Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2009., 15:09   #861
trebam misljenje - hitno
dijete staro 16 mjeseci:
leukociti 2,2 (6.0-16.0)
monociti 22 (5-13)
reaktivni limfociti 3 (0)
neutrofilni granulociti 26 (30-72)

sve ostalo u redu.
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 16:52   #862
[QUOTE=MAX-factor;22806700]trebam misljenje - hitno
dijete staro 16 mjeseci:
leukociti 2,2 (6.0-16.0)
monociti 22 (5-13)
reaktivni limfociti 3 (0)
neutrofilni granulociti 26 (30-72)

sve ostalo u redu.[/QU


leukopenija je izraz kojim se označava da ukupno leukocita ima u krvi manje no što je za očekivati ili manje od normalnih vrijednosti za laboratorij koji ih određuje.
Neke zarazne bolesti ili infekcije jako "suprimiraju" ili smanjuju stvaranje bijelih krvnih zrnaca koji su nosioci imuniteta, pa nam je to neki pokazatelji infekcije, u prvom redu virusne.Po ovom nalazu moguće da vaše dijete ima ili je nedavno imalo neku upalu ili pak neku virozu.Ako nije bilo ništa od toga onda će najvjerojatnije trebati napraviti neke dodatne pretrage.
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 09:10   #863
molim vas da mi netko objasni ove štur oznake,... naime mama mi je bolesna pa mi je pročitala rezultate markera i još nešto što neznam što znači,... pa evo ja ću napisati ako mi tko zna reći molila bih pomoć;

HGB 14,6
HCT 0,409
MCV 86,7
MCH 31,0
MCHC 358
RDV 10,5
TRC 279
MPV 7,25
NEU 2,75
IY 1,82
MONO 0,33

Žene pomozite ako znate,.. mislim da se radi o dojci ili jajniku, tko to zna, sutra ide na mamografiju.??
53nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 23:15   #864
niska razina kortizola u 24 sata urinu?
kortizol u 8 i 16 je normalan
može pojašnjenje?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 08:31   #865
što znači C 72,1 ???
53nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:09   #866
peckanje

Napravio sam sljedeće nalaze:
urinokulturu - nalaz uredu
urin bakteriološki aerobno -sterilno
ejakulat bakt aerobno -sterilno
chlamydia(EIA(atg)) - negativan
nisu izolirane ureaplasma urealyticum niti mycoplasma hominis
A i prostatu su pregledavali koja je isto u redu

Nalazi u redu a ja i dalje imam problem. Javlja mi se peckanje, škakljanje pa i zna biti jako blaga bol(nelagoda). Smeta kod seksa i ejakuliranje je popraceno peckanjem. Peckanje je većinom na izlazu mokraćne cijevi(skoro pa sam vrh penisa), a sredina penisa i korijen više se javlja neugoda i ta neka blaga bol(na dodir), zna se proširiti sve do iza jaja(na primjer, smeta me dok vozim bicikl). Ti simptomi znaju na kratko vrijeme posve nestati. Traju već kojih godinu dana.

Imal sam prije tri godine chlamydiu koju sam liječio sumamedom. Radio sam bris uerte nakon liječenja koji je bio negativan.

Koristim kondom redovito jedino si dam oduška kod oralnog(ne koristim kondom) i imam stalnu žensku.
Urolog me poslao doma nakon lekcije o spolno prenosivim bolestima. I napisao kontrola prema potrebi.

Zanima me dali znate što bi to moglo biti? Sumnjam na neku bakteriju koja nije obuhvaćena gornjim nalazima. Dali je moguće da korištenje običnog sapuna za pranje može napravit te tegobe i da one ne prolaze?
haznfefl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:34   #867
Quote:
svasta kaže: Pogledaj post
Napravio sam sljedeće nalaze:
urinokulturu - nalaz uredu
urin bakteriološki aerobno -sterilno
ejakulat bakt aerobno -sterilno
chlamydia(EIA(atg)) - negativan
nisu izolirane ureaplasma urealyticum niti mycoplasma hominis
A i prostatu su pregledavali koja je isto u redu

Nalazi u redu a ja i dalje imam problem. Javlja mi se peckanje, škakljanje pa i zna biti jako blaga bol(nelagoda). Smeta kod seksa i ejakuliranje je popraceno peckanjem. Peckanje je većinom na izlazu mokraćne cijevi(skoro pa sam vrh penisa), a sredina penisa i korijen više se javlja neugoda i ta neka blaga bol(na dodir), zna se proširiti sve do iza jaja(na primjer, smeta me dok vozim bicikl). Ti simptomi znaju na kratko vrijeme posve nestati. Traju već kojih godinu dana.

