Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2011., 17:04   #201
A jesi zapeo za to...moze biti stetno, sve ovisi od osobe do osobe, moja mama je jednom u hitnoj zavrsila radi toga jer nije joj stomak, tj crijeva, sta vec mogli podnijet toliki pritisak pa je morala ici na klistiranje, ako si to zelis..samo naprijed.
Littleaigrl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 17:36   #202
Ako ti se ne da ništa nositi sa sobom, probaj ujutro natešte popiti čašu mlake vode ili još bolje mineralne...to bi ti trebalo pomoć. Ali 7 dana bez stolice, nije baš za igrat se.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 22:55   #203
Problem sa stolicom

Vec par dana imam konstantni proljev sta god pojedem, cujem kako crijeva rade kao da pucketa nesto...ne osjecam bas neku bol ali vise kao neku nelagodu u predjelu crijeva, malo na lijevoj strani malo na desnoj ovisi.

Inace 2008 sam imao hemeroide, to sam nekako zalijecio ali svako toliko mi se sjebe probava, zna biti i normalna stolica ali cesto bude sracka.

Oko cmara sam primijetio kao neku kuglicu...to je sigurno ona prokleta fistula.

Prije par dana sam pojeo neko meso koje je bilo cudno (malo ljepljivo) i nije mi prijalo pa moguce da sam zaradio neku bakteriju.

Svega me strah toga jer citam na netu da za Crohnovu bolest imas probleme sa probavom i tu fistulu.

Moram kod doktora da vidimo sta je ali treba jos izdrzat par dana.

Inace mozda sam sjebao sta nisam vise dana jeo samo prepecenac i caj nego sam odmah sljedeci dan jeo normalno ali sta god pojedem sta inace stvrde stolicu opet isto sranje.

Evo molim nekog za neki savjet ako se nasao u slicnoj situaciji sta mi je ciniti.


POZDRAV !
DLS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 21:48   #204
Quote:
DLS kaže: Pogledaj post
Vec par dana imam konstantni proljev sta god pojedem, cujem kako crijeva rade kao da pucketa nesto...ne osjecam bas neku bol ali vise kao neku nelagodu u predjelu crijeva, malo na lijevoj strani malo na desnoj ovisi.

Inace 2008 sam imao hemeroide, to sam nekako zalijecio ali svako toliko mi se sjebe probava, zna biti i normalna stolica ali cesto bude sracka.

Oko cmara sam primijetio kao neku kuglicu...to je sigurno ona prokleta fistula.

Prije par dana sam pojeo neko meso koje je bilo cudno (malo ljepljivo) i nije mi prijalo pa moguce da sam zaradio neku bakteriju.

Svega me strah toga jer citam na netu da za Crohnovu bolest imas probleme sa probavom i tu fistulu.

Moram kod doktora da vidimo sta je ali treba jos izdrzat par dana.

Inace mozda sam sjebao sta nisam vise dana jeo samo prepecenac i caj nego sam odmah sljedeci dan jeo normalno ali sta god pojedem sta inace stvrde stolicu opet isto sranje.

Evo molim nekog za neki savjet ako se nasao u slicnoj situaciji sta mi je ciniti.


POZDRAV !
Jebo vas gugl, da vas jebo !
Ako na internetu piše da su, između ostalog, to simptomi Chronove bolesti, ne znači da je ti imaš.

Da imaš Chrona, imao bi proljev konstantno, imao bi krvavo-sluzavu stolicu, bio bi u manjku svih elektrolita i slično.
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 23:41   #205
Slažem se sa Fra Antom jer se svatko danas, čitajući na netu o simptomima xy bolesti, može preboznati kroz svaku treću bolest čega sve ne.
Fra Ante, nemam namjeru siktati na psovke za gugl, no ne pristaje ovom podforumu, ali ni tvom nicku
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 23:45   #206
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Fra Ante, nemam namjeru siktati na psovke za gugl, no ne pristaje ovom podforumu, ali ni tvom nicku
Znam. Ispričavam se svima. Ali naprosto više ne možeš ljudskim riječnikom objasniti ovu nadnaravnu pojavu samodijagnoze. Odoh ja iz medicine, jer prosječan pacijent uz gugl zna više nego što mi zadnja dlaka na glavi može zamislit. I nikako da ih se odvrati od tih internet svinjarija. Ako mu ne prepišeš citostatik za gugl-karcinom, psuje ti majku. Dosta je toga !

