Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2009., 19:23   #21
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post

A ja san tamo godinama živija, obiša skoro cilu federaciju i ama baš nikad nisan vidija narančasto grimiznu koprenu.
Kupi kapi za oći, ili se javi na pdf Zdravlje a ne na politika.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 19:25   #22
Quote:
spock2 kaže: Pogledaj post
kako imaš samo obraza ovakvo nešto reći??????Srami se
Zašto bi se trebao sramiti?Pa nije rekao ništa krivo.Misliš li da bi Kina dvojila kada bi zaključila da bi joj smanjivanje stanovništa donijelo boljitak?
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 19:27   #23
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Pa ta koprena postoji i kod nas nije stalna dakako ali mi ju vidimo ljeti ali opet ne stalno i nema je nakon jače bure.
Helouuu...koprena postoji često na raznima stranama svijeta ali u USA je baš posljedica zagađenja i to posebno u LA i okolici.

Evo za one koji se kunu da to nikada nisu vidjeli. Ja međutim jesam i to u doslovno svakom kutu amerike u kojem sam bio osim Aljaske.


http://chanceseales.files.wordpress....07/la-smog.jpg

Kasno popodne sve poprima narančaste tonove (ulice, kuće, sve...)

http://www.engin.umich.edu/~cre/web_...basin/smog.jpg

http://weblogs.baltimoresun.com/news...mog-topper.jpg

New York

http://www.rsc.org/images/bloss%20st...cm18-91990.jpg

http://wwwdelivery.superstock.com/WI...k_608-495A.jpg
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 06.11.2009. at 19:35.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 19:38   #24
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Zašto bi se trebao sramiti?Pa nije rekao ništa krivo.Misliš li da bi Kina dvojila kada bi zaključila da bi joj smanjivanje stanovništa donijelo boljitak?


Oni su već zaključili da žele smanjiti broj stanovnika, zato zakon o jednom djetetu.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:04   #25
Ne znate vi baš puno o Kinezima, ni o načinu na koji se odnose prema svemu, živom i neživom. Doduše, svakim danom ćete sve više znati. Nema naroda koji je spreman više ukrasti, zajebati, pregaziti. Sreća samo što nikada nisu imali globalne porive poput Britanaca ili Španjolaca, niti širenje utjecaja i kulture poput Amerikanaca. Oni ne žele prodavati filmove, glumce, glazbu, imidž. Oni samo žele vaš novac. Ali kao što sam rekao, malo ljudi ima kontakt s njima pa ne znaju. Trebate ih samo vidjeti kada se čeka na ulazak u noćni klub, ne ulazi dvoje ljudi preko reda, ulazi ih 20, i boli ih kuratz za bilo koga tko je ostao iza. To je ovako običan, banalan primjer. A o načinu na koji drobe zapadne tehnološke kompanije industrijskom špijunažom i rušenjem cijena da i ne pričam. Bute vidjeli kako izgleda žuti svijet. Vrlo žuto.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:37   #26
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Ne znate vi baš puno o Kinezima, ni o načinu na koji se odnose prema svemu, živom i neživom. Doduše, svakim danom ćete sve više znati. Nema naroda koji je spreman više ukrasti, zajebati, pregaziti. Sreća samo što nikada nisu imali globalne porive poput Britanaca ili Španjolaca, niti širenje utjecaja i kulture poput Amerikanaca. Oni ne žele prodavati filmove, glumce, glazbu, imidž. Oni samo žele vaš novac. Ali kao što sam rekao, malo ljudi ima kontakt s njima pa ne znaju. Trebate ih samo vidjeti kada se čeka na ulazak u noćni klub, ne ulazi dvoje ljudi preko reda, ulazi ih 20, i boli ih kuratz za bilo koga tko je ostao iza. To je ovako običan, banalan primjer. A o načinu na koji drobe zapadne tehnološke kompanije industrijskom špijunažom i rušenjem cijena da i ne pričam. Bute vidjeli kako izgleda žuti svijet. Vrlo žuto.
Po načinu na koji pričaš vidim da ti imaš najmanje kontakta sa njima i o njima najmanje znaš. Nego što te zanima, pitaj ja ću ti reći, imam dovoljno kontakta sa njima da znam. Pitaj, nije sramota bit tinejđer.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 23:24   #27
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Oni su već zaključili da žele smanjiti broj stanovnika, zato zakon o jednom djetetu.
Netočno je da su time željeli smanjiti broj stanovnika!!! Htjeli su tom, dakako nakaradnom, metodom spriječiti porast u određenom trenutku kojem nebi mogli parirati u smislu gospodarskog rasta i slično. Osim toga, usprkos toj politici, broj stanovnika Kine raste svake godine. Jako lagano, skoro pa samo par milijuna, ali ipak raste.

