Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 22:15   #8921
Quote:
the33 kaže: Pogledaj post
Nije jedina kad su bile tri fotke ......al te nije zvao prije fotke frizure :khmkhm:
Mozda si u pravu. Taj dan mi je bas bila dobra frizura. Sigurno je do toga.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Old 19.10.2017., 23:02   #8922
evo počeli su oglasi i za nadolazeće vrijeme
anovi86 is offline  
Old 19.10.2017., 23:14   #8923
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mene ujedno i fascinira i zbunjuje rečenica "izgled, religija i politički stavovi su mi nebitni".

Ne znam kako ovo formulirati pa da si po tko zna koji put ne navučem na vrat treći beeee i tumačenja što i kako zapravo želim reći, ali u biti mi se jebe živo: što zapravo znači to da je nekome sasvim svejedno kako potencijalna izgleda i kakva su joj religijska i politička opredjeljenja? Ono, od zadrte desnice do jednako toliko zadrte ljevice, od katolkinje do pastafarijanke, anyhing goes? Što onda uopće ostaje kao kriterij?
Sto se toliko mucis, kada tako nesto procitas, postupak je sledeci: flaster na usta, kesu na glavu i vozi...
AlessandraB is offline  
Old 20.10.2017., 03:05   #8924
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
To se moglo i pretpostaviti, budući da je očito da ne komentiraš njegovu, nego neku drugu priču .

Problem ove priče je slijed u kojemu ju on najprije zasipa objašnjenjima kako ne bi trebala od njega ništa/puno očekivati da bi nakon toga on došao ovdje i počeo se jadati kako se ona, etojebiga, izgleda počela hladit, i - vrhunac - nastavio jadikovati kako s njim, eto, očito nešto ne štima, ovo ono.

Neovisno o tome kome i kako jest, a kome i kako nije lijepo, razbacivanje "ne očekuj ništa" rečenicama je sebično, a izazivanje/očekivanje nekakve forumske empatije naknadnim navodno samokritičnim i samooptužujućim rečenicama, uz set noževa - pižđenje na sve koji umjesto te očekivane predobarsi, preiskrensi empatije ukažu na carevo novo ruho - je razmaženost.

Uzmi u obzir da je ovo, koliko se sjećam, barem drugo donošenje vrlo sličnoga scenarija na forum - neznatno različite okolnosti, ali praktički identičan slijed.
Ma napisao je nešt ako se dobro sjećam u stilu "ja njoj rekao, a ona se počela hladit", ovo ostalo baš i nisam ubrao.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Vidjeh i prethodan edit, razlikovao se.

Ali, slažem se.
Ako moraš pitati, to je loš znak. Neki preguraju loš start, ali to je već gutanje govana i to ne bih sebi htjela.

Neki ljudi, recimo poput tebe, i ne mislim pritom ništa loše, žele te neke poluodnose, neobavezne, što manje komplikacija ili ih održavaju dok ne naiđe "prava". Mene opere osjećaj praznine i besmisla oko međuljudskih odnosa općenito ako sam u tako nečem. A bijah donedavno, iako je bilo implikacija da to vodi nekud no bila je slijepa ulica. Miksani signali, svakodnevno smo se čuli, izlazili zajedno, falila sam mu kad sam otišla tjedan dana doma, onako, imaš sve, a nemaš ništa. I jebe te to. I onda u nekom momentu pukneš i pitaš jel ne znaš jesi luda pored zdravih očiju. I onda opet dobiješ neke poluodgovore.

