Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2011., 18:53   #61
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
Pa sad možemo fantazirati do iznemoglosti.
Npr., tko kaže da je direktna agresija jedini način kontrole, pogotovo ako se radi o inteligentnim bićima, što bi svakako morala biti, ukoliko su nas posjetili.

Koliko god ja simpatiziram mogućnost da postoje i da su nas posjetili, još uvijek treba riješiti najveći problem, tj. E=mc2.
Ali i tu pomaže mašta, pa možemo reći kako su izgradili samodostatne plutajuće jedinice kojima beskonačno putuju svemirom.
Po mome mišljenju, visoko razvijena civilizacija ne gleda na manje razvijene kao prijetnju jer ih mogu uništiti u sekundi ali nežele jer su i sami nekada takvi bili pa znaju da je to sve dio evolucije, ali da nam žele pomoći kako bi " odrasli" prije nego se sami uništimo nuklerakama i globalnim zatopljenjem.
A što se tiče putovanja i brzine svijetlosti, čini se da to nije zapreka ako imaju tehnologiju putovanja u hiperprostoru i putovanja između dimenzija ali to je sada već druga priča. Naime te stvari su danas u fizici DOKAZANE i zna se da postoji hiperprostor kao što se zna da postoje i paralelni svemiri, koliko god to zvučilo glupo i sci fiction, nije a nasa trenutačno traži dokaze sudare našeg svemira sa drugim !

http://www.dailygalaxy.com/my_weblog...of-the-ob.html

http://www.sciencedaily.com/releases...0310162829.htm

Zadnje uređivanje crodiler : 14.11.2011. at 19:00.
crodiler is offline  
Old 14.11.2011., 19:18   #62
Quote:
crodiler kaže: Pogledaj post
A što se tiče putovanja i brzine svijetlosti, čini se da to nije zapreka ako imaju tehnologiju putovanja u hiperprostoru i putovanja između dimenzija ali to je sada već druga priča. Naime te stvari su danas u fizici DOKAZANE i zna se da postoji hiperprostor kao što se zna da postoje i paralelni svemiri, koliko god to zvučilo glupo i sci fiction, nije a nasa trenutačno traži dokaze sudare našeg svemira sa drugim !
Hm, hiperprostor i paralelni svemiri su samo zanimljive hipoteze.
Dakle nisu dokazani, što opet ne znači da možda i neće biti.
tranquility is offline  
Old 14.11.2011., 19:35   #63
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
Hm, hiperprostor i paralelni svemiri su samo zanimljive hipoteze.
Dakle nisu dokazani, što opet ne znači da možda i neće biti.
http://www.youtube.com/watch?v=FGiEM9SmutY

1:45 minuta
crodiler is offline  
Old 16.11.2011., 13:11   #64
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
Hm, hiperprostor i paralelni svemiri su samo zanimljive hipoteze.
Dakle nisu dokazani, što opet ne znači da možda i neće biti.
Mozemo zaboraviti na sve te teze, hipoteze, dokaze i teorije .


Pitanje jest... kako ce izgledati ljudska civilizacija za 1 000 000 godina, naravno, ako je bude?

Nitko pojma nema, jel' tako?


Sad, razumno je pretpostaviti ako nismo sami u Svemiru... da nismo baš mi prvi odnosno najrazvijeniji. Ako je razlika samo milijun godina... nemamo pojma kako izgleda njihov stupanj razvijenosti, osim da su puno razvijeniji. I šta bi se oni petljali sad s nama, valjda će pričekati da im postanemo prijetnja ili partneri za razgovor... ili će do tad odlepršati još dalje u razvoju .

Dakle, rekao bih da nismo sami, samo onima koji mogu doći do nas trenutno nismo zanimljivi.
GoodOne is online now  
Old 16.11.2011., 13:28   #65
Quote:
Pitanje jest... kako ce izgledati ljudska civilizacija za 1 000 000 godina, naravno, ako je bude?

Nitko pojma nema, jel' tako?

Točno tako.


Quote:
Sad, razumno je pretpostaviti ako nismo sami u Svemiru... da nismo baš mi prvi odnosno najrazvijeniji. Ako je razlika samo milijun godina... nemamo pojma kako izgleda njihov stupanj razvijenosti, osim da su puno razvijeniji. I šta bi se oni petljali sad s nama, valjda će pričekati da im postanemo prijetnja ili partneri za razgovor... ili će do tad odlepršati još dalje u razvoju .

I to je točno.


Quote:
Dakle, rekao bih da nismo sami, samo onima koji mogu doći do nas trenutno nismo zanimljivi.

Suludo je očekivati da smo sami. Nikako ne bi trebali biti. Međutim, svi imamo neke argumente za i protiv.

Poznati argument 'protiv' je Fermijev paradoks. Gdje su? Možemo reći da ih ne možemo otkriti...Međutim, ako bi 'oni' slijedili model znanstveno tehnološkog razvoja koji bi bio sličan našem (eksponencijalni), po nekim pretpostavkama ti alieni bi dosad morali biti 3. razina civilizacija prema kardaševljevoj skali. A kao takvi bi trebali biti itekako vidljivi.

