Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2013., 20:18   #61
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
Super.

Onda ce ljudi otici tamo gdje im Milanovic i Jovanovic nece odredivati sto je to smece, a sto nije.
Jesi li vidio novu knjigu iz hrvatskog jezika za 6. razred od autora Milanovića? Navodno postoji matematika za 4. razred autor Jaca Kosor.

Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
Nije dovoljno sto iz drzavnog proracuna subvencionira najgore moguce stranacko smece tipa Jutarni List i HTV, nego mu jos treba omoguciti i da zabranjuje pristup internetu.
Najveći broj čitatelja Jutarnjeg Lista je internet populacija. HTV bi trebalo u potpunosti prebaciti na državni proračun, a ne da se financira parafiskalnim nametom.

Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
I otici se tamo gdje im Linic ili Mrsic nece odredjivati koliko ce raditi.
Najbolje u neku državu u kojoj će moći raditi 3 posla, jer će to biti minimalno za preživjeti.
GemsBond is offline  
Old 09.11.2013., 20:35   #62
Pitanje je univerzalno i ne postoji obrazac po kojem bi itko mogao dat objektivan odgovor.
Ako si mlad (relativno), nemaš puno kofera za pakirati (djecu, suprugu.... nemoraš brinut o roditeljima, nemaš nekretninu pod kreditom itd.), savjetovao bi ti da kreneš čim prije i ne okrečeš se. Okreni novu stranicu u svom životu i radom si osiguraj bolje i sigurnije sutra.

Situacija je kratkoročno nepopravljiva, potrebni su nam veliki zaokreti u vođenju politike, gospodarstva a i u drugim pitanjima koje utječu na naš svakodnevni život i bolju budućnost. Kriminal, lopovluk, nepotizam, bahatost, muljaža i nerad su samo neke od vrlina koje su kod nas na cijeni. Samo osobe koje se bave takvim "zvanjima" su zadovoljne stanjem i kotiraju visoko na društvenoj ljestvici uz svesrdnu pomoć medija. Ako ne želiš bit dio tih odabranih očekuje te stalna borba za bolje sutra kao i nas koji smo odlučili ostati do ...
danny is offline  
Old 09.11.2013., 20:51   #63
Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
Po prvi puta u životu imam ozbiljan dojam da će Hrvatska funkcionalno propasti i da ova zemlja nema budućnost, manifestacije strukturalnih problema su svuda vidljive:
ima bez takvih poput tebe.

Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
-kontinuirana višegodišnja loša ekonomska politika koja nema nikakvog smisla kao da se politička elita pretvara da je ekonomija na razini gatanja umjesto znanosti
šta nisu u partiji sve odreda intelektualci, od linića do milanovića itd?

Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
-kolosalna korupcija svih značajnih gospodarskih, upravnih i političkih struktura
koju potiče levo i desno krilo skh-a.

Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
-besmislenost odlaska na izbore budući da je opozicija(HDZ) kriminalna organizacija kao što je to uvijek i bila, i ne samo to već je bizarno da uopće može prijeći izborni prag što znači da veliki broj Hrvata glasa isključivo iz navike umjesto bilo kakvog promišljanja o bilo čemu
zato imaš fantastični sdp na vlastiti, koji samo što nisu spasili Hrvatsku...

Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
-katolička talibanizacija Hrvatske preko proto-fašističkog pokreta U Ime Obitelji, i samo obično katoličko praznovjerje je već primitivno i opasno i bez toga
naravno, zato treba poticat općidruštvenu degeneraciju, te relativizaciju svakih moralno etičkih načela, ipak je to jedini ispravni put za moderno mondenog kvaziliberala.

Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
-ruralni, nacionalistički, socijalistički i praznovjerni(katolička crkva) mentalitet većine Hrvata
malograđan pod gasom o stereotipima?

Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
Već istražujem opcije selidbe u neku drugu zemlju.
sretan put i ne vraćaj se, po mogućnosti nagovori što više svojih prijatelja ( jednakog mentalnog sklopa) da također spreme kofere i zdime.
horus is offline  
Old 09.11.2013., 20:53   #64
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Osoba koja prihvaća svoj nacionalni identitet i koja temeljem tog identiteta dijeli ljubav i solidarnost sa pripadnicima svoje nacije
Problem sa nacionalnim identitetom i etnicitetom je to da su to u potpunosti imaginarne, umjetne tvorevine koje ne postoje izvan ljudskih mozgova.