Nije to stvar zahtjevnosti. Nego da su takvi odnosi sami po sebi uglavnom osuđeni na propast. Jer uvijek netko poželi više, makar skrivao to. Ja zaista ne znam kako ljudi koji gomilaju te neke ne-veze ili ff odnose ili avanture ili šta god, se ne umore, kako ih to ne učini ciničnima i zatvorenima za ljubav ako to već nisu pa zbog toga to i rade. Koliko trebaš takvih odnosa da te potroše? Emotivno. Znam, predrasude, eto.
Ali ja sam se osjećala strahovito prazno kad je naš odnos završio. Jer je bio- ništa. Nije bila ljubav da je oplakujem. Samo gomila očekivanja i nadanja koja su se sjurila u zid.
Dvoje stranaca koji su pokušali nešto. Dvoje jedno drugom zapravo u nekom životnom smislu nebitnih ljudi. Za deset godina nećemo se poznati na cesti.
Valjda me kako bivam starija ta nebitnost i prolaznost više pogađa.

Zato je s klinkama najbolje. Njiima su takvi odnosi dio lajfstajla. Bezbrižne i ne pitaju ništa. Jer imaju još bar jednog u rezervi.

Ne možeš od nikoga zahtjevati ljubav. Takva ljubav ne bi bila ni vrijedna. Ono što je iskamčeno ne vrijedi. Tako da, eto, slažem se s tobom. Ima slabića koje možeš natjerati na nešto što im zapravo ne odgovara jer je "red i vrijeme", ima nekaraktera koji će ti popustiti jer im se ne da tražiti dalje, a pička je pička, ima svega, ali pravu ljubav dobiješ samu od sebe i to se vidi od početka ili ne dobiješ nikad.
A između poluodnosa i soliranja, i dalje biram ovo drugo. Nisam ja za to. Ako sam zaljubljena ne valja, ako nisam zaljubljena onda mi je takav odnos besmislen.
No srećom, ne razmišljaju sve žene tako.

Iako, ovo astorovo i nije klasičan slučaj tako nečeg. Njemu je s njom lijepo, ali želi odstupnicu. Ako stvari krenu krivo da se može elegantno izvući. To je kao da samom odnosu pucaš u noge i očekuješ da pleše.
Ja sam otvoren za sve, i za neobavezni seks, i za poluodnose, i za emotivne veze, ali bez obaveza.
Shvaćam da ako se ti zaljubiš a druga strana ne osjeća baš isto da ti to smeta, ali mi se malo teško stavit u tu poziciju, jer mislim da mi se to ne bi moglo desit (nadam se da ne). Puno lakše bih prihvatio kad bih od početka bio načisto oko toga kako me gleda, ali, pazi sad, ja bih to prihvatio, ali žene općenito ne bi, i zato razumijem zašto frajeri rade to što rade. S druge strane, ne mislim ni da su žene baš blesave, i uvijek kad bih ulazio u tu priču bi žene itekako osjetile kako ja "dišem", i htjele su nekakvo "opravdanje" samima sebi za to da bude nešto između nas.

Kažeš da si mu falila itd....pa dobro, lako je to reć (inač mrzim kad me cure pitaju to, makar nekako to nisam ni čuo dosta dugo, valjda sam tako postavio stvari da me nemaju potrebe ni pitat ), ali kako si se ti osjećala s njim? Stalno spominješ ono "na čemu smo mi", znači neki tvoj cilj kojeg imaš i koji je legitiman, ali jesi se ti htjela osjećat voljenom ili si ti htjela bit sigurna da frajer neće neku drugu izabrat, a da ćeš ti ostat sama? Znaš da se to može desit čak i ako je frajer zaljubljen, kad prođe dovoljno vremena ljudi se mijenjaju, kemija u mozgu se mijenja, život se mijenja itd.

Mislim da što se tiče neobaveznih odnosa u pravilu žene požele više, ova moja mi već sad govori da se ne želi zaljubit, iako joj sad kao paše neobavezno viđanje.

