Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 09:05   #4701
Ja sam ih na jednom autu koji se malo vozi smontirao u subotu. Došao do vulkića, bio samo jedan auto ispred mene. Gotov za čas i vozi doma, bez stresa i gužve kada ekipa navali oko 15.11.
Henry Miller is offline  
Old 11.10.2017., 11:56   #4702
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Pitanje je i koja je razlika u gumama nakon prevaljinih 10-20 tkm. Šteta što nema takvih testova.
Jako dobro pitanje!
To sam se i ja par puta zapitao. Svaka nova guma (boljih marki) je nakon prve montaže super, no već drugu i treću sezonu su polako sve više otvrdnute i tako dalje.

Ima nas koji ne radimo desetke tisuća km po sezoni pa bi takav podatak o ulaganju u gumu koja više košta, a da drži dobre karakteristike više sezona, svakako bio dobar vodič za kupovinu.

Takav test nam dajte!!!
millo is offline  
Old 11.10.2017., 12:01   #4703
Ma čemu... prodaj nakon svake druge sezone gume i miran si.
wasx is online now  
Old 11.10.2017., 12:43   #4704
Quote:
millo kaže: Pogledaj post
Jako dobro pitanje!
To sam se i ja par puta zapitao. Svaka nova guma (boljih marki) je nakon prve montaže super, no već drugu i treću sezonu su polako sve više otvrdnute i tako dalje.

Ima nas koji ne radimo desetke tisuća km po sezoni pa bi takav podatak o ulaganju u gumu koja više košta, a da drži dobre karakteristike više sezona, svakako bio dobar vodič za kupovinu.

Takav test nam dajte!!!
ja sam zapravo htio reći da te skuplje vjerojatno puno manje gube svojstva od ovih koji nisu još dorasli. Tako ispada po iskustvenim pričama znalaca..

Tako da hancocksucker možda bude super na testovima dok je nov ali vjerujem da mu karakteristike brže slabe nego nekom premiumu
Nikomah is offline  
Old 11.10.2017., 13:45   #4705
Gužve kod vulkića vjerovatno neće više biti kakve su bile.
Barem 30 % ljudi nije ni skidalo zimske.
Pogotovo kojejkavi dostavnjaci poput konzumovih,pa čak i hitne.
zacky is offline  
Old 11.10.2017., 14:25   #4706
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ako ideš put like možda nije rano, ali ovdje u kontinentu je po meni još prerano. Malo su još temperature visoke za to.
Nema potrebe, ja po Ogulinu (Napomena: to nije Lika, al je usporedivo klimom) vikendima vozim i nema još razloga za zimske.
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Ma čemu... prodaj nakon svake druge sezone gume i miran si.
To ja napravim. 2 sezone, i onda sa još podosta profila prodam za 50% cijene i kupim novi set. Tako da uvijek imam poprilično friške gume za istu lovu.
Fishkal is offline  
Old 11.10.2017., 15:18   #4707
Tehnika kupi- prodaj koju primjenjujemo na gumama od moje sestre ali kad napune 5. ljeto i nevjerojatno kako to brzo plane. Bar 70% ljudi dot i starost tj išta osim dubine profila i da nisu jako ispucale ne jebe ni pola posto.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Old 11.10.2017., 15:22   #4708
Danas ujutro je kroz Gorski kotar bila magla i 12-15°C. Trenutno je na Krku 23 i sunce, asfalt je bar 30°C
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 11.10.2017., 19:18   #4709
Po meni je jos definitivno prerano za zimske gume. Nece biti velike stete ako se ne vozi puno, ali ja jos necu. Mozda jos mjesec dana.
Danny Z. is offline  
Old 11.10.2017., 19:24   #4710
Kakva iskustva imate s demontažom/montažom zimskih guma na alu felge s TPMS ventilima? Pitao sam nekoliko lokalnih vulkanizera i dobio odgovor da se mora paziti, jedan mi je rekao da se mora rastaviti ventil i tako... Obzirom na cijenu čak i zamjenskog ventila ne želim si stvoriti dodatne troškove.

