Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2021., 16:22   #1
Želim razvod, ali nemam kamo

Poštovanje svima, molim vas za bilo kakav savjet. Naime u braku smo 3 godine, imamo dečkića od 2,5 godine, ja ne radim trenutno iz razloga jer on radi prekovremeno i jer popodne nema ko s malim bit, kad dođe iz vrtića, a ja sa trogodišnjom školom nemogu nać posao u jutarnjoj smjeni od pon do petka kako bi on htio. Htjela sam n aprekvalifikaciju ali predugo traje (2godine). I ne znam šta da radim, a situacija je sljedeća. Bila sam trudna kad smo se oženili premda smo ugovorili svadbu puno prije i voljeli smo se jako tako da dijete nije bilo razlog. Kad se mali rodio živjeli smo kod njegovih, pa je došlo do svađe velike i otišli smo s bebom od mj dana kod mojih, dook smo istovremeno gradili kuću sebi. On zarađuje dovoljno zato i ne želi to pustit da bi popodne bio s djetetom ako bi ja radila. Ugl.dok se mali rodio on je jako puno počeo piti pogotovo kad smo se makli kod mojih. Živimo blizi svi.samo niko nije u mogućnosti da čuva dijete,na žalost. Ja sam htjela rastavu još dok smo bili kod njih zbog alkohola ali zbog ljubavi,dijetete i nedovoljno hrabrosti nisam nikad ništa poduzele . Bilo je puno problema al reko ajde kad dođemo u našu kuću bit eć bolje. I je bolje to kaj ne pije više ko prije, desi se jednom mjesečno da se napije. Ali sad je stvar svaka mala točkica na zidu drama. Kaj god kažem drama, vikanje. Vrijeđanje. Omalovažavanje. Ja niš ne vrijedim. Kaj moja plača. Nagovorio me da dam otkaz jer bih inače radila u smjenama. Nema nikad vremena.bole ga noge pa nemože na pod s djetetom.isuse sto čuda. Pa me provjerava.pa prijeti da će mi uzet dijete pa da će se ubit ako odem pa ovo pa ono. Pa će napravit sve da mali nebude moj jer ima novaca. A ja? Ja nemam di. Kod mojih puna kuća nema mjesta. Nezaposlena. Sama bez ikog u strahu. I svi čekaju da me osude jer ako i odem živimo u takvom malom selu di te za takve stvari pojedu. Ali glavni problem je kaj sam sama u strahu za dijete i kaj nemam di. Molim vas bilo kakav savjet. Kako se izvuć iz braka gdje sve završi svađom iz braka gdje kaj god kažeš nije dobro jer je druga strana najpametnija i moraš živjet po tuđim načelima. Ja ću uništit dijete. Njega. Sebe. To mi stalno sjeda na nos. Kaj di ćeš ti nemaš lipe nemaš di daj ne lupaj tak mi stalno govori .... Nemogu shrvana sam ,znači nemam hrabrosti već dvije godine a ni snage više od svega. Užasno sam ne zadovoljna sobom . Gadi mi se njegov dodir. Želi seks stalno a ja nemma volje nikako i onda par puta se desi ali na silu jer inače slijedi njegov ispad ja ne znma više kaj da radim
Izgubljenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2021., 16:34   #2
Postoji li mogućnost da odeš u sigurnu kuće negdje? Nisi napisala gdje živiš, ali traži po netu neku koja je najbliže tebi.

Ne znam kako funkcioniraju, znam samo da postoje, ali ako se makneš tamo možda bi imala mogućnost prekvalifikacije i onda pronaći neki posao?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2021., 16:49   #3
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Postoji li mogućnost da odeš u sigurnu kuće negdje? Nisi napisala gdje živiš, ali traži po netu neku koja je najbliže tebi.