Ipak, danas Kinezi uviđaju kako ubrzano stare i kako će im uskoro takva dobna struktura predstavljati itekakav problem! Poradi toga kod njih se počinje postavljati pod znak pitanja svrhovitost nastavka tzv. politike jednog djeteta i o tome se vode rasprave. Sve je izglednije ta će se to u dogledno vrijeme dokinuti, a smatra se kako s tim dokidanjem neće doći do nikakve demografske eksplozije budući da je već sada veliki dio Kineza urbaniziran i smješten uglavnom u malim stanovima. Kako stvari stoje, ova će politika biti na djelu još možda desetak godina, a onda će biti dokinuta jer je Kina sasvim sposobna i voljna nositi se sa lakšim demografskim udarom koji će joj biti i više nego pozitivan:

http://www.time.com/time/world/artic...912861,00.html

Usput, Europi će sve više, svake godine, nedostajati stanovnika, a s obzirom na islamofobiju i slično, nužno će biti uvoziti stanovništvo iz neeuropskih zemalja neislamske vjeroispovijedi, a što za Kineze i Indijce predstavlja pravu priliku da se na tom "starom" kontinentu pozicioniranju kako bi u određenom trenutku svojim marom, žarom i voljnošću preuzeli većinu financijskih tijekova i gospodarskog upravljanja.

Kini su nekada ljudi predstavljali teret, a uskoro će trebati svake godine nekih 10-ak milijuna više. To je neminovno jer to je nacija u ekspanziji i koja na ekspanziju ima pravo. Ne u smislu vojnih osvajanja ili pripajanja Kini teritorija drugih država, to su gluposti, već ekspanzija u smislu gospodarskog i političkog utjecaja, a u čemu će im pomoći sve veća i jasnija vojna moć. Usput, u roku od maksimalno dvadesetak godina Tajvan postaje dio matice - NR Kine !
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 11:26   #28
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Kupi kapi za oći, ili se javi na pdf Zdravlje a ne na politika.
Slušaj, nisan ja s tobom ovce čuva pa da tako pričaš sa mnom. Malo pristojnosti ti ne bi škodilo.

A šta se narančaste koprene tiče, evo jedan mali prizor koji san naša na netu - narančastog sumraka iz Splita. Jel i to u Americi?

http://mw2.google.com/mw-panoramio/p...m/18305493.jpg
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 11:34   #29
a sto su sve radili amerikanci,i sto jos uvijek rade?
to se nisi sjetio napisati
od isprobavanja atomskih,hidrogenskih i bog zna kojih sve bombi....od 1945 pa na ovamo...bacanje raznoraznog nuklearnog otpada u more i zakopavanje u zemlju,te izlivanje nafte u mora,....sto slucajno nemarom,sto namjerno
do toga da su posrkali skoro svu naftu na zemlji,za svoje aute od nekoliko tisuca kubika,i da jos uvijek srcu...dzaba...jer ju kupuju ljudskom krvlju iracana
mislim,napram amerike,ovo sta kinezi rade je sprdacina i cirkus...te nadasve znanstveno igranje na teritoriji svoje zemlje,ameri se pak igraju na teritoriji i tudjih zemalja
__________________
pisem pismo tinta mi se proli,daleko je onaj tko me voli
visa_sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 11:45   #30
Mislin da nema dileme oko toga ko je najveći svjetski potrošač energije, aka zagađivač. Stvar je međutim u tome da i Amerikanci počinju razmišljat o ekologiji i valjda će počet i smanjivat svoje zagađivanje.

