć čistim jednom tjedno ma nepotroši ona sad tjedno cca 100kg ali je rešetkica skoro puna pepela koji je tvrd i skoro punu lužnicu luga
bok poštelaj si ventilator digni ga za 100 ali tako moraš idruge parametre dignuti pa ćeš vidjeti ako bude trebalo digni još
kol is offline  
Old 13.04.2010., 21:49   #257
.....i jos nitko nije dao cijene pelet setova za VIADRUS peci na drva....
tunja298 is offline  
Old 14.04.2010., 08:26   #258
ima tko kakva iskustva s ovom firmom:

www.ies-grupa.eu

dobila ponudu od njih koja je poprilično povoljna, ali neznam kakve su peći i da li se to isplati uzimati... peći su BAXI grupe i jedan od firme Biodom i ta bi nam odgovarala po kW, samo neznam koliko su one dobre
Ananke is offline  
Old 14.04.2010., 20:08   #259
Ananke, video sam kako radi Biodom27 sistem, ali nemam nekog velikog iskustva.

Imam jedan Centrometal 35KW, pa ću uglavnom porediti sa njim.

Interesatno je što hrani peletom odozgo (pelet upada u ćup) i ne može doći do zagušenja ili prestanka dopremanja peleta kao kod Centrometala koji doprema kroz crevo.

Pražnjenje pepela je jednostavnije nego kod Centrometala, jer ne zahteva da se sistem bar malo ohladi, već usisivačem (koliko sam shvatio, isti se isporučuje uz gorionik) usisa prostor oko ćupa u kome se odvija sagorevanje. Za detaljnije čišćenje je potrebno sačekati da se peć ohladi, ali najveći deo pepela je moguće izvući i ovako.

Ima sistem čišćenja unutrašnjih zidova kotla, preko neke ručke na prednjoj strani. Povučeš ručku, on sastruže naslage sa zidova i smesti ih u neku kutiju na dnu kotla (nisam video kako izgleda pražnjenje).

Ceo sistem je vrlo kompaktan i ako zanemarimo cenu, čini mi se da je bolja kupovina. Koja je cena u Hrvatskoj?
U Srbiji je cena 3500€ + troškovi montaže (oko 100€).

Centrometal ima prednost u lakšem monitranju većeg rezervoara, ali s obzirom da planiram da napravim rezervoar od 10+ kubnih metara, ta stavka mi nije bitna.
Mordred is offline  
Old 15.04.2010., 21:49   #260
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
temperatura je uvijek bolja što je manja a da zagriješ prostor.
kod mene je trenutno 55c do 60c zavisi od vanjske temperature.
Na nižim temperaturama se stvara veća kondenzacija u kotlu i smanjuje se radni vijek kotla,peć ne bi smjela raditi ispod 65 C...
F@@hrenheit is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.