Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2015., 14:57   #321
mb, minimi je dojen i sad sa 16 mjeseci jos uvijek cucne predvecer poslije vecere. iskljucivo dojen do punih 7 mjeseci jer je lijepo rastao i nije bilo potrebe za uvodjenjem krute hrane. spavao je cijelu noc od kad mu je bilo 10 dana. prvih se deset dana budio u 1 i u 4 za cicanje. zatim se budio samo u 4, mumljao i sam ponovo zaspao. (savjet mamama-nikad skakat na prvi kmek nocu ). Drzali smo ga s nama u sobi jer je malo bed tako malu bebu odmah prebacit u njenu sobu, ali stvarno mislim da smo dobro napravili sto nismo dugo cekali, nitko nije istraumatiziran selidbom u sobicu (osim moje matere ). on je najnormalnije nastavio spavat, a mi se mozemo, odmorit, seksat, dizat za u wece, prdit, gledat teve...bez da mu smetamo.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 15:13   #322
Miniti i moj Mladunac cu vrsnjaci

Kad ste prebacivale klince u njihovu sobu, jesu presli i u veliki krevet ili su i dalje spavali u kinderbetu (ovo je zapravo pitanje za mame cija su djeca od recimo 1-3 godine, vjerujem da su manji u kinderbetu, a veci u velkom krevetu). Do kad su vam klinci u kinbici?
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 15:18   #323
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
mb, minimi je dojen i sad sa 16 mjeseci jos uvijek cucne predvecer poslije vecere. iskljucivo dojen do punih 7 mjeseci jer je lijepo rastao i nije bilo potrebe za uvodjenjem krute hrane. spavao je cijelu noc od kad mu je bilo 10 dana. prvih se deset dana budio u 1 i u 4 za cicanje. zatim se budio samo u 4, mumljao i sam ponovo zaspao. (savjet mamama-nikad skakat na prvi kmek nocu ). Drzali smo ga s nama u sobi jer je malo bed tako malu bebu odmah prebacit u njenu sobu, ali stvarno mislim da smo dobro napravili sto nismo dugo cekali, nitko nije istraumatiziran selidbom u sobicu (osim moje matere ). on je najnormalnije nastavio spavat, a mi se mozemo, odmorit, seksat, dizat za u wece, prdit, gledat teve...bez da mu smetamo.
a onda je tvoj baš spavalica. moj je još kolko tolko ok spavao do 3,5 mjeseci, a onda je počelo sa buđenjem svakih sat vremena, pa su se onda izmjenjivale faze kad je ok spavao (2-3 buđenja), ili loše (4-6 buđenja), sve do nedavno, prije cca 2 tjedna kada se počeo buditi samo 1 (tad smo ga već prebacili u njegovu sobu). a cicu je sam odbacio sa 14,5 mjeseci, dakle 5 mjeseci prije. stoga njegova buđenja nisu baš imala veze sa dojenjem.
a dobro, čak i da je ok spavao, prije 10. mjeseca nismo niti imali mogućnost da ga prebacimo jer smo živjeli u manjem stanu.
vezano za savjet - ja sam skakala odmah na kmek jer sam bila u strahu da se ne razbudi skroz, ovak sam ga odmah stavila na cicu i za 3 minute opet je spavao.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 15:20   #324
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Miniti i moj Mladunac cu vrsnjaci

Kad ste prebacivale klince u njihovu sobu, jesu presli i u veliki krevet ili su i dalje spavali u kinderbetu (ovo je zapravo pitanje za mame cija su djeca od recimo 1-3 godine, vjerujem da su manji u kinderbetu, a veci u velkom krevetu). Do kad su vam klinci u kinbici?
minimi je jos u kinderbetu, ali je dugonja i uzasno se bojim da ne pokusa sam izici jer bi sletio na glavu cekam da bude malo fizicki spretniji da ga prebacim u krevetic.

edit: mb, ionako sve da se i razbude klinci zaspu nakon tri cuca cice. kockah se. lijenost ne nekad bas isplati
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 15:32   #325
moj je još u kinderbetu, ali mislim da ćemo ga na jesen prebaciti u veći krevet (kad navrši 2 godine). moramo još kupiti krevet i to vjerojatno na kat pošto želimo još jednog uzurpatora . sad kak je počeo dobro spavati napokon ne želim ništa dirati ni mijenjati u sobi bar neko vrijeme.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 00:20   #326
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post


