Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2007., 20:15   #161
Quote:
oko_zeleno kaže: Pogledaj post
U krivu si, slobodni list se diže u župi krštenja, a sada trenutno živim u skroz drugoj župi. Taj slobodni list , koji sam podigla u župi krštenja, moram dati u svoju župu, te mi na temelju njega svećenik treba dati otpusnicu da se mogu vjenčati u drugoj crkvi.
vidis kako ti svecenici kompliciraju ..... moj dragi je je vadio slobodni list u crkvi kojoj je do sada pripadao ( od cca 3 godine zivota pa do vjencanja) a po krsni list je isao naravnu u zupu gdje se krstio.. eh sa svih strana kompliciraju udavacama
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 20:53   #162
što je to "zeleni list"? nama su na tečaju rekli da moramo izvaditi zelene listove i onda s njima i potvrdom o završenom tečaju kod svećenika...jel to potvrda od matičara ili što...joj, što zbunjuju, kad pitaš nitko ti nezna ili neće reći odjednom što sve treba nego te šetaju...
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:33   #163
Quote:
dumai kaže: Pogledaj post
što je to "zeleni list"? nama su na tečaju rekli da moramo izvaditi zelene listove i onda s njima i potvrdom o završenom tečaju kod svećenika...jel to potvrda od matičara ili što...joj, što zbunjuju, kad pitaš nitko ti nezna ili neće reći odjednom što sve treba nego te šetaju...
Zeleni list ti je potvrda od matičara
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 11:27   #164
Wedding, help! Kopala sam sad malo po ovom topicu i našla tvoj post iz 11. mjeseca da ideš na Kaptol kod glavnog Vikara po nekakve dozvole i potvrde da vam svećenik dozvoli da vas vjenča neko drugi... Imaš nekakav kontakt broj ili barem ime od Vikara da znam kome da se obratim... Mi imamo isto problema sa župnikom... ne da nam da se vjenčamo u crkvi u koju idemo na misu, već se moramo u njegovoj... Ja sam bila na razgovoru sa fratrom u "našoj" crkvi i on nas drage volje prima, ali mu moramo donijeti otpusnicu od ovog "zločestog" župnika... pa sam se ja mislila malo posavjetovati sa nekim na Kaptolu, da vidim dal se tu nekaj može srediti... Puno ti hvala!
majab2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:20   #165
Quote:
majab2 kaže: Pogledaj post
Wedding, help!

Ajde javi kako je proslo tj. dal si ista uspjela napravit
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 13:07   #166
Molim vas pomoc!
Evo popizdila sam. Sad vele treba kopija, to donesem onda vele treba original. I svaki put nesto fali.

Sto mi treba od dokumenata da bih dobila slobodni (internacionalni) list u maticnom uredu?
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:10   #167
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoc!
Evo popizdila sam. Sad vele treba kopija, to donesem onda vele treba original. I svaki put nesto fali.

Sto mi treba od dokumenata da bih dobila slobodni (internacionalni) list u maticnom uredu?
Ne znam dal misliš na ovo, našla sam na netu:

"Slobodni list je svjedočanstvo o Vašem slobodnom stanju kao uvjetu za sklapanje ženidbe. To znači da do sada niste bili u ženidbenoj vezi ili da ste udovica te ste i stog naslova slobodni sklopiti novu - valjanu i dopuštenu ženidbu.
Taj 'slobodni list' će vam izdati župa Vašega krštenja.
Za sakramenat ženidbe se obavezno traži krsni i slobodni list. U nekim se biskupijama zapis o krštenju i svjedočanstvo slobodnog stanja izdaje u dva odvojena formulara, a u, primjerice, našoj, zagrebačkoj nadbiskupiji se to izdaje jednim formularom - krsnim listom, pri čemu se u rubriku 'napomene' dopiše da je osoba "do danas crkveno nevjenčana" ili da je "slobodnog stanja". Sve se pak to vidi na stranicama 'Matice krštenih'.

