Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2013., 19:00   #1
Fidel Castro - heroj ili zločinac?

Iako se prije par godina povukao iz političkog života taj najstariji živući revolucionar je svojom gotovo polustoljetnom vladavinom ostavio neizbrisiv trag u kubanskoj povijesti, ali i postao prepoznatljiv u cijelome svijetu. Kao i sve poznate ličnosti i oko njegove uloge postoje dijametralno suprotna mišljenja. Za jedne je najobičniji komunistički zločinac i diktator koji je upropastio Kubu, dok je za druge heroj, narodni osloboditelj i beskompromisni borac protiv američkog imperijalizma.

Kakvo je vaše mišljenje o liku i djelu Fidela Castra?
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 23:33   #2
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Iako se prije par godina povukao iz političkog života taj najstariji živući revolucionar je svojom gotovo polustoljetnom vladavinom ostavio neizbrisiv trag u kubanskoj povijesti, ali i postao prepoznatljiv u cijelome svijetu. Kao i sve poznate ličnosti i oko njegove uloge postoje dijametralno suprotna mišljenja. Za jedne je najobičniji komunistički zločinac i diktator koji je upropastio Kubu, dok je za druge heroj, narodni osloboditelj i beskompromisni borac protiv američkog imperijalizma.

Kakvo je vaše mišljenje o liku i djelu Fidela Castra?

Temu si pokrenuo kao zamku za možebitne ljevičare koji bi išli pravdati Castra, pa da im to možeš onda prigodno uzvratiti lopticu kada blate Tuđmana zbog istih ili sličnih (antidemokratskih) metoda.

Tko želi objektivno ocijeniti Castra treba uzeti u obzir:

- tko je i odakle je Castro došao
- kakvu je situaciju na Kubi našao
- kako se snašao u datom momentu
- zašto se okrenuo CCCP-u
- pod kakvim je sve uvjetima sva ova desetljeća vodio svoju zemlju
- kakvim je sve preprekama i nefer igrama Kuba bila izložena na međunarodnom planu
- kakvim je sve vojnim i terorističkim aktivnostima Kuba bila izložena u isto vrijeme
- kakav je rezultat svega nakon par desetljeća, točnije do devedesetih
- kakav je rezultat danas i što je tomu uzrok



Al imam osjećaj da će uslijediti standardno desničarko pljuvanje kojima je sasvim normalno da Južna Koreja uživa u američkim milijardama, a eto zločinački im je da da CCCP materijalno podržava Kubu. Normalno im je da su američke kolonije po Karibima i Latinskoj Americi disfunkcionalne zemlje, dok im je kubanski komunistički režim zločinački iako je svom narodu osigurao bolju edukaciju, zdravstvo, čak i standard nego većini sličnih zemalja u okruženju svim teškoćama unatoč.


P.S.-jel ti kad palo na pamet da je ljudima nakon čitanja tvog nicka prva ascocijacija Kromanjonac (Cromagnon)?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 23:53   #3
Heroj, zločinac: preteške riječi, ništa nije samo crno ili samo bijelo.

Al ukratko.
Nisam ni prije o njemu mislila dobro. A nakon što sam upoznala puno Kubanaca ovdje i čula njihove priče (svi pobjegli glavom bez obzira), mislim sve najgore.

Imam i obitelj na Kubi, stara dalmatinska emigracija (brat od moga pokojnoga dide). Sirotinja, iako su svi obrazovani i imaju dobru struku.

PS. priče o super zdravstvu su vrhunac licemjerja.
Jer kvalitetno zdravstvo je samo za bogate strance (koji plaćaju), te prijatelje (Chavez npr). Mali, prosječan Kubanac tu nema pristupa, za njega nema niti lijekova a kamo li išta drugo.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 00:28   #4
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Heroj, zločinac: preteške riječi, ništa nije samo crno ili samo bijelo.

Al ukratko.
Nisam ni prije o njemu mislila dobro. A nakon što sam upoznala puno Kubanaca ovdje i čula njihove priče (svi pobjegli glavom bez obzira), mislim sve najgore.

Imam i obitelj na Kubi, stara dalmatinska emigracija (brat od moga pokojnoga dide). Sirotinja, iako su svi obrazovani i imaju dobru struku.

PS. priče o super zdravstvu su vrhunac licemjerja.
Jer kvalitetno zdravstvo je samo za bogate strance (koji plaćaju), te prijatelje (Chavez npr). Mali, prosječan Kubanac tu nema pristupa, za njega nema niti lijekova a kamo li išta drugo.