Više o tom argumentu 'zašto smo možda sami' se može pročitati u knjizi Raya Kurzweila 'The singularity is near'.
wand_1 is offline  
Old 18.11.2011., 08:33   #66
Ako ne vidis (ni ne cujes) kucnog misa (Mus musculus) u svojoj kuci, ne znaci da on ne zivi s tobom.

Poznati su slucajevi gdje su misevi zivjeli godinama u istoj kuci s ljudima, bez da su ljudi uopce skuzili, i vidjeli tragove misje ''kohabitacije''.


Dakle, moguce je da vec [van]zemaljci zive u podzemnim tunelima pojedinih zemalja (CIA zna ), te u podmorju.


To je prva mogucnost.

A druga mogucnost je da mozda ne zive u nasem svijetu, nego u paralelnom.
Mozda tjelesno ni ne mozemo looknuti na taj svijet, nego samo putem
meditacije ili putem dimetiltriptamina.
cabo love is offline  
Old 18.11.2011., 10:06   #67
Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Ako ne vidis (ni ne cujes) kucnog misa (Mus musculus) u svojoj kuci, ne znaci da on ne zivi s tobom.

Poznati su slucajevi gdje su misevi zivjeli godinama u istoj kuci s ljudima, bez da su ljudi uopce skuzili, i vidjeli tragove misje ''kohabitacije''.


Dakle, moguce je da vec [van]zemaljci zive u podzemnim tunelima pojedinih zemalja (CIA zna ), te u podmorju.


To je prva mogucnost.

A druga mogucnost je da mozda ne zive u nasem svijetu, nego u paralelnom.
Mozda tjelesno ni ne mozemo looknuti na taj svijet, nego samo putem
meditacije ili putem dimetiltriptamina.
Prve dvije rečenice su ti skroz u redu.
A ovo ostalo, može se reći: "Sve je moguće ako ne znate o čemu govorite!"

Bitno da CIA zna.
__________________
Human
Human1 is offline  
Old 18.11.2011., 23:33   #68
Quote:
Human1 kaže: Pogledaj post
Prve dvije rečenice su ti skroz u redu.
A ovo ostalo, može se reći: "Sve je moguće ako ne znate o čemu govorite!"

Bitno da CIA zna.
Stavio je smješka na problematična mjesta i još spominje dimetiltriptamin čime daje do znanja da je post u sarkazam modu.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Old 19.11.2011., 19:13   #69
Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Ako ne vidis (ni ne cujes) kucnog misa (Mus musculus) u svojoj kuci, ne znaci da on ne zivi s tobom.

Poznati su slucajevi gdje su misevi zivjeli godinama u istoj kuci s ljudima, bez da su ljudi uopce skuzili, i vidjeli tragove misje ''kohabitacije''.


Dakle, moguce je da vec [van]zemaljci zive u podzemnim tunelima pojedinih zemalja (CIA zna ), te u podmorju.


To je prva mogucnost.

A druga mogucnost je da mozda ne zive u nasem svijetu, nego u paralelnom.
Mozda tjelesno ni ne mozemo looknuti na taj svijet, nego samo putem
meditacije ili putem dimetiltriptamina.

Smatram da je sve moguće pa i da izvanzemaljci imaju baze u planinama diljem svijeta.Puno video materijala na youtubeu ima di se vidi kako ufo izlazi iz vulkana.
Navodno je najveća takva baza na svijetu ona u Zimbabweu točnije ispod Zimbabwea, nemogu se sjetiti di sam to pročitao ali sam se iznenadio.
crodiler is offline  
Old 19.11.2011., 20:04   #70
Quote:
crodiler kaže: Pogledaj post
Smatram da je sve moguće pa i da izvanzemaljci imaju baze u planinama diljem svijeta.Puno video materijala na youtubeu ima di se vidi kako ufo izlazi iz vulkana.
Navodno je najveća takva baza na svijetu ona u Zimbabweu točnije ispod Zimbabwea, nemogu se sjetiti di sam to pročitao ali sam se iznenadio.
Za razliku od Human1, u tvom postu ne vidim ni traga autoironije, a to je s obzirom na napisano, jako opasno po tebe.
I po temu.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Old 20.11.2011., 20:16   #71
Quote:
crodiler kaže: Pogledaj post
Smatram da je sve moguće pa i da izvanzemaljci imaju baze u planinama diljem svijeta.Puno video materijala na youtubeu ima di se vidi kako ufo izlazi iz vulkana.
Navodno je najveća takva baza na svijetu ona u Zimbabweu točnije ispod Zimbabwea, nemogu se sjetiti di sam to pročitao ali sam se iznenadio.
Na youtubeu također ima puno video materijala gdje ljudi mislima vuku stvari po stolu i slažu rubikove kocke trepavicama..... Ako vjeruješ u sve što vidiš/pročitaš na netu, .. jadan li si
erwins is offline  
Old 21.11.2011., 20:09   #72
Quote:
erwins kaže: Pogledaj post
Na youtubeu također ima puno video materijala gdje ljudi mislima vuku stvari po stolu i slažu rubikove kocke trepavicama..... Ako vjeruješ u sve što vidiš/pročitaš na netu, .. jadan li si
Nisam rekao da vjerujem svemu što vidim ili pročitam na netu niti sam naivna osoba, i ne vjerujem svim filmićima s youtubea (ali ima dosta, po meni vjerodostojnog materijala) ali ponekad se pojave na netu informacije koje postavljaju više pitanja nego što daju odgovora, pa me to zaintigriralo da razumijem stvari koje se tebi čine glupošču i bedastoćom a nekome ne . Dali je istina ili ne da postoje alieni po čemu sam i bazirao ovu temu, to nam tek predstoji vidjeti u nadam se bližoj nam budućnosti, ali da postoje zatucani ljudi poput tebe oko nas, to sam odavno shvatio.