Obzirom da zimi ne prelazim više od 3.000 km, dvoumim se da li uzeti zimske gume sa čeličnim felgama i TPMS ventilima u dimenziji 215/60 R16 ili demontirati/montirati svake godine na 17" alu felge zimske gume 215/55 R17.

Zimske svakako planiram staviti zbog kaska. Da li u rangu cijene Save eskimo HP2 ili nešto malo više imate preporučiti nešto bolje? Živim u Slavoniji i ne idem na skijanja
gpetrovi is offline  
Old 11.10.2017., 22:10   #4711
Gledam Hankook icept u dimenziji 215/55 R16 i vidim da nisu simetrične šare. Jel to znači da postoje lijeve i desne? S obzirom da će biti online narudžba, pitam pa da znam naglasiti da mi ne bi poslali 4 lijeve...

Sent from mobile
Maverick25 is offline  
Old 11.10.2017., 23:12   #4712
Nema lijevih/desnih... obrnuto stoje na autu, samo treba ispoštovati oznaku 'outside'
wasx is online now  
Old 11.10.2017., 23:44   #4713
Quote:
gpetrovi kaže: Pogledaj post
Kakva iskustva imate s demontažom/montažom zimskih guma na alu felge s TPMS ventilima? Pitao sam nekoliko lokalnih vulkanizera i dobio odgovor da se mora paziti, jedan mi je rekao da se mora rastaviti ventil i tako... Obzirom na cijenu čak i zamjenskog ventila ne želim si stvoriti dodatne troškove.

Obzirom da zimi ne prelazim više od 3.000 km, dvoumim se da li uzeti zimske gume sa čeličnim felgama i TPMS ventilima u dimenziji 215/60 R16 ili demontirati/montirati svake godine na 17" alu felge zimske gume 215/55 R17.

Zimske svakako planiram staviti zbog kaska. Da li u rangu cijene Save eskimo HP2 ili nešto malo više imate preporučiti nešto bolje? Živim u Slavoniji i ne idem na skijanja
svaka čast što imaš namjeru kupiti zimske gume za tako malu kilometražu. A vožnja bez senzora??? koliko je naporan auto, dali samo svjetli lampica ili zviždi? Znam da na renaultu možeš poništiti tlak i onda voziš 15-20min pa se opet upali. Ako je tako i na suzukiju zašto nebi probao bez TPMS Ventila. Ako ne može tako ja bi na tvom mjestu kupio dobre cjelogodišnje gume i bok.
quadrifoglio is offline  
Old 12.10.2017., 01:17   #4714
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Planiram napokon nabavit neke čeličane za zimske gume...koliko se smijem igrat sa ofsetom? Sad su mi felge ET 50 a nasao sam par u rangu ET 30-38...to je cijela 2 cm prema vanjskom rubu...ako uzmem u obzir da mi neće strugat po blatobranu...jel riskiram još kakvu "ozljedu", ne znam koliko ima utjecaj na ovjes, i ne mogu skužit dal će mi to smanjit max kut zakretanja kotača? Razlog zašto gledam ove samo zato što ih ima više u ponudi od mutavih mazdinih koje su sve ET50 i na MPV izgledaju ko da su 5cm uvučene u blatobrane.

Ima netko ideju...
Malo si sjebes scrub radius, sjebes sjeciste sila u lezaju, a FWD auti su podeseni tako da im je scrub radius negativan... Dakle rezultat je 20 mm duza poluga na amortizeru, povecas si sile na upravljacu, tako da auto zna biti malo nezgodniji na upravljacu na kolotrazima, te malo meksi, odnosno malo manje reaktivan na upravljacu, dobijes vise torque steera i mrvicu vise understeera, i za kraj, lezajevi ce nesto prije otici...

S druge strane, dobiti ces mrvicu siri trag kotaca, tako da ce biti siri i stabilniji...

