Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2013., 18:21   #261
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Ja sam ti okačio par slika iz Španjolske a mogu i iz Grčke, neka brutalnost policije je ista, nema razlike. I Grci su poslije tjedan dana uvozili suzavac jer su potrošili zalihe. A što se tiče zahtjeva demonstranata samo

1. Gezi park mora da ostane park
Pa ti reče kako ne prosvjeduju zbog "zadnjeg" parka u Istanbulu
2. Suzavac i ostali slični materijali moraju biti zabranjeni
I koja je to država zabranila suzavac? Sa čime ćeš rastjerivati masu na demonstracijama? I sa čime to rade druge zemlje?
3. Uhićeni moraju biti pušteni
Biće pušteni i mnogi su pušteni, ali nisu uhićeni tek tako ili po svijetu nema hapšenja po demonstracijama
I najbolje:
4. Svi mitinzi i zabrane okupljanja na svim trgovima i javnim mjestima moraju biti ukinute (tu još jedan )
Po tome, kako se kome digne, može zauzeti bilo koju prometnicu, trg, ulicu i njakati sve živo dokle hoće. U kojoj to državi ima?

A što se tiče "zadnjeg parka" u Istanbulu, pogledaš na:
https://maps.google.de/maps?oe=utf-8...&ved=0CLIBELYD
I vidiš kako tu ima dosta zelenila i parkova
Samo to opet sigurno i sam znaš
Sada mi je jasno da si ovdje samo da kontriraš onima koji daju pravu sliku prosvjeda. Ništa novo, ako je hdz plaćao iz crnih fondova svoje vojnike da komentiraju po ovom forumu, onda mi nije teško povjerovati da su islamisti spremni izdvojiti nekoliko kuna ili maraka da stave svog vojnima na ovakve teme. Druga opcija je da si islamist.
Jer da si običan forumaš onda biš prenjeo svih 5(pet) točaka zahtijeva, a ne samo 4.
A ove 4 si nekim idiotskim komentarima kao fol pokušao pobiti ili šta ja znam već šta si time mislio postići.

A koja je ta 5. točka, odnosno na zahtjevima 2.?

To je zahtjev da svi guverneri i šefovi policije i svi ostali, koji su dali zapovijed da se primjeni nasilna represija, moraju dati ostavke.

Baš čudno što od pet točaka samo tu nisi spomenuo, je tako?

Zadnje uređivanje Tuvixer : 08.06.2013. at 18:41.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 18:31   #262
Quote:
Oprema nije zadnji krik, moralno stanje je upitno, posebice nakon sječe unazad 4 godine gotovo cjelokupnog visokog stališa vojnog.
Tradicionalno, turska vojska vrijedi kao jedna od "tvrđih" vojski u svijetu, nema veze tko je na vrhu, disciplina i moral su čvrsto usađeni u svakom časniku, podoficiru, oficiru a bez obzira na politiku, ako im netko izvana napadne zemlju, tu se stranačka podjela odjednom zaboravlja...
A što se tiče izjave oko opreme, to je jedna od tvojih legendarnijih odvala, koje nisu doduše rijetke...
Pored tenkova kao Leopard II, suvremenih podmornica, zrakoplova plus domaće proizvodnje tenkova, raketa, oklopnih vozila, helikoptera itd., izdvajanja oko 25 milijardi dolara 2011 godine i 720 tisuća stajaće vojske izvališ kako su slabo opremljeni

Quote:
I da je onaj civilni brod (Mavi Marmara) napadnut u međunarodnim vodama imao eskort turske mornarice i pokazao zube, na čiju stranu bi NATO stao?
Što bi bilo kad bi bilo i kad bi baba imala... zvala bi se djed...
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 18:35   #263
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
Sada mi je jasno da si ovdje samo da kontriraš onima koji daju pravu sliku prosvjeda. Ništa novo, ako je hdz plaćao iz crnih fondova svoje vojnike da komentiraju po ovom forumu, onda mi nije teško povjerovati da su islamisti spremni izdvojiti nekoliko kuna ili maraka da stave svog vojnima na ovakve teme. Druga opcija je da si islamofob.
Sada, dogovori se sam sa sobom, da li sam islamista ili islamofob, nisi jasan ni sam sa sobom a kamoli sa drugima