Isto kao što su, na manjoj razini, to fan-klubovi za Star Trek ili Gospodar Prstenova. Na toj razini kad se takve stvari uzimaju prekomjerno ozbiljno postaju smiješne ali kad se na državnoj razini uzimaju ozbiljno postaju opasne i štetne.
Zorozg is offline  
Old 09.11.2013., 21:26   #65
zasto bijeg?
nema berlinskog zida i strazara, za koju godinu dovoljno se prosetati prek granice i potraziti posao bez problema
cas posla
sivi svijet is offline  
Old 09.11.2013., 21:55   #66
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post

Ah...žao mi je što nismo svi neoliberalni. Tad po tebi ne bismo bili bagra koja zaslužuje batinu i mrkvu.
Do neoliberalizma potrebna je proći još jedna evolucija i to kod naprednijih nacija. Neoliberalizam kod balkanaca(onog lošeg dijela) ti je isto što i neoliberalizam u popravnim domovima, čitaj: kaos i anarhija. Odnosno vidimo kako izgleda kad disciplina popusti kod nas. Ovo ti je ogledalo toga.
Champion_1 is offline  
Old 09.11.2013., 21:59   #67
za koju godinu će ti kinezi govorit gdje ćeš ići i što ćeš raditi, jer će i EU i SAD bankrotirat na ovaj ili onaj način tj izgubit vodeću poziciju, azija će postat gospodar svemira-prvo će ti se naselit hrpa azijata i razbucat sve od industrije po svom principu, ti ćeš bit administracija, eventualno, novi divlji zapad predviđam u stilu, koji kinez zabije svoju zastavu u neki dio bilo koje zemlje starog kontinenta, njegova je i može tu odlučivat kao lokalni šerif, bacat ljude kako mu paše.

vrlo jednostavn, imat će pare, a mi tj EU neće, jer EU i SAD žive na kredu, dokad? dok kinezima i onima od kojih EU i SAD posuđuje novac, ne kažu, e sad je dosta, nema više, mi preuzimamo pravila igre u naše ruke a vi šutite i sjedite.

od EU će ostat samo otoci u kojima se kolko tolko očuvala neovisnost (financijska i ekonomska), tipa Njemačke, koja će se izdvojit iz ostatka porobljene europe.
NMT is offline  
Old 09.11.2013., 22:47   #68
Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
Problem sa nacionalnim identitetom i etnicitetom je to da su to u potpunosti imaginarne, umjetne tvorevine koje ne postoje izvan ljudskih mozgova.
A možda ipak nisu tako umjetne kako ti se čini.

Ako su zajedništvo i solidarnost prirođeni ljudskim bićima (mislim da jesu!) onda će najlakše pronaći put svoga samoostvarenja među onima koji dijele zajednički prostor, povijest i kulturne običaje. Time ne želim odreći vrijednost drugim oblicima društvene povezanosti, ali ovaj se čini sasvim prirodnim.

Quote:
Isto kao što su, na manjoj razini, to fan-klubovi za Star Trek ili Gospodar Prstenova. Na toj razini kad se takve stvari uzimaju prekomjerno ozbiljno postaju smiješne ali kad se na državnoj razini uzimaju ozbiljno postaju opasne i štetne.
Tuđe ljubavi uvijek djeluju pomalo smiješno i iracionalno, dok su naše jaaako ozbiljne i racionalne!

Nema ništa opasno ni štetno u domoljublju. Šteta je samo što je domoljuba sve manje, a sebeljuba sve više.
saurus is offline  
Old 09.11.2013., 23:17   #69
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Aleksa Šantić je bio Srbin i živio je u Mostaru. Koliko bi Neretva trebala imati obala pa da se na jednoj od njih skrase njegovi sunarodnjaci i sumještani, daleko od svih ustalija i bastaša?
Pa što ako je bio Srbin?
Znaš li o kome se uopće radi i o kome govori u spomenutoj pjesmi?
Pjesma nažalost, odlično opisuje ovdašnji prostor bez obzira na vrijeme.
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Old 10.11.2013., 01:18   #70
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ako su zajedništvo i solidarnost prirođeni ljudskim bićima (mislim da jesu!) onda će najlakše pronaći put svoga samoostvarenja među onima koji dijele zajednički prostor, povijest i kulturne običaje. Time ne želim odreći vrijednost drugim oblicima društvene povezanosti, ali ovaj se čini sasvim prirodnim.
I u skaldu sa time prirodno se čini drugima oko sebe uređivati živote po prirodnim zakonima
alohae is offline  
Old 10.11.2013., 04:22   #71
Zasto bi itko pobjegao iz Hrvatske. Hrvatska je danas samostalna, neovisna i demokratska drzava. Svaka drzava ima nekih svojih problema, vise manje tako da mi nismo izuzetak, ali je smjesno tvrditi da tu razina zivota nije zadovoljavajuca. Imamo ono za sto smo se i borili, neovisnost.
Griješnica is offline  
Old 10.11.2013., 04:58   #72
Quote:
Griješnica kaže: Pogledaj post
Zasto bi itko pobjegao iz Hrvatske. .
Zbog ekonomskih problema, kao u Yugi.

