Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 00:24   #2421
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
A morat cu
Je si li clan ADAC? Negdje Sam nesto citala da se oni bune protiv Toga Ali nemogu naci.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:42   #2422
Jesam ali adac se ne bavi individualnim slucajevima
Dali su mi brojeve odvjetnika u zg
Medjutim ja imam i pravni zastitu preko ali adac ali ona je ugovorena nakon incidenta
Tak da sam sama u tome
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:43   #2423
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
A cujte ovo
U subotu prije 5 dana dosao samonom iz zg u frankfurt moj necak koji je treca godina faxa
U pon ga prijavila na stan, isti dan popodne prijavili se u firmu za dostavu klope. U utorak bio na razgovoru, na engleskom. U srijedu potpisao za mini job. Danas digli porezni broj i otvorili racun u banci. Sredili zdravstveno. Ja mu uplatila liability insurance
U sub pocinje raditi
Upisali i tecaj njemackog.
Za nevjerovat
A faks?

Kako ste sredili zdravstveno? Sto nije receno da ako imas mini-job da ne mozes imati zdravstveno? Kako se to uplacuje?
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:31   #2424
Možes imati zdravstveno i bez posla, samo ako si u braku i radis posao do 450€ si osiguran preko bracnog Partnera.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:54   #2425
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Možes imati zdravstveno i bez posla, samo ako si u braku i radis posao do 450€ si osiguran preko bracnog Partnera.
Da, ali daj vidi njegovu situaciju. Na to sam implicirao.
On je njen necak i ima samo mini-job.
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:01   #2426
Quote:
Supremum kaže: Pogledaj post
Da, ali daj vidi njegovu situaciju. Na to sam implicirao.
On je njen necak i ima samo mini-job.
A Mora imati osiguranje, i ima posao "Student" to je isto zanimanje, da su mu roditelji U njemackoj i da je do 25. Bi imao preko njih osiguranje.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:37   #2427
Quote:
Supremum kaže: Pogledaj post
Da, ali daj vidi njegovu situaciju. Na to sam implicirao.
On je njen necak i ima samo mini-job.
On studira u zg a radi u ff
Firma mu placa zdravstveno sto nema veze sa zg
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 08:34   #2428
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
On studira u zg a radi u ff
Firma mu placa zdravstveno sto nema veze sa zg
Da li je to onda sigurno mini-job, ili je teilzeit (pola radnog vremena)?

Pitam zato jer jos nisam cuo da firma placa zdravstveno ako radis mini-job, pa me zanima da li i tako moze..
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 09:41   #2429
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
Jesam ali adac se ne bavi individualnim slucajevima
Dali su mi brojeve odvjetnika u zg
Medjutim ja imam i pravni zastitu preko ali adac ali ona je ugovorena nakon incidenta
Tak da sam sama u tome
Puno mojih hr prijatelja je dobilo ogromne kazne od zg parkinga. Neke kao ovrhe od neke nizozemske ili belgijske firme (odvjetnickog ureda).
Znam da nitko nije platio, neka je shema preko adac-a, ne priznaje se to.
Ne znam bas detalje.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:44   #2430
A ja sam cuo kad dodjes Hr sa autom stranih reg. plocica da netreba placat parkng
Samo ignoriras a kaznu bacis u smece

A kasnije kukas...

Ljudi ne ciganite se...kako mozete vani placat oarking placajte ga i u Hr
Moj sogor radi u Zg.parkngu i doslovno mu je glava u torbi za 5kn ...jer sta su ljudi kadri uciniti samo da ne plate parking...a usli bi najradje u zgradu s autom
...
Kriv si,suti i plati i ajmo dalje...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:34   #2431
Ne sporim prekrsaj
U zadnjih 4 god dobila sam od engleza i sveda po 50 eura
Odma platila
Ali kazna 171 eura za jebeni prekrsajni jedan sat prekoracenja
U zg parkinga su mi pitvrdili da mi je kazna 60 kn koju su mi prebacili na slovence i 171 euro
Allo malo too much
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:36   #2432
Quote:
Supremum kaže: Pogledaj post
A faks?

Kako ste sredili zdravstveno? Sto nije receno da ako imas mini-job da ne mozes imati zdravstveno? Kako se to uplacuje?
Fax je prioritet
Ima prostora do sijecnja
Sad je ful prijavljen u D i neka tako bude
Zdravstveno placa firma
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:38   #2433
Quote:
Supremum kaže: Pogledaj post
Da li je to onda sigurno mini-job, ili je teilzeit (pola radnog vremena)?