Imal sam prije tri godine chlamydiu koju sam liječio sumamedom. Radio sam bris uerte nakon liječenja koji je bio negativan.

Koristim kondom redovito jedino si dam oduška kod oralnog(ne koristim kondom) i imam stalnu žensku.
Urolog me poslao doma nakon lekcije o spolno prenosivim bolestima. I napisao kontrola prema potrebi.

Zanima me dali znate što bi to moglo biti? Sumnjam na neku bakteriju koja nije obuhvaćena gornjim nalazima. Dali je moguće da korištenje običnog sapuna za pranje može napravit te tegobe i da one ne prolaze?
trebala bi i tvoja cura na pregled!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 17:28   #868
Quote:
Nepoznat covjek kaže: Pogledaj post
O.K tnx i nikakve testove na plucima nam ne gledaju niti nista puno ti hvala ma znam ja da je manja sanse da se vidi skoro pa nikakva ali ono STRAH prevladava jer mi niko u kuci ne pusi moja mama prestala prije 7 godina zato da se ja nebi navukao da nebi udisao taj dim da me nebi privuklo ili tako nesto pa uglavnom me STRAH...al puno ti hvala.E da samo jos pitanje koliko godina imas i koje ti je pravo ime da ti zahvalim u tvoje ime nikolina se zoves a?
Nepoznati čovječe bježi od duhana. Par komada dnevno ti je dovoljno da se navučeš, pitaj mene ... Odvikavam se, sad će 5 mjeseci kako ne pušim, a počeo sam s 11 godina . Odvikavanje nije lagano. Bjež od toga ako možeš!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 16:39   #869
molim pomoc oko nalaza od radiologa
Na snimci srca i pluca vidi se grublji pl. črtež obostrano hilobazalno????

Zadnje uređivanje goran12 : 03.10.2009. at 16:51.
goran12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 16:42   #870
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Nepoznati čovječe bježi od duhana. Par komada dnevno ti je dovoljno da se navučeš, pitaj mene ... Odvikavam se, sad će 5 mjeseci kako ne pušim, a počeo sam s 11 godina . Odvikavanje nije lagano. Bjež od toga ako možeš!
http://video.google.com/videoplay?do...11363649550421
goran12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 10:34   #871
Mononukleoza

Bok! Molim nekoga tko se kuži da mi malo protumači nalaze. Mislim, sad kad se sjetim virus imam vec 2-3 mjeseca samo je dokazan tek prije dva tjedna.
Simptomi nisu bas bili tipicni, izuzev visoke temperature (39.2) par dana.

ALT 178 (ref. 10-36)
AST 71 (ref. 8-30)
GT 55 (ref. 9-35)

Napravljen ultrazvuk jetre i sve u redu. Markeri na hepatitis ABC negativni.

I onda:
EBV VCA lgM poz
EBV VCA lgG poz
EBV EA lgG poz
EBNA lgG poz
CMV lgM poz
CMV lgG poz
To su nalazi stari dva tjedna. Jasno je da imam mononukleozu i mirujem i to, ali mi nije jasno kako mogu imat oba virusa (EBV i CMV) istovremeno, jer nisam nigdje nasla da je neko imao oba. Pa ako mi neko moze to malo rasvijetlit. Imam 25 g. i ne osjecam se nista specijalno lose, malo umor i to je to.
I da, kako se zna da vise nisi zarazan? Testiranjem na virus opet ili?
Hvala, Cat
Cat01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 12:40   #872
Molim vas dal mi netko može odgovoriti šta znači kad su ti svi enzimi (AST, ALT, GGT i ALP) sniženi? Vidim da većina vas ima problema s povećanim vrijednostima tih enzima, ali nigdje nisam uspjela pronaći šta znači kad su snižene. Hvala.
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 14:24   #873
imam povecan br leukocita u urinu 8-10 pa me interesuje jel to sprijecava trudnocu s obzirom da je upala imam redovne nezasticene odnoce oko 3 mjeseca
dikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 15:16   #874
Molim za pomoć!
Da li mi netko može reći što znači ova krvna slika:

L 4,79
E 4,58
Hb 126
Hct 0,364 L
MCV 79,52 L
MCH 27,5 L
MCHC 346
T 250
SE 7
DKS
segmentirani 49 L
nesegmentirani 0
limfociti 37
limfociti reaktivni 0
monociti 8,6 H
eozinofili 5
bazofili 0,4
plazma stanice0
sve drugo 0


Da li mi može netko reči što znači smanjen HCT, MCV, MCHC i segmentirani DKS, a povećani monociti?????
azram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 13:08   #875
Povišena urea i AST

Pozdrav,

Koji su uzroci povećane ure-e i kako se liječi? Povećana mi je već duže vrijeme ili je u onim gornjim granicama. Sada je malo iznad 8.

Također mi je uvećan i AST ali sam prebolio mononukleozu pa mislim da je radi toga. Bio se vratio u granice normale u 6. mjesecu ali se sada u zadnje vrijeme opet malo povećao - na 80. Ostali enzimi su u redu. Kreatinin je isto malo uvećan. Nalaz urina je u redu.

Počeo sam iću u teretanu pred dva tjedna. Može li tjelesni napor uvećati AST ako je jetra slaba?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 00:06   #876
Ako je urin uredan, onda nisu bubrezi. Može biti obična dehidracija, to bude često.

A povišeni AST sam (bez ALT-a i bilirubina npr.) rijetko znači bolesti jetre. Nego se, osim u jetri, nalazi i u srčanom i skeletalnim mišičima. S obzirom da ideš u teretanu, nastaju difuzna, manja oštečenja skeletnih mišića (vjerojatno si imao i upalu mišića) pa se otpušta AST iz oštećenih tkiva - i vjerojatno je od tuda.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 00:23   #877
Quote:
dikii kaže: Pogledaj post
imam povecan br leukocita u urinu 8-10 pa me interesuje jel to sprijecava trudnocu s obzirom da je upala imam redovne nezasticene odnoce oko 3 mjeseca
NE! Napravi test na trudnoću, za svaki slučaj.
Uroinfekciju treba liječiti i za to vrijeme, 7-10 dana, biti bez spolnih odnosa. Neka i partner ode na pregled, za svaki slučaj.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 17:21   #878
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Ako je urin uredan, onda nisu bubrezi. Može biti obična dehidracija, to bude često.

A povišeni AST sam (bez ALT-a i bilirubina npr.) rijetko znači bolesti jetre. Nego se, osim u jetri, nalazi i u srčanom i skeletalnim mišičima. S obzirom da ideš u teretanu, nastaju difuzna, manja oštečenja skeletnih mišića (vjerojatno si imao i upalu mišića) pa se otpušta AST iz oštećenih tkiva - i vjerojatno je od tuda.
AST- Na ovo drugo s mišićima sam i ja mislio i vjerovatno se radi o tome jer sam imao jake upale mišića.

Urea- Urin je u redu.
Što se dehidracije tiče, svako se jutro budim uz osjećaj nekakve dehidriranosti. Kao da sam žedan ali kad krenem pit vodu ne ide mi. To je tako samo ujutro. Usta, grlo sve je suho, pljuvačke ni kap, i osjećam kao neku žeđ ali čudan osjećaj žeđi. Što bi to moglo bit? Urea je povišena već duže vrijeme, tj u gornjim granicama ili malo iznad. Recimo od 7 pa do 8.5 se kreće.

Puno hvala na odgovoru!
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:29   #879
Mislim da nije ništa ozbiljno, ako nema drugih smetnji. Jutarnja žeđ je čak dobar znak i nemogućnost nagle nadoknade tekućine nije ništa patološko. Mislim da je veći problem kad ljudi ne uzimaju dovoljno tekućine tijekom dana, zaborave, posebno u fizičkim naporima, uz adekvatnu nadoknadu elektrolita, posebno ako je znojenje jako izraženo.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 11:05   #880
deda mi je dobio uputnicu za hitno lijecenje moze li netko otšifrirat sto znaci ovo HVALA

melanom malignum reg. scapularis lat. dex
goran12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.