Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2018., 19:26   #1
Preuzimanje vlasti vojnom silom

Ako u nekoj državi preuzmem vlast, imam li pravo mučiti i streljati sve stanovništvo?

Ovo me zanima teoretski,...
Ako država nije član nijedne organizacije može se raditi što se hoće?
kapitalist is offline  
Old 29.10.2018., 19:34   #2
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Ako u nekoj državi preuzmem vlast, imam li pravo mučiti i streljati sve stanovništvo?

Ovo me zanima teoretski,...
Ako država nije član nijedne organizacije može se raditi što se hoće?
Članstvo u organizacijama podrazumijeva i izbacivanje iz tih istih organizacija ili svojevoljno istupanje.

Dakle, osvojiš vlast, promijeniš ustav manu militari ili putem većine u novom sastavu parlamenta, promjeniš zakone, izađeš ili budeš izgnan iz organizacija i možeš raditi što želiš.

To ne znači da jednoga dana nećeš biti kazneno gonjen od međunarodne zajednice zbog ovoga ili onoga. Naravno, to "gonjenje" jest politički uvjetovano, a ne mehanički kaznenopravno.
Uptown is offline  
Old 29.10.2018., 20:28   #3
Ako planiras nesto konkretno na podrucju RH, samo javi na vrijeme, da vidim gdjensam ostavio putovnice.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
JohnDoe-25 is offline  
Old 30.10.2018., 19:08   #4
Quote:
Uptown kaže: Pogledaj post
Članstvo u organizacijama podrazumijeva i izbacivanje iz tih istih organizacija ili svojevoljno istupanje.

Dakle, osvojiš vlast, promijeniš ustav manu militari ili putem većine u novom sastavu parlamenta, promjeniš zakone, izađeš ili budeš izgnan iz organizacija i možeš raditi što želiš.

To ne znači da jednoga dana nećeš biti kazneno gonjen od međunarodne zajednice zbog ovoga ili onoga. Naravno, to "gonjenje" jest politički uvjetovano, a ne mehanički kaznenopravno.
Znači treba biti frend s glavnim guzonjama :P
kapitalist is offline  
Old 30.10.2018., 19:13   #5
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Znači treba biti frend s glavnim guzonjama :P
To prijateljstvo zna biti vrlo skliska stvar - pitaj Gadafija
hilderik is offline  
Old 30.10.2018., 19:29   #6
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Znači treba biti frend s glavnim guzonjama :P
Pa ovisi...


Suštinski, međunarodne organizacije i međunarodna zajednica su te koje imaju pravo intervenirati ukoliko u jednoj državi dođe do krvoprolića. E sada, hoće li intervenirati ovisi o puno toga. Negdje interveniraju, negdje ne.

Što se "prava" tiče, svaka vlast može donijeti zakone kakve želi, ali to ne znači da ti su ti zakoni u skladu s pravnim standardima civiliziranog svijeta, što opet može biti povod za vanjsku intervenciju.

Ne prikrivaju bez razloga diktatori svoja zvjerstva iako imaju apsolutnu vlast i zakone na svojoj strani. Itekako dobro znaju koliko je malo potrebno da država bude "demokratizirana" sa tonama bombi.
Uptown is offline  
Old 30.10.2018., 19:31   #7
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Ako u nekoj državi preuzmem vlast, imam li pravo mučiti i streljati sve stanovništvo?

Ovo me zanima teoretski,...
Ako država nije član nijedne organizacije može se raditi što se hoće?
to si imao 41 s ndh ...pa je bilo za plakanje i sramotu
pa oslobođenje" 45 za plakanje i sramotu
martin007 is offline  
Old 30.10.2018., 19:33   #8
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
to si imao 41 s ndh ...pa je bilo za plakanje i sramotu
pa oslobođenje" 45 za plakanje i sramotu
Pa nije to pitao, postavio je tehničko pitanje ima li kao vlast pravo ubijati ljude.

Odgovor je da ima, sa riskantnim posljedicama.
Uptown is offline  
Old 30.10.2018., 20:36   #9
Neće ti dopustiti UN, prije ili kasnije nečiji interes, velikih sila, će dovesti do toga da postaneš i sam lovina.
Pogledaj kako su završili diktatori i koliko traju.