Bas kao sto se selilo iz Yuge u Svedsku 70ih, tako se seli i sada.
Sandiran is offline  
Old 10.11.2013., 05:01   #73
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Zbog ekonomskih problema, kao u Yugi.

Bas kao sto se selilo iz Yuge u Svedsku 70ih, tako se seli i sada.
Ma ne znam, bas, nas je narod je sklon tome da stvari prenapuhuje. I neki ljudi koji zive u Svedskoj se zele vjerojatno negdje preseliti, ako ne nista zbog promjene ili nekih svojih hireva.
Griješnica is offline  
Old 10.11.2013., 08:58   #74
Quote:
Griješnica kaže: Pogledaj post
Zasto bi itko pobjegao iz Hrvatske. Hrvatska je danas samostalna, neovisna i demokratska drzava. Svaka drzava ima nekih svojih problema, vise manje tako da mi nismo izuzetak, ali je smjesno tvrditi da tu razina zivota nije zadovoljavajuca. Imamo ono za sto smo se i borili, neovisnost.
Zbog ekonomskih razloga. Zašto bi ovdje ostao i radio za 1300 E, kad za isti posao u Njemačkoj ili Švicarskoj mogu dobiti od 6-10 000 E.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 10.11.2013., 09:07   #75
Quote:
šarafciger kaže: Pogledaj post
također želim sreću svim onima koji će pokušati naći kvalitetniji život van ove naše vukojebine a još više nama koji ostajemo na grudi
Bio bi uvjerljiviji da u avataru imaš odgovarajuću zastavu.
method_man is offline  
Old 10.11.2013., 09:18   #76
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Zbog ekonomskih razloga. Zašto bi ovdje ostao i radio za 1300 E, kad za isti posao u Njemačkoj ili Švicarskoj mogu dobiti od 6-10 000 E.
Domoljublja?
method_man is offline  
Old 10.11.2013., 09:21   #77
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post

Ovu zemlju jesu unistili upravo oni koji su podrzavali drzavni intervencionizam, poreznu represiju, pretjeranu regulaciju i ogranicavanje sloboda.
Pa mnogi od vas jos uvijek ne znate tko vam je i kako razjebao koncept. O cemu vi ljudi raspravljate?????
kradljivac is offline  
Old 10.11.2013., 09:32   #78
Quote:
Uskok Marko kaže: Pogledaj post
Za sve koji misle otići ili su već otišli.

Ostajte ovdje

Ostajte ovdje!...Sunce tuđeg neba,
Neće vas grijat kô što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Od svoje majke ko će naći bolju?!
A majka vaša zemlja vam je ova;
Bacite pogled po kršu i polju,
Svuda su groblja vaših pradjedova.

Za ovu zemlju oni bjehu divi,
Uzori svijetli, što je branit znaše,
U ovoj zemlji ostanite i vi,
I za nju dajte vrelo krvi vaše.

Kô pusta grana, kad jesenja krila
Trgnu joj lisje i pokose ledom,
Bez vas bi majka domovina bila;
A majka plače za svojijem čedom.

Ne dajte suzi da joj s oka leti,
Vrat'te se njojzi u naručju sveta;
Živite zato da možete mrijeti
Na njenom polju gdje vas slava sreta!

Ovdje vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas neće;
Bolji su svoji i krševi goli
No cvijetna polja kud se tuđin kreće.

Ovdje vam svako bratsku ruku steže -
U tuđem svijetu za vas pelen cvjeta;
Za ove krše sve vas, sve vas veže:
Ime i jezik, bratstvo, i krv sveta,

Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat kô što ovo grije -
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...


