Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 11:34   #1
Loš tajming?

Pozdrav svima,

Uslijed dugog perioda nepostanja radim novi acc jer sam jednostavno zaboravila sifru i ime starog, zensko sam, u dobnoj skupini 25-35 godina, prosjek- kad se sredim malo bolje od toga, sad kad smo to rascistili krecem na temu

Nakon tri propala odnosa bilo sa starijim, mladjim i muskarcem mojih godina pitam se/vas di je problem? U meni? U njima? Los tajming?

Nisam ni toliko tuzna, niti usaljena,imam prijatelje, dobru karijeru, jos je to u fazi razvijanja, treniram, obrazovana sam, nisam previse dosadna, mislim da sam ok catch

Ali taj romanticni aspekt zivota mi je bas 0, nikako na zelenu granu, pocela sam se bas posteno preispitivati da li ja bas grdno grijesim o vlasitoj slici sebe?

Svaki od njih je htio romanticni odnos sa mnon, al nikoji nije htio da mu budem cura, nisam promiskuitetna, ali ni frigidna, znam sto zelim, a i oni izgledaju/govore da znaju sto zele, ali ocito ne zele mene

Ne znam je li to samo problem mog ega ili ono "najbanalnije" prebrzo sam dala pa sam postala dosadna, trebala sam ga prvo navuci na vezu?

Nemam one night stand, sve tri "veze" su trajale po nekoliko mjeseci/godina, al uvijek je to s njihove strane bilo kao "mi smo casual" i nakon odredjenog vremena kad bi ja potakla temu da nas odnos podignemo na novu razinu oni su se jednostavno povukli

Nisam ja trazila brak djecu ne znam sto, nego ono normalno(?), malo vise intimnosti, da smo decko/cura, da ako ga trebam predstaviti nekome da kazem to mi je decko, a ne "prijatelj" ili osoba s kojom se trenutno vidjam

Stalno na internetu vidjam one floskule kao moras biti zadovoljan sam sa sobom tek onda mozes biti sretan s nekim drugim, je li to istina? Ja nebi rekla da sam bas 100% zadovoljna sama sa sobom, ali radim na tome, svjesna sam da svemu treba vremena
Uzmimo da je ta recenica istinita, je li to znaci da sam ja zapravo toliko nezadovoljna sobom da podsvjesno trazim muskarce koji su emcionalno nedostupni? Zasto?

S druge strane mozda previse analiziram.. Da samo pustim pa sto vrijeme donese ili je problem u meni?
Ali opet mozda se potrefio samo los tajming s ovom trojicom iako mi je to malo previse "filmski" da vjerujem u to..

Ispricavam se na duzem postu
Hvala
nickyfalsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:13   #2
Prije će biti da je problem u tipu muškaraca koji biraš nego u nečem drugom. Ne bi rekao da je tolilo bitno koliko brzo si "dala", osim ako nije bilo baš u prva tri sata poznanstva.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:29   #3
Quote:
nickyfalsh kaže: Pogledaj post
moras biti zadovoljan sam sa sobom tek onda mozes biti sretan s nekim drugim
Mislim da je ova nju-age poštapalica bez veze Tko je zadovoljan sobom (ili predsobljem)? Što kad čovjek shvati da je 100% zadovoljan? Ne može više ni umno ni emocionalno ni fizički ni energetski napredovati, pa umre pronašavši smisao života?


Quote:
nickyfalsh kaže: Pogledaj post
htio romanticni odnos sa mnon, al nikoji nije htio da mu budem cura
Prijateljstvo s povlasticama? Mjeseci i godine seksa i ležernih dejtova bez uzajamnih obaveza...

Mislim da nisi u pitanju ti kao ti, nego "nesporazum" tj. nejasna komunikacija u vezi planova i ciljeva.

<mode_pretpostavke=ON>
Imam dobro mišljenje o ženskoj intuiciji, a loše mišljenje o pravovremenim aktivnostima po istoj, pa pretpostavljam da si namjere "prijateljstva s povlasticama" kod njih primijetila u početku, ali si se nadala da će se promijeniti? Neće.
<mode_pretpostavke=OFF>
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:35   #4
Quote:
nickyfalsh kaže: Pogledaj post

Nemam one night stand, sve tri "veze" su trajale po nekoliko mjeseci/godina, al uvijek je to s njihove strane bilo kao "mi smo casual" i nakon odredjenog vremena kad bi ja potakla temu da nas odnos podignemo na novu razinu oni su se jednostavno povukli
U tebi je problem naravno, ako pristaješ na casual odnos koji traje i po par godina a da istodobno očekuješ ozbiljnost druge strane.
To se iskristalizira (ili ne) u par mjeseci max.