Što se tiče našeg poretka, a probaj...prvo bi trebao imati 2\3 za izmjene ustava.
Svaka demokratska vlast bi te zaustavila i kaznila za primjer. Što je ok. jer totalitarizam nije čovječan.
Fantasist is offline  
Old 30.10.2018., 20:43   #10
Ako imaš atomsku bombu, možeš što hoćeš, pa i ubijati svoje stanovništvo i osim kenjkanja drugih nitko te neće taknuti.

Pogledaj onog tukca u Sjevernoj Koreji. Otkad ima bombu ne trgaju se baś oko toga tko će ga invadirati. A pogledaj Gadafija koji nije uspio složiti bombu.

Da je uspio i da mu je Pariz London i Rim u dometu, učtivo bi ga pitali - treba li pomoći?
BolajiBadejo is offline  
Old 30.10.2018., 22:18   #11
Osim Pol Pot-a, jel bilo toga i prije?
kapitalist is offline  
Old 31.10.2018., 10:50   #12
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Osim Pol Pot-a, jel bilo toga i prije?
Paaaa, otprilike kroz čitavu poznatu povijest čitavog svijeta.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 31.10.2018., 12:50   #13
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Ako u nekoj državi preuzmem vlast, imam li pravo mučiti i streljati sve stanovništvo?

Ovo me zanima teoretski,...
Ako država nije član nijedne organizacije može se raditi što se hoće?
Ma nakon puča, stvoriš savez sa Putinom, dozvoliš mu da izgradi baze po Hrvatskoj pa da vidiš kak bi se "demokratski Zapad" usudio praviti invaziju na tebe.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Old 31.10.2018., 16:44   #14
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Ma nakon puča, stvoriš savez sa Putinom, dozvoliš mu da izgradi baze po Hrvatskoj pa da vidiš kak bi se "demokratski Zapad" usudio praviti invaziju na tebe.
Redosljed ti je prilično diletanski poredan. Dakle, ovako:

"Nakon stvaranja saveza s Putinom, izvršiš puč..."

__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 31.10.2018., 17:10   #15
Quote:
kapitalist kaže: Pogledaj post
Ako u nekoj državi preuzmem vlast, imam li pravo mučiti i streljati sve stanovništvo?

Ovo me zanima teoretski,...
Ako država nije član nijedne organizacije može se raditi što se hoće?
Ovisi samo o jednom detalju - jesi li SAD-u i trenutnom predsjedniku interesantan ili ne.

Ukratko: Augusto od Čilea je OK, Fidel od Kube je bljak, Faisal od Saudijske Arabije je OK, Moamer od Libije je zločinac....
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Old 31.10.2018., 18:10   #16
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Redosljed ti je prilično diletanski poredan. Dakle, ovako:

"Nakon stvaranja saveza s Putinom, izvršiš puč..."



U pravu si.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Old 31.10.2018., 18:25   #17
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Ma nakon puča, stvoriš savez sa Putinom, dozvoliš mu da izgradi baze po Hrvatskoj pa da vidiš kak bi se "demokratski Zapad" usudio praviti invaziju na tebe.
Ali da su pučisti ipak prosvjetljeniji, jer smo imali tuđmanov diktatorski režim, koji je bio lopovski i primitivan.
Ljuta ptica is offline  
Old 31.10.2018., 18:32   #18
Bilo je prilike za vrijeme mesića, samo on je te generalčiće pomeo bez problema. Nisu oni kao u Mjanmaru, Turskoj itd., to su bezveznjaci.
Ljuta ptica is offline  
Old 31.10.2018., 18:42   #19
Quote:
Ljuta ptica kaže: Pogledaj post
Ali da su pučisti ipak prosvjetljeniji, jer smo imali tuđmanov diktatorski režim, koji je bio lopovski i primitivan.
Normalno! Zamisli na ovim prostorima jednog Idi Amina.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Old 31.10.2018., 20:07   #20
Quote:
Ljuta ptica kaže: Pogledaj post
Ali da su pučisti ipak prosvjetljeniji, jer smo imali tuđmanov diktatorski režim, koji je bio lopovski i primitivan.
Zaista? Diktatorski?

Na druga dva epiteta nemam (na žalost) prigovor
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.