A nema lijekova zato što:

a) kao u Americi na tržištu je lijekova u izobilju ali su neopravdano i bezobrazno skupi i nedostupni sirotinji

b) nema lijekova jer je država siromašna, a siromašna je jer već desetljećima stenje pod sankcijama SAD-a?


Tako da je vrhunac licemjerja to što ti sereš po sirotinji (Kubi) koja nije sirotinja zato jer to želi biti već najviše stoga što nemaju normalan pristup ekonomskim tijekovima koji imaju ostale države. Zahvaljujući SAD-u.

I kad se kaže vrhunsko Kubansko zdravstvo misli se prvenstveno na sami zdravstveni sistem a ne na stanje bolnica ili opskrbu, svima je valjda na planeti jasno da su te bolnice derutne. Kakve bi i bile u vrlo siromašnoj državi kao što je Kuba.

Za razliku od recimo kapitalističkih rajeva kao što su Jamajka, Dominikanska Republika, Haiti i sl. di su bolnice kao u Švicarskoj ili Švedskoj...

Quote:
Jer kvalitetno zdravstvo je samo za bogate strance (koji plaćaju), te prijatelje (Chavez npr). Mali, prosječan Kubanac tu nema pristupa, za njega nema niti lijekova a kamo li išta drugo.
A ovo je već imbecilnost jer Kubin najveći i najmoćniji i na svijetu najbogatiji susjed ima sistem u kojem se umire na ulici ispred vrata bolnice ako se nema zdravstveno osiguranje, a nema ga 40 milijuna Amerikanaca.

http://en.wikipedia.org/wiki/Healthcare_in_Cuba

http://www.choicemedicalservices.com...banhealth.html
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 29.01.2013. at 00:35.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 01:10   #5
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
A nema lijekova zato što:
Ne, u Kubi nije problem skupoća ljekova. Sve je besplatno.
Problem je što nema ničega. Za sirotinju, a to je 95 % populacije.
All za to nije kriva Amerika, niti sankcije. Mogu se lijekovi uvest' iz prijateljske Venezuele npr.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Tako da je vrhunac licemjerja to što ti sereš po sirotinji (Kubi) koja nije sirotinja zato jer to želi biti već najviše stoga što nemaju normalan pristup ekonomskim tijekovima koji imaju ostale države. Zahvaljujući SAD-u.
Udahni duboko, izdahni, upristoji se !
Opet, nije tu ništa kriva Amerika. I IRI ima sankcije. Pa to ne spriiječava ekonomske tokove s Kinom, Rusijom i Brazilom npr.
Kriva je jedino diktatorska famiglia koje je od tog otoka napravila obiteljski posjed.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
I kad se kaže vrhunsko Kubansko zdravstvo misli se prvenstveno na sami zdravstveni sistem a ne na stanje bolnica ili opskrbu,...
Ako je stanje bolnica, opreme i opskrbe ljekovima nebitno, po čemu je onda taj sistem "vrhunski"? Osim na papiru !

A propos Jamajke i Dom. republike, Kubanci bježe k njima. A ne obratno.
Haiti je bez premca, al to je druga priča.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 01:22   #6
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Ne, u Kubi nije problem skupoća ljekova. Sve je besplatno.
Problem je što nema ničega. Za sirotinju, a to je 95 % populacije.
All za to nije kriva Amerika, niti sankcije. Mogu se lijekovi uvest' iz prijateljske Venezuele npr.

Udahni duboko, izdahni, upristoji se !
Opet, nije tu ništa kriva Amerika. I IRI ima sankcije. Pa to ne spriiječava ekonomske tokove s Kinom, Rusijom i Brazilom npr.
Kriva je jedino diktatorska famiglia koje je od tog otoka napravila obiteljski posjed.

Ako je stanje bolnica, opreme i opskrbe ljekovima nebitno, po čemu je onda taj sistem "vrhunski"? Osim na papiru !

A propos Jamajke i Dom. republike, Kubanci bježe k njima. A ne obratno.
Haiti je bez premca, al to je druga priča.

Jesi ti pročitala iti jednu riječ iz linkova koje sam naveo u prethodnom postu?

Lupaš gluposti. Kuba je na vjetrometini udaljena od svih svojih saveznika i prijatelja, u susjedstvu ima najgoreg mogućeg bulija u povijesti koji ostale njene susjede prisiljava da biraju - poslovati s Kubom ili poslovati s Amerikom. Nema oboje.
I kako onda siromašna zemlja, koja je po defaultu siromašna i bez sirovina, a ti je Einsteinovski inteligentno uspoređuješ s Iranom koji leži na nafti jel, može imati švicarske bolnice i sl? Dobro je da za hranu još uvijek imaju.