Kako se ljudi ne potroše? Jednostavno, ako ih ne iscrpljuju vlastite neostvarene želje i očekivanja od odnosa, onda se nema što niti potrošiti. Ti očito imaš neke svoje ciljeve, i to je legitimno. Osobno i dalje ne vidim što ne bi mogla imati takav neki odnos i usput biti otvorena za odnose s drugim ljudima, pa ako ti se netko drugi uklopi u tu priču, super, a ako ne, opet dobro, ali to sam samo ja, nemam pojma valjda sam ja realan i drukčija mi je kemija u mozgu da mi je to ok i da neću počet fantazije stvarat u glavi o curi s kojom se družim i zabavljam, samim tim što se s njom družim i zabavljam. Negdje sam čitao o tome da se curama nakon seksa promijeni kemija u mozgu, moguće da ima veze s tim.

Imala si očekivanja od tipa s kojim si bila u odnosu, a nije bilo ljubavi? Meni se čini kao da si imala nerealna očekivanja...

Ma joj, kamo sreće da su klinke takve, imaju one njih deset u rezervi i stotine uletavača, a na kraju ne budu ni s kim jer im se ne da nego skupljaju lajkove, ili uđu u vezu (monogamnu vezu, zato jer su naivne i fantaziraju o ljubavi ili se zaljube i zato jer su svjesne svoje vrijednosti kao "mladog mesa", pa i hoće ono čemu pridaju najveću vrijednost) s nekim koga upoznaju preko prijatelja i tko je dobio potvrdu njenih frendica...malo karikiram sad stvari, ali to je zbog bolje ilustracije.

Da, vidi se od početka jel pravo ili ne.

A što ako ti je dečko drag i simpa (ili što već), volite iste stvari radit, imate zajedničke teme za pričat i brzo vam prođe vrijeme, pažljiv je, super vam je seks...to isto odjebeš? Mene to asocira na to da možda odbijaš takav odnos zato jer te dira u "bolnu točku", slično kao što ne znam, netko tko je nezaposlen nema motivacije za bavit se honorarnim poslićima (ako baš nije prisiljen) koji bi mu bili ok zato jer je previše opterećen činjenicom da je bez pravog posla koji bi mu zajamčio egzistenciju. Isto potpuno razumljivo, ali meni se čini kao da se iza tog odbijanja krije nezadovoljstvo trenutnim statusom i razmišljanje "ako ne mogu dobit ono što stvarno hoću, onda me ne zanima ništa drugo".

Može bit i da je to s Astorom. Možda čovjek i nema snage za odjebat to nego hoće da ona to napravi, a on joj je rekao kako stvari stoje, pa je dalje njena odgovornost. Možda ne želi osjećat grižnju savjesti, pa prepušta njoj tešku odluku. Ili jednostavno ne želi biti neiskren jer bi se osjećao kao gad. Nemam pojma, ne možemo znat što je njemu u glavi, iako je svatko od nas na prvu loptu iznio neku svoju pretpostavku na temelju svog dojma i iskustva.

Zadnje uređivanje Hammerstone : 20.10.2017. at 03:16.
Hammerstone is offline  
Old 20.10.2017., 08:13   #8925
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Ja sam otvoren za sve, i za neobavezni seks, i za poluodnose, i za emotivne veze, ali bez obaveza.
Kakve su to emotivne veze bez obaveza?

Ako si u vezi sa zenskom plus emotivno usmjeren na nju (sa strane neki poluodnos zbog seksa gdje emocija nema) onda su automatski tu i obaveze.
Emotivna veza namece obaveze, prvenstveno commitment.
Ako pravih pravih emocija nema prema partneru, s bilo koje strane (tvoje ili njene), normalno da obaveze kao takve nisu pozeljne.
I tu nastaju problemi.

Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Shvaćam da ako se ti zaljubiš a druga strana ne osjeća baš isto da ti to smeta, ali mi se malo teško stavit u tu poziciju, jer mislim da mi se to ne bi moglo desit (nadam se da ne). Puno lakše bih prihvatio kad bih od početka bio načisto oko toga kako me gleda, ali, pazi sad, ja bih to prihvatio, ali žene općenito ne bi, i zato razumijem zašto frajeri rade to što rade. S druge strane, ne mislim ni da su žene baš blesave, i uvijek kad bih ulazio u tu priču bi žene itekako osjetile kako ja "dišem", i htjele su nekakvo "opravdanje" samima sebi za to da bude nešto između nas.
Po ovome vidim da ti jos uvjek 'playing the field'. Mozda te zato i privlace jako mlade cure jer su jos uvjek nezrele, traze sebe, istrazuju svjet .. i ti se tu nadjes da im pomognes u tome.
Imas 34 a jos uvjek trcis za mladim curicama. Za 5 godina ce ti se uveliko razrjedit mogucnost uspjeha (da se razumijeno, izbora ce uvjek bit, djeca se svakodnevno radjaju al ti neces bit u toj jednadzbi uspjesnog parenja s njima).

Inace, trenutno dok ovako guras i sve stima, to je ok (svatko ima svoj izbor i ne treba mu se osporavat isti) ali meni se cini da ti sam sebe 'programiras' da budes emocionalno nedostupan, sto naravno (ne treba biti puno pametan da se zakljuci) to dolazi iz straha da se ne bude povrijedjen.

Ja ne kazem da je to lose ili dobro. To je samo coping mechanism takve osobe.
jamesbond is offline  
Old 20.10.2017., 08:59   #8926
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
prepreslatko

ajmo oklade

10 kuna na to da su se ona i astor pec zbarili.
Skoro.

A sad plati curi kavu...
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Old 20.10.2017., 09:03   #8927
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ako si u vezi sa zenskom plus emotivno usmjeren na nju (sa strane neki poluodnos zbog seksa gdje emocija nema) onda su automatski tu i obaveze.
Emotivna veza namece obaveze, prvenstveno commitment.
Vjerujem da se radi o pukim jezičnim nesporazumima, no ipak: mislim da je "nametnuta obaveza" pogrešan izraz, jer u sebi ima prizvuk moranja i prisile.

Emotivna veza ne bi trebala ništa nametati - trebala bi stvarati - a i to stvoreno ne bi trebala biti obaveza nego potreba/želja.

Tako nekako .
Lord Byron is offline  
Old 20.10.2017., 09:22   #8928
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
ova moja
neobavezno viđanje.
Pa kolko takvih neobaveznih odnosa je tebi uopće potrebno?
Ovu već servisiraš, a dao si oglas, tražiš još takvih.
Pravi primjer kakve likove treba zaobilazit


@Always: tnx, baš bi mi sad dobro došla ☺
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 20.10.2017., 22:17   #8929
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Vjerujem da se radi o pukim jezičnim nesporazumima, no ipak: mislim da je "nametnuta obaveza" pogrešan izraz, jer u sebi ima prizvuk moranja i prisile.

Emotivna veza ne bi trebala ništa nametati - trebala bi stvarati - a i to stvoreno ne bi trebala biti obaveza nego potreba/želja.

Tako nekako .
Slazem se sa opaskom, usput dobro si razumio i objasnio sta sam htio rec...potreba/zelja su kljucne rijeci.
jamesbond is offline  
Old 20.10.2017., 22:36   #8930
Hm, moram priznati da mi je baš simpatičan ovaj "plus size" eufemizam - definitivno naj-buzzword 2017. godine. :klap:
__________________
Hoping for a nuclear holocaust since 1991.
Iceman1991 is offline  
Old 21.10.2017., 07:29   #8931
Quote:
Iceman1991 kaže: Pogledaj post
Hm, moram priznati da mi je baš simpatičan ovaj "plus size" eufemizam - definitivno naj-buzzword 2017. godine. :klap:
Kao i štošta drugo, zajednica pokušava jednu lošost - u ovom slučaju, podjebavanje/prijezir/diskriminiranje pretilih - "popraviti" drugom lošošću - u ovom slučaju promoviranjem pretilosti kao nečega čime se praktički treba ponositi (ono, jasamplus!).