Ne znam kako funkcioniraju, znam samo da postoje, ali ako se makneš tamo možda bi imala mogućnost prekvalifikacije i onda pronaći neki posao?
To nije baš tako jednostavno. Sigurna kuća je "sigurna" jer lokacija nije javna. Ima ih u svakoj županiji.
Ono što gospođa može napravit je otić na CZSS i tamo s njima dalje pričat, ako je potreba oni je upute u sigurnu kuću. Postoje i različite udruge kojima se može obratit, npr. http://zenskapomocsada.hr/
akbugger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2021., 19:34   #4
Ne vjerujem da će te primiti u sigurnu kuću jer nema nasilja ali ok..
Jeste li pokušali sa psihoterapijom? On se ponaša kao tipični alkoholičare bez obzira što kao ne pije(a pije, nemojmo se lagat..)
To ti je moj savjet. Nekako ga odvuci na psihoterapiju i Amen. Da, možeš ostat bez skrbništva i nema potrebe za tim
uzumaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2021., 19:42   #5
Quote:
Izgubljenaa kaže: Pogledaj post
Poštovanje svima, molim vas za bilo kakav savjet. Naime u braku smo 3 godine, imamo dečkića od 2,5 godine, ja ne radim trenutno iz razloga jer on radi prekovremeno i jer popodne nema ko s malim bit, kad dođe iz vrtića, a ja sa trogodišnjom školom nemogu nać posao u jutarnjoj smjeni od pon do petka kako bi on htio. Htjela sam n aprekvalifikaciju ali predugo traje (2godine). I ne znam šta da radim, a situacija je sljedeća. Bila sam trudna kad smo se oženili premda smo ugovorili svadbu puno prije i voljeli smo se jako tako da dijete nije bilo razlog. Kad se mali rodio živjeli smo kod njegovih, pa je došlo do svađe velike i otišli smo s bebom od mj dana kod mojih, dook smo istovremeno gradili kuću sebi. On zarađuje dovoljno zato i ne želi to pustit da bi popodne bio s djetetom ako bi ja radila. Ugl.dok se mali rodio on je jako puno počeo piti pogotovo kad smo se makli kod mojih. Živimo blizi svi.samo niko nije u mogućnosti da čuva dijete,na žalost. Ja sam htjela rastavu još dok smo bili kod njih zbog alkohola ali zbog ljubavi,dijetete i nedovoljno hrabrosti nisam nikad ništa poduzele . Bilo je puno problema al reko ajde kad dođemo u našu kuću bit eć bolje. I je bolje to kaj ne pije više ko prije, desi se jednom mjesečno da se napije. Ali sad je stvar svaka mala točkica na zidu drama. Kaj god kažem drama, vikanje. Vrijeđanje. Omalovažavanje. Ja niš ne vrijedim. Kaj moja plača. Nagovorio me da dam otkaz jer bih inače radila u smjenama. Nema nikad vremena.bole ga noge pa nemože na pod s djetetom.isuse sto čuda. Pa me provjerava.pa prijeti da će mi uzet dijete pa da će se ubit ako odem pa ovo pa ono. Pa će napravit sve da mali nebude moj jer ima novaca. A ja? Ja nemam di. Kod mojih puna kuća nema mjesta. Nezaposlena. Sama bez ikog u strahu. I svi čekaju da me osude jer ako i odem živimo u takvom malom selu di te za takve stvari pojedu. Ali glavni problem je kaj sam sama u strahu za dijete i kaj nemam di. Molim vas bilo kakav savjet. Kako se izvuć iz braka gdje sve završi svađom iz braka gdje kaj god kažeš nije dobro jer je druga strana najpametnija i moraš živjet po tuđim načelima. Ja ću uništit dijete. Njega. Sebe. To mi stalno sjeda na nos. Kaj di ćeš ti nemaš lipe nemaš di daj ne lupaj tak mi stalno govori .... Nemogu shrvana sam ,znači nemam hrabrosti već dvije godine a ni snage više od svega. Užasno sam ne zadovoljna sobom . Gadi mi se njegov dodir. Želi seks stalno a ja nemma volje nikako i onda par puta se desi ali na silu jer inače slijedi njegov ispad ja ne znma više kaj da radim
Nadji pomoc.
Ali bukvalno.
Kopaj, trazi, ne skrivaj nista u sebi.
Uzasno me potresu ovakve price.
Ne mogu ti licno pomoci, ali budi hrabra.
Mnoge.... prasice, dokone, treba da iscitaju tvoj post.
I vide sta je realan problem u zivotu.
TheBellaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2021., 20:24   #6
Quote:
uzumaki kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da će te primiti u sigurnu kuću jer nema nasilja ali ok..
Jeste li pokušali sa psihoterapijom? On se ponaša kao tipični alkoholičare bez obzira što kao ne pije(a pije, nemojmo se lagat..)
To ti je moj savjet. Nekako ga odvuci na psihoterapiju i Amen. Da, možeš ostat bez skrbništva i nema potrebe za tim
Nema nasilja? Prijeti da će joj uzeti dijete, siluje ju i prijeti da ce se ubiti.


A da ipak pitas svoje da dođes kod njih? Realno biti će teško bez pomoći familije.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2021., 21:34   #7
Quote:
uzumaki kaže: Pogledaj post
nema nasilja ali ok..
Quote:
Izgubljenaa kaže: Pogledaj post
Ali sad je stvar svaka mala točkica na zidu drama. Kaj god kažem drama, vikanje. Vrijeđanje. Omalovažavanje. Ja niš ne vrijedim.
Nagovorio me da dam otkaz jer bih inače radila u smjenama.

prijeti da će mi uzet dijete pa da će se ubit ako odem pa ovo pa ono. Pa će napravit sve da mali nebude moj jer ima novaca. A ja? Ja nemam di. Kod mojih puna kuća nema mjesta. Nezaposlena.