Neke stvari se kod nas ne mijenjaju. U svakom slučaju želim puno sreće i uspjeha svima koji odluče otići.
To mi je isto recitirao i predsjednik moje HLK. Lako je njemu. Nagomilao je više dužnosti,obaveze nikakve ,a plaća i razno razne naknade sjedaju na račun. Ma recitirajte to vi nekom drugom.

Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Ja sam odlučio porez plaćati u Hrvatskoj, a možda čak pomognem na direktni ili indirektni način da se Hrvatska poboljša kao društvo.
Vidiš ja ne želim plaćati porez za penzionere od 50 godina,primaoce raznih porodnih i socijalnih naknada(to je u Hrvatskoj postao unosan biznis),ljudi na dugotrajnim bolovanjima i tzv nezaposlene koji svi primaju naknade , a rade na crno. Neka nađu druge budale koje će ih plaćati.
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Nemam Collinse, nemam. Sve mi je jasno. Takav tip "nacionalista" je ovu zemlju i doveo do ovog stanja.
A nije ih doveo neoliberalizam čiji predstavnici i sada sjede u vladi. Još nešto vi ste imali do nedfavno osuđenog ubojicu koji je ubiuo dbvoje ljudi,a sjedio je u ovoj vladi kao potpredsjednik vlade. Milanović ga je branio do samog kraja. Da ne pišem o negiranju pravne države komentiranju odluka Ustavnog suda i napadanju njegovih članova.
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Ti "nacionalisti" su i glasali za tu žgadiju. "Lijeva ruka - desni džep", ruka ruku mije. :riga: Da stvar bude jasna, ova vlada sada je jedna još nesposobnija gomila nenormalno napuhanih bahatih kretena. I sada kad vidim da za slijedeće izbore opet pričaju o HDZ-u kao potencijalnom kandidatu za dobiti izbore poželim da padne atomska bomba, majke mi. To nije nego za poredati sve te glasače i redom krampom u čelo.
Zato jer se uvijek glasa protiv. Cilj je srušiti SDP. Tko to može ostvariti? HDZ. Na zadnjim izborima je bilo obratno. Onda mi netko priča da imamo parlamentarnu demokraciju. Imamo dualizam. Dvije partije se izmjenjuju na vlasti,a ostalo su sateliti koji žele sebi osigurati mandat u saboru i odličan život na državnim jaslama naredne 4 godine.

Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Kaj nisi ti razmišljao o V. Britaniji?
Mislio sam,ali sam dobio dobru ponudu iz Njemačke. Oni mi plaćaju i smještaj i školu njemačkog u Berlinu (moram imati nivo B2).Ja nisam početnik.Govorim njemački.
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Lustracija je isto ograničavanje sloboda, kad smo već kod ograničavanja sloboda.
Ne radi se o nikakvom ograničavanju sloboda. Treba maknuti one koji su drugima ograničavali slobode. Sad imamo nonsens da nam je Josip Leko predsjednik Sabora,a do zadnjeg časa je bio u SKJ. U SRH je obnašao dužnost javnog pravobranioca samoupravnog socijalizma. To sve govori.
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Domoljublja?
Ne,ja ću kao i Powerlock. Pisat ću o donmoljublju iz Njemačke. On piše iz Engleske.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 10.11.2013., 10:11   #79
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Domoljublja?
a čim više primaš iz proračuna tim si veći domoljub.
a navodno proračun ju u prevelikom deficitu, tako da nema novih otvorenih mjesta za domoljube.
alohae is offline  
Old 10.11.2013., 10:20   #80
Quote:
Uskok Marko kaže: Pogledaj post
Pa što ako je bio Srbin?
To da je ironično da u devedesetima njegovi sunarodnjaci nisu mogli poslušati "Ostajte ovdje" u Mostaru ako su željeli iznijeti živu glavu. Pazi sad kad neki bastaša krene objašnjavati geopolitički da je to bilo s dobrim razlogom, od Markovih konaka do memoranduma SANU.

Quote:
Uskok Marko kaže: Pogledaj post
Znaš li o kome se uopće radi i o kome govori u spomenutoj pjesmi?
Umjesto insinuacije da nemam pojma, više bih volio objašnjenje.

Quote:
Uskok Marko kaže: Pogledaj post
Pjesma nažalost, odlično opisuje ovdašnji prostor bez obzira na vrijeme.
Pa da, "Ostajte ovdje, nećemo vam ništa" koje završava pravomoćnim presudama protiv počinitelja ratnih zločina nad civilnim stanovništvom na sve tri zaraćene strane.
Sova77 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.