Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2013., 21:04   #241
I ja se nadam da je dobro...nije aktivna na forumu već danima.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 18:51   #242
svima pozdrav i hvala na brizi ali nisam mogla otvoriti stranicu,stalno je pisalo da moze stetiti racunalu ,tek sad se otvara.Kako sam , tesko danas je dvadeset osma noc bez nje,spavam sa njenom plisanom macom i njenim dzemperom,placem u napadima.Tako mi nedostaje, tako jako, ee malo je reci da smo se ns dvije voljele malo je to reci prijatelji moji.Odlucila sam se na novu pudlicu, nasla leglo doci ce mi u osmom mjesecu, ali nisam sigurna dali je to ispravno ,dali cu je uopce voljeti jer Kate ,Kate i ja e to je bilo nesto sto se nece ponoviti, koja ljubav za zlato moje.Nisam je vise sanjala, nema je ,valjda ce se javiti pa zna ona da je trebam,zna da bez nje ne mogu zna ona to sigurno,ljepa moja
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 18:55   #243
koliko ljubavi i malih vlaznih poljubaca mi je dala, koliko ljubavi u njenom pogledu meni, koliko srece i sunca, kolika radost mog tuznog zivota,a koliko more suza i tuge mi je sad ostalo, e Kate Kate,da se vratis ti, ja bih u stvari uvijek samo s tobom
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 20:55   #244
Quote:
kate25 kaže: Pogledaj post
Odlucila sam se na novu pudlicu, nasla leglo doci ce mi u osmom mjesecu, ali nisam sigurna dali je to ispravno ,dali cu je uopce voljeti jer Kate ,Kate i ja e to je bilo nesto sto se nece ponoviti, koja ljubav za zlato moje.
imala sam psa 18 godina..prošle smo zajedno mnogo toga..od osnovne škole, srednje, fakulteta..bile smo najbolje prijateljice..
sjećam se jedne zgode, bilo je to vrijeme rata, ja sam bila mala, bile smo vani, zadnja šetnja pred spavanje..počele su sirene..ona je bila puštena, uplašila se, štene, počela je trčati po naselju..
sjećam se da sam ju zvala ali ona je samo trčala..
sjećam se da mi je glavom prolazilo, što ako sada dođu srbi i ubiju me, dali da trčim u sklonište ili za njom..
trčala sam za njom da ju uhvatim..
nigdje nikoga, samo ja i ona u naselju, ona trči, ja trčim za njom..nisam ju željela pustiti..
sjećam se kako smo na moru sjedile pred slastičarnom i jele sladoled..
ili bi svaka imala svoj ili bi imale jedan..jedan liz ona, jedan liz ja
bila je predivna..moja najbolja prijateljica..
pod starost se razbolila i tada je doživjela epileptičan napad za kojeg sam znala da je posljednji..
provela sam uz nju cijelu noć..
i oko 1 ujutro sam tražila da potpišem..
zagrlila sam ju i kimnula glavom doktoru da je došao taj trenutak..
to mi je bilo najvažnije..da budem uz nju do posljednjeg trena..
da ju ispratim na onaj svijet..
bilo je teško, jako teško..teško je kada 18 godina čuješ šapice kako hodaju a odjednom ih više nema..
nakon nekog vremena odlučila sam se ponovno na psa..
jer jednom kada se naučiš na šetnje po suncu, kiši, vjetru, na prisutnost životinje, nedostaje ti to..
i udomila sam psa iz šinteraja..istu vrstu..kao što je bila ona..
usrećila sam jedno biće..
spasila ga..
isto mi je prolazilo glavom, ovo što prolazi tebi..
hoću li je voljeti? postupam li iispravno? hoće li ona biti ljubomorna, gledajući nas sa neba..
i da, volim ju..
drugačije ali ju volim..
D je posebna..ona je moja prva ljubav..ali Z ne bi mijenjala nizašto..
uzmi vrijeme..sama ćeš osjetiti trenutak, kada je vrijeme za novog psa..
i sa novim psom ćeš krenuti u nove pustolovine..
i on će ti stavljati osmijeh na lice..unijeti radost u tvoj život..kao što meni sada Z čini..
drži se..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:32   #245
da i ja mislim dali cu iznevjeriti katu,dali novim psom dizem ruke od nje, bila je ljubomornica mala, stotine misli i evo opet placem jer mi nedostaje ,jer me boli jer sam tako sama bez nje,ma moze li se ovo zaista prezivjeti,moje ljepo malo toplo tijelo na mojim prsima tako nedostaje,dali zna koliko nedostaje,nema utjehe ni zaborava nema da boli manje cini mi se da mi je jos gore,e Kate kate
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:47   #246
kate skroz te razumijem,mnogima,je to tesko shvatit kako moze biti takva ljubav prema zivotinji,takva tuga i bol kad ti ode,ja sma svoju cetveronoznu ljubav(psa)izgubila prije 2 god i 3mj,i jos ne mogu se pomirit s tim i svaki dan se pitam da li ikad hocu,da li ce mi ikad biti lakse da li cu manje tugovat u sebi
