Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2004., 23:44   #1
Tsunami

http://www.abc.net.au/reslib/200412/r37837_94657.jpg
http://www.abc.net.au/news/newsitems...2/s1273394.htm

Uh, 60 000 u jednom danu i broj raste. Tugo bozija.


Neznam ni sta bi pisao. Ovdje se to osjetilo samo sa naglim padom temperature i velikim vjetrom. Sto je naravno nista a opet te smjesti na pravo mjesto. Mali si i bezpomocan na ovoj planeti.

Price prezivjelih su huh, kako da kazem, dirljive.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 02:20   #2
Nema toga ni u Americi...
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 02:43   #3
Nisam bio tamo, pa ne znam. Cuo sam da se Jet Li izvukao (jedva), bio je ljetovao tamo na jednom od otocica, sa svojom bomb-shell wife. Helmuta Kohla su izvukli Sri Lankini marinci helikopterom (sicher je trazila njemacka ambasada).
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 02:50   #4
Quote:
piper kaže:
Nisam bio tamo, pa ne znam. Cuo sam da se Jet Li izvukao (jedva), bio je ljetovao tamo na jednom od otocica, sa svojom bomb-shell wife. Helmuta Kohla su izvukli Sri Lankini marinci helikopterom (sicher je trazila njemacka ambasada).
Kohlu su trebali dva helikoptera, valja onolikog covjeka podici
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 03:20   #5
Quote:
Kohlu su trebali dva helikoptera, valja onolikog covjeka podici
Hahaha... Imaju oni one Ruske, sto podizu tenkove pa ih transportiraju onako noseci zakacene ispod helikoptera.
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 03:21   #6
Quote:
ADEX kaže:
Kohlu su trebali dva helikoptera, valja onolikog covjeka podici
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 03:48   #7
Re: Tsunami

Uuuu, kako dobra slika!
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 10:13   #8
ja sam prije 3 tjedna bio na Sri Lanci. Bas u podrucjima koje je pogodio Tzunami. Uzasno je gledati prekrasna mjesta Unawatuna,mirissa,Galle i Matare sravnjena.

Plaze u Nedjelju u 10sati su prilicno pune a kuce nisu daleko od obale tako da me ne cudi da je toliko ljudi poginulo.

uzas uzas
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 10:25   #9
najveća katastrofa u zadnjih mnogo godina
__________________
juriel nije član nijedne javne grupe a bome niti jedne političke stranke
juriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 10:28   #10
Možda se nekome od vas javila Strucekova mama? Ona, naime, živi na nekom od otoka u Indijskom oceanu.
Nadam se da je dobro i da je s njom i njenom obitelji sve u redu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 11:35   #11
Recimo da vise ne planiram ici u ta podrucja.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 11:51   #12
zasto?? mislis da te neka druga katastrofa ne moze pogotiti bilo gdje. Meni je uvijek bilo super i u Indiji,Sri Lanci i i J Istocnoj Aziji i mislim da svi koji su isli na turbo jeftina putovanja i spavali za par dolara i uzivali u gostoprimstvu tih krasnih ljudi trebaju ici ponovo tamo upravo da bi im pomogli.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 11:59   #13
Quote:
Cats kaže:
Možda se nekome od vas javila Strucekova mama? Ona, naime, živi na nekom od otoka u Indijskom oceanu.
Nadam se da je dobro i da je s njom i njenom obitelji sve u redu.
Cats,
Zadnji put je postala 23.12.na RiD-u, ovo se dogodilo 26....nadam se da je sve u redu...i da ce nam se javiti
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:05   #14
Quote:
Roko kaže:
ja sam prije 3 tjedna bio na Sri Lanci. Bas u podrucjima koje je pogodio Tzunami. Uzasno je gledati prekrasna mjesta Unawatuna,mirissa,Galle i Matare sravnjena.

Plaze u Nedjelju u 10sati su prilicno pune a kuce nisu daleko od obale tako da me ne cudi da je toliko ljudi poginulo.

uzas uzas
Probudim se ujutro i otvorim BBC,(26.12), i cijelo jutro pricaju, gledam i ne vjerujem, sve si mislim, ma to nije tako veliki val, pa nije tako strasno...sta da ti kazem, gledam onu jadnu mrtvu djecicu i srce mi se para.....

Ono sto razdrazuje pomalo, jest cinjenica da nijedna od vlada tih drzava nije ulagala u sustav upozorenja, znajuci kolika im populacija zivi od mora,pored mora uz samu obalu, ribolova i turizma...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:08   #15
Hm, da, prava je to katastrofa Ali znate što mi je baš ? Ameri su znali da ide Tsunami, ali se nisu imali kome obratiti da tu informaciju proslijede. Vjerojatno bi bilo kasno za ove u neposrednoj blizini epicentra, ali u Africi se moglo spasiti ljudskih života.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:09   #16
Quote:
Secundo kaže:
Hm, da, prava je to katastrofa Ali znate što mi je baš ? Ameri su znali da ide Tsunami, ali se nisu imali kome obratiti da tu informaciju proslijede. Vjerojatno bi bilo kasno za ove u neposrednoj blizini epicentra, ali u Africi se moglo spasiti ljudskih života.
Otkud ti informacija..to sam negdje propustila...jer su isti dan rekli da su i vlade tih zemalja znale da ide tsunami, ali nisu imale sustav upozorenja..

znali su svi u regiji, ukljucujuci i Austarliju i Japan...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:14   #17
Je, to što Secundo kaže je istina.
A istina je i to da sistem, kakav imaju u Tihom Oceanu već dugo, košta stotine puta manje nego posljedice koje je ovaj potres izazvao.
Možemo se samo nadati da sve ove smrti nisu bile uzaludne i da će se bar sad naći sredstva da se stvar napravi. I tako spasi bar dio života slijedeći put.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:19   #18
Mi smo probali kontaktirati nase prijatelje i kumove u Kerali, jer navodno su obalna podrucja i tog dijela Indije bila pogodjena....danas bi trebali cuti nesto od njih..nadam se da su dobro..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:21   #19
stvarno i da je netko upozorio cak i do lokalne policije a ne samo na Colombo,ma nema sanse da bi i oni nesto uspjeli napraviti. Tamo vam je ludnica,promet,turisti, nisu to organizirani Japanci.Tamo nema ni mreze za mobitele bas svuda.

takve stvari se moraju vjezbati. evakuacija na brzinu.

Zamislite nasu obalu u sred sezone i sad da netko iz US javi vladi da za 3 sata dolazi potop obale. ma nema sanse da sve brodice,svi turisti i lokalci budu na sigurnom.

ja da sam otisao malo kasnije vjerovatno bi bio na dnu mora negdje u Mirissi ili Unawatuni (krasna plaza) imam i slike ak hocete vidit prije katastrofe ali ih ne znam lijepiti na thread.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:24   #20
Jednostavna i jeftina metoda je da se na plaže postave table sa natpisom u više jezika koje upozoravaju ljude da u slučaju npr. naglog povlačenja mora požure što dalje od obale i na mjesta veće nadmorske visine.
Ali očito nije bilo interesa ni za tako nešto. Valjda se netko bojao da bi moglo neugodno utjecati na turizam.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.