Ali, ipak, isprika !
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 00:01   #207
Ma sve Ok, nemoj se nervirati zbog toga.
Vremena su takva nažalost i to se danas jednostavno ne može izbjeći.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 22:17   #208
Imam ja jedan problem. Jedem puno voća i pijem dosta vode ali kad je zima uvijek imam problema sa stolicom ???
__________________
bože, meni tako malo treba,
ispod ovog svetog neba,
topla postelja i....(T.P.)
mppet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 00:34   #209
Problem sa stolicom

u zadnje vrijeme u stolici nalazim neke bijele tocke ali je normalne smede boje i ne osjecam nikakve druge probleme. Imam 20 god. Jesu te tockice normalne ili?
xylene is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 08:09   #210
U svakom slučaju zavisi kaj jedeš,ako si jela kakve žitarice može biti. Ali ako nije od hrane onda vjerojatno imaš neki parazit,opet ništa strašno odi dokroru opće medicine da ti uputnicu za bakteriološko testiranje stolice napraviš pretragu vidi se nalaz i dobiš adekvatnu terapiju izljećis se za mijesec dana i to je to...
Xivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 22:09   #211
Pozdrav ! Tvoj problem je losa prehrana, odnosno kronican nedostatak vlakana koji ti onemogucavaju normalnu i probavu i stolicu ( to je jednom dnevno minimum, a 2 puta je super). Meni je jednom izostala stolica punih tjedan dana kad sam bila u rodbine i osjecala sam se uzasno, ali razlog je bio vrlo jednostavan, nisam tad jela uopce voce i povrce vec same skrobne stvari ( kruh, tijesto, pizze itd). Inace nemam nikakvih problema sa zdravljem bas zato sto jedem svaki dan, a pogotovo ujutro puno voca i povrca u sirovom obliku. Savjetujem tebi, a i svima koji imaju problema sa izostankom ili tvrdom stolicom, hemeroidima, plinovima, nadutoscu i svim mogucim drugim problemima prehranu sa minimumom rafiniranih namirnica, a maximumom prirodnih poput sirovog voca, povrca, orasastih plodova itd. Sretno
Adrianne Corie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 10:22   #212
Zelena stolica kod odraslih

Što bi mogao biti uzrok ovoj pojavi?
Nisam jela nikakvu zelenjavu,a več drugi dan mi stolica liči na šreka,s tim da je danas svjetlija,otprilike kao ovaj smajlić
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 12:47   #213
Evo prekopirano sa jednog drugog foruma:

Obojenost stolice

jeste posljedica izlučivanja žuči u crijevni trakt kao dio probavnog procesa koji zapravo oboji stolicu smeđu boju.

1. Stolica je prvo zelena
2. onda se okreće u jarko žutu boju zato što ide kroz probavni trakt.
3. To su djelovanja žuči i bakterija koje konačno stolicu oboje u smeđu boju.


Indikacije - Boja stolice

Žuta ili zelena

Žute ili zelene stolice mogu ukazati da stolica prolazi kroz probavni trakt previše brzo ne dajući mu priliku da promijeni boju. Može isto tako naznačiti da ne dolazi dosta nije dovoljno žučo zbog neke opstrukcije.

Tamne boje

Tamne boje stolice je znak poremećaja trombocita, deficiency, anemija, ciroza, rak debelog crijeva, intravascular diseminirane koagulacije, peptički ulkus, ili raka želuca. Bolest jetre uključuje žuti ton na koži i bijelo pranje očiju (žutica) i smeđu boju urina.

Crno ili Tarray

Crno ili crno točkasta stolica (melena) - prolazno crna, oklijevanja i može biti znak odstajale krvi u stolici. Drugi uzroci su, iron deficiency anemija, ciroza, rak debelog crijeva, intravascular diseminirane koagulacije, peptički ulkus, ili raka želuca.

U razvijenim ciroza (bolesti jetre), trbuh postaje povećan s tekućinom zbog rupture krvnih žila u želucu i jednjaku a koje uzrokuju krvarenja. Osoba svibanj povraćati krv ili imati prolazne crne stolice. Vrlo tamne stolice, na primjer, mogu biti znaj ulceroznih lezija u višim dijelovima probavnog trakta.

NAPOMENA: konzumacijom crnog sladića, olova, željeza pilule, ili borovnice mogu izazvati crne stolice ili lažnu melenu. Stolice trebaju biti testirane na prisutnost skrivene krvi.

Krv u stolici (Hematochezia)

Prolazno crvena, ili kesten - boja stolice. Crvena ili "Frank" krv u stolici može biti uzrokovana hemoroidima. Krvave stolice se mogu vidjeti kod amebiase, analne pukotine, ili raka debelog crijeva, Colonic polipoza ili tumori, diverticulosis.