Kad se samo sjetim koliko se kojekakvi inzenjeri jebu oko toga da dobiju tu jebenu geometriju da sve stima i da rezultanta sila sjedi na pravom mjestu u lezaju i onda se nadje neko i kaze: "neeeeeeeeeeeee, 10 milimetara distance su bas ono sto mi treba"

Ja bi se u principu drzao tvornickog ET-a, ali neka te to ne zamara previse, tih 20 mm razlike ne bi trebao osjetiti...

Ili kako frend kaze za opruge, citiram:

To je smrt za ovjes, jebalo ih spustanje, ovi potrose milijune EUR i testnih kilometara na ovjes, ali lega iz Spacve zna bolje... Obicno ovi iz malih sredina stavljaju valjke na BMW, bez obzira na strucnu spremu

Quote:
zico_zg kaže: Pogledaj post
Kupujem gume u dimenziji 185/65/15 i nasao sam Bridgestone blizzak lm001 za 388 kn. Ima li tko iskustva sa tom gumom i kakva je u odnosu na Savu Eskimo? Trenutno nju koristim.

Hvala
U svakom slucaju bolje od Save... Kupi ako ti se cjenovno uklapa, iako za 450 kn imas Goodyear UltraGrip 9, a za 468 kn imas Continental WinterContact TS 860, koje su po meni bolje od tog Bridgestonea...

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si...tikel/15865819

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si...tikel/15865559

https://www.vulkanizerstvo-lasic.si/...185-65-r15-88t
Markkonen is offline  
Old 12.10.2017., 09:32   #4715
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Nema lijevih/desnih... obrnuto stoje na autu, samo treba ispoštovati oznaku 'outside'
Ok, ali daj pliz objasni.



Znači, ili su sve iste pa s jedne strane auta su ove dvije crte bliže van, a s druge bliže unutra, što je debilno zar ne?

A ako je okrenem, da budu i na jednoj i na drugoj strani te dvije crte na istu stranu, onda ove kose šare nisu jednako okrenute. Ili ja ne razumijem fiziku, ili kako?
Maverick25 is offline  
Old 12.10.2017., 09:51   #4716
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Kupi ako ti se cjenovno uklapa, iako za 450 kn imas Goodyear UltraGrip 9, a za 468 kn imas Continental WinterContact TS 860, koje su po meni bolje od tog Bridgestonea...
[/url]
bogami odlicna cijena
pitanje: jel se plaća jos ista osim toga na povratku, pdv, carina?
mislim, ne bih ostavljao ljetne tek sam na 2goj sezoni, i hoću li imati problema prilikom povratka da mi ovi nasi ne bi lupili jos par kn pdv-a ili carine?
Q2: ak idem preko Harmice, onda ne trebam vinjetu, jel?
Jo_Munja is offline  
Old 12.10.2017., 09:53   #4717
Ovaj "neprekinuti prsten" uvjek ide na vanjsku stranu. Isto tako ovaj dio di su horizontalni kanali uvjek ide unutra. I postoji razlog zašto je to tako, pogledaj spotske gume i vidjet ćeš da su blokovi na vanjskoj strani puno veći, a na unutarnjoj strani ima puno više kanala za odvodnju vode.

Recimo za primjer:

__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 12.10.2017., 10:16   #4718
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ovaj "neprekinuti prsten" uvjek ide na vanjsku stranu. Isto tako ovaj dio di su horizontalni kanali uvjek ide unutra.[/IMG]
To mi je jasno. Pitanje je bilo, postoji li onda lijeva i desna guma?
Maverick25 is offline  
Old 12.10.2017., 10:23   #4719
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
To mi je jasno. Pitanje je bilo, postoji li onda lijeva i desna guma?
Ne, zašto bi postojala? Pa na mjestu dodira gume i ceste nagib kanala je SKORO okomit na smjer kretanja, nema potrebe za dvije gume, dva kalupa, noćnu moru logistike ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 12.10.2017., 10:23   #4720
Ne, ne postoji.

I da, ove "kose crte" će s jedne strane ići u suprotnom smjeru u odnosu na drugu, no to ne predstavlja problem.
Warthog is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.