Kod Kine je međutim problem njena nerazvijenost i ubrzani rast koji troši sve više i više energije, zagađujući sve više i više, i još uvik ne razmišlja o smanjenju zagađenja. Dakle može se očekivat samo povećanje.
S jedne strane to je logično - Kina želi stvorit dobre ekonomske uvjete za Kineze i to je prioritet, a ne zdrava okolina, no s druge strane pitanje je kako daleko se s tim može ić bez još većeg narušavanja svjetske ekologije. Ista se stvar može reć i za Indiju, nije Kina u tome specifična, samo je još uvik najveća i ima potencijalno najveći utjecaj na klimatske promjene.
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 13:24   #31
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Zašto bi se trebao sramiti?Pa nije rekao ništa krivo.Misliš li da bi Kina dvojila kada bi zaključila da bi joj smanjivanje stanovništa donijelo boljitak?
naravno da je rekao krivo i glupost.Kinezima nije u mentalitetu da gaze i uništavaju sve oko sebe,kako netko uopće može tako nešto reći za neki narod.A smanjivanje stanovništa vrši i to ZAKONOM o jednom dijetetu,a ne nasilno i ubijajući kako bi to netko mogao pomisliti iz vaših navoda o kinezima kao krvoločnicima
spock2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 14:25   #32
Quote:
Stonewall Jackson kaže: Pogledaj post
Cudno kako dezurne kriticare Zapada ne interesira ova tema. Kinesko igranje sa Majkom prirodom je ponovno na dijelu. Nakon Olimpijskih igara 08', te proslave dana uspostave komunizma 09', Kinezi jos jednom pokazuju svu svoju beskrupuloznost igrajuci se sa vremenom tj. "namjestajuci" ga kako njima pase. Mnogi znastvenici se salzu da je takvo sto jako opasno, posto se ne zna kakve sve poslijedice mogu proizaci iz tih kineskih dijelovanja. Jedno je sigurno, ovo je svijet koji nam predstoji kada kineski beskrupulozni vlastodrsci preuzmu titulu vodece nacije u svijetu. A taj svijet u kojem Kina drzi vodece mjesto je definitvno nesto daleko gore od ovoga sto imamo danas. Dovoljno je pogledati Kinu danas, sva je zagadjena i unistena nemarom Kineza. Pitke vode prakticki nemaju, Peking je medju najzagadjenjim gradovima svijeta, a od 20 najzagdjenijih gradova na svijetu, cak 16 je kineskih.
Slažem se s tobom, ako se Kina ne osvjesti bit će gadno. Milijardu i skoro pol ekološki neosvještenih ili vrlo slabo osviještenih ljudi opasno je po cijeli svijet kao nova nuklearna katastrofa. Švedi su toga svjesni pa su se tome posebno posvetili, a Rusi bi mogli imati najviše problema ako kineska industrija procvjeta u Rusiji ... moglo bi biti svašta. UN! UN! UN bi trebao početi raditi svoj posao malo bolje!!
jukat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 20:31   #33
The problem of air pollution in China's cities remains serious. In 2005, 39.7 percent of the 522 cities surveyed were either moderately or seriously polluted.

Last year, environmental disputes and large-scale protests increased 30 percent compared to the previous year. Over 50,000 incidents were documented. Among these cases, 50.6 percent were about water pollution, and nearly 40 percent were related to air pollution.

Pan Yue, vice director of the State Environmental Protection Administration of China said, "Environmental problems have become a main factor affecting China's national security and social stability."

Zhang Lijun, another vice director of the Administration, said, "In some areas, corrupted officials protect local polluting industries to gain personal profits. Without clean officials, there will be no clean water."