Što se konkretnog oglasa tiče, ne mislim da autorica ponosno ističe svoj plus - žena je iskrena, a djeluje i neopterećeno (nema onog kometo smeta neksi jebe mater!!! dijela ). Time si je svojim oglasom priskrbila jedan posve drugi plus .
Lord Byron is offline  
Old 21.10.2017., 08:29   #8932
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kao i štošta drugo, zajednica pokušava jednu lošost - u ovom slučaju, podjebavanje/prijezir/diskriminiranje pretilih - "popraviti" drugom lošošću - u ovom slučaju promoviranjem pretilosti kao nečega čime se praktički treba ponositi (ono, jasamplus!).

Što se konkretnog oglasa tiče, ne mislim da autorica ponosno ističe svoj plus - žena je iskrena, a djeluje i neopterećeno (nema onog kometo smeta neksi jebe mater!!! dijela ). Time si je svojim oglasom priskrbila jedan posve drugi plus .
Zanimljiv pogled. Ja sam to shvatila kao "dodatna, veća veličina", a primjenjuje se na odjeću. Istina je, zvuči malo ljepše nego "odjeća za debele", ali da je promoviranje pretilosti i "ja sam plus" stava, meni to baš ne izgleda.
Riona is offline  
Old 21.10.2017., 09:28   #8933
Dok se primjenjivalo na odjeću, sve pet. Sad se počelo primjenjivati na ljude, uz pokušaj promoviranja debljine kao lijepe - i to ne debljine u smislu neanoreksičnosti, nego baš debele debljine.
Lord Byron is offline  
Old 21.10.2017., 11:07   #8934
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Dok se primjenjivalo na odjeću, sve pet. Sad se počelo primjenjivati na ljude, uz pokušaj promoviranja debljine kao lijepe - i to ne debljine u smislu neanoreksičnosti, nego baš debele debljine.
Pa eto, ti to tako doživljavaš. Kao promociju. OK.
Riona is offline  
Old 21.10.2017., 11:35   #8935
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Pa eto, ti to tako doživljavaš. Kao promociju. OK.
Malo smo plussize pa odatle pasivna agresija?

Koji je drugi doživljaj moguć? Ja drugoga osim poruke superste debelima ne vidim. Vjerojatno je potreban disclaimer da to ne znači kako debele treba sprdati i ponižavati.
Lord Byron is offline  
Old 21.10.2017., 11:42   #8936
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Malo smo plussize pa odatle pasivna agresija?

Koji je drugi doživljaj moguć? Ja drugoga osim poruke superste debelima ne vidim. Vjerojatno je potreban disclaimer da to ne znači kako debele treba sprdati i ponižavati.
Ah, da, i sve je pasivna agresija. Bar ono što se odmah ne slaže s tobom.
Slažem se da imaš drugčiji pogled na taj izraz, da ga drugačije doživljavaš i da je to OK. Nepotrebna rasprava.
Riona is offline  
Old 21.10.2017., 11:45   #8937
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Slažem se da imaš drugčiji pogled na taj izraz, da ga drugačije doživljavaš
Uopće se ne radi o (ne)slaganju. Ja lijepo pitah za drugi, drugačiji mogući doživljaj. Ne dobih ništa osim ureduje.
Lord Byron is offline  
Old 21.10.2017., 12:26   #8938
Drugi dozivljaj je, osim opisnog za grupu odjece, opisan za ljude. Ne tapse po ramenu, ne promovira debljinu, ne ruga se. Misljah da je ocit, taj, drugi dozivljaj.

Sent using T
Riona is offline  
Old 21.10.2017., 12:47   #8939
Osoba koja je plus size čuje "plus". Osoba koja je pretila čuje "pre+neštološe". Vrlo jednostavan mehanizam češanja (debel... ups, pretil... upsups, plussize) guzice.
Lord Byron is offline  
Old 21.10.2017., 12:54   #8940
Ocito ti to znas.
Ima li tema o kojoj se ti ne bi svadao? Voljela bih znati.

Sent using T
Riona is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.