Quote:
To je zahtjev da svi guverneri i šefovi policije i svi ostali, koji su dali zapovijed da se primjeni nasilna represija, moraju dati ostavke.
I onda je svizac...
Taj sam dio namjerno preskočio jer je i najgluplji, pošto je tu poruka kako Erdogan treba dati ostavku
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 18:37   #264
"Proscjednici" u Turskoj su radikalni ljevičari koji se opiru zakonima slobodnog tržišta i pravilima demokracije. Uopće ih se ne može uspoređivati sa sirijskim borcima za slobodu koji se za te iste zakone moraju fizički boriti.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 18:39   #265
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Tradicionalno, turska vojska vrijedi kao jedna od "tvrđih" vojski u svijetu, nema veze tko je na vrhu, disciplina i moral su čvrsto usađeni u svakom časniku, podoficiru, oficiru a bez obzira na politiku, ako im netko izvana napadne zemlju, tu se stranačka podjela odjednom zaboravlja...
A što se tiče izjave oko opreme, to je jedna od tvojih legendarnijih odvala, koje nisu doduše rijetke...
Pored tenkova kao Leopard II, suvremenih podmornica, zrakoplova plus domaće proizvodnje tenkova, raketa, oklopnih vozila, helikoptera itd., izdvajanja oko 25 milijardi dolara 2011 godine i 720 tisuća stajaće vojske izvališ kako su slabo opremljeni



Što bi bilo kad bi bilo i kad bi baba imala... zvala bi se djed...
Gro tenkova su Leopardi I i M60 pa sad ti vidi, F-16 je najjaci što koji imaju, AH-64 s opremom koji oni imaju, se nije usudio ući na Kosovo, a ne protiv Rusa koji imaju što i koliko hoće. Objektivnosti, objektivnosti, molim...

Što bi bilo je ono što ti cijelo vrijeme koristiš kao svoj "argument".
I ne, ne bi se zvalo "Djed" već bi se zvalo napad agresora na suvereni teritorij jedne članice NATO-a, i po povelji NATO bi morao djelovati protiv IDF-a.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 18:43   #266
@tenedor
normalno islamist, tipfeler ispravljen
Dakle najvažniji zahtjev ne treba spominjati? Ok.

@usa...
a imaš nekakve dokaze za to što tvrdiš?
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 18:54   #267
Quote:
VIŠEDNEVNI prosvjedi u Turskoj se nastavljaju, a nevladine organizacije iz dana u dan objavljuju nove informacije o neviđenom nasilju policije nad prosvjednicima. Iako je zasad potvrđeno da su tijekom prosvjeda poginule četiri osobe, nevladine organizacije i aktivisti tvrde da je broj poginulih mnogo veći te da se pokušava zataškati istina o nasilju na prosvjedima.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...li/682233.aspx
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 18:58   #268
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
Takvo što može napisati samo netko tko nema pojma šta se događa u Turskoj. Uspoređivati te stvari.

Pogledaj malo linkove koje sam postao gore.
pogledaj ti rezultate izbora u turskoj.
erdogan je za mene idiot, ali ima podršku većine.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 18:59   #269
Radikalni liberali - ljevicari od Turske zele napraviti isto ono sto su napravili od danas nakaradne i bolesne Europe. Nece ici!
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 19:43   #270
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pogledaj ti rezultate izbora u turskoj.
erdogan je za mene idiot, ali ima podršku većine.
Ja sam se referirao na ovaj tvoj post:
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
prosvjedima ne treba davati preveliki značaj, npr. 1996. je 100 000 ljudi demonstriralo za stojedinicu u zagrebu, iduće godine je tuđman pobjedio lako u prvom krugu izbora.
2001. je 150 000 ljudi ociganilo mesića na rivi, čovjek je isto zamalo pobjedio u prvom krugu 4 godine poslije.

koliko god se mase negdje skupilo, ona može predstavljati bučnu manjinu. mislim da je isti slučaj i u turskoj.
Tako da nemoj spinati.
Tuvixer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 19:54   #271
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Što bi bilo je ono što ti cijelo vrijeme koristiš kao svoj "argument".
I ne, ne bi se zvalo "Djed" već bi se zvalo napad agresora na suvereni teritorij jedne članice NATO-a, i po povelji NATO bi morao djelovati protiv IDF-a.
Pa kad bi Izrael napao jednu članicu NATO-a, po povelji je tako, čisto hipotetički