Neobično, krvarenje dolazi iz gornjeg crijeva ili želuca. Krvarenje kao što je opisamo obično se ocjenjuje prema kolonoskopiji. Krv, koja se vidi u stolici, može nastati bilo gdje duž probavnog trakta. Crna stolica obično znači da krv dolazi iz gornjeg dijela GI trakta. Najmanje 6 tablespoons (ili 200 milliliters) u krvi mora biti izgubljeno u cilju da uzrokuje prolaz melene. Smeđe stolice ili svijetlo crvene krvi obično ukazuju na to da krv dolazi iz velikih crijeva ili rektuma. Međutim, ponekad može biti uzrokovan masivni krvarenjem gornjeg GI trakta.
Krvave stolice također može uzrokovati povraćanje krvi, kao što su peptički ulkusi. Boja stolice može predložiti lokaciju krvarenja no to nije pouzdano.

Konačna dijagnoza će zahtijevati radiografska i / ili endoskopske istrage.

Crna boja –

• krvarenje ulkus
• gastritis
• varikoziteta jednjaka

Kesten boje –

• svi uzroci crne boje stolice
• diverticular krvarenje
• vaskularna malformacija
• crijevna infekcija (kao što su bakterijska enterokolitis)
• upalne bolesti crijeva
• tumor
• polipoza kolona ili raka debelog crijeva

Svijetlo crvena boja –

• svi uzroci crne ili kesten boje stolica
• hemoroidi
• analna fisura ( "pukotine" u analnom području)

glina obojene stolice

Sive stolice, blijede stolice, ljepilo ili gline u boji stolice vidi se u hepatitisu, poremećaju žući, ili malabsorption uvjetima. Žučne soli u stolici koje izlučuje jetra daju normalno smeđe boje.

Opstrukcija protoka žuči iz jetre ("kolestaza"), ili jetre kao što su infekcije virusni hepatitis (A, B, C, itd.), mogu proizvoditi gline obojene stolice. Mogući razlozi za gline obojene stolice rezultirati iz problema u bilijarnom sustavu (sustav odvodnje za žuč, jetra i gušterača):
Malabsorptione probleme mogu izazvati nesvarene masti u stolici (steatorrhea) koje karakteriziraju smrdljiv miris, svijetlo žute do sivo , masna stolice. Ovaj isto tako može biti uzrokovano niskim žuči izlaz.

Orange Stolice

Orange stolice mogu biti zbog određenih lijekova. Beta-karoten (oblik vitamina A) daju narančaste stolice kao nuspojavu tako da provjerite sve izvore vitamina i dodataka, kao i unos hrane visoke u beta-karotena (mrkva, slatki krumpir, itd.).

Druga mogućnost je ako su stolica više blijedo-narančaste, možda ukazuju na nedostatak žučnih soli (koja daje stolici smeđe boje). Ostali izvori su antacidi koji sadrže aluminij-hidroksid, barij od nedavnih test klistir barij, i hepatitisa. Provjerite neke referentne vrijednosti jetrenih testova za procjenu pravilne funkcije jetre.
Umjetna narančasta ili žuta colorings, ili neki drugi umjetni colorings može biti proizvod naranča stolice
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 23:00   #214
Unhappy

Mislim da imam psihicki problem odrazen na stomacnim tegobama.Nalaze sam sve napravila i preglede i sve mi je u redu. Konstantno imam osjecaj da moram obaviti veliku nuzbu, Vrlo cesto, skoro svako 2-3 dan sam na rubu proljeva i jako rijetko imam normalnu stolicu, ali bas jaako jaako rijetko. Nakon svake obavljene stolice imam tako cudan osjecaj u stomku i kad prvi put obavim, odma me pocne vuc non stop u wc, sve dok ne popijem linex. Nemam neke bas bolove, samo nakon sto nakon prve obavljene stolice mi zna u stomku bit osjecaj ko da imam proljev i zuji mi nesto, ja popijem linex i jos eventualno do kraja dana jednom podem u wc i bude mi normalna stolica, ali osjecaj u stomku se ne mijenja.Jako izrazeno mi je kad imam neku obavezu, koju ne smijem izbjeci ili ne bi smjela. Na jako zahtjevnom sam fakultetu i ne smijem izostajati i imamo puno terenske nastave, koju cesto izbjegnem ili idem s teskom mukom. Vise sam zaboravila, kako izgleda normalan osjecaj za stolicu, strasno me ovo muci, vec 6 mjeseci, mlada sam, imam 19 godina, i vec sam propustila dosta mogucnosti u zivotu, radi ovoga. Vec me sad pocela hvatat paranoja, kako cu u subotu cijeli dan na otoku izdrzat!? -.-
Miss Andrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 23:16   #215
Quote:
Miss Andrey kaže: Pogledaj post
Mislim da imam psihicki problem odrazen na stomacnim tegobama.Nalaze sam sve napravila i preglede i sve mi je u redu. Konstantno imam osjecaj da moram obaviti veliku nuzbu, Vrlo cesto, skoro svako 2-3 dan sam na rubu proljeva i jako rijetko imam normalnu stolicu, ali bas jaako jaako rijetko. Nakon svake obavljene stolice imam tako cudan osjecaj u stomku i kad prvi put obavim, odma me pocne vuc non stop u wc, sve dok ne popijem linex. Nemam neke bas bolove, samo nakon sto nakon prve obavljene stolice mi zna u stomku bit osjecaj ko da imam proljev i zuji mi nesto, ja popijem linex i jos eventualno do kraja dana jednom podem u wc i bude mi normalna stolica, ali osjecaj u stomku se ne mijenja.Jako izrazeno mi je kad imam neku obavezu, koju ne smijem izbjeci ili ne bi smjela. Na jako zahtjevnom sam fakultetu i ne smijem izostajati i imamo puno terenske nastave, koju cesto izbjegnem ili idem s teskom mukom. Vise sam zaboravila, kako izgleda normalan osjecaj za stolicu, strasno me ovo muci, vec 6 mjeseci, mlada sam, imam 19 godina, i vec sam propustila dosta mogucnosti u zivotu, radi ovoga. Vec me sad pocela hvatat paranoja, kako cu u subotu cijeli dan na otoku izdrzat!? -.-
Pročitaj ovu temu: Sindrom iritabilnog kolona (IBS), nisi jedina kojoj se to događa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 10:53   #216
Da,definitivno je to to,ako te to muči kad imaš neke obaveze..
__________________
Fly on the wings of love.
pjevacica17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 11:15   #217
Tvrda stolica