Ne znam kak uspiješ ostati zagrijana za nekog par mjeseci (ili gore, godina) a da te taj tretira kao nešto prolazno.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:37   #5
Quote:
nickyfalsh kaže: Pogledaj post
Nemam one night stand, sve tri "veze" su trajale po nekoliko mjeseci/godina, al uvijek je to s njihove strane bilo kao "mi smo casual" i nakon odredjenog vremena kad bi ja potakla temu da nas odnos podignemo na novu razinu oni su se jednostavno povukli
Dakle, oni ti jasno vele da je to samo casual, a ti čekaš da se predomisle?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:55   #6
Kakav je to zapravo romantični odnos u kojem ti onome s kim se romantično odnosiš nisi cura?

Što si mu onda?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:03   #7
Inače, nije neka brojka za zabrinutost (taj broj veza), 3 dečka/muškarca s kojima nije išlo - ono, big deal, ali želja (tj. pristajanje) da se ćubi i po par godina u odnosu s kojim nisi zadovoljna, i da imas reprizu toga sa svakim novim - to je problem.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:18   #8
Prvi i najvažniji korak, izrada i analiza natalne karte, posebno obratiti pažnju na položaj i aspekte Saturna.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:41   #9
Quote:
nickyfalsh kaže: Pogledaj post
Ali taj romanticni aspekt zivota mi je bas 0, nikako na zelenu granu, pocela sam se bas posteno preispitivati da li ja bas grdno grijesim o vlasitoj slici sebe?

Svaki od njih je htio romanticni odnos sa mnon, al nikoji nije htio da mu budem cura, nisam promiskuitetna, ali ni frigidna, znam sto zelim, a i oni izgledaju/govore da znaju sto zele, ali ocito ne zele mene

Ne znam je li to samo problem mog ega ili ono "najbanalnije" prebrzo sam dala pa sam postala dosadna, trebala sam ga prvo navuci na vezu?
U tebi je problem jer pristaješ toliko dugo biti u vezi (vezi?) s nekim tko je s tobom primarno zbog zabave, a sama očekuješ i želiš nešto ozbiljnije.

I u budućnosti ćeš sretati puno puno više muškaraca koji su za neki casual odnos, to je jednostavno tako. Takve odmah odjebi ukoliko nisi za zabavu dok ne upoznaš nekoga s kim ti se želje podudaraju i problem riješen.
Klimava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:46   #10
Nemaš što pustiti i nema što vrijeme donijeti. Njima će postojeći odnos i dalje biti ok, tebi će biti sve manje ok kako se više vežeš.

Nisi im girlfriend material i nema tu sad neke dublje filozofije. Zašto je to tako, hm, možda stvarno jesu seljačine kojima je izuzetno bitno jesi "dala" na prvom dejtu, a opet, šta će ti takvi? Možda ne traže vezu uopće i nisu za nju ni sposobni. Možda jednostavno nisu dovoljno into you, a to je i najvjerojatnija opcija. Čak i da ih manipulacijom kako kažeš namamiš u vezu, bili bi jednakog ponašanja kao i sad, a što će ti takva veza? Ne možeš nikoga izmanipulirati da mu bude stalo, zaboravi to. Ne znam zašto bi ni pokušavala.

Jebiga, oće to bit deprimirajuće kad ti se nareda red pogrešnih, kužim. Ali proći će.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:46   #11
Ja bih rekao da je los tajming. Jednostavno ti se nije poklopilo s njima.

No, mislim da je kljucno pitanje - zasto si imala samo tri veze? Prosjecna osoba tvojih godina ima znatno vise prilika.
Konkretno, ja sam tvojih godina i imam desetak veza iza sebe. Vecina je trajala svega nekoliko mjeseci, kad smo skuzili da nismo kompatibilni, imamo razlicita razmisljanja o bitnih stvarima, razlicitu percepciju tog odnosa i sl. Bilo je jos xy iniciranja necega, sto s moje sto s njihove strane, kad smo prakticki odmah, ili nakon par dejtova, shvatili da to nece ici.

