Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2014., 06:33   #61
Quote:
Glenfidich kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, napisao bih par rijeci o Brazilu, gdje zapravo i zivim od 2009g., ima dosta rekla - kazala informacija na ovom forumu.
Dobro placeni posao nije lako naci, ali nije i nemoguce. Osnovni uvjeti su sredjeni papiri, tj. permanent residence, "fluent" portugalski i naravno deficitarna profesija.
Brazil ne ulaze puno u edukaciju mladih sta je rezultiralo manjkom kvalificiranog kadra, tek sada su poceli razmisljati o tome i ciniti nekakve male pomake.
Brazilski papiri se ne dobivaju preko noci i lako, ne radi toga sta ne vole strance nego radi toga sta imaju jezivo sporu u neefikasnu birokraciju, samo primjera radi evo ja sam se aplicirao krajem 2009 za residence vizu i dobiti cu je tek ovih mjeseci nakon brdo peripetija i papira.
Srecom u nesreci da i HR birokracija nije puno bolja pa su sva ta maltretiranja cisti "de ja vu" .
Godinu dana nakon izdavanja residence vize dobiva se putovnica.
Kad se apliciras za residence vizu zakon ti ne dozvoljava boravak duzi od 3 mjeseca van Brazila jer se u protivnom ukida proces.
Isto tako za vrijeme trajanja procesa ne mozes se legalno zaposliti jer za zaposlenje je potrebna radna viza cije izdavanje se "sukobljava" sa izdavanjem rezidence vize. Gringosi rjesavaju taj problem da rade par godina na crno dok ne dobiju papire.
Zdravstveno osiguranje se rjesava preko odabranog osiguravatelja, kvalitetna polica niti pretjerano skupa, usluga relativno i brza i zadovoljavajuca, preporucam "unimed". Svi placaju jednako, bez obzira jesi li gringo ili domaci.
Na slijedecem linku moze se naci brdo korisnih informacija
http://www.gringoes.com
Vrijedi spomenuti da je Brazil nevjerojatno skup, naime brazilski reais je jedna od najprecjenjenijih valuta na kugli zemaljskoj, za relativno normalan zivot male familije potrebno je mjesecno barem 4-5 tisuca reaisa sta pomnozis sa nekih 3.1 - 3.2 da dobijes kune.
I na kraju Brazilski mentalitet; svakako nesto radi cega se isplati proci sve gore opisane nedace, otvoreni, neoptereceni, jednostavni, "alegre" mentalitet.
vidim imate iskustva s brazilom, pa bi vas htjela pitat kako ste naucili jezik, ono kolko vam je dugo trebalo da ga savladate, dal ste ga znali prije dolaska u brazil...
zavrsavam srednju, pa bi htjela nastavit skolovanje, a onda i zivot u brazilu
pa me zanima kakve su mogucnosti za to..jel znate sta o njihovom sustavo obrazovanja i to..
ela141 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 00:11   #62
Pozdrav svima. Živi li netko na jugu Brazila, trebam jednu informaciju? Može na pp, hvala
jules verne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.