sve me podsjeca na njega,gdje god da idem,a pogotovo parkovi gdje smo setali.sad imam sincica od 2 god i 4mj,isto s njim setamo naravno,uvijek mislim kako bi nam bilo lijepo da svi troje setamo.mali sve vise voli zivotinje i to mi je jako drago,bacio se na mene u tome sigurno jel ja imam neopisivu ljubav prema zivotinjama.prvi pas mi je uginuo sa 5 god na rukama,bila sam van sebe,nije mi bilo na pameti uzet drugog isto tako ko ti sam mislila da cu ga iznevjerit ali su ljudi oko mene kako su vidjeli da patim nagovorali me da moram da bi on bio sretan da me vidi da ne tugujem vise itd. i tako igrom slucaja(duga prica...)ja uzela moju malu lopticu koja je bila skoro 11 god uze mene i prakticki preko noci me napustilastrasno,kad se sjetim,suze samo teku
ne moram govorit kako mi je bilo,kako sam se osjecala,a jos sam bila frisko od poroda,mjesec prije sam rodila.tako kako sam se osjecala rekla sam nikad nebi ni najgorem neprijatelju pozeljela
vise se nebi usudila uzet drugog psa,ne radi toga sta ne zelim,da je to briga i sta ti ja znam pogotovo sad uz malo dijete,to mi je najmanji problem,sve se moze kad se hoce,nego radi mene same sta jednostavno nebi mogla podnjet opet da mu se sta desi
sta da ti kazem drugo drzi se.znaci uzet ces novog ljubimca?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:48   #247
Ajme rasplakala sam se čitajući sve ovo
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 17:48   #248
molim vas pomoc ,moji mi govore da zasto ne uzmem neku drugu vrstu psa ,zasto pudlicu ponovo a ja neznam sto cu ,ja bih pudlicu bijelu kao Kata da mi bar likom bude kao ona da je valjda tako drzim pored sebe ,jeli to ispravno kazite mi molim vas,jako patim ,molim vas sto mislite o tome,neznam sto cu ja kroz novu pudlicu zelim njen lik jer su sve iste,sto moslite o kuonji preko oglasa,lijepi dan u zadru a ja tako sama ,nema moje bijele dame nema je dugo vec,29 dana
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 18:05   #249
Quote:
kate25 kaže: Pogledaj post
molim vas pomoc ,moji mi govore da zasto ne uzmem neku drugu vrstu psa ,zasto pudlicu ponovo a ja neznam sto cu ,ja bih pudlicu bijelu kao Kata da mi bar likom bude kao ona da je valjda tako drzim pored sebe ,jeli to ispravno kazite mi molim vas,jako patim ,molim vas sto mislite o tome,neznam sto cu ja kroz novu pudlicu zelim njen lik jer su sve iste,sto moslite o kuonji preko oglasa,lijepi dan u zadru a ja tako sama ,nema moje bijele dame nema je dugo vec,29 dana
Uzmi bijelu pudlicu kao što je bila Kate i ne daj da te nagovore na neku
drugu pasminu.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 20:01   #250
Kate ti najbolje znas sta bis i sta bi te bar malo zadovoljilo ako zelis opet takvu pudlicu iako kazu kao da najbolje ne vise istu pasminu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 20:08   #251
da ja zelim bijelu pudlicu i nista drugo,jer mislim da je u milijuntom koljenu rod moje kate, ljepe moje bakice ,ima li nade da barem mogu kontrolirati ovu razornu tugu.E prijatelji moji hvala vam na podrsci ,hvala sto tugujete samnom,pitam se stalno jeli moja kata zaista negdje sretna, vidi li ona mene ,osijeca li me kao ja nju,tisuce suza i beskrajna tuga za moju bijelu damu, eh Kate kako me bolis kako mi nedostajes, kako se urusavam bez tvog pogleda, kako nestajem u dusi,pokazala si mi ljepotu zajednickog zivota,dala more ljubavi i odanosti ,dala mi svoje malo srce,ali nisi ,nisi Kate najvaznije mi pokazala, kako ali kako bez tebe ,zlato moje,ljepa moja
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 20:26   #252
Quote:
kate25 kaže: Pogledaj post
molim vas pomoc ,moji mi govore da zasto ne uzmem neku drugu vrstu psa ,zasto pudlicu ponovo a ja neznam sto cu ,ja bih pudlicu bijelu kao Kata da mi bar likom bude kao ona da je valjda tako drzim pored sebe ,jeli to ispravno kazite mi molim vas,...
odlučila sam se na istu pasminu..
i nije mi žao..
to je drugo biće..individua za sebe..
vrlo brzo će ti i ona (za koju god pasminu da se odlučiš) početi stavljati osmijeh na lice
vidjeti ćeš..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 11:00   #253
vikend sam kod kuce,ne radim i to su mi najteza jutra,nema nase setnje.Gledam tvoje slike lijepa moja ee koja bellisima si ti bila,koja dama, kraljica mog zivota ,moja najveca,moja jedina ljubav.Znam da cemo se jednog dana sresti ti i ja ,opet cu te drzati i ljubiti ,opet cu ti reci da sam tu samo za tebe,da sam tu da te volim,opet skupa nas dvije,e pa zar moze ,zar smije biti ikako drugacije.Naraavno da ne moze, pa samo nas dvije znamo kolika je to ljubav bila.ljepa moja ,boli me, sve me boli bez tebe,i obecam da necu plakati da cu te pustiti al nekako ne ide ,trudim se Kate,ali ne ide bas.
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 11:03   #254
e i nisam ti rekla ,oprosti mi mila oprosti za sve dane sto si me cekala ,oprosti mi za sve sto si bila sama,oprosti Kate molim te.
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 11:37   #255
@kate25