A Kubanci bježe, naravno da bježe. Jer Kuba je siromašna zemlja. Po defaultu. I bit će to i kad postane kapitalistička, tj. biti će ljudi jednako siromašni samo će za to morati 20 puta više raditi. A zdravstvo i školstvo će moći zaboraviti svi koji nisu veleposjednici, tvorničari ili novokomponovana vlastodržačka elita.
Dok danas i najsiromašniji radnici mogu svoju djecu poslati u školu da postanu doktori i inženjeri.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 01:35   #7
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
pa da im to možeš onda prigodno uzvratiti lopticu kada blate Tuđmana zbog istih ili sličnih (antidemokratskih) metoda.

Al imam osjećaj da će uslijediti standardno desničarko pljuvanje kojima je sasvim normalno da Južna Koreja uživa u američkim milijardama, a eto zločinački im je da da CCCP materijalno podržava Kubu. Normalno im je da su američke kolonije po Karibima i Latinskoj Americi disfunkcionalne zemlje, dok im je kubanski komunistički režim zločinački iako je svom narodu osigurao bolju edukaciju, zdravstvo, čak i standard nego većini sličnih zemalja u okruženju svim teškoćama unatoč.


P.S.-jel ti kad palo na pamet da je ljudima nakon čitanja tvog nicka prva ascocijacija Kromanjonac (Cromagnon)?
+ http://i183.photobucket.com/albums/x...Smiley-LOL.gif

jesi ti razmišljo u karijeri u show-business-u, dobro nasmijavaš!

uzet ću samo par bisera, onako randomly
Quote:
b) nema lijekova jer je država siromašna, a siromašna je jer već desetljećima stenje pod sankcijama SAD-a?
ti si svjestan da je za kubanske krize castro bio aran da koju a-bombicu baci amerima bez puno razmišljanja o posljedicama, ne?

http://en.wikipedia.org/wiki/Cuban_m...isis_continues
Quote:
Castro, on the other hand, was convinced that an invasion of Cuba was soon at hand, and on October 26, he sent a telegram to Khrushchev that appeared to call for a pre-emptive nuclear strike on the USA.
i onda će im ameri pomagati poradi toga?
btw. kojoj komunističkoj zemlji su ameri pomagali ikad obaška?
osim onim elementima koji se bore da zbace komunizam...


Quote:
Tako da je vrhunac licemjerja to što ti sereš po sirotinji (Kubi) koja nije sirotinja zato jer to želi biti već najviše stoga što nemaju normalan pristup ekonomskim tijekovima koji imaju ostale države. Zahvaljujući SAD-u.
ne, već zahvaljujući komunizmu.
svugdje ista priča, što je dulje trajo, više je štete napravio.
na kubi (i par drugih zemalja svijeta) je tolko štete da je pitanje mogu li se ikad oporavit, ili bi pak demokracija od njih samo napravila ono što su bili i prije castra, američki bordel, pa im je možda bolje ostat u komunizmu.

gladna djeca komunizma, ko i u sjevernoj koreji.

a castro, nije nit heroj nit zločinac, on je ništarija koja je predugo vjerovala u provedivost jedne bedastoće od koje su i rusi (čak!) odustali.
slično ko i svi ostali komunisti koji su mislili da znaju najbolje, a zapravo i nisu baš.
znali su samo ostat na vlasti dokle god su mogli.

btw. otkud to da kuba ima bolju edukaciju?
od koga?
pa ti ljudi u 21-om vjeku nisu vidli kompjuter, o kakoj edukaciji govoriš?
vjerovatno uče iz starih ruskih komunističkih knjiga ili sl.

a zdravlje je samo po sebi slaba utjeha ako si gladan i ako nemaš šta radit po cili dan osim popravljat američke aute iz 50-ih godina.
(nedavno na htv je bio simon reeve u kubi...vrijedno gledanja)
i4004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 01:51   #8
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Jesi ti pročitala iti jednu riječ iz linkova koje sam naveo u prethodnom postu?
Nisam, ne trebaju mi linkovi, znam što je i kako je.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Dok danas i najsiromašniji radnici mogu svoju djecu poslati u školu da postanu doktori i inženjeri.
A s tom diplomom mogu šta, iskoristit je za WC papir? Kako na Kubi, tako vani.