Quote:
Gro tenkova su Leopardi I i M60 pa sad ti vidi, F-16 je najjaci što koji imaju, AH-64 s opremom koji oni imaju, se nije usudio ući na Kosovo, a ne protiv Rusa koji imaju što i koliko hoće. Objektivnosti, objektivnosti, molim...
Pa sigurno neće napadati Ruse, ali za obranu su ozbiljni protivnik, imaju modernu i veliku vojsku, tradicionalno visok moral i naravno, domaći teren. Kako je recimo rusko oružje se pokazalo u Čečeniji protiv slabo naoružanog protivnika, vidjeli smo, a kako bi tek protiv Turske prošli...
Ali opet, tema nije Turska vs Rusija već demonstracije zbog parka

Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
@tenedor
normalno islamist, tipfeler ispravljen
Dakle najvažniji zahtjev ne treba spominjati? Ok.
Uspostavio si znači ravnotežu sa samim sobom
I što je po tebi najvažniji zahtjev na drugom a ne prvom mjestu i kako komentiraš druge zahtjeve

Quote:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...li/682233.aspx

"Dvoje mladih ljudi su tenkovi pregazili i ubili. Još jedna mlada žena, moja prijateljica, pogođena je u glavu sa kapsulom suzavca. Policija je pucala direktno u gomilu. Moja je prijateljica nakon trosatne operacije u jedinici intenzivnog liječenja, u vrlo kritičnom stanju. Dok ovo pišem ne znam još uvijek hoće li preživjeti. Ovaj blog je posvećen njoj", napisala je jedna djevojka na svom blogu.
Kakvi sad pa tenkovi na ulicama, i jasno, izvor je "jedna djevojka na jednom blogu"
Ispašće na kraju Tiananmen

Quote:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...li/682233.aspx
Većina ih je nakon ispitivanja puštena na slobodu.
Nije istina, svi trunu po zatvorima poput onog "Ponoćnom Expressu"

Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pogledaj ti rezultate izbora u turskoj.
erdogan je za mene idiot, ali ima podršku većine.
Sad, neke njegove izjave nam zvuče idiotske, samo opet, u Turskoj vladaju drugačiji standardi, sa druge strane, opet smo i mi smo imali političare koji su imali izjave za "shit of the week" ali su pobjeđivali na izborima. Samo nažalost, nisu napravili od Hrvatske ono što je Erdogan od Turske
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 20:31   #272
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Pa kad bi Izrael napao jednu članicu NATO-a, po povelji je tako, čisto hipotetički




Podaci o Brodu
Vrsta broda: Passengers ship
Godina izgradnje: 1994
Dužina i širina: 93 m X 20 m
Gross Tonnage: 4142, Nosivost: 525 t
Brzina (Maks./Prosjećna): 6.9 / 6.8 knots
Zastava: Turkey [TR]
Pozivni znak: TCBY

Brod je suvereni teritorij jedne države. Dakle Turska je bila napadnuta brutalnom silom u međunarodnim vodama, još gore, napadnuti su civili koji su bili nenaoružani i koji su se nastojali obraniti.

Dakle po analogiji stvari zašto bi NATO branio Turke od Rusa, ako ih nije branio od evidentne agresije IDF-a?

Zadnje uređivanje batik : 08.06.2013. at 20:39.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 20:37   #273
Ajme, kopaš li kopaš ali se neću upuštati u diskusiju jer uopće nije tema...
Opis teme stoji na prvom postu:
Quote:
Danas je došlo do gadnih sukoba u Istanbulu zbog projekta kojim se park želi pretvoriti u shopping centar. Policija je prosvjednike koji su okupirali park suzavcem i gumenim mecima, ima nekoliko mrtvih i popriličan broj ozbiljno ozlijeđenih. Padaju ostavke na sve strane, uključila se i vojska dijeleći pomoć ozlijeđenim građanima, u Izmiru i Ankari kreću prosvjedi u znak podrške...
Što se danas događa, Al Jazeera:
"Cijeli kvart, koji je pun hotela, restorana i tržnih centara je blokiran a turisti ne dolaze i očekuju se gubitci ukoliko se protesti nastave. Hoteli u Istanbulu počinju osjećati krizu"
http://www.aljazeera.com/news/europe...910137157.html

