Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 11:50   #1
Od globalizacije do gubljenja nacije.

Globalne mreže Face, Twit, i dr. u najavi, sve više preuzimaju mrežu. Isto se odnosi i na najjače korporacije koje preuzimaju privredu. Znači, više nećemo imati svoju mrežu, privredu, vojsku itd. Bit ćemo robovi kapitala, ili već jesmo. Ali, ako novac i dalje bude najbitniji, doći će do globalnog rata. jer do novca se na kraju dolazí silom.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:00   #2
Uh, zeznu se, na hrvatskom bi išlo gubitka. Što hoću reći, teme o kojima raspravljamo ovdje biće prevaziđene već za nekoliko godina. Očekujem dalje povezivanje i sve manji utjecaj država. Neće svima pomagati kao Grčkoj. Drugim riječima nayebćemo.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:39   #3
Pa bilo bi dobro da se nacije izgube i istope u jednu svjetsku naciju, iako mi to djeluje pomalo utopistički.

No, sa napretkom civilizacije to bi se i moglo desiti (onog trenutka ako/kad resursi postanu praktično neograničeni).
krcmije is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:21   #4
Taj film nećete gledati.
Evo EU, svi misle da je "kraj povijesti",a evo Belgija i Britanija su na rubu raspada, nacionalizam je sada jači no ikada tamo
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:28   #5
Nacije od nekoliko milijuna NE MOGU, opstati sem ako nisu izolirane. Spreman sam raditi i znanstveni rad na tu temu, i dokazati.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:35   #6
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Nacije od nekoliko milijuna NE MOGU, opstati sem ako nisu izolirane. Spreman sam raditi i znanstveni rad na tu temu, i dokazati.
Ispravi me ako griješim, ali tebi je riješenje obnova jedne zemlje?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:44   #7
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ispravi me ako griješim, ali tebi je riješenje obnova jedne zemlje?
Ne, ni države od 20ak milijuna na dulje vrijeme ne mogu opstati. Suviše je to malo, treba min 100mil. za ozbiljnu državu, kasnije i više.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:46   #8
Ne slazem se. To da ja gledam americke filmove (mada obozavam cak europsku kinematografiju), koristim japansku tehnologiju, idem u McDonald, oblacim talijansko, jedem Hrvatsko, ne oduzima nista mom identitetu i hrvatstvu. Zapravo, to je pozeljno jer volim upoznavati kulture i primati od nijh ono sto valja.
Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:49   #9
Evo i jednog glupog primjera. Savićević je od ugovora sa FC Milan mogao kruhom hraniti cijelu Crnu Goru nekoliko god. Jel to ozbiljna država?
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:53   #10
Quote:
Klipan kaže: Pogledaj post
Ne slazem se. To da ja gledam americke filmove (mada obozavam cak europsku kinematografiju), koristim japansku tehnologiju, idem u McDonald, oblacim talijansko, jedem Hrvatsko, ne oduzima nista mom identitetu i hrvatstvu. Zapravo, to je pozeljno jer volim upoznavati kulture :
veće kulture jedu manje, kao i tvrtke. Pitanje vrijemena, imaćemo sve više kineskih, indijskih i dr. filmova.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:58   #11
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
veće kulture jedu manje, kao i tvrtke. Pitanje vrijemena, imaćemo sve više kineskih, indijskih i dr. filmova.
Jedna Danska ima 5 miliona stanovnika, i po svemu je više države od Nigerije sa 110 miliona
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 14:03   #12
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
veće kulture jedu manje, kao i tvrtke. Pitanje vrijemena, imaćemo sve više kineskih, indijskih i dr. filmova.
Pa,eto,mi smo mala kultura ali ipak uvijek nekako smo prezivjeli sve povjesne nezgode i jos uvijek postojimo. Ja gledam americke filmove jednostavno jer mi se svidaju,ne jer su jaca kultura. To jest,amerikanci zive vise kao mi,pa zapravo i jesu europljani po podrijeklom, pa tako shvacam bolje nijhove filmove. Nekada pogledam neki azijaticki film i neke njihove simbologije koje ne razumjem jer mi je pre daleka nijhova kultura.
Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 14:06   #13
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Jedna Danska ima 5 miliona stanovnika, i po svemu je više države od Nigerije sa 110 miliona
Dok iz Nigerije i dr. ne navale u Dansku..misliš netko će gladovati a netko uživati zauvjek.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.