Za kraj, ono što je meni moja frendica Angela (Kubanka) rekla prije par mjeseci:
"Svima koji zastupaju Castra, dabogda im se san ostvario pa proveli život na Kubi!".
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 02:42   #9
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Nisam, ne trebaju mi linkovi, znam što je i kako je.

A s tom diplomom mogu šta, iskoristit je za WC papir? Kako na Kubi, tako vani.

Za kraj, ono što je meni moja frendica Angela (Kubanka) rekla prije par mjeseci:
"Svima koji zastupaju Castra, dabogda im se san ostvario pa proveli život na Kubi!".
Dakle ne znaš ništa, ne čitaš nikakve izvore informacija, ali ipak i dalje trolaš navodeći neke ne previše inteligentne (uzet ćemo da govoriš istinu) prijateljice sa Kube.
Jer evo, ja iako ne zastupam Castra, sasvim bih bez problema mogao provesti život na Kubi. A bi i mnogi koji Castra zastupaju, tako da ne vidim razlog zašto bi ona rekla - "Svima koji zastupaju Castra, dabogda im se san ostvario pa proveli život na Kubi!" osim što ima manjak inteligencije, tj. za jedan level više od tebe koja to pak citiraš (sve pod uvjetom da ova prijateljica nije imaginarna u kojem bi slučaju bila i lažljiva i neinteligentna).
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:33   #10
Moralizatorski serendati o Castrovom režimu a istovremeno podržavati 53-godišnje razbojničko MAde in USA izgladnjivanje i uništavanje kubanskog naroda, nemoralno je. Kuba plaća cijenu ne toliko zbog režima nego zato što se drznula biti neovisna i suverena i ne pokoravati se globalnome diktatoru koji smatra da je cijela Latinska Amerika USA vlasništvo.

Palamuditi o tome kako Kubanci bježe iz socijalističke Kube a zaboravljati istu takvu čak i goru emigraciju iz drugih nekomunističkih zemalja latinske Amerike, također je vrlo nemoralno i bezobrazno.

KAda se vrše usporedbe, onda se Kuba treba uspoređivati sa zemljama Latinske Amerike koje su pod USA dominacijom, na primjer Meksikom ili Kolumbijom, pa da vidimo. Sve drugo je također nemoralno.

A što se tiče CAstra, o njemu je pozvan da sudi narod Kube i eventualno šireg područja Latinske Amerike. Samo i jedino oni. Sve drugo je nemoralno.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:39   #11
Fidel je zločinac ali ne veći od Obame, Busha, Clintona....nastavite niz.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:40   #12
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Nisam, ne trebaju mi linkovi, znam što je i kako je.

A s tom diplomom mogu šta, iskoristit je za WC papir? Kako na Kubi, tako vani.

Za kraj, ono što je meni moja frendica Angela (Kubanka) rekla prije par mjeseci:
"Svima koji zastupaju Castra, dabogda im se san ostvario pa proveli život na Kubi!".

Emancipacija Latinske Amerike je uzela maha i taj region će biti slobodan od USA imperijalizma koji više od stoljeća taj dio svijeta nesmiljeno pljačka i eksploatira na najgori mogući način, dok je tamošnje stanovništvo grcalo u siromaštvu i bijedi, pod terorom diktatura koje je Amerika postavljala da budu psi čuvari koji osiguravaju red i mir dok pljačka nesmetano teče.

E bliži se kraj tome, nije tu više Casteo sam, ima njih još, i komunista, i socijalista, i kršćanskih demokrata koji se danas bore za slobodu Latinske Amerike koju je sanjao veliki Simon Bolivar.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:42   #13
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Fidel je zločinac ali ne veći od Obame, Busha, Clintona....nastavite niz.


A zašto je Fidel zločinac? Možda i jeste ali bio bi red dati neke uvjerljive argumente.
A to što je neko proglašen za zločinca od strane najvećih zločinaca i zlotvora današnjice vrijedi koliko i mater tariguz papira.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:36   #14
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Palamuditi o tome kako Kubanci bježe iz socijalističke Kube a zaboravljati istu takvu čak i goru emigraciju iz drugih nekomunističkih zemalja latinske Amerike, također je vrlo nemoralno i bezobrazno.
Kuba, socijalistička ? Po kojim to kriterijima, papirnatim ?
Btw, ako je Kuba socijalistička, šta su onda skandinavske zemlje, jel najcrnji komunizam ?