Eto, demokratski, vlasnici restorana neka propadnu, hoteli nek otpuste radnu snagu, ljudi nek ostanu bez plaća i posla, a oni koji još rade neka sjede satima u gužvi jer su prometnice blokirane. Ali za utjehu, mogu eto ići na trg na tulum...
http://www.aljazeera.com/news/europe...910137157.html
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu

Zadnje uređivanje Tenedor : 08.06.2013. at 20:57.
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 20:40   #274
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Ajme, kopaš li kopaš ali se neću upuštati u diskusiju jer uopće nije tema...
Opis teme stoji na prvom postu:

Naravno, "Argumenti" su ti nula, kao i u bilo kojoj temi gdje sudjeluješ.....
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 20:59   #275
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Naravno, "Argumenti" su ti nula, kao i u bilo kojoj temi gdje sudjeluješ.....
Da rezimiramo, čitati znaš:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=45301556&postcount=1

i za ovo spinovanje pošteno zaslužuješ karton
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 21:03   #276
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Pa demokracija je na kraju volja većine a nije volja nekolicine, pa ni tree-huggersa ni i-Phone revolucionara
U ime koje to većine se zadnja oaza zelenila pretvara u shopping centar?


Prosvjeduje se da se bude "cool"? Daj odi to još jednom ponovit onim ljudima koji su ozlijeđeni, koji su postali trajni invalidi ili onima koji su poginuli u eskalaciji policijskog nasilja, molim te.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 21:23   #277
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
U ime koje to većine se zadnja oaza zelenila pretvara u shopping centar?