Obični ljudi u Kini su najveće žrtve bezočnog iskorištavanja svih resursa na ekološki nimalo osjetljiv način. Tamo se vladajuća kasta uvijek prema naroda odnosila kao prema stoci pa su takvi i uvjeti za život. Posve je besmisleno uspoređivati SAD i Kinu. SAD je jedna od najbogatijih zemalja na svijetu u koju stanovništvo i dalje samo ulazi i ima najbolje uvjete za život. Kina je prenapučena zemlja iste veličine u koju masovno ulazi samo masa iz još gorih uvjeta koji vladaju sjeverno i zapadno od njih. Što mislite zašto svaka zemlja danas ima kineske četvrti? Zato što je u Kini jako dobro? Gdje su američke četvrti ako je u SAD-u tako jako loše. Tko to bježi iz Amerike?
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 10:02   #34
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Što mislite zašto svaka zemlja danas ima kineske četvrti?
sjeverna, juzna amerika i australija imaju puno europskih cetvrti.
kvark01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 13:31   #35
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post

A ja san tamo godinama živija, obiša skoro cilu federaciju i ama baš nikad nisan vidija narančasto grimiznu koprenu.
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
Slušaj, nisan ja s tobom ovce čuva pa da tako pričaš sa mnom. Malo pristojnosti ti ne bi škodilo.
Upravo tako. Nisan ja s tobon ovce čuva pa da tako pričaš sa mnom. Iz svoga gornjega posta dalmatinski prepotentno impliciraš da:

a) lažem
b) govorim gluposti
c) oboje

Šta se onda čudiš odgovoru u istome dalmatinskome stilu???
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 18:04   #36
Quote:
spock2 kaže: Pogledaj post
naravno da je rekao krivo i glupost.Kinezima nije u mentalitetu da gaze i uništavaju sve oko sebe,kako netko uopće može tako nešto reći za neki narod.A smanjivanje stanovništa vrši i to ZAKONOM o jednom dijetetu,a ne nasilno i ubijajući kako bi to netko mogao pomisliti iz vaših navoda o kinezima kao krvoločnicima
Projekt brane tri kanjona općenuito stanje prosječen tvornice u Kini,gle Kinezi su roboovi novca možda čak više nego mi na zapadu.Kad bi samo malko bio svjesniji kakve se sve gadarije rade u Kini a sve samo da se režu troškovi,spasi ekonomska računica itd.
Da se Kina kojim slučajem pokuša prilagoditi zapadnim normama glede ispuštanja otrovnih plinova itd Kina bi propala ne danas nego jučer
Posljedice komunističke industrije bazirane na tehnologiji 19 stoljeća osjeaćmo i mi možda čak najviše Rijeka.
Recmo Benčić,dođe mui mučno kada se sjetim cviljenja za pogonom koji nije mogao proizvoditi ništa drugo osim opapira za cigarete,da je bio sposoban porizvoditi papir za printere itd možda bi i opstao,
Zatim torpedo,islužena tvornica oružja kloja je proizvodila traktore koji su smatrani smećem i još k tome a morskoj obali td.
Da je kojim slučajem Juga novac investirala u osuvremivanje industrije umjesto u Željavu,Vis Kumorvec i ostale pizdarije možda bi Juga i opstala
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 18:51   #37
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Netočno je da su time željeli smanjiti broj stanovnika!!! Htjeli su tom, dakako nakaradnom, metodom spriječiti porast u određenom trenutku kojem nebi mogli parirati u smislu gospodarskog rasta i slično. Osim toga, usprkos toj politici, broj stanovnika Kine raste svake godine. Jako lagano, skoro pa samo par milijuna, ali ipak raste.