Zadnje uređivanje crodiler : 21.11.2011. at 20:21.
crodiler is offline  
Received Infraction
Old 21.11.2011., 20:48   #73
osobno mislim da postoje druga bica,inteligentna poput nas ili inteligentnija,postoji cijela lepeza vanzemlajskih stvorenja u svemiru,prije 10ak godina je dokazano da postoje "zivi" organizmi na marsu,voda na mjesecu i na marsu,jupiterovim satelitima te da cak na jednom jupiterovom satelitu ispod ledene kore u oceanu postoji jako velika mogucnost da postoje visestanicni organizmi

sto se ljudi tice,mislim da cemo dozivit jos jedan teski rat nakon kojeg cemo jos neko stoljece zivjeti na ovom planetu te se prebaciti na visu svijest (zivit i dalje na ovom planetu ali u drugoj dimenziji,konkretno cetvrtoj)no to je druga tema
faspy is offline  
Old 18.06.2016., 23:15   #74
Ovdje sam novopridošla, pa vas molim za informaciju - gdje u Hrvatskoj nabaviti:

https://www.amazon.com/Are-Alone-Phi.../dp/0465004199

Takodjer bih voljela pročitati vaša reagiranja na:

https://m.youtube.com/watch?v=UMdy9_QvxQY

Hvala unaprijed!
arthura is offline  
Old 18.06.2016., 23:58   #75
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Ovdje sam novopridošla, pa vas molim za informaciju - gdje u Hrvatskoj nabaviti:

https://www.amazon.com/Are-Alone-Phi.../dp/0465004199

Takodjer bih voljela pročitati vaša reagiranja na:

https://m.youtube.com/watch?v=UMdy9_QvxQY

Hvala unaprijed!
Ja ću ti odgovoriti da postoje privilegirani ljudi; oni koji su se uvjerili da nismo sami.

Ovaj audio zapis je neka kreacionistička propaganda?
tabanšaban is offline  
Old 19.06.2016., 09:47   #76
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Ovdje sam novopridošla, pa vas molim za informaciju - gdje u Hrvatskoj nabaviti:

https://www.amazon.com/Are-Alone-Phi.../dp/0465004199

...
Pa tu preko tog linka. Jel Amazon prestao dostavljati knjige u Hrvatsku?
__________________
Human
Human1 is offline  
Old 19.06.2016., 11:15   #77
Quote:
Human1 kaže: Pogledaj post
Pa tu preko tog linka. Jel Amazon prestao dostavljati knjige u Hrvatsku?
Mislila sam na domaću knjižaru i (eventualni) prijevod te knjige.
arthura is offline  
Old 19.06.2016., 16:33   #78
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
...Ovaj audio zapis je neka kreacionistička propaganda?
Ne, kreacionistička propaganda je slika u vašem avataru.
Ako je "to" 'Trump-Bizmark-sarkazam' ...
Aaa, ako je pak slijepa Trump-slijedba (apologetstvo) te spodobe ...

Zadnje uređivanje arthura : 19.06.2016. at 17:11.
arthura is offline  
Old 27.06.2016., 18:29   #79
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post

Poznati argument 'protiv' je Fermijev paradoks. Gdje su? Možemo reći da ih ne možemo otkriti...Međutim, ako bi 'oni' slijedili model znanstveno tehnološkog razvoja koji bi bio sličan našem (eksponencijalni), po nekim pretpostavkama ti alieni bi dosad morali biti 3. razina civilizacija prema kardaševljevoj skali. A kao takvi bi trebali biti itekako vidljivi.

Više o tom argumentu 'zašto smo možda sami' se može pročitati u knjizi Raya Kurzweila 'The singularity is near'.
Vidljivi ako su u susjedstvu..

A svemir je jako velik...
Roodonja is offline  
Old 27.06.2016., 19:46   #80
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Vidljivi ako su u susjedstvu..

A svemir je jako velik...
Vidiš nisam se toga sjetio..
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.