Želi seks stalno a ja nemma volje nikako i onda par puta se desi ali na silu
Nema nasilja, kažeš?

Redom psihičko, ekonomsko i seksualno.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2021., 21:54   #8
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Nema nasilja, kažeš?

Redom psihičko, ekonomsko i seksualno.
Kako uopce dokazat ova prva dva ? Znam dosta rastavljenih koji vode psiholoske ratove preko dice ( sa obe strane ). Jedna rijec protiv druge. Dali te sluzbe po defaultu vjeruju "zrtvi" ili? Pari mi se prevelik prostor za mogucu manipulaciju ako je tome tako.
SaltG1880 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 07:04   #9
Nasilje? Hmm. Je digao je ruku dva puta na mene jednom me pogurnuo drugi put mi je nabio glavu u stolicu i jednom je stol pogurnuo na mene.... Nemam zaista kod koga otići, a i znam da će me osudit moji a i svi kad kažem da se želim razvest jer normalnije je trpit i šutit. Predložila sam mu bračno savjetovanje, ne želi. Ali došlo je do tog da ni ja više ništa ne želim zaista. Ne mogu ga gledat i vise se osjecaji vratit nece. Psihoterapija jooooj kad sam to spomenula Bože me sačuvaj. Na kaju sam ja luda. Ucjenjuje me stalno s nečim to je već svakodnevnica. Miliion puta sam mu rekla kako se osjećam i sve i kao promjene će bit i da sredi se sve oko tjedan dana i opet. Meni se to neda. Prvo kad uđe u kuću nađe nešto što sam napravila .npr više ne lakiram nokte jer sam na par zidova slučajno ostavila crtu i onda sljedi predavanje. I tako oko svega. najpametniji je a ako ne napravis nesto kak je on reko ili misli da je ispravno onda je svada. Zaista ne zelim dalje al se bojim tih njegovih prijetnji oko djeteta i oko "ubit cu se" i tak . On mene kao silno voli i nebi mogao bez mene zivjet
Izgubljenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 07:24   #10
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Nema nasilja, kažeš?

Redom psihičko, ekonomsko i seksualno.
Trebaju samo zamijeniti uloge, ona neka radi prekovremeno a on nezaposlen doma čuva dijete "jer ga je nagovorila da da otkaz".
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 07:27   #11
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Trebaju samo zamijeniti uloge, ona neka radi prekovremeno a on nezaposlen doma čuva dijete "jer ga je nagovorila da da otkaz".
Nagovorio u smislu, vikanje i ucjene i užasne svađe jer on neće pustit svoj posao i zaradu da bi ja mogla na poso za 4000 kn i za vikend jedan dan cijeli radim ostalo u smjenama
Izgubljenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 07:43   #12
Quote:
Izgubljenaa kaže: Pogledaj post
Nagovorio u smislu, vikanje i ucjene i užasne svađe jer on neće pustit svoj posao i zaradu da bi ja mogla na poso za 4000 kn i za vikend jedan dan cijeli radim ostalo u smjenama
Pa da, učini i ti njemu to isto.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 07:50   #13
Zamisli da imaš kćer koja ti priča da je muž zlostavlja na različite načine.

Sto bi joj savjetovala?
Da trpi ili da nadje posao, iznajmi stan, odseli se i na svaku neugodnu riječ upućenu od strane takvog muza zove policiju?
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 08:56   #14
moras potrazit pomoc. pricaj s nekim, mozda te neka prijateljica moze primit u stan. ne znas dok ne potrazis pomoc.
jesi se povjerila svojima?
jel zelis da ti dijete raste u takvom okruzenju?
fairy wings is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 11:23   #15
Tko hoće, nađe način. Pusti selo, nek pričaju kaj hoće, tko ih je*e.

Kaj nemate nikakav vrtić ili baka/deda servis u blizini?
Moraš se čim prije zaposliti, nema ništa gore nego financijski ovisiti o nekome, pogotovo o takvoj nasilnoj budali.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 11:49   #16
Dobro su cure iznad pružimjetile, nije me baš briga za tvoju sudbinu niti ti vjerujem da je sve tako kako si napisala, ne vjerujem u "žrtve" kada su dobrovoljni odnosi odraslih u pitanju osim da je žrtva dijete.
Kažeš da se u šar godina od dobre veze i čovjeka pretvorio u alkoholičara, nasilnika i silovatelja? Kako?
Bez zafrkancije, nemoj sa tom pričom ić kod CZSS Jer ćeš bit još jedna koja je "žrtva korumpiranog sustava" ako te ulove u laži a vjeruj mi da budu.