Ipak, danas Kinezi uviđaju kako ubrzano stare i kako će im uskoro takva dobna struktura predstavljati itekakav problem! Poradi toga kod njih se počinje postavljati pod znak pitanja svrhovitost nastavka tzv. politike jednog djeteta i o tome se vode rasprave. Sve je izglednije ta će se to u dogledno vrijeme dokinuti, a smatra se kako s tim dokidanjem neće doći do nikakve demografske eksplozije budući da je već sada veliki dio Kineza urbaniziran i smješten uglavnom u malim stanovima. Kako stvari stoje, ova će politika biti na djelu još možda desetak godina, a onda će biti dokinuta jer je Kina sasvim sposobna i voljna nositi se sa lakšim demografskim udarom koji će joj biti i više nego pozitivan:

http://www.time.com/time/world/artic...912861,00.html

Usput, Europi će sve više, svake godine, nedostajati stanovnika, a s obzirom na islamofobiju i slično, nužno će biti uvoziti stanovništvo iz neeuropskih zemalja neislamske vjeroispovijedi, a što za Kineze i Indijce predstavlja pravu priliku da se na tom "starom" kontinentu pozicioniranju kako bi u određenom trenutku svojim marom, žarom i voljnošću preuzeli većinu financijskih tijekova i gospodarskog upravljanja.

Kini su nekada ljudi predstavljali teret, a uskoro će trebati svake godine nekih 10-ak milijuna više. To je neminovno jer to je nacija u ekspanziji i koja na ekspanziju ima pravo. Ne u smislu vojnih osvajanja ili pripajanja Kini teritorija drugih država, to su gluposti, već ekspanzija u smislu gospodarskog i političkog utjecaja, a u čemu će im pomoći sve veća i jasnija vojna moć. Usput, u roku od maksimalno dvadesetak godina Tajvan postaje dio matice - NR Kine !
to da će kini nedostajat ljudi je bezveze.
ljudi ne nedostaje ni jednoj državi. ljudi su samo opterećenje, nova usta za hranit, novi prijavljeni na burzi, novi potrošaći energije. ekonomski gledano, a i ekološki, depopulacija je odlična stvar.
japan je najbolji primjer da katastrofično predviđanje o starosnoj strukturi obična glupost. to se rješi preraspodjelom unutar nacije i to je sve. radi se dulje, smanje se penzije i to je sve.
iako imaju jako veliki udio starog stanovništva, izrazito nizak fertilitet i ne puštaju u zemlju nikoga- a ide im sasvim dobro.
puno veće probleme imaju zemlje kojima svake godine iz škola izlaze milijuni mladih s kojima ne znaju što će. nema gospodarskog rasta koji to može rješit.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 18:53   #38
Quote:
kvark01 kaže: Pogledaj post
sjeverna, juzna amerika i australija imaju puno europskih cetvrti.
nastale prije 20. stoljeća. europljanin danas ne mora iseljavat.
kinez mora
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 19:01   #39
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Glupost. Prosječni Amerikanac potroši 3 (tri) puta više energije nego prosječni Europljanin (US podaci) dakle otprilike toliko više i zagađuje. Usporedba sa Kinezima je neumjesna. Kinezima se osvećuje njihova množina.
Danas su Ameri ekolozi (ni približno kao Europljani) ne zato jer su svjesni nego zato jer su se prvi opekli. Kalifornija je prva krenila i krenila je najžešće, ako pogledaš filmove snimane u LA ili okolici bit će ti jasno zašto. Taj grad u svakom, ali baš svakom filmu možeš prepoznati po grimiznom (purpurnom) nebu u pozadini (smog) i sve ima neki narančasto odsjaj.
Bio tamo i vidio. I to danas nakon tolikih desetljeća unaprjeđenja ekologije u Kaliforniji.

Uostalom kad slijećeš s avionom na bilo koji aerodrom u USA možeš u jednom trenutku vidjeti kako prolaziš kroz narančasto-grimiznu koprenu koja pokriva skoro cijeli USA (nisam još nigdje tamo bio a da to nisam vidio, al u LA je najizrazitije).
ne posipaj se pepelom.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 19:50   #40
Quote:
matematicar kaže: Pogledaj post
ne posipaj se pepelom.
O čemu ti???
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.