Zanimljivo kako Kubanci bježe iz te "socijalističke" Kube u crni mrak američkog kapitalizma (nisam čula da važi obratno).
Ma bježe di god mogu, samo što dalje od Castrovog raja.

Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
A što se tiče CAstra, o njemu je pozvan da sudi narod Kube i eventualno šireg područja Latinske Amerike. Samo i jedino oni. Sve drugo je nemoralno.
Ti sudiš o Americi i njezinim predsjednicima, jel i to nemoralno ?
Pitanje iz naslova teme je loše postavljeno. Ali rasprava nije nemoralna.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 12:58   #15
Tko je Castro? Zločinac, naravno. Komunjara željna vlasti koja je svoj otok bacila jedno 50 godina unatrag u odnosu na ostatak svijeta. Prijetio je američkim građanima atomskim eksplozijama, izgladnjuje svoj narod i ne dopušta im da odu u inozemstvo, slao je komunističke gerile da rade kaos po Africi i latinskoj Americi, surađivao je sa Sovjetima...

Međutim, u zadnje vrijeme se vide i neki pozitivni pomaci tamo, naznake otvaranja slobodnog poduzetništva se polako naziru, i vjerujem da će diktaturi obitelji Castro vrlo brzo doći kraj.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:31   #16
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Tko je Castro? Zločinac, naravno. Komunjara željna vlasti koja je svoj otok bacila jedno 50 godina unatrag u odnosu na ostatak svijeta. Prijetio je američkim građanima atomskim eksplozijama, izgladnjuje svoj narod i ne dopušta im da odu u inozemstvo, slao je komunističke gerile da rade kaos po Africi i latinskoj Americi, surađivao je sa Sovjetima...

Međutim, u zadnje vrijeme se vide i neki pozitivni pomaci tamo, naznake otvaranja slobodnog poduzetništva se polako naziru, i vjerujem da će diktaturi obitelji Castro vrlo brzo doći kraj.

DA pokušavao je pomagati raznim narodima i zemljama da se oslobode izrabljivanja i pljačke.
Ako Castro i jeste zločinac onda su svi USA predsjednici do posljednjega multi-milijunski masovni ubojice.

Amerika je danas najzločinačkija teroristička tvorevina na svijetu. SVi drugi su prema njoj pizdini dimovi.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 16:12   #17
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Tko je Castro? Zločinac, naravno. Komunjara željna vlasti koja je svoj otok bacila jedno 50 godina unatrag u odnosu na ostatak svijeta. Prijetio je američkim građanima atomskim eksplozijama, izgladnjuje svoj narod i ne dopušta im da odu u inozemstvo, slao je komunističke gerile da rade kaos po Africi i latinskoj Americi, surađivao je sa Sovjetima...

Međutim, u zadnje vrijeme se vide i neki pozitivni pomaci tamo, naznake otvaranja slobodnog poduzetništva se polako naziru, i vjerujem da će diktaturi obitelji Castro vrlo brzo doći kraj.
Dobro momak jesi ti svjestan što ti pričaš???
Jel ti znaš kakva je kuba bila prije Fidela?
Ekscentrik93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 18:02   #18
Quote:
Ekscentrik93 kaže: Pogledaj post
Dobro momak jesi ti svjestan što ti pričaš???
Jel ti znaš kakva je kuba bila prije Fidela?
Ne znam koliko je ovaj video objektivan, ali govori o stanju na Kubi prije dolaska Castra na vlast:

http://www.youtube.com/watch?v=rY9fhMRk_DI
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 18:22   #19
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je ovaj video objektivan, ali govori o stanju na Kubi prije dolaska Castra na vlast:

http://www.youtube.com/watch?v=rY9fhMRk_DI
Video je autentičan.
S opaskom da sve što na slici vidiš nije Kubansko već u vlasništu Amerikanaca, pretežito mafije a za Kubance je rezervirana pozicija konobara, barmena, krupijea i kurvi.
I s drugom opaskom da se u videu govori isključivo, jedino i samo o Havani. A niti Havanske periferije se nisu dotakli.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 18:23   #20
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je ovaj video objektivan, ali govori o stanju na Kubi prije dolaska Castra na vlast:

http://www.youtube.com/watch?v=rY9fhMRk_DI


To govori o Havani prije dolaska Castra na vlast, a Kuba nije samo havana i mondena tadašnja ljetovališta. Evo nekih statističkih podataka

http://www.thegully.com/essays/cuba/...bastats59.html

DA li je bilo dovoljan razlog za revoluciju ne znam, ali znam da revolucije ne izbijaju tek tako bez veze.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.