Postoji li problem po tom pitanju? Imas specifican ukus i vrlo mali broj ljudi ti se svidja? Ili jednostavno nemas dovoljnu (prosjecnu, za nekog tvojih godina) fluktuaciju ljudi, i potencijalnih partnera u svom zivotu?

Problem je svakako sto ostajes u odnosima koji ti ne odgovaraju. Time zapravo gubis vrijeme koje si mogla utrositi tako da das nekom drugom priliku.
Ja da trazim vezu, ne bih pristao na casual odnos. Ne morate odmah definirati taj odnos, ali mozete definirati indicije - zelite li da to ide ka necem ozbiljnijem ili ste zapravo zadovoljni casual odnosom.
Djevojka i ja nismo odmah definirali odmah, ali smo si priznali da nam je lijepo zajedno, da zelimo biti exclusive i vidjet cemo kako ce se odvijati... sad smo vec 3 i pol godine u vezi.

Zivot, pa tako i romanticni odnosi, su metoda pokusaja i promasaja. A tri veze su jednostavno premali uzorak.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:59   #12
Mislim da se casual može biti dva-tri mjeseca; ali nakon toga se treba definirati što ste. Osim ako baš ne želiš "prijatelja s povlasticama", nakon par mjeseci ste ili u (javnoj) vezi ili ste prekinuli.
Pođi od sebe - da želiš nešto neobavezno, onda bi izbjegavala bilo kakve pokušaje definiranja. Stalno bi bila "oh, so cool & relaxed", a u stvari držiš to neobavezno i tražiš dalje nešto bolje

Ne kažem da sljedećeg trebaš pritisnuti odmah, ali da treba jasno definirati stvari (i da obje strane zaključe odgovara li im tako) - treba. Ako ti hoćeš vezu, a taj drugi se drži kao da ti je kolega sa zbora - taj neće vezu. Hoće nešto usputno, ali taj traži dalje.

I nemoj toliko analizirati sebe. Svatko i jest i nije dobar catch&match, ovisi kome. Samo drugi put jasno izrazi svoja očekivanja i ne pristani na manje. Ako je dečko, onda se to može objaviti urbi et orbi.
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 18:56   #13
Jednostavno si naletila na tipove kojima je takav casual odnos ono što žele. Ne žele obaveze. Naletit ćeš na nekoga tko će htjeti ozbiljnu vezu. Ne daj se zavlačiti.
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 19:34   #14
Hvala svima na odgovorima

Odnos sa svakim se postepeno razvijao, svi su meni prvi prisli, normalni date kava rucak sto god, bilo je velike kemije, razgovori, sve je stimalo i funkcioniralo, kao i svaki "normalni" pocetak veze, pa tako i seks, dapace taj dio "veze" je funkcionirao odlicno

Naravno, zaposleni smo, svak ima svoju rutinu i privatni zivot, vidjanje nije bilo svakodnevno, ali smo trudili vidit se sto je vise moguce, poruke i pozivi sve normalno
Vidilo se da im je stalo, ali ocito ne dovoljno

Zasto nisam imala vise veza? Ne upustam se u neki intimniji odnos s nekim ako nemam onaj osjecaj u sebi da mi se neko bas svidio, ali nije ni da imam sad nerealne kriterije
Upoznali bi se preko posla/zajednickih prijatelja i tako je krenilo

Istina, malo je deprimirajuce kad se zaredaju tri ovakve veze, ali bi uvijek uzela vremena za sebe prije nego bi se upustila u nesto novo, u pocetku nije bilo nikakvih naznaka (ali mozda i je samo ja to nisam vidjela?) i ponasanje je bilo kao decko-cura samo nije bilo onog da smo rekli da smo exclusive te kad bi ja to kroz razgovor spomenula krenilo je nizbrdo

Nisam u kontaktu vise ni s jednim, ali evo bas ima koji tjedan, vidjela sam jednog na gradskom trgu kako seta s nekom curom drzeci se za ruku

Malo me povrijedilo, pogotovo sto je meni rekao da mu je to bezveze i da to inace ne radi

Ili nisam girlfriend material ili samo nisu dovoljno into me

Mozda ubuduce trebam bit vise direktnija
Hvala svima jos jednom
nickyfalsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:02   #15
Quote:
nickyfalsh kaže: Pogledaj post
Mozda ubuduce trebam bit vise direktnija
Ovo.