Meni je slobodni list vadila teta jer sam krštena u dr.državi - nije trebala nikakve moje dokumente.
breza76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:26   #168
Quote:
breza76 kaže: Pogledaj post
Ne znam dal misliš na ovo, našla sam na netu:

"Slobodni list je svjedočanstvo o Vašem slobodnom stanju kao uvjetu za sklapanje ženidbe. To znači da do sada niste bili u ženidbenoj vezi ili da ste udovica te ste i stog naslova slobodni sklopiti novu - valjanu i dopuštenu ženidbu.
Taj 'slobodni list' će vam izdati župa Vašega krštenja.
Za sakramenat ženidbe se obavezno traži krsni i slobodni list. U nekim se biskupijama zapis o krštenju i svjedočanstvo slobodnog stanja izdaje u dva odvojena formulara, a u, primjerice, našoj, zagrebačkoj nadbiskupiji se to izdaje jednim formularom - krsnim listom, pri čemu se u rubriku 'napomene' dopiše da je osoba "do danas crkveno nevjenčana" ili da je "slobodnog stanja". Sve se pak to vidi na stranicama 'Matice krštenih'.

Meni je slobodni list vadila teta jer sam krštena u dr.državi - nije trebala nikakve moje dokumente.

mislim da je to za crkveno vjencanje. Trebam se vjencati kod maticara pa mi i oni traze slobodni list ali njega moram u maticnom uredu valjda izvaditi.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:38   #169
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
mislim da je to za crkveno vjencanje. Trebam se vjencati kod maticara pa mi i oni traze slobodni list ali njega moram u maticnom uredu valjda izvaditi.
so, možda najbolje nazvati matičara (i to onoga kod kojeg ćeš se vjenčati) pa pitati. Joj naša papirologija
breza76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:44   #170
Uf, birokracija....... Curke ja se udajem 1.9., kad da krenem s tim papirima? Kod nas je zeznuto to što je dragi rođen i kršten u Rijeci i sve ćemo njegove papire otamo vući...... (to je već jednom radio kad je bio krizmani kum i napatio se s tim ko blesav......)
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:46   #171
Kikica26 .. i moj je muž iz Rijeke ... trebaš samo njegov krsni list za vjenčanje, domovnicu, i nisam sigurna treba li izvadak iz matične knjige rođenih (mislim da ne ali nisam sigurna) ... tvoj mužek niš drugo ne treba vaditi ...

krsni list - to ode tamo di se krstio i izvadi ga ...
a domovnicu ne znam gdje mora vaditi ... ne bi trebao biti problem :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:08   #172
Quote:
breza76 kaže: Pogledaj post
so, možda najbolje nazvati matičara (i to onoga kod kojeg ćeš se vjenčati) pa pitati. Joj naša papirologija
maticar rekao: kopije putovnica od kumova
slobodni list
rodni list
domovnica

e sad meni prave probleme oko slobodnog lista koji se izvadi u mom gradu u maticnom uredu. stalno traze nesto novo.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:11   #173
norah a za što će ti kopija putovnica od kumova pa gdje se misliš vjenčati?

Dokumenti koji su potrebni:

1. U župnom uredu župe u kojoj su kršteni potrebno je izvaditi KRSNI LIST ZA VJENČANJE (KRSNI - SLOBODNI LIST). Krsni list za vjenčanje ne smije biti stariji od 180 dana. Tada zaručnici svoje krsne listove donose i predaju u župni ured.