Prosvjeduje se da se bude "cool"? Daj odi to još jednom ponovit onim ljudima koji su ozlijeđeni, koji su postali trajni invalidi ili onima koji su poginuli u eskalaciji policijskog nasilja, molim te.
Pa u ime stanovnika turske koji su većinski glasali za Erdogana, pošto ono što vidiš na TV-u nije nikako većina pošto samo u Istanbulu živi 14 milijuna ljudi pa matematički, kad iziđe i 140 tisuća ljudi, to je jedan postotak, a ovih je još manje.
A sada, jedan od tih poginulih je stradao kada je pri pokušaju blokade taksi naletio na njega (što je za Darvinovu nagradu)...
Jasno, nije lijepo biti zakačen suzavcem, ipak to ima masu kad se ispaljuje. A sada recimo ćeš nam objasniti koji bi to bio način rastjerivanja demonstracija drugim metodama, tj. kako se to "demokratski" radi u Grčkoj, Španjolskoj, Italiji, Francuskoj...
Ili eto, treba ih se pustiti na miru blokirati pola grada, postavljati barikade i paliti autobuse zbog par stabala. A na prošloj strani sam odgovorio na tvrdnju kako je to "posljednji park" u Istanbulu.
Po tvome, dovoljno je recimo par tisuća ljudi u Zagrebu izići na ulice, demolirati trg, jurišati na Banske Dvore i blokirati pola prometnica u Zagrebu i tvrditi kao je to potpuno legitimno a policija bi se morala povući. Par tisuća sam naveo jer je to postotak razmjeran brojkama u Istanbulu, odnos stanovnika i demonstranata...
A evo par lijepih slika:
Namještaj restorana lijepo služi za barikade, nije bitno tko plaća:
http://totallycoolpix.com/wp-content...ng/pic_055.jpg
I autobusi su vrlo zli i diktatorski:
http://totallycoolpix.com/wp-content...ng/pic_064.jpg
http://media.cmgdigital.com/shared/l...ed834973-5.jpg
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 22:02   #278
WILLIAM ENGDAHL: IZA NEREDA U TURSKOJ STOJE AMERIKA I IZRAEL, ŽELE SRUŠITI ERDOGANA JER JE ODBIO NAPASTI SIRIJU
http://cik.ba/william-engdahl-iza-ne...apasti-siriju/
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 03:38   #279
Nadam se da ne griješim, no do sada su iza svakoga "rušenja" vlade, iza svakih demonstracija u svijetu stajali amerikanci....Tako mi se čini kako je i u konkretnom slučaju Erdogan, iz razloga što je blago reagirao na povjerenu mu ulogu "okidača" za NATO intervenciju u Siriji..... Sjeća li se itko onih navodnih napada na Tursku iz smjera Sirije, kada je Turska odgovorila sa granatiranjem položaja sirijske vojske... kako nije došlo do odgovora od strane SAA pa tako ni eskalacije sukoba, Turska je unatoč očekivanjima "NATO partnera" (globalnih terorista) obustavila svoje akcije i nije poduzela ništa što bi za posljedicu imalo uključenje cijelog NATO-a po onoj famoznoj "napad na jednu članicu je napad na sve" uz to Erdogan je postigao i sporazum sa Kurdima baš kao i Assad, na dijelu Sirije...stoga, po svemu viđenom rekao bih kako vladari iz Washingtona i Brussela nisu zadovoljni Tajipom i njegovom pasivnošću u sirijskom sukobu te su ga odlučili maknuti i dovesti nekoga poslušnijeg....baš kao što su kod nas u Hrvatskoj organizirali medijsku hajku punu "korupcija" za koje nitko još uvijek nije niti će biti osuđen ( i Sanadera će u konačnici osloboditi) na bivšu stranku kako bi je zamijenila druga koja će s jednakim žarom dapače još gorljivije zastupa stavove vlastodržaca iz Brusela i Washingtona budući je HDZ "tromo" provodio njihove zahtjeve o štednji otpuštanjima smanjenjima prava, pa do vanjske politike gdje je "naša" vesnica usprkos dugogodišnjoj suradnji i prijateljstvu republike Hrvatske i Sirije na vrat na nos potrčala priznati ljudoždere i koljače Kršćana u Siriji kao "legitimne predstavnike sirijskog naroda".....Politika je LICEMJERSTVO i ništa više od toga
24-sata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 04:50   #280
Quote:
24-sata kaže: Pogledaj post
Nadam se da ne griješim, no do sada su iza svakoga "rušenja" vlade, iza svakih demonstracija u svijetu stajali amerikanci....Tako mi se čini kako je i u konkretnom slučaju Erdogan, iz razloga što je blago reagirao na povjerenu mu ulogu "okidača" za NATO intervenciju u Siriji..... Sjeća li se itko onih navodnih napada na Tursku iz smjera Sirije, kada je Turska odgovorila sa granatiranjem položaja sirijske vojske... kako nije došlo do odgovora od strane SAA pa tako ni eskalacije sukoba, Turska je unatoč očekivanjima "NATO partnera" (globalnih terorista) obustavila svoje akcije i nije poduzela ništa što bi za posljedicu imalo uključenje cijelog NATO-a po onoj famoznoj "napad na jednu članicu je napad na sve" uz to Erdogan je postigao i sporazum sa Kurdima baš kao i Assad, na dijelu Sirije...stoga, po svemu viđenom rekao bih kako vladari iz Washingtona i Brussela nisu zadovoljni Tajipom i njegovom pasivnošću u sirijskom sukobu te su ga odlučili maknuti i dovesti nekoga poslušnijeg....baš kao što su kod nas u Hrvatskoj organizirali medijsku hajku punu "korupcija" za koje nitko još uvijek nije niti će biti osuđen ( i Sanadera će u konačnici osloboditi) na bivšu stranku kako bi je zamijenila druga koja će s jednakim žarom dapače još gorljivije zastupa stavove vlastodržaca iz Brusela i Washingtona budući je HDZ "tromo" provodio njihove zahtjeve o štednji otpuštanjima smanjenjima prava, pa do vanjske politike gdje je "naša" vesnica usprkos dugogodišnjoj suradnji i prijateljstvu republike Hrvatske i Sirije na vrat na nos potrčala priznati ljudoždere i koljače Kršćana u Siriji kao "legitimne predstavnike sirijskog naroda".....Politika je LICEMJERSTVO i ništa više od toga
Nisam bas siguran da su USA I IZrael iz demonstranata....prije bih rekao da je to odjebana ali jos uvjek jaka vojska. Erdogan je uspio 100% srediti policiju ali u vojsci nije instalirao niti jednog covjeka iznad cina pukovnika. Svi djenerali su jos uvjek iz propalog rezima...pa se moze desiti da im se najebe majke cim se ovo sa demonstrantima sredi.
PS. Da su u Siriji u pitanju divljaci I kanibvali...slazem se.....ali nikako I koljaci krscana. Ne stavljati krscane u prvi plan jer niti su povod niti cilj ovog u Siriji. Procentualno su najbolje prosli.
naucenik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.