Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 11:06   #1
Terijerčići z Ivanić - Grada

Jedna sasvim "obična" priča o napuštenim štencima. Nažalost!

Na rubu šume, tamo gdje dalje nema ničega sem polja i nasipa - čekali su oni. Ili da ih lagano i dugotrajno izjedu crvi ili , možda, da ih netko spazi.

I naišli smo nas dvoje, naš pas i ja. Subota je bila, rano jutro. Vračali smo se iz rane šetnje. Nisu čekali, nisu razmišljali, zatomili su sav strah i oprez. Poletjeli su k nama. Njemu pod noge, psu od 46 kila. A njih pet ko miševi. Zajedno nisu imali 6 kila.

I tako je započela naša avantura.

Tri su curice i dva dečka. Svih pet su crno bijeli, svak sa svojom karakterističnom šarom. Dali na glavi , vratu i/ili trbuhu. Na prvu gotovo identični a opet totalno različiti.

Svih pet su vrlo karakterni psići. Definitivno terijerske krvi. I rastom sumnjam da će biti već od Jack Russela ( osim ako se nešto drastično ne promjeni ) Dlaka će im biti kratka i neke srednje oštrine, sa minimalnim slojem poddlake.

Izuzetno su samostalni, jako dobro percipiraju svijet oko sebe i super se snalaze u situacijama koje se pre njih postave. Naravno da su mazni, željni igre i interakcije. Dobro jedu i svakako napreduju.

Starosti su do max 1,5 mjesec te su teški oko 1,5 kg.

Znaju lajati, znaju režati, naganjaju loptice, grickaju sirove kosti, nose šlape naokolo, potežu partviše i metle.....
Ne znaju još točno gdje pišati i sračkati; u biti znaju ali ne mare ako se zaborave pa obave gdje god se zateknu. No, treći im je dan "škole" ; svakako napreduju.
Svakako će biti mali ali vrlo aktivni psići.

Tretirani su protiv parazita i za njih će biti pokrivena sva veterinarska skrb.

U nove domove dolaze ko gospoda; bez ikakvih financijskih dugova po svoje nove zauvijek ljude.

Naravno da ćemo za njih tražiti maksimalno kvalitetne uvjete života. Tražiti ćemo da ste razumna osoba, osoba koja zna da se drugima ne čini ono št ne želimo da se čini nama samima. Tražiti ćemo da ste osoba koja će se sa psom zabavljati i družiti, koja će psu sebe i svoje srce pružiti.

Možete imati kuću ili stan; ali pas će morati ići svaki dan van. Bez pogovora.

Veličina nije izgovor . Tražiti ćemo kao da tražimo za sebe same.

I sve to ćete morati potpisati na ugovoru Udruge za dobrobit i zaštitu životinja Indigo

Ali, nemajte straha; neće vas nitko maltretirati ; samo moramo znati da ste ozbiljno biće za psiće iz ove priče.


Pozdravljaju vas , redom : Spot, Sili, Pepper, Peppa i Pandora!

Poručuju da budete fora i javite se u inbox....čekaju vas!!

Pa krenimo sa fotkama

Naš prvi susret


Spot





Sili





Pepper





Peppa




Zadnje uređivanje ja u kutu : 08.11.2017. at 11:20. Reason: krive fotke
ja u kutu is offline  
Old 08.11.2017., 11:21   #2
Terijerčići z Ivanić - Grada

Pandora





















__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 08.11.2017., 11:22   #3
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Pandora

Ma jel ovo neki pokušaj nekoj režanja, najmanjeg na svijetu, zato što se netko približio dok ona jede?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 08.11.2017., 11:33   #4
kemik; neeeeee, samo je tako ispalo , slučajno.

Ima rivalstva , i nakon trećeg dana, dok se jede. Reži se povremeno, gutaju ko nespašeni; no - od prvih obroka im to "izbijamo" iz glave.


A mi, ljudi jel; možemo kaj oćemo ; ne ispuštaju zvuka kada jedu a mi ih : diramo, uzimamo hranu, uzimamo kost, mičeo od zdjelice....

Meni je to izuzetno bitno i to su prve stvari koje gledam kod štenaca; bilo spašenih bilo kupljenih...nebitno.


No, morma reći; peseki su fajn šarf; nema zafrkancije, nema straha ni panike kod njih.