2. Ako žele da njihov brak vrijedi i za građansko područje tada trebaju poći u Matični ured nadležan za crkvu gdje će biti vjenčanje i tamo će zatražiti POTVRDU O ISPUNJAVANJU CIVILNIH PRETPOSTAVKI ZA SKLAPANJE BRAKA. Ta potvrda ne smije biti starija od 90 dana. Za ovu potvrdu potrebno je matičaru donijeti: novi IZVOD IZ MATIČNE KNJIGE ROĐENIH, OSOBNU ISKAZNICU I DOMOVNICU. Nakon što im matičar izda traženu potvrdu, oni je donose i predaju u župni ured.
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:24   #174
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
maticar rekao: kopije putovnica od kumova
slobodni list
rodni list
domovnica

e sad meni prave probleme oko slobodnog lista koji se izvadi u mom gradu u maticnom uredu. stalno traze nesto novo.
norah, ti vadis papire u D, ili?
treba ti auszug aus dem geburtenregister tj. stammbuch.. tamo ti pise da si "slobodna" ili pak u zupi gdje si krstena.. ja cu dobit slobodni list u svojoj zupi skupa sa krsnim listom..
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:41   #175
Sudbeno cu se vjencati u hrvatskom konzulatu u Njemackoj a crkveno u Hercegovini. Slobodni list (tj. slobodno bracno stanje) za crkveno vjencanje mi je upisano u krsnom listu vec. A za sudbeno vjencanje mi treba slobodni list koji moram izvaditi u maticnom uredu u Hrvatskoj.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:52   #176
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
norah, ti vadis papire u D, ili?
treba ti auszug aus dem geburtenregister tj. stammbuch.. tamo ti pise da si "slobodna" ili pak u zupi gdje si krstena.. ja cu dobit slobodni list u svojoj zupi skupa sa krsnim listom..
samo krsni list i rodni list u njemackoj, ostalo u HR vadim.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:11   #177
norah malo sam prošnjofala .. tebi treba potvrda o slobodnom bračnom stanju ... podaci za to se iščitavaju iz matične knjige rođenih ... barem tako piše na obrascu .. stavljam ti ga na topic ...



a što se tiče krsnog lista .. ukoliko ti na krsnom listu župnik napiše da nema prepreka za sklapanje braka tada je krsni list ujedno i slobodni list ali mislim da tebi treba ova potvrda jer se brak sklapa u inozemstvu ...
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 08:04   #178
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
norah malo sam prošnjofala .. tebi treba potvrda o slobodnom bračnom stanju ... podaci za to se iščitavaju iz matične knjige rođenih ... barem tako piše na obrascu .. stavljam ti ga na topic ...



a što se tiče krsnog lista .. ukoliko ti na krsnom listu župnik napiše da nema prepreka za sklapanje braka tada je krsni list ujedno i slobodni list ali mislim da tebi treba ova potvrda jer se brak sklapa u inozemstvu ...

Da to je to raspitala sam se i ja. Hvala ti puno
Ah ta papirologija !
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 15:57   #179
Ah stvarno vidim kak neki kompliciraju, stvarno svašta....nama je svećenik rekao da trebamo donijeti samo krsni list, na kojem će pisati da smo slobodni, a seka mi je rekla da za matičara nam treba izvod iz matice rođenih i osobne karte, naravno u matični ured moramo ići obadvoje i kod njih ne treba dolaziti do dva mjeseca prije vjenčanja jer te neće primiti. A krsni list vrijedi 6 mjeseci, tak da nam je svećenik rekao da ne idemo po njega do iza Uskrsa. Nama općenito te krsne listove ili bilo što nam je trebalo za kumstvo do sad uvijek dizao neko od rodbine jer više nismo u Našicama i nikad do sad nismo imali probleme. i sad će mi sve to podići teta i donijeti na uskrsni ponedeljak.

A svećenici opće nisu radili probleme oko crkve, nećemo se vjenčati u crkvi kojoj pripadam jer kod njih spadam tek nekih 5 godina. Jedino oni moraju pokrenuti papire za vjenčanje i dostaviti crkvi u kojoj se želimo vjenčati. drugi župnik nam je rezervirao datum i sat, a kod ovih smo otišli samo pitati kad da dođemo sve to pokrenuti i opće nije problem. Njima samo bitno da dobe onih 300-400 kn koliko se plaća vjenčanje...
joj opet sam se raspisala...
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 15:59   #180
to ti oni rade kako im volja. svako svoje propise postavlja
norah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.