Baterija drzi i po par dana bez punjenja, a dobijes i dva adaptora pa ga mozes ukopcat u struju za svaki slucaj. domet mu je 300m. malo je rec da je zakon.
Gdje si kupila ovo i koliko $$$?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 10:27   #327
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Kad ste prebacivale klince u njihovu sobu, jesu presli i u veliki krevet ili su i dalje spavali u kinderbetu (ovo je zapravo pitanje za mame cija su djeca od recimo 1-3 godine, vjerujem da su manji u kinderbetu, a veci u velkom krevetu). Do kad su vam klinci u kinbici?
moj je bio u krevetiću dok nije išao u svoju sobu, a to je bilo malo prije 4g da, bio mu je već mali i krakovi su mu virili na sve strane zato se i preporodio kad je dobio sobu i krevet odgovarajuće veličine

al mislim da ti je to sve kako odlučiš i kako ti je praktično.
moj recimo nije kao beba noću kmečao, nego urlao, a i također ne bi zaspao nakon "tri cuca cice" (moj bi spavao s cicom u ustima da je bilo po njegovom; srećom sam to uspjela izmijeniti u "prst u ustima, mi u blizini"), tako da smo spavanje kombinirali kako je rastao - spavao je s nama u krevetu, pa onda u krevetiću kraj nas, dok nije narastao dovoljno da mu se uvali priča o tome kako je velik dečko i kako je super imati svoju sobu (s tim da i sad uvijek vreba priliku da nam se uvali ako može, samo što mu više ne dam).

da je bolje spavao, ranije bi selio. s 2g bi ga vjerojatno selila s krevetićem, s 3+ bi uzela krevet s ogradicom.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 11:55   #328
Mi smo nasu princezu nedavno prejestili u njenu sobu jer nam ubrzo stize nova beba i ne stanu nam dva krevetica u sobu. Imala je 15 mjeseci. Kupili smo joj krevet preko djecjakolica.eu i super je. I dalje se budi po noci ali ja onda odem do nje,legnem i ona nastavi spavat a prije bi se probudila,stavila bi je u sredinu i onda bi ona ostala tamo do jutra.
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 23:35   #329
Prebacili smo ga s 5 godina. I sada dolazi u jutro k nama oko 5 ili 6.
Ne vidim problem, kad je dijete zrelo neka ide u svoju sobu.
Mi smo imali okolnost da nam "tate" nema vise od 20 dana u mjesecu stoga smo i bili malo opušteniji.
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 10:03   #330
Jedva sam nasla temu
Proslu noc je mali spavao sam u svojoj sobi. Potpuno neplanirano. Isli smo zapravo u ducan kupiti ormar za moje i njegove stvari. Pa smo usput kupili fora tepih za njegovu sobu koju tek planiramo urediti. Onda smo kupili slatki zeleni stol i fora lampicu zvjezdicu. Vec neko vrijeme govorimo malom da ce to biti njegova soba, kad se vratimo s mora lijepo cemo ju srediti i spavati ce tamo... i kako smo kupili tih par stvari, slozili smo ih u sobu, dofurali neke igracke, knjigice - i malac hoce ostati spavati. I tak je bilo. Slozila sam krevet i jedva je cekao uskociti u njega. Uspavljivanje je dugo trajalo jer je bio jako uzbuden. Ali spavao je ko top cijelu noc.
Ima 3 godine i 5 mjeseci (41 mjesec rekle bi neke )

Bas me zateklo to... ja jos nisam spremna iako mi je drago da je tak veselo prihvatio to. Za vikend putujemo 3 tjedna na GO i tam cemo spavati opet svi skupa, pa me bas zanima kak bu kad se vratimo. Zato nisam sad ni htjela da se prebacuje u svoju sobu, al kaj sad...
Moja beba raste (ne znam jel bi stavila ili )


Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:17   #331
3,5 godine! svaka čast!

ja jedva čekam da mlađu "bacim" u sobu kod brace... sad ima 10,5 mjeseci, nadam se negdje oko 1,5 godine.

ima tko iskustva sa prebačajem mlađeg djeteta u sobu kod starijeg?
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:26   #332
Moj ima 3 godine i 4 mjeseca, ovo ljeto ga selimo u njegovu sobu, jer početkom godine dolazi nova beba.
Spava u našoj sobi, doduše u svom krevetu. Nadam se da neće biti problema, jedva čekam da mu sredimo sobu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:10   #333
MB, a kad je prvorodeni lansiran u sobu?


Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:14   #334
Ja isto lagano razmisljam kako da ga selim
Cisto iz prakticnih razloga,ne stane vise u kinderbat,a veliki krevet ne stane u nasu sobu
Ali ne znam na sto ce to liciti
Jedva zaspi u 22,budi se 543678 tokom noci,i onda ustajanje u 5
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 21:25   #335
već godinu dana mislim kako je prešao u svoju sobu sa 16 mjeseci, a sad po starim postovima vidim da je prešao sa 19 mjeseci. to mi je valjda trudnoća napravila. zapravo sam pomiješala, sa 16 mjeseci je prešao sa 2 na 1 dnevno spavanje.

on je bio veliki nespavač, budio se jaaako često, pa čak i onda kada sam ga prestala dojiti skroz. to što sam ga išla prebaciti u njegovu sobu je bilo iz očaja i u nadi da se možda poboljša njegovo spavanje. i iako se u početku nastavio često buditi, vrlo brzo, nakon par tjedana (tada mi to očito nije bilo dovoljno brzo ) je njegovo spavanje krenulo na bolje (cca 2 buđenja). neka 2 mjeseca nakon što je prešao u svoju sobu, kupili smo mu veliki krevet i složili pa je spavao u velikom krevetu i naučio je da ponekad kad se zbudi usred noći sam dođe k nama u naš krevet (ima ogradicu i jedan mali prolaz). a prvi put je prespavao noć malo prije punih 2 godine.

kada sam ostala trudna zbog njegovog bacikanja noga po meni bila sam u strahu da me ne lupi u trbuh pa smo ga oviknuli od toga da dolazi po noći spavati u našem krevetu. sad zna da kad se zbudi ide sam piškiti i onda se nekada sam da ni neznamo da je bio (dok ujutro ne vidimo otvorena vrata od njegove sobe) vrati u svoj krevet spavati, a nekad samo dođe po nas da ga mi vratimo u krevet i budemo s njim par minuta dok opet ne zaspi.
sad ima 3 godine i 9 mjeseci.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 09:32   #336
Moj mali spava ko top vec duze vrijeme i jedino budenje je nekad kad trazi vode.. ja bi mogla spavati s njim do skole volim taj osjecaj kad se stisne uz mene, gura nogice da mu ih cuvam, hrce mi na uho... dobro, nekad se skuham jer je vruc, a i muza nabija nogama u bubrege. To je malo manje slatko.
Al eto, cini se da je tome dosao kraj. I sinoc je spavao u svojoj sobi, nije ni pitao da odlazak u nasu..
I zaigrao se sam u sobici na novom tepihu, nisam znala za njega skoro 20 min. Wow...
(A i sexualni zivot je procvao jer nam je bracni krevet postao egzoticno mjesto pa nam je sad to uzbudljivo ). Nda, uvidam da ima i pluseva taj novi nacin spavanja

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 09:59   #337
su bebaci od 13 mj premali da ih se prebaci u svoju sobu?
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 10:30   #338
Nekima jesu, nekima nisu.
Meni su premali. Al vidis da ja naricem nad odlaskom 3 i pol godisnjaka pa ono... nisam mjerilo.


Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 13:17   #339
Pod kinderbet mislite na onaj krevetic od rodjenja?
Moja mi se vec s godinu cinila prevelika za kinderbet pa sam ju premjestila na veliki krevet.
Pocela je udarat o stranice krevetica, noge bi joj izletile kroz resetke pa bi je to usred noci probudilo i poplasilo...tako da mi je totalno nezamislivo da 3godisnjak spava u kinderbetu
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 13:57   #340
Postoje kinderbeti kojima se skinu stranice sa strane Tak ću ja svojoj, čekam da još malo naraste skinem stranice (rešetke) i ima krevetić voila
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.