Jasno, nećeš ga pitat na prvom dejtu da definirate odnos, ali definitivno ne trebaš čekati nekoliko mjeseci. Ja obično popričam nakon prvog seksa.

Opet, ne trebate odmah definiciju... ali bilo bi lijepo znati u kojem smjeru bi htjeli da taj odnos vodi.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:09   #16
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Ovo.

Jasno, nećeš ga pitat na prvom dejtu da definirate odnos, ali definitivno ne trebaš čekati nekoliko mjeseci. Ja obično popričam nakon prvog seksa.

Opet, ne trebate odmah definiciju... ali bilo bi lijepo znati u kojem smjeru bi htjeli da taj odnos vodi.
Meni je grozno kad me netko trazi definiciju osjecaja rijecima. Cemu to. Ako sam tu s tobom tu sam jer zelim tu biti i bok.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:14   #17
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Ovo.

Jasno, nećeš ga pitat na prvom dejtu da definirate odnos, ali definitivno ne trebaš čekati nekoliko mjeseci. Ja obično popričam nakon prvog seksa.

Opet, ne trebate odmah definiciju... ali bilo bi lijepo znati u kojem smjeru bi htjeli da taj odnos vodi.
Što od vas napraviše američki filmovi....
Ako nakon seksa i dalje s njom želi sve što parovi rade pa eto i seks onda su u vezi. Ako samo dolazi prazniti jaja kod nje ili nju dovodi kod sebe zbog toga a na ulici hoda pet koraka ispred nje onda ju samo jebe.
Kakvi božji razgovori, meni da to netko nakon prvog seksa počme pomislio bi da se do kraja mjeseca misli udati i pobjegao glavom bez obzira
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:24   #18
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Meni je grozno kad me netko trazi definiciju osjecaja rijecima. Cemu to. Ako sam tu s tobom tu sam jer zelim tu biti i bok.
Nije to definicija osjećaja, već definicija percepcije tog odnosa. Ak on na to gleda kao casual seks a ona želi nešto ozbiljnije, očito nemaju ista očekivanja i to neće funkcionirati.

Da, tu si s njim... ali želiš li se samo jebati s njim ili bi htjela da to vodi ka vezi? Nećete znati dok ne popričate o tome.

Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Što od vas napraviše američki filmovi....
Ako nakon seksa i dalje s njom želi sve što parovi rade pa eto i seks onda su u vezi. Ako samo dolazi prazniti jaja kod nje ili nju dovodi kod sebe zbog toga a na ulici hoda pet koraka ispred nje onda ju samo jebe.
Kakvi božji razgovori, meni da to netko nakon prvog seksa počme pomislio bi da se do kraja mjeseca misli udati i pobjegao glavom bez obzira
Ne znam zašto je toliki problem komunikacija u vezi.

Žena očito ne može ili ne želi razaznati neke stvari iz postupaka i ponašanja dotičnog... pa ispadne da ju je mjesecima zavlačio. Bolje onda neke stvari razlučiti ranije.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:47   #19
to brate nije komunikacija u vezi ako ti ni ne znaš jesi li u vezi.

Komunikacija u vezi nije problem, komuniciranje pitanja statusa dok mi se još iz kurca cijedi postaje problem. Jel tako teško ono što sam ja naveo? Mislim da se kroz tjedan dana vidi na čemu si, puno bolje nego da te netko zaskoči tim pitanjem iste sekunde nakon što si prošao svete dveri pičke.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:48   #20
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto je toliki problem komunikacija u vezi.

Žena očito ne može ili ne želi razaznati neke stvari iz postupaka i ponašanja dotičnog... pa ispadne da ju je mjesecima zavlačio. Bolje onda neke stvari razlučiti ranije.

nedostatak 'sluha' za neverbalnu komunikaciju sa sobom i partnerom nadomjestiti samo verbalnom komunikacijom je blesavo.

osim toga u ovom slučaju bilo je komunikacije i to sasvim transparentne, - i verbalno i neverbalno - dečki su joj dali do znanja da je ne žele predstavljati ili je ne doživljavaju kao curu, ona se na to svjesno oglušivala odnosno pravila mutava.

pitanje je zašto?
gji perpetum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.