Dakle, problem o kojem pišen vezan je uz tvrdu stolicu. Naime, već jedan niz godina imam problem sa tvrdom stolicom. Bez obzira na moju prehranu koja se osim tvrde bazira i na jušnoj hrani, jednostavno imam problem sa navedenim problemom. To se "nažalost" može iščitati i po broju koliko sam već puta zbog toga odštopavao wc školjku kod kuće. Kad bi moji na poslu to znali, mislim da bi me ubili

Dakle, zanima me ima li neki preparat, lijek, način prehrane ili nešto slično kako bi mogao riješiti svoj problem. Naime, bojim se da bi zbog naprezanja crijeva zbog teške stolice uskoro mogao početi "izasrati" krv ili nedaj bože dobiti hemeroide. Ima li lijeka ??? Dobri ljudi pomagajte...
slučajni_prolaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 11:18   #218
Jogurti. Puno lanenih sjemenki, mljevenih. To dodavaj u sve jušno. Fino je. Ne brini.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 13:08   #219
Česti problemi sa probavom/mekana stolica

poz ljudi
dosta često imam bol u trbuhu i tako par puta kada imam bol u trbuhu ponekad dobijem i proljev.i ozdravim za 3-4 dana.
međutim, ovaj utorak ujutro, opet proljev, ležao u krevetu, imao visoku temperaturu, osjećao sam se izmučeno.Isti taj dan, odem kod doktora.
napisala mi antibiotik i Linex forte ( protiv proljeva ).Antibiotik sam pijo 2 tablete ujutro i 2 navečer.Jučer sam se već osjećao bolje i pojeo ono malu čokoladicu bananko banana.,I danas ujutro sam uzeo posljednje 2 tablete, tj.antibiotik.
Da bih sada 15 minuta prije nego što ovo pišem opet dobio proljev.
ja neznam, što da radim.Sada da mi baš ta mala čokoladica što sam jučer pojeo sve sjebe ....
ja nezz što da radim.pomoć, dali mi je to nekakva bolest, stalno problemi sa stomakom, tj.želucem, crijevima?
dajte mi savjet što da jedem.i odgovor na moje pitanje.hvala
xPlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 13:26   #220
ako si reagirao nakon pojedenog slatkiša, meni zvuči kao da imaš problem sa gljivicama u probavi.
ako je tako, antibiotik te možda dodatno zeznuo, ako si imao temperaturu mislim da je prije bila viroza nego neka bakterijska upala,
jel te slala na neku pretragu? (tipa leukociti sedimentacija ili nešto slični iz krvi) zašto ti je zapravo dala antibiotik?
javi se doktorici i reci da ti nije do kraja izliječeno i da ti se pogoršalo nakon čokoladice, ali problem je većina doktora gljivice ne doživljava posebno ozbiljno, a svaku glupost liječe antibiotikom (koji ne pomažu za viruse i pogoršavaju gljivice)
pa ako ti ona ništa ne promijeni u terapiji, pogledaj si malo po internetu dijetu protiv candide, probaj se tako hraniti neko vrijeme i nastavi piti linex to u svakom slučaju pomaže.
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.