Pitam zato jer jos nisam cuo da firma placa zdravstveno ako radis mini-job, pa me zanima da li i tako moze..
Mini job sa zdravstvenim i tax id i bank account i liability insurance smo pride
I moze moj auto u d vozit
Eto iz prve ruke
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:09   #2434
Pozdrav!

Zanima me što mislite imam li šansu zaposliti se u nekoj školi u Njemačkoj budući da sam profesor hrvatskog i informatike?
Prvenstveno me zanima mogu li se igdje zaposliti kao profesor hrvatskog u nekoj "hrvatskoj" školi i postoji li uopće takav koncept?
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:19   #2435
Postoji Hrvatska nastava, samo je ona posljepodne i naravno lose placena jer evo radno vrijeme je vecinom po-pe 15-18 sati i U vecim gradovima uns biti i nesto subotom. Znaci radis 20-25 sati. Ako nisi U vecem gradu sie svaki Dan U drugom mjestu ili EVO imas jedno mjesto of 14:45-16:15 i drugo mjesto od 16:45-18:15.
Jedan dio ucitelja radi tako djelomicno U njemackim skolama kao rezerva, znaci samo ako netko oboli.

Ucitelji se salju preko hrvatskog ministarstva koliko mi je poznato.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:21   #2436
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zanima me što mislite imam li šansu zaposliti se u nekoj školi u Njemačkoj budući da sam profesor hrvatskog i informatike?
Prvenstveno me zanima mogu li se igdje zaposliti kao profesor hrvatskog u nekoj "hrvatskoj" školi i postoji li uopće takav koncept?
evo ja cu ti odgovoriti jer nasa djeca pohadjaju hrvatsku nastavu u njemackoj, evo link http://www.hrvatska-nastava-stuttgart.com/home
nasa uciteljica je uciteljica razredne nastave, ali prodji malo po stranici vidi koga mozes kontaktirat, i odakle dolaze sadasnji nastavnici
kao za baden württ postoje linkovi i za druge pokrajine, ovi ovdje su svi jako simpa i susretljivi
sama nastava je kombi razlicitih uzrasta djece i predznanja hrvatsog, a uce o jeziku, kulturi, povijesti tako to.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:25   #2437
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Postoji Hrvatska nastava, samo je ona posljepodne i naravno lose placena jer evo radno vrijeme je vecinom po-pe 15-18 sati i U vecim gradovima uns biti i nesto subotom. Znaci radis 20-25 sati. Ako nisi U vecem gradu sie svaki Dan U drugom mjestu ili EVO imas jedno mjesto of 14:45-16:15 i drugo mjesto od 16:45-18:15.
Jedan dio ucitelja radi tako djelomicno U njemackim skolama kao rezerva, znaci samo ako netko oboli.

Ucitelji se salju preko hrvatskog ministarstva koliko mi je poznato.
u nasoj regiji je tako nekako, znaci pokrivas 3 manje sredine (manja grada)
PONEDJELJAK - TÜBINGEN
1. skupina 14:30 - 16:00
2. skupina 16:00 - 17:30

UTORAK - ROTTENBURG AM NECKAR
1. skupina 15:30 - 17:00
2. skupina 17:00 - 18:30

SRIJEDA - METZINGEN
1. skupina 14:00 - 15:30
2. skupina 15:30 - 17:00

iskreno ne znam gdje uciteljica stanuje, i koliko putuje do svakog pojedinog mjesta
i da, sve ide preko hrvatskog ministarstva znanosti i obrazovanja (ili kako se vec sada zove)
neke uciteljice daju i privatno poduku, jer ne pase svoj djeci ici u navedena vremena na nastavu
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:28   #2438
hmhm, da, dosta nezgodno i vjerojatno slabo plaćeno kako ste i rekli

Eventualno kada bih probala u nekoj njemačkoj školi s informatikom, ali vjerojatno prednost daju njihovim njemačkim profesorima.

Razmišljamo o odlasku, dečko mi je IT struke s raznim certifikatima položenima i sigurno neće imati problema s poslom, ali moja struka je koma i ne znam isplati li se tražiti nešto u obrazovanju ili se prekvalificirati.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:35   #2439
ono cega fali su ucitelji osovne skole koja ovdje traje 4 godine, slobodna mjesta u gimnazijama i ostalim skolama su najcesce na neodredjeno. a kako ti stojis sa njemackim?
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:36   #2440
Ispričavam se na glupom pitanju koji je mozda napisano vec 1000puta ovdje al planiram u njemacku i doslovno startam s samog pocetka bez i jedne informacije al prije nego temeljito procesljam temu Samo me za početak zanima da li za njemacku treba dozvola radna?! Hvala unaprijed.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.