Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2011., 20:31   #41
Automatik je CVT sa "simuliranih" 7 brzina.

http://www.youtube.com/watch?v=by7FPFclr9o - automatski način, ubrzava ko skuter
http://www.youtube.com/watch?v=Y6ABqpl60Hs - ručni način
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 22:21   #42
Quote:
Divus kaže: Pogledaj post
Automatik je CVT sa "simuliranih" 7 brzina.

http://www.youtube.com/watch?v=by7FPFclr9o - automatski način, ubrzava ko skuter
http://www.youtube.com/watch?v=Y6ABqpl60Hs - ručni način
jao uzasa! a bas sam si mislio da mercedes nece tak prokleti CVrkuT ugradjivat u svoje aute.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 19:52   #43
ako ne smeta malo bih oživio temu. prijateljica zapela za A klasu po mogućnosti redizajn od 2008 nadalje, 180 cdi, 5 vrata. Za koje pare se da nabaviti to prometalo, isplati li se u Švabiju tražiti?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:33   #44
A da otvorim temu: kupujem auto za 100000 ojra, odmah bi se našlo 56 znalaca
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 00:04   #45
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ako ne smeta malo bih oživio temu. prijateljica zapela za A klasu po mogućnosti redizajn od 2008 nadalje, 180 cdi, 5 vrata. Za koje pare se da nabaviti to prometalo, isplati li se u Švabiju tražiti?
U DE se isplati tražiti, za 7-8000 eura bi se trebao naći primjerak sa razumnom kilometražom.
Prošle godine sam za 7000 kupio 160 CDI 2007.godište sa 113000 km u ovlaštenom i dobio 2 godine garanciju, i zasad sve 5, izuzev glupe sitnice sa unutarnjom kvakom, što je na žalost jako često...Kad sam gledao u hrvatskoj, oni za 7-8k su bili ili sa skidanim kilometrima ili iz uvoza bez servisne, dok su oni sa ok stanjem i servisnom bili 10-12000, sad im je pala cijena zbog ponude iz uvoza te su bliži cijenama u DE sa uvozom, pa se možda može i tu nešto pronaći, ali bi ja radije u DE u salon.
Auto je udobniji nego što sam očekivao, jako dobro leži na cesti, možda je 160 CDI malo anemičan, ali 180 bi trebalo biti i više nego dovoljno.
potrošnja na otvorenoj 4-4,5, AC 140/kmh 6, ZG 6,5, 180 bi trebao po gradu malo više trošiti...
Mjesta ima dosta više nego što izgleda, gepek je dovoljno velik ( 4 gume i stane još, prtljaga za 3 odraslih za deset dana...)
Održavanje je možda malo skuplje nego u ˝normalnim˝ gradskim autima, ali mislim da je ipak napravljen malo kvalitetnije nego prosječan gradski automobil, ali je zato i bio uvelike skuplji..
Najveći problem je način na koji je motor postavljen, kod većih kvarova motor obično mora van..., ali je zbog toga sigurniji kod prometnih (sandwich konstrukcija ).

Zadnje uređivanje boggy : 20.11.2014. at 00:09.
boggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 01:40   #46
hvala na odgovoru
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 12:53   #47
Khm ... ti znaš što je kolega Vampir napisao o tom autu ... ako me pamćenje ne vara njegova kćer vozi/vozila je takvog ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 15:39   #48
Pa dobro koji sad auto nema manu, jebiga ti su imali kaj si za neki popravak trebal mašinu zvaditi van
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 16:30   #49
Ma sitnica .... mašina sim - mašina tam. To djete izvadi za 10 minuta jelte ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:10   #50
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ako ne smeta malo bih oživio temu. prijateljica zapela za A klasu po mogućnosti redizajn od 2008 nadalje, 180 cdi, 5 vrata. Za koje pare se da nabaviti to prometalo, isplati li se u Švabiju tražiti?
svugdje su jeftiniji nego kod nas . doduše ja ga tražim u it. jeftiniji su a oprema pun gas a i tam sam nekak ko doma .

