Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2007., 12:40   #281
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Drage moje da li je svejedno kod kojeg matičara idem? Npr. ja sam na Trešnjevci jel trebam iči kod nekog na trešnevci ili??? Ja uopće ni neznam gdje ih ima osim onaj na gornjem gradu. Gdje ste vi išle?
trebala bi ići u matićni ured koji je nadležan za prostor gdje će biti svadba...pr. naša crkva je bila u Sigetu i vjenčanje smo morali prijavit u općini novog zagreba...da smo se ženili u crkvi na trešnjevci išli bi u matićni ured na trešnjevku...eh sad neznam kako je to kad je vjenčanje kao tvoje...probaj nazvat matićni na trešnjevci pa pitaj...al mislim da bi vjenčanje trebala prijavit u matićnom koji se nalazi u općini u kojoj ćeš se vjenčat...

evo jedan zgodan link na kojem čak možete provjeriti u kojem matičnom vam se nalaze dokumenti...vrijedi za zagreb..

https://e-uprava.apis-it.hr/igrast/s...rikaziStranicu
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:49   #282
MOLIM POMOĆ HITNO....
Dakle, moj je dragi išao izvadit krsni list i šta već u crkvu gdje je kršten, ali na tom nigdje ne piše da je pričešćen (to je bilo u drugoj župi) samo u napomenama piše da je slobodan za brak.. Mene zanima jel moraju pisat i drugi sakramenti na tom papiru ili ne ako da zašto njemu ti mulci to nisu upisali.. mislim uopće ne kužim i tak smo se sad posvađali zbog toga
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:51   #283
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
MOLIM POMOĆ HITNO....
Dakle, moj je dragi išao izvadit krsni list i šta već u crkvu gdje je kršten, ali na tom nigdje ne piše da je pričešćen (to je bilo u drugoj župi) samo u napomenama piše da je slobodan za brak.. Mene zanima jel moraju pisat i drugi sakramenti na tom papiru ili ne ako da zašto njemu ti mulci to nisu upisali.. mislim uopće ne kužim i tak smo se sad posvađali zbog toga

koliko ja znam traze samo potvrdu od krizme a ne i od pricesti. ta ako je krizman onda je i pricescen.

ispravljam. na krsnom listu mi pise da sam slobodna a potvrda o krizmi je poseban papir.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:01   #284
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
koliko ja znam traze samo potvrdu od krizme a ne i od pricesti. ta ako je krizman onda je i pricescen.

ispravljam. na krsnom listu mi pise da sam slobodna a potvrda o krizmi je poseban papir.
E pa stvar i je u tome što ovaj moj nije krizman, ali je pričešćen, a da bi mogao sudjelovat u obredu vjenčanja (odn. da se može pričestit) mora biti pričešćen.. pa mi sad nije jasno... jel mu treba ta potvrda.. mislim kako će drugačije znati da je pričešćen
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:06   #285
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
E pa stvar i je u tome što ovaj moj nije krizman, ali je pričešćen, a da bi mogao sudjelovat u obredu vjenčanja (odn. da se može pričestit) mora biti pričešćen.. pa mi sad nije jasno... jel mu treba ta potvrda.. mislim kako će drugačije znati da je pričešćen
e to sad ne znam, pa treba mu neki dokument...nek si ode u zupu di je pricescen i trazi taj dokument.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:18   #286
Mala, nek traži potvrdu o pričesti i bok!
Ja sam dobila sve papire, dragi sutra vadi domovnicu, kopiramo osobne od kumova i u petak idemo kod matičara na prijavu, a u ponedjeljak odnijeti papire u crkvu.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:14   #287
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
MOLIM POMOĆ HITNO....
Dakle, moj je dragi išao izvadit krsni list i šta već u crkvu gdje je kršten, ali na tom nigdje ne piše da je pričešćen (to je bilo u drugoj župi) samo u napomenama piše da je slobodan za brak.. Mene zanima jel moraju pisat i drugi sakramenti na tom papiru ili ne ako da zašto njemu ti mulci to nisu upisali.. mislim uopće ne kužim i tak smo se sad posvađali zbog toga
Mora pisati da je krsten i krizman,m jer ako nije krizman nemoze se zenit. Bar je kod nas tako.
ivana_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:17   #288
Quote:
ivana_25 kaže: Pogledaj post
Mora pisati da je krsten i krizman,m jer ako nije krizman nemoze se zenit. Bar je kod nas tako.
Ne ne mora biti krizman, to je sigurno i 10000000000000% provjereno. Ne znam otkud si ti, ali gdje god da jesi u Hr, nitko, ali nitko vam ne može zabranit da se vjenčate, ako jedan od vas nema krizmu
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:27   #289
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Ne ne mora biti krizman, to je sigurno i 10000000000000% provjereno. Ne znam otkud si ti, ali gdje god da jesi u Hr, nitko, ali nitko vam ne može zabranit da se vjenčate, ako jedan od vas nema krizmu
Ne može ti zabraniti, ali ti može raditi probleme, zato se moj Dragi krizmao u BiH kod svog vjenčanog kuma prije mjesec dana. Mi sutra idemo u matični, a u ponedjeljak nosimo sve papire u crkvu.
Mala, jeste tražili posebno potvrdu o pričesti ili vam je napisao na krsni list? Jedno od to dvoje mora napraviti.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 11:10   #290
Kratka pomoć:

Dali kod crkvenog vjenčanja treba ići prije matičaru ili ne?!

Hvala!
lizzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 11:20   #291
Quote:
lizzzy kaže: Pogledaj post
Kratka pomoć:

Dali kod crkvenog vjenčanja treba ići prije matičaru ili ne?!

Hvala!
Treba! Jer od maticara nosis potvrdu sveceniku! Svakako da!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 12:27   #292
mi smo se otisli prijaviti u crkvu i u zupnom uredu nam je tajnica dala listic sa svim: sto donesti, kako se prijaviti... kada se pojaviti sa papirima
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 13:39   #293
Mi smo jutros bili kod matičara, sve ispotpisivali, uzela ja njegovo prezime i u ponedjeljak nosimo papire u crkvu! Naš župnik mi je u utorak dao listić što i kako u crkvi. Nažalost, vjenčanje je bez mise, samo obred, piše da ljubljenje nije predviđeno u obredu i to je pocrtao, da crkva ima dress code, da nema nedoličnog slikanja, da nema čestitanja u crkvi, već u crkvenom dvorištu. Slikanje u crkvi samo s roditeljima i kumovima, nema pirotehnike u dvorištima, ugl, dok sam to pročitala, skoro mi se zamantalo!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 14:17   #294
ajme što je detaljan taj vaš svećenik. malo em i nasmijao. čestitam na novom prezimenu. ja isto kažem da sam nažicala svog dragog da mi da prezime
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 15:30   #295
evo i mi obavili sve formalnosti kod maticara i kod zupnika.
s time da nam je rekao da je danas zadnji dan za obaviti tu papirologiju kod zupnika, jer kao u stilu to treba obaviti najksnije 30 dana prije vjencanja!
uf, uopce se ne sjecam da je to zupnik spomenuo!
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 14:06   #296
Ma, nama je rekao da nam je dovoljno i tjedan dana prije vjenčanja doći. Nama je svadba 16.06. i ovaj tjedan idemo sređivati papire.

Al, mi smo se vjenčavamo u zabačenom mjestu pa možda zato.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 20:32   #297
pas m i svećenik...
jučer nam uzeo 250kn za ispisnicu odnosno dopuštenje da se možemo vjenčati u drugoj župi...
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 22:07   #298
kirshna: ma da? kod mog je bilo ovako: ja sam bojazljivo pitala jel trebam platiti.. on je rekao da ne... pa sam ja ipak ostavila 50 kn koa mali doprinos...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 13:24   #299
Ej curke na mom slobodnom listu nigdje ne piše da sam krizmana, samo piše da sam slobodna i da nema prepreka za vjenčanje??????????????????????????????????
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 14:34   #300
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Ej curke na mom slobodnom listu nigdje ne piše da sam krizmana, samo piše da sam slobodna i da nema prepreka za vjenčanje??????????????????????????????????
Na krsnom listu bi trebalo pisat, greška može biti jedino ako nisi krštena i krizmana u istoj župi, pa ovi od krizme nisu poslali obavijest tvojoj krsnoj župi (što su trebali)...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.