Imaš simpatičan tok misli.
Stoga mi je palo na pamet da možda počneš pisati nekakve pjesme o svojoj pudli, o tim zajedničkim trenucima koje si provodila s njom.
Ha, što kažeš o toj ideji??
Ciao..
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 12:25   #256
o da ,o mojoj bijeloj dami moglo bi se puno pisati,zaista je bila posebna moja ljubav,za mene jedina jedinstvena,neponovljiva radost i bol moje duse
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 20:13   #257
Kate, mislim da je skroz ok i jedino smisleno da uzmeš mini bijelu pudlicu. Kako je jedna forumašica pisala prije koju stranicu - o maloj pinčici. Sjećaš se?

Mala bijela pudlica će imati razne osobine koje će biti slične Kati, vjerojatno. Ako ništa, barem izgled.

Evo da ti kažem, uzela sam mačića s ceste prije 3 tjedna, mislila sam da je slijep. Liječim ga i dalje, on vidi.

Navelo me na razmišljanje o toj navodnoj mogućoj reinkarnaciji to koliko je mačić privržen, vjeran, kao da se poznamo 100 godina. Takav je bio od prvog momenta kad sam ga nikakvog uzela s ceste.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 11:36   #258
Moja beba je bila s nama 16 godina- apricot pudl. Uspavljivanje je ako se ne varam bilo prije 3 godine, i prvo vrijeme sam plakala na manje trigere, kasnije na prisjećanje, ali sad sam mirnija, "zaboravila sam", tj. prihvatila da ga nema. Novi pas s istim intenzitetom emocija- sumnjam, novi pas za pomoći mu- možda najesen, s vixe ostavljeni pas.

Ista vrsta psa ili ime- nikako, moj P je bio jedan i jedini. Ako želim iste emocije, ili bar slični feeling, to po meni nije način uzimanja iste pasmine- meni je taj dio nakaradan. Ovo je samo moje mišljenje. U takvom slučaju su usporedbe još neminovnije nego da uđeš drugog psa koji toliko fizički ne nalikuje, po meni nisi spremna na novog psa.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 11:37   #259
hvala ti Gingerina, da definitivno cu uzeti bijelu pudlicu ponovo,to sam odlucila,da isti lik moje bijele dame,tako osijecam i mislim da me samo to moze natjerati da pokusam ponovo hodati jer sam sad na koljenima, danas je32 dan bez nje,usput imam neku ljetnu gripu, nenormalno je vruce u Zadru,nema mi Kate ni u snu, ali znam da cemo se jednom sresti mora tako biti,koja ljubav smo mi bile.Sretno sa macicem sigurna sam da ce s tobom biti sretan i ti s njim i da ce vam svaki novi dan biti radost.
kate25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 11:42   #260
Kate25- psi ne mogu doživjeti naše godine- nikako, tu biološku činjenicu ja nisam mogla prihvatiti neko vrijeme- ali realno je tako- ni 20 godina ti ne bi bilo dosta, ali 65 ili 100 nije nikada bilo moguće.

Bol i patnju razumijem, prolazila sam to, svaki dan čekala capkanje, primjećivala sve pse, bila ljuta na veterinara, jedne noći sam i osjetila da se legao pokraj mene i zagrijao mi leđa (mama je mislila da sam luda), ali to je bio kraj i išao je dalje. Sad su mi isto krenule suze, a jebeš ga....

Moraš zaboraviti bol, i ne živjeti u prošlosti, te ne tražiti zamjenu. Ovo je ljudski gubitak, kojih kroz život moraš imati mnogo, i psihijatar ti ne treba i ne smiješ uzimati lijekove jer ne možeš prihvatiti da im je životni vijek manji od tvog.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.