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Khm ... ti znaš što je kolega Vampir napisao o tom autu ... ako me pamćenje ne vara njegova kćer vozi/vozila je takvog ...
vozila . . doduše zadnju 168-icu . autek ko iz dućana . e toga smo stržili . malo mu je počel mjenjač fućkat ( sva sreća da im to ni bolest ) pa smo mu našli nove sretne vlasnike čisto da me ne pogodi jedno dva dana šarafljenja i punklinaciosamsto kuna troškova . i taman sam mislil da je ta priča sa a klasom gotova kad klinac . sad hoće redizajna 169 . baš taj kaj francuski spominje . isti klinac drugo pakovanje . moš mislit kak sam oduševljen izborom . pas ,!"#$%& masu kost ko da smo posvađani .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 19:06   #51
a ono za promjenu grijača treba motor van? Pa pucaju grijači, kukulele za ih izvadit?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 21:35   #52
E moj Vampir ... pa ko će te zajebat ako ne rodbina i to najbliža ... takav naj je državni horoskop.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 22:01   #53
Balkanska posla. Svi bi rabljeni premium za ništa love i da u njega po mogućnosti u održavanje godišnje ulože 400 kn za ulje iz Kipor Stroja i najjeftinije kineske filtere.

Onda kupe kantu pa se čude kako je Mečka išla u qrac jer eto prije su 250D na ložaka i Inu 10W40 vozili 500tkm bez problema.

Kupi dobar redizajn W169 za 10-12k€ sa pravih 120tkm i dobre su šanse da će još toliko voziti uz redovno održavanje i da će ti prvi ozbiljniji problem biti DPF ako je riječ o dieselu.

A onda se opet vraćamo na priču da ta lova kupuje E klasu bez dokaza o kilometrima i održavanju i koja bi budala kupila onda A klasu... Balkan je to.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 00:21   #54
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Balkanska posla. Svi bi rabljeni premium za ništa love .
e to je glavni zajeb . kupiš govno i kaj god da mu radiš i dalje je govno . kolko god love ububao u njega nemreš od smeća napravit pošteni auto . i furt neko treba visit ispod grobine . kod kupovine mala je razlika u cjeni između dobrog i lošeg auta . e a za duplo više novca od tog lošeg nemožeš više napravit dobar .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 19:36   #55
pozdrav

Molim Vas ako mi netko moze nesto reci o A klasi ,2000 godiste,160 benzinac.

Konkretnije o ovom modelu
15228441

Broj oglasa njuskalo.

Zahvaljujem.
Rsv051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 01:34   #56
Šta nije dosta napisano? Auto je nočna mora za održavat b(a ni kvaliteta nije puno dalje) - idealno za pacijente koji MORAJU ućerat "nišan" u dvorište ali eto jebi ga nemaju niti za socijalnu C klasu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 08:12   #57
Za 2000. godinu i to 160 motor to je puno prevelika cijena. Taj auto, da ga unosiš iz Njemačke, došao bi te u troškovima najmanje 500 eura manje, no kakve su kod nas cijene i kada oduzmeš trud i muku dovoženja, to je skoro to...

A-klasa te generacije ima podosta nedostataka, ima i nemalo stranica na kojima se opsiuju iskustva i savjeti za kupnju, pa se malo poigraj, najbolje na stranicama ljubitelja http://www.elchfans.de/aklasse_w168/..._w168.php?st=1 gdje ljudi vrlo otvoreno govore o problemima koje imaju sa autom i kako su te probleme rješavali...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 12:08   #58
Iz mog osobnog iskustva (imao sam A140, 2000g) preporučam ti da ga zaobiđeš iako, auto sam po sebi je dosta dobro zamišljen, ali je noćna mora za majstore. Za te gabarite ima dosta mjesta na stražnjoj klupi i u gepeku, ali zvučna izolacija je loša, auto se dosta ljulja a i ja sam s navedenim primjerkom imao dosta problema... Jedino što bih izdvojio kao dobru stavku je mjenjač. Spojevi plasike u unutrašnjosti su na razini DACIE a ne Mercedesa... Sve u svemu, ja sam ga se brzo riješio. Prije 3 godine sam ga prodao sa 170tkm na satu za 3750 eura, pa ti vidi da li ovaj primjerak iz njuškala vrijedi 3500eura. Dodatan razlog što mislim da je primjerak iz njuškala preskup je taj što navedeni nema niti klimu.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 12:51   #59
Moj savjet je da nekako izmisliš novce i uzmeš, ako već grizeš na A-klasu, W169 liniju... od sredine 2004.-e pa nadalje, neusporedivo kvalitetniji auto.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 18:30   #60
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Šta nije dosta napisano?
hehe, a da malo ipak ponovimo ?

Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ako ne smeta malo bih oživio temu. prijateljica zapela za A klasu po mogućnosti redizajn od 2008
nađe li ga ? ili je odustala


Quote:
Rsv051 kaže: Pogledaj post
Konkretnije o ovom modelu15228441.
reci da se šališ ? ili ga baš reklamiraš ? za te novce ? svašta
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.