Pišem zbog djeteta a za dijete bi najbolje bilo da tata ide na terapiju sa obzirom da mu je izvjesno skrbništvo i da se vrati na kolosjek, onaj prije života sa tobom
uzumaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 12:14   #17
Quote:
Izgubljenaa kaže: Pogledaj post
Kad se mali rodio živjeli smo kod njegovih, pa je došlo do svađe velike i otišli smo s bebom od mj dana kod mojih... Ja nemam di. Kod mojih puna kuća nema mjesta. Nezaposlena. Sama bez ikog u strahu.
Ovo mi je čudno. Tvoji su mogli primiti tebe, njega i dijete, a sad nemaju mjesta samo za tebe i dijete? Barem privremeno? Meni se čini da si se ti sa svojima posvađala zbog njega i sad ne želiš priznati da su bili u pravu. Tj. preponosna si. Ali ponos si ne možeš priuštiti kad imaš malo dijete. Pregrizi ga, javi im se i sigurno će ti pomoći, osim ako nisu neki monstrumi, u što sumnjam. Jbga, nije neka sreća živjeti sa starcima ali i to je bolje nego život s nasilnikom i alkoholičarem. Za početak.

Quote:
Izgubljenaa kaže: Pogledaj post
I svi čekaju da me osude jer ako i odem živimo u takvom malom selu di te za takve stvari pojedu.
Ne. Zabrijala si. Tračat će te koji tjedan pa će onda naći drugu zanimaciju. Sve prolazi.
__________________
This is not a time to be dismayed. This is punk rock time. This is what Joe Strummer trained you for.
Zuzzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 12:28   #18
Quote:
SaltG1880 kaže: Pogledaj post
Kako uopce dokazat ova prva dva ? Znam dosta rastavljenih koji vode psiholoske ratove preko dice ( sa obe strane ). Jedna rijec protiv druge. Dali te sluzbe po defaultu vjeruju "zrtvi" ili? Pari mi se prevelik prostor za mogucu manipulaciju ako je tome tako.
U tom slučaju provodi se vještačenje. Postoje ljudi specijalizirani da to utvrde kroz terapiju i razgovore s oba roditelja i djetetom/djecom. Psihijatri, psiholozi, socijalni radnici...
__________________
This is not a time to be dismayed. This is punk rock time. This is what Joe Strummer trained you for.
Zuzzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 12:48   #19
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Moraš se čim prije zaposliti, nema ništa gore nego financijski ovisiti o nekome, pogotovo o takvoj nasilnoj budali.
A gdje će se zaposliti s trogodišnjim obrazovanjem? Ako nije neki zanat, tipa mesar, vodoinstalater, keramičar ili nešto slično, sve što može naći su poslovi za par tisuća kuna, uz rad u smjenama i rad od jutra do mraka, i opet neće imati za pristojan život nego za životarenje.

Njena sudbina je da bude kućanica i domaćica, rađa djecu, kuha, pere i tako to. Sad, hoće li trpiti ovog muža, ili će naći nekog drugog idiota koji će biti manje više sličan je sasvim svejedno.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 12:56   #20
Quote:
Zuzzu kaže: Pogledaj post
Ovo mi je čudno. Tvoji su mogli primiti tebe, njega i dijete, a sad nemaju mjesta samo za tebe i dijete? Barem privremeno? Meni se čini da si se ti sa svojima posvađala zbog njega i sad ne želiš priznati da su bili u pravu. Tj. preponosna si. Ali ponos si ne možeš priuštiti kad imaš malo dijete. Pregrizi ga, javi im se i sigurno će ti pomoći, osim ako nisu neki monstrumi, u što sumnjam. Jbga, nije neka sreća živjeti sa starcima ali i to je bolje nego život s nasilnikom i alkoholičarem. Za početak.



Ne. Zabrijala si. Tračat će te koji tjedan pa će onda naći drugu zanimaciju. Sve prolazi.
Nije ti neobično da su živjeli kod njegovih pa su ih onda njeni primili a lik je pun novaca? Kupi CZSS a ne može platit rentu? Pogotovo na selu, pod picin krov?
Quote:
Zuzzu kaže: Pogledaj post
U tom slučaju provodi se vještačenje. Postoje ljudi specijalizirani da to utvrde kroz terapiju i razgovore s oba roditelja i djetetom/djecom. Psihijatri, psiholozi, socijalni radnici...
Nezz, nebi joj nikako savjetovao da ide sa ovom pričom..
uzumaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.