Sinoć, spremaju se na spavanac nakon večernjeg obroka, poslagali se na krevet unutar boxa; ja ih mazim za laku noć. Naš pas je u međuvremnu otišao pišati na dvorište, u mrkli mrak. Vraća se nekim laganim trkom, crn je i niš ne vidiš. Samo čuješ.

E, kad su se oni onako mali podigli, glave gore, uha načuljena...... i reže svi od reda, onako lagano......

Nakon kaj su vidli da je ON - sve prestaje !

To budu ozbiljni mali psi!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary

Zadnje uređivanje ja u kutu : 08.11.2017. at 12:08.
ja u kutu is offline  
Old 09.11.2017., 15:13   #5
Bravo!!!! Preslatki su!!! Držim velikeeeeeeeeeeeeee fige da se brzo i dobro udome!!!!!:klap:
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Old 10.11.2017., 10:24   #6
Hvala khala!!!!

Da zbilja se nadam da će se čim prije udomiti; dobro će biti svakako. Nedamo ih pošto-poto!

Ako znate ikoga da traži psiće ovog profila; biti ću vam jako zahvalna da ih uputite do mene/nas.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 12.11.2017., 09:41   #7
Isuse sad tek ovo vidim. Vidi šapice bijele. Nadam se da će se udomiti svi što prije u dobre ruke.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 12.11.2017., 13:54   #8
Terijerčići z Ivanić - Grada

Leeloo, huh, da, nadam se da ce biti cim prije neki upit za barem kojega!

Evo i update .....

Jucer su primili prvo cijepivo protiv zaraznih bolesti te su i čipirani!

Teže od 2 do 2,5 kile, kako koji/koja.

Prognoza je i dalje da nece biti psi tezi od 10 kila!

Svakodnevno se vidi njihov napredak, jako brzo uce i usvajaju nove stvari!

Lijepo jedu , igraju se, spavaju! Dosta vremena provode vani u cemu takoder uzivaju!

Trenutno su uz njih, sem naseg psa, odrasla kuja dogo argentino pasmine i kuja belgijskog ovcara!

Svakodnevno ih nadzire nas cane corso i smatram da im to uvelike pomaze u ranoj a bitnoj socijalizaciji sa drugim psima.



















Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 27.11.2017., 16:51   #9
Helou evribadi!!!

Terijercici rastu , sazrijevaju i uce! Jako brzo uce i usvajaju novo!
Sada su vec presli drugi mjesec svog zivota te su to vec "konkretniji" psi koji se vise ne klimaju na svojim nozicama!
Brzi su ko strele i okretni ko Jackie Chan!

Dvije curice su pronasle svoje zauvijek ljude !

Na vas cekaju jos jedna curica i dva decka! Kroz par dana primiti ce drugo cjepivo protiv zaraza!

Zdravi su, veseli, razigrani. Vrlo znatizeljni. Znaju sta je mjesto, znaju da ne NE nesto kada se mora prestati s onime sto se radi, naucili su i sta se trazi od njih kada se kaze cekaj!

Imaju dobar apetiti pa samim time i kompaktne drekece!

Znaju traziti van kada je sila !

Prihvacaju vodilicu i ne rade probleme oko toga!

Javite se, cekaju na vas!!!

Kao i svako zivo bice, i oni su posebni! A zaista jesu!




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 28.11.2017., 09:59   #10
Baš mi je drago za udomljene cure!!!!! I držim fige da i ostatak ekipe nađe svoje zauvijek ljude!!!!!!:t op:
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Old 28.11.2017., 12:55   #11
Hvala mala khala!!!! I mi se nadamo da će i ostatak naći svoje super ljude kao i prve dvije cure. No, već se pomalo teško odvajati od njih!

Iskopaju tako brzo rupu u srcu i ugnjezde se!!!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 12.12.2017., 10:50   #12
Pozdrav svima!!!

Molim admina da zatvori temu; od pet pronađenih peseka, udomljena su četiri a i peti će skoro.

Tako da....možemo ovo smatrati riješenim!!

Veliko hvala Udruzi Indigo na pomoći !!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 12.12.2017., 11:50   #13
:jump ing:Super vijesti!!!!!! Sretno im bilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Old 12.12.2017., 14:00   #14
Sretno, sretno, sretno, mali dečki i cure!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 12.12.2017., 14:02   #15
Fala vam !!! Bumo se javili kroz koji dan u naš album s novostima

Ahahahahahha! Hjoj!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 13.12.2017., 14:17   #16
Sretno malcima!
__________________
fermina-daza is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.