Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2011., 19:35   #61
Molila bih vas za pomoć. Naime imam malu kornjaču čančaru promjera cca. 4 cm, našla sam ju oko kuće i uzela sam ju jer sigurno nebi preživjela u mom kvartu.
Problem je taj što joj je nešto upalo u u oko, i zanima me što da radim? Da joj ga malo isperem u kamomili?
surina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 19:51   #62
Ajmo opet.
Gdje ju misliš držati? Gdje ju trenutno držiš?
Trebam li opet pisati kako ju nisi smjela uzimati (zaštićene su) već eventualno prebaciti na neku livadu, nisu to glupe životinje, snalaze se i same.

Preciziraj što joj je s oko, zatvara ga, vidiš da je nešto u njemu? Po čemu zaključuješ da joj je nešto upalo u oko?
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 19:54   #63
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Ajmo opet.
Gdje ju misliš držati? Gdje ju trenutno držiš?
Trebam li opet pisati kako ju nisi smjela uzimati (zaštićene su) već eventualno prebaciti na neku livadu, nisu to glupe životinje, snalaze se i same.

Preciziraj što joj je s oko, zatvara ga, vidiš da je nešto u njemu? Po čemu zaključuješ da joj je nešto upalo u oko?
u vrtu. u kanti sa lišćem i malo piljevine.
ne trebaš.
vidi se da joj je nešto upalo u oko. nije čisto kao i drugo i malo joj se zatvara. točnije, izgleda kao da je zamagljeno.
surina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 20:00   #64
Quote:
surina kaže: Pogledaj post
u vrtu. u kanti sa lišćem i malo piljevine.
ne trebaš.
vidi se da joj je nešto upalo u oko. nije čisto kao i drugo i malo joj se zatvara. točnije, izgleda kao da je zamagljeno.
Ako ne trebam onda bi isto tako trebala znati da kanta s lišćem i piljevinom nije nikakav smještaj za nju.
Stvarno me zanima što planiraš s njom?

Moguće da se na nešto nabola i da oko tako reagira. A mislim možeš probati i lagano isprati bornom vodom. Ili ju odvesti kod veterinara.

I hajde ju molim te vrati u prirodu, tamo joj je mjesto.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 17:18   #65
Toj kornjaci nije mjesto u kanti!
Te kornjace su jako pametne zivotinje i znaju se brinit same o sebi. One se vole setat,suncat,sakrit u grmlju i sl.
Zamisli da tebe netko strpa u kantu s piljevinom i liscem?
Ja imam dvije vec godinama i mislim da stvarno uzivaju kod mene.
Imam veliki vrt s travom i betonom (obozavaju se suncat na betonu )
Imaju cak i svoju kucicu gdje po noci idu spavat.
Navikli su na mene i jedu mi iz ruke,idu za mnom i jako su druzeljubive.

Ako ju i dalje mislis drzat u kanti,bolje ju pusti u prirodu,bit ce jos 100 puta bolje!
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 22:44   #66
Sto s kornjačom?!

Evo ovako, moj stari je pronasao malu kornjacu i doneo je kuci. Ne znam apsolutno nista o kornjacama. Nece ostati kod nas. Sutra ju vec planira odnjeti u jednu udrugu, imaju tamo nekakav vrt. Ugl. htjela bi da joj bude ugodno dok se opet ne vrati u prirodu. Trenutno je u nekakvom lavoru. Ostavila sam joj komadic mrkve. Treba li biti na svijetlu ili je ok sto je u mraku? Mora li biti u vodi?
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 23:32   #67
A ne znam koju je pronašao, ajde stavi sliku. Ako je čančara tj. kopnena kornjača može su utopiti a ako je vodena onda mi morala u vodu.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 23:34   #68
Ok. Primjetila sam da ima crvene crte na glavici. Malo sam trazila na netu, ispada da je to crvenouha kornjaca.
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 23:39   #69


Uploaded with ImageShack.us
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 23:44   #70
U pravu si, riječ je o crvenouhoj kornjači, znači vodenoj. Možeš ju staviti u vodu ali tu je problem topline vode. Imaš ovdje topic o vodenim kornjačama, jedan manji koji je zaključan i veći otključani u kojem imaš gomilu savjeta o njima, pa ajde prvo to pročitaj, vjerujem da je već tamo sve napisano. Sretno
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 23:49   #71
Hvala.
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 13:39   #72
čini mi se da mi je umrla kornjača
našao sam je ujutro u hladnom dijelu terarija, uvućenih nogu samo joj je glava vani zatvorenih očiju i ukručenog vrata

žao mi je je sada baciti
nisam ni siguran jer ima terarij dug preko 2 metra i jedan dio je hladan drugi topao, možda je otišla sad preko zime zamrznuti se samo u hladan dio (ali to ni jedne zime nije radila)
jučer je normalno plivala još je i jela piletine, nije kazala nikakav znakove bolesti

kako da znam je li mrtva ili ne ? stara je oko 15 godina, prebacio sam je prije pola sata u topli dio i ništa još ne reagira

taj hladan dio je nekih 10-15 stupnjeva, kornjača je sad u toplom dijelu (27'C) i ne pluta već samo ukručene glave za gore leži na dnu isto kako sam je i pronašao
druga kornjača lijepo pliva i nije previše uznemirena oko ove, inaće kad bi jedna otišla iz vode i ne bi je bilo više od dan, druga bi postala nekako uznemirena kao da traži nešto

Zadnje uređivanje ante šteković : 02.03.2013. at 14:01.
ante šteković is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 23:27   #73
na žalost je
navečer sam je pokopao u šumi sa komadićem piletine (to je najviše volila jesti)
ante šteković is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 17:07   #74
HELP

Imam crvenouhu kornjačicu već više od 11 godina. Danas mi se dogodio fail kad sam kornjači prala plasticni akvarij.
Rekla sam mami da ode proliti prljavu vodu iz akvarija i ona ju je prolila u sudoper u kuhinji
Mama se liječi od demencije, tako da je moja krivnja što sam za to zadužila nju.
Sudoper sam odmah tri puta oprala u deterđentu za suđe i tek naknadno pošpricala višenamijenskim Sanytolom, te oprala svo posuđe.

Dakle, zaista ne znam kome da se obratim jer sam čula da kornjače prenose salmonelu. Pitanje je je li to sve što prenose.
Ne znam je su li ove higijenske mjere koje sam poduzela dovoljne i što još moram napraviti da preveniram moguću zarazu?

Bila bih zahvalna na odgovorima
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 22:00   #75
Free, pa niste vodu pili ili kuhali u njoj ili se njome prali! Voda je otisla , oprala si i vise nego dovoljno sudoper! Nadam se sa kornjacu niste i pojeli, sirovu recimo.....

Nemas brige!!! Zaista!
Uzivaj i dalje u kornjacici! Mozda da razmislis o staklenom terariju za kornija nakon toliko godina! Higijena se daleko bolje sprovodi na staklu nego na plastici!

Pozdrav!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 11:16   #76
Ne jede mi se kornjača
Ipak je ta voda prljava i uzbunilo me to što sam čula da su kornjače prijenosnici salmonele. A u sudoperu se pere posuđe s kojeg se jede i mislila sam da se lako zaraziti.

Hvala ti na odgovoru, odsad samo ja mijenjam vodu i perem akvarij.
Razmislit ću o prelasku na stakleni.

Pozdrav i tebi
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 16:38   #77
Nema na cemu! Lijepo mi je cuti i procitati da netko ima dugi niz godina frenda, jer se ljudi ponasaju olako spram bica kao sto je kornjaca!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.